KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 7.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
20h - Spirituál Kvintet / Spirituál kvintet je jedna z prvních českých folkových skupin, založena na podzim r. 1960 čtyřmi členy Vysokoškolského uměleckého souboru
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Iván Gutiérrez & Madera (COL/CZ) (latino folk & original music) / Přestože jsou kořeny Ivána Gutiérreze v New Yorku a Bogotě, usadil se před mnoha lety v Praze. Po spolupráci se Zuzanou Navarovou (Tres) založil skupinu Madera, jejíž repertoár tvoří originální i folkové písničky ovlivněné jihoamerickou hudbou, 22h - Ochepovsky (RU/CZ) (fusion – groove – contemporary) / Sólové album I'm the Wind, které nedávno pokřtil Dan Bárta, je dílo progresivního hudebního skladatele a kytaristy Igora Ochepovského
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
Silver Rocket slaví 50 let 007: OTK (cz), INAU (cz), RED TORCH (cz)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - The Sonic Dawn (DK), Saigon Scum / Dánská psychedelická kapela poprvé v České republice. Návrat do barevných časů 60. a 70. let americké hippie scény
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19h - Razorlight / UK
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: La Descarga Salsa Orchestra (int) (salsa) + La CALLE 8: DJs - Komandante (guatemala), Durane (bolivia), Selecto (bolivia) (latino, mash-ups) + PRAGUE ALTERNATIVE: DJs – Jareza, Jose Madeira, SecG (new beats)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
19h - AMINÉ (USA) & support
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - Mandrage V KLUBU + Lety mimo – show 1
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
CROSS KONCERT: Hey Guy (USA) a hosté + ČTVRTEČNÍ BEJS : Snookey & Cybi a hosté
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
YES OR BOAT?: djs - Total Woods, Lucas Hulan
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ TONER /BREAKBEAT, TECH-HOUSE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Toxic Hypnotic
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Marie Pravda
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - 4X4 PERITT & GRU
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
DRUMY I NEDRUMY: DJ Stanjah & guests
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h – Omicron, 20,30 - Východ slunce
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 - Favoritka, 21h - ZÁZNAM KONCERTU - Metallica: Live from Nimes - Jeden den v kinech
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
17h - Úsměvy smutných mužů, 17,20 - Utop se, nebo plav, 18h - Nikdy nejsme sami, 19h - Appalačská stezka - 3500km pěšky po nejstarší dálkové trase v US, 19,45 - Na střeše, 20,40 - Dej mi své jméno, 21,30 - Favoritka, 21,45 - Žena na válečné stezce
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,30 - Všichni to vědí / slavnostní předpremiéra
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
Black History Month / Výstava přibližuje významné postavy amerického boje za občanská práva ve Spojených státech amerických
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
19,30 - vernisáž výstavy fotografií z léčebny Johana Línková: Oddělení 5B + 20h - Svědkové Putinovi
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950 / Výstava mapuje přítomnost českých umělců v Bretani v letech 1850–1950 a hodnotí, jakým způsobem zachycovali její drsnou krajinu či tradiční bretonské motivy, vliv pontavenské školy na jejich tvorbu či naopak její jedinečnost.
Ukradená galerie
21h - Akademie výtvarných umění (v ateliéru Mileny dopitové č. 8): Ukradená Galerie Vás zve na 425. výstavu v Praze:Tomáš Kurečka/PLEASURE („Exempláře, které je nesnadné chytit jsou vzácné, ale jejich cena se snižuje, jsou-li nějak poškozeny. Z toho důvodu je nezbytná opatrná práce. Větší exempláře se připevňují pomocí dlouhých jehel k podložce, malé se přilepí na kousek papíru, a teprve potom se připíchnou. Sbírka musí být chráněná před prachem, a proto se uzavírá do speciálně zasklených a utěsněných skříněk.“Tomáš Kurečka v současnosti studuje na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru intermedií I. Mileny Dopitové. Věnuje se mnoha médiím. V poslední době se jeho práce zaměřuje na objektovou tvorbu a instalaci)
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Christl Mudrak, host Romana Drdová - Jenom voda / Centrálním prvkem výstavy je prostředí připravené k práci: stůl, papír jako podkladový materiál a voda. Nic více, nic méně, jenom voda. (Po, Út, St - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Ivan Brtna - Výstava obrazů a kreseb malíře a grafika Ivana Brtny k jeho nedožitým sedmdesátým narozeninám (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Za Barokem / "Zapomeňte na vitríny, popisky a slova „Nedotýkat se“! Na výstavě Za Barokem se stanete součástí barokního obrazu, osaháte si architekturu, nadechnete se vůní, rozehrajete hudbu. Výstava potěší především nejmladší publikum, audiovizuální a interaktivní prvky ale zaujmou i dospělé. Instalace plná videoprojekcí a zvukových doprovodů udrží děti ve zvídavém pohybu a pro dospělé bude inspirativním výchozím bodem pro objevování barokního kulturního dědictví v západních Čechách a Bavorsku.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION / "Prohlédněte si studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí jednotlivých ročníků uměleckého oboru Návrhář oděvů na Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění bude v DEPO CAFÉ
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Nové habitaty – nové ornamenty: projekt studentů Ateliéru architektury III / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu (Čt, Pá - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Janka Vidová - Někdy na AVU
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
10. ročník Festivalu 13+ / 10h - Homevideo / Městské divadlo v Mostě + 19h - 451 stupňů Fahrenheita / Činoherní studio Ústí nad Labem
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Katharina Schmitt: Molyneuxova otázka (režie: Katharina Schmitt)
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Koukej, svět!, 9,30 - Sněhová královna
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Horácké divadlo Jihlava: Barber Shop / Pohybově vizuální performance s prvky dramatu o boji Jatek78 s byrokratickým aparátem
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - GundR / Představení je věnováno horolezcům, kteří se ze svých výprav již nevrátili.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Dokonalá pitomost - NAPOSLEDY V SEZÓNĚ / Vyhnout se vlastnímu zasnoubení? Zařídit jedno cizí? Získat pro strýce vzácnou starožitnost? Zachránit tetičku před vězením? A nezmačkat si při tom všem sváteční oblek? Když máte správného sluhu, žádný problém. Slavná dvojice anglického humoru Bertie Wooster a jeho komorník Jeeves, doplněná o excentrickou služebnou v netradičním divadle na divadle. Držte si buřinky, jízda začíná!
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - Klec
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - EDITH A MARLENE, PALMOF: 19,30 - POSLEDNÍ DŮVOD
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
17h - Archa.školám: Spielraum Kollektiv / Archa.lab / Studio Damúza – Fidlovačka aneb Kdo je My?
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Lachende Bestien: Ferdinande!
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
20h - Tereza Hradilková a kol.: Švihla
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Obraz Doriana Graye + Ve studiu:19h - Waldemar Matuška – Nebeskej kovboj české muziky /Poslechový večer J. Černého/
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - SALAD DAZE, 23h - Bass Trap
Ostatní rozšířený popis
výhled
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16-19h - Klub deskových her – pro děti s doprovodem a dospělé / Klub deskových her, ve kterém se pravidelně setkáváme u stolních her, je pro děti i dospělé. Hrajeme pod vedením zkušených lektorů, kteří pomáhají s pravidly a učí nás ty nejlepší herní fígle
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
19h - Smím prosit? / Přijďte si zatančit a společenský se bavit. Tradičně ve čtvrtek. Tradičně vPapírně
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
18h - Přednáška: Cyklus 1989-2019, Cesty Evropy / Marc Lazar, Jiří Dientsbier jr. : Evropská reformistická levice: nikdy nekončící krize
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
reklama