KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 1.2.2019
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Mantaban (alternative folk) / Projekt folkového houslisty a dvou jazzových dechařů, které spojuje nadšení z lidového muzicírování, ale zároveň neopouštějí své bluesové kořeny. Mantaban je kapela, která nabízí zvukově originální vyprávění inspirované lidovou hudbou. Jiří Hodina (housle, zpěv), Jan Jirucha (pozoun, eufonium) a Petr Kalfus (soprán saxofon, altový klarinet), 22h - Shahab Tolouie Trio (IRN/YUG/CZ) (world music – fusion) / Kytarista a zpěvák Shahab Tolouie vytváří osobitý multikulturní styl, který je originálním příspěvkem do žánru world music
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
JUANTXO SKALARI & LA RUDE BAND (esp), JET8 (cz) & SKAPARÁDA!/ Ska / Punk/
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Emotion (rap) + after concert: DJs Deewoy & Must FF & Skyyla & Dubsquad & Flowtek (bassline) + THE BASEMENT: DJs - Xhatum, Jesse (be), Taino, Zaloo (techno, house) + Chapeau Bar: DJ Goldstar (funk, soul, rare grooves)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - Therapy? (UK) + support: Hell Paso
Tančírny rozšířený popis
výhled
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj L.P.D.
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
DARKROOM: djs - Marvelous Bey, DJ Sta, Dansi
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
Spiritual Sound System-Neil Landstrumm-Harmony: Neil Landstrumm Live /UK/ + Djs: Ghándí, Redcliff,Spord /Spiritual Sound System/, Fred, Yan /Harmony Rec./, Visual: IT, DuckThe Mainstream
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
22h - DISCO!: DJs - Fatty M & Roman Rai
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Let It Roll Winter Warm-up w/ Forbidden Society: Forbidden Society, Bifidus Aktif, Akira, Tom Small, Snookey, One Way (PL), L‘Base, Dopamin (drum & bass)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
RICH + guest / RAGGAJUNGLE/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Smash Crash
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT: dj IRLBEC
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj L.P.D.
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Theya & Vesly
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - MATOMA (NO) – Holy Moly! Tour + support: Jay Pryor (UK), djs: Manio, Lumiere
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - WHOOOP! NOIR & HERBY
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
EMPIRE RECS. LABEL NIGHT: Volatile Cycle (UK), Transforma (AUS), Dj Cherw, L1 DNB, R-Flyer, Jork (DE), Jankins (DE), Elminor + AIRCROSS STAGE: Takaaki Itoh (JAP), HRTL live, Ctrl Art Del, Nika 77, Elektrabel
Klub Swim
Štěpánská 36, Praha, 110 00
20h - Paranoid, LondonFatty, MBarbora
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
Radikální Deep DnB Liquidace Vol.2: DJs Badrick, Metroc, Beast Jane, Fourseason
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Bernardo Bertolucci: Poslední císař, 21h - Midnight Movies: Zrůdy
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
13,30 - Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět, 13,45 - Čertí brko, 15,20 - Raubíř Ralf a internet, 15,40 - Dilili v Paříži, 16h - Pračlověk, 17,30 - King Skate, 17,40 - Úsměvy smutných mužů, 18,45 - Wind River, 19,10 - Bohemian Rhapsody, 19,30 - Svátky klidu a míru, 21h - Naprostí cizinci, 21,30 - Jack staví dům, 21,45 - Ticho před bouří
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h - Vdovy, 18,30 - Ticho před bouří, 21h - Favoritka
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Favoritka
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
20,30 - Jack staví dům
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Pravda vítězí(vá)! Obrazy nejen z českých dějin / Výstava volně souvisí s výročím vzniku Československa a jejím cílem je zamyslet se nad stereotypy spojenými s prezentací historických událostí.
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Dušan Šimánek — Herbář (Kurátor: Jiří Ptáček) (Ne - Po zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD (Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Dialogy/ Nová londýnská malba. Kurátorka Radka Zahradníková za GASK a za britskou stranu galerie PARAFIN – Ben Tuffnel (PO-zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Šaloun – Dotek osudu / Stěžejní výstavou, kterou GASK představí své sbírky a současně připomene sté výročí založení Československé republiky, bude představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Tento výstavní projekt ukazuje příběh jedinečného a poměrně početného sbírkového souboru, který galerie získala zejména v osmdesátých letech 20. století ze sochařovy pozůstalosti a vzhledem k špatném fyzickému stavu se v několika posledních letech věnovala jeho restaurování. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
GISÈLE FREUND A TIMM RAUTERT: HAVEL, KUNDERA A SUDEK OČIMA FOTOGRAFŮ V ROCE 1967 / V roce 1967 navštívila německo-francouzská fotografka Gisèle Freund Prahu během dnes již legendárního IV. sjezdu spisovatelů, který se konal 27. až 29. června. Během tohoto sjezdu vystoupili Václav Havel, Milan Kundera, Pavel Kohout a režisér Milošem Formanem na obra-nu filmu Sedmikrásky od Věry Chytilové s projevy, které bývají považovány za úvodní impuls tzv. Pražského jara.  (Pondělí - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
HULAČOVÁ, KERESZTES, JANOUŠEK: ÉNTOMOS / Výstava představí dvě mladé sochařky, vycházející středoevropské evropské hvězdy, českou umělkyni Annu Hulačovou (nar. 1984) a její maďarskou vrstevnici Zsófii Keresztes (nar. 1985). Obě navazují na silné surrealistické tendence, které vyvrcholily ve třicátých letech 20. století a zároveň na předtuchu a všudypřítomnou hrozbu lidské zkázy jako důsledek lidského jednání.  (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ROMAN ŠTĚTINA: PŘEDMLUVA KE SLÁTANINĚ / Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů, do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary.  (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
