R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 2.6.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
22h - Yvonne Sanchez Band (latin jazz & soul) / Známá polsko-kubánská vokalistka s medově sametovým hlasem, která okouzlila obecenstvo po celém světě, zazpívá opět v Jazz Docku!
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
19h - Ženeveš/Rockless
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
20h - ARTIFICTION (CH), FALL FROM EVEREST, WE ARE THE MOTION & SEVERALS + 22,30 - dj MAJKL
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19h - "Evr. Night - tradiční noc hudby studentů evropské": Nonsense, Gasoline Rainbow, V tomhle sem nelez, Éra, Red Torch
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19,30 - CENTRAL EUROPEAN JAZZ CONNECTION /PL, HU, SK, CZ + 22h - Cabaret Manana: DJs - Nic Robertson, Pocoloco & Orisha (afro, latin, jazz, broken beat, tropical) + 22h - PHUNKPHUNK DJS FUN, VILÉM (funky house, NU Disco)
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT & DJs: Stranger Danger, Vulture, Forgot It’s Monday + DJs - Destroy Dick December, Coachman, Johnny Majestic (rock, punk, dnb, dbstp) + CREATIVE: DJs – Twin, Subgate, Marteen, Tibiza, TGT Project, Bronee (minimal, tech-house) + Chapeau Bar: ROCK THE CLOCK! DJs - baron_alone (rituály) (rockotéka)
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
21h - Elysia Crampton + Why be
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Palindromes, gepsiz (indie-alternative)
Tančírny rozšířený popis
výhled
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
KONNEKT: Frisco (UK), D Power (UK), Stogey (UK), Smack a hosté + 2ND STAGE: Metrist (UK), Silhouette, Eva Porating, Harmless Youth, Franill
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
djs: Big Miz (UK), Barbora, Tof
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
23h - SEXY BEATS djs Lumiere, Fatty, Vanko
TISKÁRNA NA VZDUCHU
areál Výstaviště 67 (Stromovka), Praha 7
10h - Karnaval Latino Praga / "Festival latinské kultury, hudby a jídla v Praze. Tradiční ukázky latinskoamerických tanců, soutěž v pojídání chilli, program pro děti a mnoho dalšího. Užijte si jižanské odpoledne na Vzduchu! Vstup zdarma."
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
Sci*Fi*Psi DJs feat. Nidraj EWI sax, VJs Boží Animace
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
90s & 00s Video Disco Party
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Radost FX
Bělehradská 120, Praha 2
23h - SWERVE FX: DJs - BATTLE LADY, NOIR, KOOGEE (Hip-hop, RnB)
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
Reks + Lucky Dice (US) / hiphop
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Edsky & Edvard
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
22h - CITYFEST club edition: KYAU & ALBERT (Euphonic/DE), Genix (Anjunabeats/UK), Sunny Lax (Anjunabeats/HU), Michael C (Cityfest/CZ) + 2nd stage: Martin Gredner, Dennis Besnij
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Outbreak vol.2: Ivory (FR), Shiverz (UK), Dubsquad, Corborat, Kletis, Mustaffa & Sheriff w/ Ill Minded MC, Magenta w/ MC Jelen (dubstep / dnb)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
13h, 15,30, 18h, 20,30 - Retrospektivy Drahomíry Vihanové: čtyři dokumentární bloky retrospektivy oceňované české scénáristky a režisérky
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,15 - Králíček Petr, 13,45 - Hastrman, 14h - Ztratili jsme Stalina, 15,45 - Psí ostrov, 10,30, 16,15 - Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce, 17,45 - Bufo Alvarius, 18h - Na krátko, 19,30 - Dámský klub, 20h - Gauguin, 21,30 - S láskou Vincent, 22h - Deadpool 2
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
17,30 - Hledá se Dory + 22h - Letní kino - Pat Garrett a Billy the Kid
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
11h - Dětský filmový Brunch, 14h - SOLO: Star Wars Story, 17h - Pod jedním stromem, 19h - Human Flow, 21h - Deadpool2
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
16h - Komentovaná prohlídka výstavy JOSEF SUDEK - TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 s kurátorkou Marianou Kubištovou a fotografem Vlado Bohdanem
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
14h - Olga Mikh Fedorova, Milan Mazúr, Irina Zakharova: Chiasmus / Jme věc či průsečík vektorů? Kráčí po ulici předmětná prezentace našeho v sociálních sítích neustále plovoucího já, nebo jsme naopak evolučním rozšířenímorganické hmoty této planety, jejími chapadly, do sféry jiného, digitálního bytí? Kurátor: Viktor Čech + Tomáš Pavlacký: Your bloom Projekt je zaměřen na místo svého vzniku – tedy „Kolbenku“ - Pragovku – její vnitřní i vnější prostředí (environmentální i sociální). Kurátorka: Klára Burianová + David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě / Tvorba Davida Pešata se vyznačuje expresivností a jasnou barevností. Výstava v The White room se zabývá právě prostory a znaky, které máme v sobě, ale kterých si nejsme vědomi. Toto uvědomění se děje skrze proces vzniku, ale i destrukce obrazu. Kurátor: Petr Vaňous
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
Chuť Itálie / Anežka LIVE!!: Italské delikatesy, cooking show, příběhy italského vína s Ondřejem Pokšteflem, příběhy kávy s baristou Michalem Křižkou hudební vystoupení, a mnoho dalšího.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ZDENA KOLEČKOVÁ - PODIVNÁ BOTANIKA A JINÉ PŘÍBĚHY (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
I WELCOME - V projektu s názvem I WELCOME, který vznikl ve spolupráci Art for Amnesty s Centrem DOX, se přední spisovatelé a ilustrátoři z dvanácti zemí světa vyjadřují prostřednictvím povídek a illustrací k aktuální světové uprchlické krizi (Út - zavřeno)
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
David Vojtuš: X3 + Justyna Górowska: 69 / Galerie Karlin Studios (Po – zavřeno)
Illusion Art Museum Prague
Staroměstské náměstí 24, Praha 1, 110 00
Patrik Proško - Na hraně reality / výstava land artových projektů a intervencí ve veřejném prostoru napříč celou Evropou. Kurátor: Radek Wohlmuth (Otevřeno denně od 10-20h)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Eva Koťátková - Někdy na AVU
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Vy, já a velmi nepravděpodobná partička -  Hana Garová, Michal Rapant, Jakub Sýkora, Karel Štědrý, Roman Výborný (Po - zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
JAN JEDLIČKA - ZIMNÍ CESTA K MOŘI / A WINTER JOURNEY TO THE SEA (Po - zavřeno)
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
První rozsáhlá výstava fotografií z prostředí českého divadla ukáže nejen historií divadelnictví a fotografie, ale i důležité historické události. Portréty hereckých hvězd, fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén, snímky divadelních budov i jejich zákulisí od poloviny 19. stol. až po současnost. Bohatý doprovodný program.
