KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 5.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - David Koller – Acoustic (acoustic rock) / David Koller s kapelou aktuálně velmi úspěšně koncertuje s akustickým aranžmá svých písní. Chcete-li zažít jedinečnou atmosféru komorního, přitom energií nabitého koncertu, na dosah kapele, pak neváhejte. David Koller – voc, g, dr; Michal Pelant – g, voc; Marek Minárik – b; Adam Koller – dr; Viťa Halška – perc; Matěj Belko – p.
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: La Fanka (crossover funk) + TECHNICOLOR DJs Awacs & Koral (deep house, techno) + PARTYLICIOUS: DJs - Koogee & Armeni (hip hop, rnb, funky)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - FreeZone: Marina (10. narozeniny), Jake Loves Space, Dærrwin
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
TH3 SOUND DJs /DRUM´N´BASS, JUNGLE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Infuse Tuesday
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
vn/svnssn
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
ZOMBIE SYNDICATE: Bicman, Anode, Beast:mode, N:Snitch, Spyke, Corborat, Dubsquad + DRUMY I NEDRUMY: Neighbour, Honey T, Stanjah
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Praha Františka Vláčila: Město v bílém / ČSR 1972 / 15 min. + Praha secesní / ČSR 1975 / 18 min. + Pražský Odysseus / ČSR 1989 / 18 min., 20,30 - Godard / Kniha obrazu
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16,40 - Utop se, nebo plav, 17,40 - V Mosulu, 18h - Pekně blbě, 19h - Bohemian Rhapsody, 19,15 - Žena na válečné stezce, 20,30 - Ztratili jsme Stalina, 21,15 - Zjevení, 21,30 - Ticho před bouří
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 - Favoritka, 21h - Bohemian Rhapsody
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - 3 dny v Quiberonu
Galerie rozšířený popis
výhled
Studio PRÁM
Čerpadlová 536/4, Vysočany
13h - Nikola Nikolai, Pavel Dušek: (ne)sdílené / "Pokud připustíme existenci sdílených myšlenek, pak současně s nimi musí existovat i ty nesdílené. Ono nesdílené je pak spojujícím prvkem obou autorů Nikoly Nikolai a Pavla Duška. Co je formálně sdílené zároveň odkazuje k nesdíleným myšlenkám, představám, obavám či nadějím."
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Salm Modern #1: Možnosti dialogu / Výstava spojuje výběr děl ze Schenkung Sammlung Hoffmann ze Staatliche Kunstsammlungen Dresden s vybranými objekty současných českých umělkyň a umělců ze sbírek Národní galerie Praha a ze soukromých sbírek.
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
18h - vernisáž výstavy - UMPRUM "Nové habitaty, nové ornamenty" / Na známá Loosova slova "ornament je zločin" studenti Architektury III VŠUP reagují návrhy nové ornamentální estetiky pro budoucí bydlení v Tallinnu
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Romeo, Julie a tma
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30, 10,30, 11,30 - Brum (pro nejmenší medvědy)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - MASO KRŮTÍ: ČEKÁNÍ NA KOKOTA
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Budu všude kolem tebe / Skutečné příběhy o bolesti a naději vyprávějí ženy-matky, které ztratily své děti
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Divadlo T 601: Sněhová královna / Když máš někoho rád a jsi otevřen světu, tak ti ten svět pomáhá. Ale někdy vlastně taky ne...Příběh na motivy pohádky H. Ch. Andersena o jedné zmatené holce, která přesně neví, jak svého ztraceného kamaráda najít, ale snaží se moc a moc
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - Červenec
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - Indigo: JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Lámání chleba, ve studiu: 19h - Ztracená čest Kateřiny Blumové
Werichova vila
U Sovových mlýnů 501/7, Malá Strana, Praha 1
20h – OLDstars: Carlos Be - MARGARITĚ... Jak bojovat s nepřízní osudu? Nejlépe s humorem, nevadí, že je občas drsný. A hlavně se nenechat v průšvihu utopit. Nadechnout se lze i jednou nosní dírkou
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h – ON STAGE: Floex + Tom Hodge (2018), 24h - MEANINGLESS LEANING MESS
Ostatní rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19h - Přednáška o architektuře s Davidem Vávrou…tentokrát na téma: Litomyšl
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - autorské čtení Ondřej Škrabal: Platná pravidla pro herce
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Mediální gramotnost: Jak se nezbláznit z přehršle informací? / Miloš Gregor, působící na katedře politologie Masarykovy univerzity, kde se věnuje zejména politické komunikaci, volebním kampaním a analýze propagandy, představí publikaci Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! a další úspěšné české projekty zaměřené na rozvoj mediální gramotnosti
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
19h - Kyrgyzstán a Tádžikistán / Nejnovější přednáška od Pavel Svoboda Photography ze tří cest do svéráznéoblasti divokých velehor Kyrgyzstánu a Tádžikistánu! Sám stopem odlehlým Pamírempo slavné Pamir Highway. Wachánským údolím po hranicích s Afghánistánem, trek kazurovým jezerům a přes vyprahlý Pamír až k sedmitisícovému Pik Leninovi.Tádžikistán je nejchudší zemí bývalého Sovětského svazu, nicméně zdejší obyvateléjsou extrémně pohostinní
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - autorské čtení Ondřej Škrabal: Platná pravidla pro herce
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Turnaj Magic: the Gathering draft
reklama