KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 4.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - David Koller – Acoustic (acoustic rock) / David Koller s kapelou aktuálně velmi úspěšně koncertuje s akustickým aranžmá svých písní. Chcete-li zažít jedinečnou atmosféru komorního, přitom energií nabitého koncertu, na dosah kapele, pak neváhejte. David Koller – voc, g, dr; Michal Pelant – g, voc; Marek Minárik – b; Adam Koller – dr; Viťa Halška – perc; Matěj Belko – p.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - John Garcia (ex-Kyuss) + The Band of Gold
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid Lounge
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: DJs - Marlon (sv), Rahul (sp) (latin music) + Underground Club: DJs Stili & MLF (pt) (hip hop) + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY: DJs - Petr K. & friends (house)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - FREE MONDAYS: DJs - Tibiza, Cidoo, Lukeys
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
TEK STAGE: TBA
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
Filmy rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Van Gogh - O obilných polích a oblačném nebi / Dokumentární snímek vrací nizozemského umělce na místa jeho života a tvorby a splétá s ním i nepříliš známý osud ženy, která jako jedna z prvních rozpoznala jeho talent. Film promítáme v rámci cyklu Film a výtvarné umění, který běží celý měsíc
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Kapitoly z dějin (filmu) - Pavel Juráček: Deník (debatují Marie Kratochvílová a Zuzana Černá), 20h - Případ pro začínajícího kata
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16,30 - Čertí brko, 16,50 - Zlatý podraz, 18h - Já, Daniel Blake, 19h - Dobrý život sokola Bendy (Slavnostní premiéra s hosty), 20,45 - Blade Runner 2049, 21,15 - Svátky klidu a míru
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h – BIOGRAFL: TOUCH ME NOT
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Hovory s TGM, 18,30 - Nejtemnější hodina, 21h - Vlna
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Utop se, nebo plav
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18h - City of Joy | Promítání a diskuse / Dokument s názvem „City of Joy“ se věnuje problematice násilí na ženách a představuje činnost stejnojmenného střediska v Demokratické republice Kongo.
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
20h - Bláznivý Petříček
Galerie rozšířený popis
výhled
Studio PRÁM
Čerpadlová 536/4, Vysočany
13h - Nikola Nikolai, Pavel Dušek: (ne)sdílené / "Pokud připustíme existenci sdílených myšlenek, pak současně s nimi musí existovat i ty nesdílené. Ono nesdílené je pak spojujícím prvkem obou autorů Nikoly Nikolai a Pavla Duška. Co je formálně sdílené zároveň odkazuje k nesdíleným myšlenkám, představám, obavám či nadějím."
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
18h - Radomil Uhlíř: Kolik má asi v kohoutku? / Součástí vernisáže bude i komentovaná prohlídka s autorem
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Patrik Hábl - RE:KONSTRUKCE / Z důvodu RE:KONSTRUKCE otevřeno! Kompletní a náročná obnova prostor, absolutní využití plochy s jemným citem, který povyšuje pozadí na hlavní motiv, hra s okolním prostorem kde půjde o tvorbu in situ a kdy se výstavní sály promění v jeden obrazový celek. Fascinovaně intervenuje do prostoru, experimentuje s malířskými technikami, měřítkem a pracuje s nezvyklými formáty, které velice pracným způsobem plní svými téměř japonskými motivy (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Gert Hofmann / Lucie Trmíková: Pomocník Walser
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - 407 gramů z Bohumila Hrabala
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
15h - Sněhová královna
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo: Honey / Romantický příběh podle skutečných událostí
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - JANEK LESÁK & KOL.: FANTASY
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - GundR / Představení je věnováno horolezcům, kteří se ze svých výprav již nevrátili.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Edith Piaf: Dnes nechci spát sama / „Měla život tak smutný, že se zdá příliš krásný na to, aby byl pravdivý.“ Divadelní představení inspirované knihou Simone Berteaut Edith Piaf
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30: 1984 / Adaptace legendárního románu, který přinesl světu pojem „Velký bratr"
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - Cyrano
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - HELVEROVA NOC
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - NĚCO ZA NĚCO
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Slušný člověk
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeaJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Čtení se strýčkem Míšou, 23h - Jazz a Fusion, 24h - Radio 1 Nights: XYZ
Ostatní rozšířený popis
výhled
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - Tereza Semotamová: Ve skříni / čtení a debata s autorkou
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
18,30 - Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie / Cestovatelský stand up shrnující šest týdnů putování skrz kavkazské republiky,kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky.Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naložíázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholůa barev má arménská nejvyšší hora Aragats? Přednáší Jakub Venglář
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19h - autorské čtení Tereza Semotamová: Ve skříni
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
reklama