TATABOJS / Tata Bojs představují v Centru DOX 30 let své existence. Výstava jedinečným způsobem propojuje tvorbu této známé české hudební skupiny s neméně významnou rovinou vizuální. (Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Miloslav Chlupáč - Výstava děl benešovského rodáka Miloslava Chlupáče věnující se jeho nevýznamnějšímu tématu těla a tělesnosti, ztvárněné jak v jeho typické plastice nebo v grafice či kresbě / -    Kamila Ženatá - U stolu (Autorská instalace umělkyně, která se na české umělecké scéně prosadila svou komplexní prací s výstavním prostorem, nejrůznějšími médii a důrazem na nepřenositelný osobní zážitek(výstava prodloužena do 17.2.) /Po-zavřeno/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Mikuláš Medek - Osobnosti / Výstava v roudnické galerii chce připomenout význam Medkova díla a jeho inspirativní kořeny. Neklade si nárok na rozsáhlou prezentaci, chce pouze připomenout, že Medkovo dílo patří době, ve které vznikalo, že si však stále udržuje zvláštní osobitost a suverénnost, která zůstává neopakovatelná. Proto bude Medkova výstava koncipována jako analýza několika uzlových bodů, které utvářely charakter Medkovavýtvarného jazyka. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SONDA 1 – PŘÍBĚH SLOVENSKÉHO (POST)KONCEPTUÁLNÍHO UMĚNÍ / Výstava pořádaná jako specifický příspěvek k oslavám stého výročí vzniku Československa bude doplněna o intervence několika českých autorů, které budou volným způsobem kontextualizovat vybrané historické, sociální, ekonomické a světonázorové fazety našich dějin. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
STEMPEL & TESAŘ - RODINNÉ DOMY / Fotografie od předních českých fotografů představí 10 let tvorby ateliéru na příkladech rodinných domů, které v portfoliu ateliéru dominují. Vybrané realizace a návrhy si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Tomáš Bárta – Cvičení se stuhou / kurátoři Pavel Švec & Jaromír Novotný
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Tomáš Kajánek, Michal Cáb, Marek Hlaváč: Nikdy to nebylo, pořád to je... / kur. Katarína Gatialová / Skupinová výstava zabývající se tématem utopie. Nabídne několik rozdílných pohledů pracujících s tímto tématem kriticky ale i stimulujících nové utopistické myšlení (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Andrea Mikysková, Ivana Pavlíčková, Patrik Kriššák: Beuys don´t cry/ kur. Veronika Zajačiková / V dnes již kultovních filmech zabývajících se manipulací prostřednictvím médií a korporací, jakým je Videodrome, nebo Eternal Sunshine of a Spotless Mind, se objevují reklamní slogany zaručující lepší život (změnu). V obou snímcích se podobně objevuje forma určité nepravděpodobné reality  + Aleš Novák: Postbarokní folklór/ kur. Lucie Nováčková / Od roku 2010 se Aleš Novák ve své sochařské tvorbě intenzivně zabývá tvorbou instalací z nábytků a ze svých vlastních více či méně uměleckých artefaktů tak, aby se smazávala hranice jejich uměleckosti či neuměleckosti (Ne, Po - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Viktor Dedek, Jan Boháč: Napadení kancem – první z dílů eurostředověké ságy/ autorský projekt / (Ne, Po - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Robert Šalanda - Extrémní realismus / Kurátor: Petr Vaňous (PO-ÚT zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
Argišt Alaverdyan - Simulaion a Winterfresh / Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá budoucností a robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktvně vstupovat a zasahova do veřejného prostoru. Vystava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian (Ne, Po, Út - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jakub Tomáš a Martin Skalický - BIG LITTLE BIG HORN / kurátor: Petr Kovář (Po zavřeno)
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
A1.zip - výstava absolventů Ateliéru architektury I pod vedením Jindřicha Smetany a asistentů Pavly Grünerové a Josefa Čančíka (Ne - zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Irvine Welsh: Pohlavní životy siamských dvojčat
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo: Honey / Romantický příběh podle skutečných událostí
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - ALEŠ ČERMÁK: SUPERPOZICE /DERNIÉRA/
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
11h - Romeo, Julie a tma / veřejná generálka
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Robin Hood, 18h - Anežka chce tančit, 20,30 - A taková to byla láska / host
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - ELEUSIS - derniéra / Post-internetová impro opera o nemožnosti velkého příběhu ve světě, kde je vše zároveň lež i pravda.
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
15h - Šuškanda a šeptanda / Komediální aktovka o děvčatech toaletářkách, která se drží koštěte a pevného přesvědčení, že překážky je nemůžou zničit
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Irvine Welsh: Pohlavní životy siamských dvojčat
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - NORA
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Nebeský hlas
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Kurz negativního myšlení, ve studiu: 19h - Pankrác '45
Festivaly rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha
Na hlavu: 3. ročník  filmového festivalu o duševním zdraví a mysli   / projekce , zajímavé přednášky, autorská čtení a diskuse. Kompletní program na www.festivalna hlavu.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - BRUK OUT!, 24h - Radio 1 Nights: Global Amigos
Ostatní
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
reklama