KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 2.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
16h - JAZZ DOCK DĚTEM: Divadlo Pod Kloboukem - „Evelínko, nebuď pašík, vždyť jsi slepička“ , 19h - Jaroslav Šindler & Martin Brunner Duo (modern jazz) / Pro hru dua je charakteristická improvizace a maximální vzájemná komunikace hudebníků. Repertoár tvoří skladby Johna Coltranea, Milese Davise, Keitha Jarretta, Chicka Corey, Charlieho Parkera, Rolanda Kirka nebo Billyho Cobhama, 22h - Marešová Yasinski RAZAM (world music) World music se silnými slovanskými kořeny, ve které se potkávají hudebníci z Čech, Běloruska a Ruska. Původní trio Marešová-Yasinski-Vašíček vydalo v roce 2016 úspěšné album Kéž bouře by přišla. Později začali spolupracovat s ruským violistou Iliou Chernoklinovem a bubeníkem Radkem Doležalem
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - I am Pentagon, Děti deště / Sbíječky, ruchadla a pískoviště. Děti, co si hrají s pyrotechnikou
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT & DJs: Darewin, Last, Homer, DJ Truskuler (rap) + COLORFUL HOUSE: DJs - Dan Cooley, Telly Savalas, Tupolev (house) + Chapeau Bar: DJ Liquid A (foundation music)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
21h - Zuris (křest desky), Peyseyko, Pragoholik, Freezer Beats
Tančírny rozšířený popis
výhled
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj MAJKL / ReMix
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
CLAP!: djs - Vilém, Lillou, Maxxa
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
THE ORIGINAL MOODY – Speciální narozeninová edice – 007 slaví 50! DJ Baltazar, Fool, Coolcream
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
22h - URBAN SOULSTARS: DJs - Flux & Chris Kaufman
Pyrat bar
Vlastislavova 96/2, Praha 4 – Nusle
The Prague Swingmasers /vintage swing & electro swing/
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
The Yellowheads (ESP), Thin & Thick, Subgate, Danny Bright, P-Jay (B-day set), Marteen (techno)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
JUNGLASTICA + guest /LIQUIDATION/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
80’s & 90’s Crystal Disco
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj MAJKL / ReMix
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Alfred Czital (Harmony Rec.)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - ANDY C ( UK) feat. Tonn Piper / 3-hour set/ + support: Bifidus Aktif b2b Akira (Let It Roll), Madface b2b Twisted:Minds (Let It Roll) + 2nd stage: Arturo Legorreta (materia.fm), Marvelous Bey (ES)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - DJ GADJO.CZ
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
FUNK´D UP: Sammy Virji (UK), Denoir, Z-Kat, Mr Be, Pain DOTS, Tubs, Joshua, Ridig, Batrs, Braush, Blako, Hellwana, Skilla BBM, Bergy, Pana + POSSITIVA STAGE: East End Dubs (UK), Yacube, Eddie Mur, Uberhaur
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
VIVA LA BRAZIL! 4 B-Party: DJs Blofeld, Zooropix
Mayapur Pokojíček Modřany
Mezi vodami 35, Praha 4
21h - Saturday night fever 40th anniversary PARTY: dj Ralphie Dee z filmu Horečka sobotní noci / New York, Supportovat mu bude skvělý Michael Viktořík aka Majkl V. Vrtulník z kapely J.A.R. + Z-Aires - Bazooka Joe - Sunpaja
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Stín kapradiny, 20,30 - Věra Chytilová: Ovoce stromů rajských jíme
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Gordon & Paddy, 10,15 - Píseň moře, 10,45 - Raubíř Ralf a internet, 11,15 - Hovory s TGM, 12,45 - Hastrman, 13,20 - Mary Poppins se vrací, 14,45 - Bohemian Rhapsody, 15,45 - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 16,15 - Zabití posvátného jelena, 17,15 - Favoritka, 17,30 - Kursk, 19h - Studená válka, 19,30 - Žena na válečné stezce, 19,45 - Ticho před bouří, 21h - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 21,30 - BlacKkKlansman, 21,50 - Climax
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
14h - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 16h - Spider-Man: Paralelní světy, 18h - Ženy v běhu - česká komedie
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Zjevení
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
15h - Pohádkové pásmo pro nejmenší + dílna, 18h - Oni a Silvio
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
10-18h - NGP 223 / Oslavy 223. výročí od založení Společnosti vlasteneckých přátel umění, předchůdkyně Národní galerie Praha, vstup do sbírkových expozic a na doprovodné programy zdarma
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Dialogy/ Nová londýnská malba. Kurátorka Radka Zahradníková za GASK a za britskou stranu galerie PARAFIN – Ben Tuffnel (PO-zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
GISÈLE FREUND A TIMM RAUTERT: HAVEL, KUNDERA A SUDEK OČIMA FOTOGRAFŮ V ROCE 1967 / V roce 1967 navštívila německo-francouzská fotografka Gisèle Freund Prahu během dnes již legendárního IV. sjezdu spisovatelů, který se konal 27. až 29. června. Během tohoto sjezdu vystoupili Václav Havel, Milan Kundera, Pavel Kohout a režisér Milošem Formanem na obra-nu filmu Sedmikrásky od Věry Chytilové s projevy, které bývají považovány za úvodní impuls tzv. Pražského jara.  (Pondělí - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Ladislav Fuks / Miloš Horanský: Pan Theodor Mundstock (režie: Miloš Horanský)
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Romeo, Julie a tma / premiéra
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30, 10,30, 11,30 - Brum (pro nejmenší medvědy), 18h - Robin Hood + 16,30 - Čteme hrou
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
15h - 15h - Fysioart: Poutníci po hvězdách / Dobrodružný příběh pro všechny malé i velké děti a jejich (pra)rodiče o nelehké cestě za svými sny, 19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo: Honey / Romantický příběh podle skutečných událostí
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - KRÁLOVA ŘEČ, PALMOF: 19,30 - MLČENÍ BOBŘÍKŮ
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Nebeský hlas
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
ve studiu: 19h - Testis - Agent tzv. společenský, 19,30 - Ztracená čest Kateřiny Blumové
Festivaly rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha
Na hlavu: 3. ročník  filmového festivalu o duševním zdraví a mysli   / projekce , zajímavé přednášky, autorská čtení a diskuse. Kompletní program na www.festivalna hlavu.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Velká sedma - repríza, 20h - CLUSTER, 22h – The Workout, 24h - Radio 1 Nights: A.M. 180
Ostatní
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
reklama