KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 3.6.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
19h - Cars and Trains (US), Haco (JP), Gurun Gurun (CZ) / Tři koncerty v jednom. Jen si uši vyčistit a jít. Do Prahy se vrací japonská experimentální kouzelnice Haco ve společnosti pardubicko-pražských hračičků Gurun Gurun. K tomu s novým albem elektronicko-folkový projekt Cars & Trains z Portlandu
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Metropolitan Jazz Band a Eva Emingerová (dixieland) + 21h - Concept Art Orchestra ft. Dorota Barová a Marta Kloučková (orchestral jazz)
Tančírny rozšířený popis
výhled
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
10h - STREET FOOD JAM: Menší street food festval před klubem Cross + MIGHTY CROSS SOUND: Mess, Louty, Junk Food
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
djs: Kierastoboy
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Lazy Sunday
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM - DJ One Ac (techno)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,15 - Hledá se princezna, 13,30 - Máří Magdaléna, 13,45 - Bratři Lumiérové, 15,30 - Gauguin, 10,30, 16h - Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce, 17,30 - Dámský klub, 17,40 - Švéd v žigulíku, 19h - Trochu mimo, 19,30 - Psí ostrov, 21,15 - Solo: Star Wars Story, 21,30 - Tiché místo
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Ponrepo dětem: Až přijde kocour
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce, 17h - Na krátko, 19h - Pod jedním stromem
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
15h - Komentovaná prohlídka výstavy Jiří Kolář: Úšklebek století
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ZDENA KOLEČKOVÁ - PODIVNÁ BOTANIKA A JINÉ PŘÍBĚHY (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
I WELCOME - V projektu s názvem I WELCOME, který vznikl ve spolupráci Art for Amnesty s Centrem DOX, se přední spisovatelé a ilustrátoři z dvanácti zemí světa vyjadřují prostřednictvím povídek a illustrací k aktuální světové uprchlické krizi (Út - zavřeno)
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
David Vojtuš: X3 + Justyna Górowska: 69 / Galerie Karlin Studios (Po – zavřeno)
Illusion Art Museum Prague
Staroměstské náměstí 24, Praha 1, 110 00
Patrik Proško - Na hraně reality / výstava land artových projektů a intervencí ve veřejném prostoru napříč celou Evropou. Kurátor: Radek Wohlmuth (Otevřeno denně od 10-20h)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Eva Koťátková - Někdy na AVU
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
JAN JEDLIČKA - ZIMNÍ CESTA K MOŘI / A WINTER JOURNEY TO THE SEA (Po - zavřeno)
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
První rozsáhlá výstava fotografií z prostředí českého divadla ukáže nejen historií divadelnictví a fotografie, ale i důležité historické události. Portréty hereckých hvězd, fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén, snímky divadelních budov i jejich zákulisí od poloviny 19. stol. až po současnost. Bohatý doprovodný program.
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Marek Škubal - Nelidské / Inhuman. Společným jmenovatelem prací sochaře a grafika Marka Škubala je vědomé vzdálení, či vymezení se vůči ideji antropocentrismu a jeho hodnotových i vizuálních měřítek. Autor v drobnopisných rytých kresbách z posledních let postupně přivádí k životu rozsáhlý panteon červovitých Božstev svébytné osobní mytologie – Nelidského ve smyslu něčeho, co je člověku vzdálené, vymyká se jeho chápání a co jej přesahuje.  (Po-Út - zavřeno)
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Václav Holohlavský / Obrazy, grafika (Výstava malíře, zachycujícího momentky běhu života, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy. V malbě je pro něj nejdůležitější radost, ne styl nebo hranice) /Po – zavřeno/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Daniela & Linda Dostálkovy — We are still the same and you are always more (Kurátor: Jiří Ptáček) Výstava We are still the same and you are always more obnažuje strukturu afektivních vztahů mezi přírodou, technologií a naší tělesností. Naše převažující touha po symetrii je potlačena mnohočetným opakováním a stává se tak performativní silou, imitací zdánlivě klasicky zvolených technik a formátů, která činí veškeré aktéry výstavy živými. Výstava je spojená s českým uvedením knihy Hysteric Glamour (InOtherWords, Londýn, 2018). /ne - po zavřeno/
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Dvořák - Shisa Lounge Exclusive (kurátor výstavy: František Fekete)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava karikatur)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Petr Stolín, Jan Stolín - 5866 / Galerie jako svébytná architektura: jiný vstup, pohyb a smysl; prostor GJF již není efemérním světem idejí architektů a kurátorů, naopak směřuje k jeho konstantám.  Výstava je pomlkou v prostoru galerie: neodkazuje k něčemu, co existuje jinde. Proměňuje to, co existuje právě zde.
Divadla rozšířený popis
výhled
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
V rámci festivalu TANEC PRAHA: 20h - Událost sezony – Festival Opening - Jiří Kylián / East Shadow (CZ/NL)
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
10h - Mami, už tam budem?, 15h - Dnes provází Minor
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - 19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo / Honey
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Eva Elxa: Improtrojka - Cvičný seskok / Volná divadelní improvizace nového improvizačního seskupení Eva Elxa, Honza Hamaka, Gabriela Kolátorová
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Divadelní spolek ROZKOŠ - KRÁSKA A BOJOVNÍK, veřejná generální zkouška
Festivaly rozšířený popis
výhled
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
Street Food Jam
Obora Hvězda
Praha 6
11-19h - 10. ročník rodinného festivalu Kašpárkohraní se letos koná společně se "Dnem dětí v Oboře Hvězda". Na Hudební scéně například roztančí zpěvák Tomáš Klus, bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku, kapela Slza nebo Ivan Mládek a Banjo Band, zazní i legendární Jožin z bažin a další hity. Festival letos nabídne kromě Divadelní scény provázené vítězným párem ze StarDance herečkou Annou Polívkovou a tanečníkem Michalem Kurtišem také Sportovní scénu a nově Gastro scénu
FotoŠkoda Fest
Palác Langhans, Vodičkova 707/37, Nové Město, 110 00
Výstavy, workshopy a besedy. Fotografický festival FotoŠkoda fest je věnovaný všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Na festivalu mají všichni příznivci fotografie jedinečnou příležitost si vyměnit své zkušenosti, něčemu novému se přiučit nebo si poslechnout známé osobnosti a mistry v oboru, kterými např. jsou Antonín Kratochvíl, Robert Vano, Jan Šibík, Sára Saudková a další.www.fotoskoda.cz/fest/
Společenské centrum Trutnovska - UFFO
Náměstí Republiky 999 ,Trutnov, 541 01
Cirk-UFF 2018: 8. ročník trutnovského svátku nového cirkusu . Festival se bude konat v trutnovském polyfunkčním divadle Uffo, šapito i ulicích města . Vystoupí tuzemské i zahraniční soubory - Fauna Circus, Circa, 360 Allstars, Time in Space, Bratři v tricku a obory Holektiv a mnoho dalších. Bohatý doprovodný program + 2.6. Mydy Rabycad / Kompletní program na www.cirkuff.cz.
TANEC PRAHA
30. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla s podtitulem: Na věku nikdy nezáleželo méně! Mimo Prahu oživí festival dalších 20 měst a obcí ČR. Kompletní program na www.tanecpraha.org
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - Shadow Box, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
15–18h - Malí fotografové R / tvůrčí dílny pro děti
TISKÁRNA NA VZDUCHU
areál Výstaviště 67 (Stromovka), Praha 7
16h - Sumatra v ohrožení / Indonéské jídlo, pití, hudba i tradiční taneční vystoupení. Kromě toho se dozvíte i o bezobalovém stylu života. Přijťe podpořit neziskovou organizaci The Kukang Rescue Program a užít si příjemné odpoledne.
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
15h - Dnes provází Minor / Herci divadla Minor provedou návštěvníky Novoměstské radnice tak trochu jiným způsobem
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
17,30 - Mr. Muzikál Horor 2018