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Marek Škubal - Nelidské / Inhuman. Společným jmenovatelem prací sochaře a grafika Marka Škubala je vědomé vzdálení, či vymezení se vůči ideji antropocentrismu a jeho hodnotových i vizuálních měřítek. Autor v drobnopisných rytých kresbách z posledních let postupně přivádí k životu rozsáhlý panteon červovitých Božstev svébytné osobní mytologie – Nelidského ve smyslu něčeho, co je člověku vzdálené, vymyká se jeho chápání a co jej přesahuje.  (Po-Út - zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
ONDŘEJ ROUBÍK - ŽENY/ WOMAN
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Václav Holohlavský / Obrazy, grafika (Výstava malíře, zachycujícího momentky běhu života, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy. V malbě je pro něj nejdůležitější radost, ne styl nebo hranice) /Po – zavřeno/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Daniela & Linda Dostálkovy — We are still the same and you are always more (Kurátor: Jiří Ptáček) Výstava We are still the same and you are always more obnažuje strukturu afektivních vztahů mezi přírodou, technologií a naší tělesností. Naše převažující touha po symetrii je potlačena mnohočetným opakováním a stává se tak performativní silou, imitací zdánlivě klasicky zvolených technik a formátů, která činí veškeré aktéry výstavy živými. Výstava je spojená s českým uvedením knihy Hysteric Glamour (InOtherWords, Londýn, 2018). /ne - po zavřeno/
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Dvořák - Shisa Lounge Exclusive (kurátor výstavy: František Fekete)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava karikatur)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Petr Stolín, Jan Stolín - 5866 / Galerie jako svébytná architektura: jiný vstup, pohyb a smysl; prostor GJF již není efemérním světem idejí architektů a kurátorů, naopak směřuje k jeho konstantám.  Výstava je pomlkou v prostoru galerie: neodkazuje k něčemu, co existuje jinde. Proměňuje to, co existuje právě zde.
Divadla rozšířený popis
výhled
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
V rámci festivalu TANEC PRAHA: 20h - Událost sezony – Festival Opening - Jiří Kylián / East Shadow (CZ/NL)
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - 19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo / Honey
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19,30 - CVIDOULE DI CAMPO (Cabaret Calembour, obnovená premiéra)
Festivaly rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
PRAGUE FRINGE FESTIVAL : 17. ročník - již po čtrnácté v Divadle Kampa. Informace o představeních na www.fringe.cz .
Prague Fringe
největší anglicky mluvící divadelní festival v České republice
letošní 17.ročník nabídne téměř 250 představení v devíti prostorech po celé Malé Straně. Můžete se proto jako obvykle těšit na nabitý program plný divadla, komedie, kabaretu a mnoho dalšího.-  Studio Rubín, Café Club Míšeńská, Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Zlatý klíč, La Loca Music Bar & Lounge, Malostranská beseda, Malostranská beseda - Vnitřní foyer, Muzeum alchymistů, . Program na www.praguefringe.com
Khamoro
Praha
Festival Khamoro: 20. ročník největšího světového romského festivalu. Khamoro, což v romštině znamená sluníčko, představí bohatství romské kultury od hudby, přes výtvarné umění až po divadlo a módu. Vystoupí mimo jiné jazzmen Stochelo Rosenberg, makedonští Kočani Orkestar nebo rumunští Mahala Rai Banda. Koná se na různých místech v Praze (Městská knihovna, Alfred ve Dvoře, Palác Lucerna a další)Program a místa konání na www.khamoro.cz
FotoŠkoda Fest
Palác Langhans, Vodičkova 707/37, Nové Město, 110 00
Výstavy, workshopy a besedy. Fotografický festival FotoŠkoda fest je věnovaný všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Na festivalu mají všichni příznivci fotografie jedinečnou příležitost si vyměnit své zkušenosti, něčemu novému se přiučit nebo si poslechnout známé osobnosti a mistry v oboru, kterými např. jsou Antonín Kratochvíl, Robert Vano, Jan Šibík, Sára Saudková a další.www.fotoskoda.cz/fest/
Společenské centrum Trutnovska - UFFO
Náměstí Republiky 999 ,Trutnov, 541 01
Cirk-UFF 2018: 8. ročník trutnovského svátku nového cirkusu . Festival se bude konat v trutnovském polyfunkčním divadle Uffo, šapito i ulicích města . Vystoupí tuzemské i zahraniční soubory - Fauna Circus, Circa, 360 Allstars, Time in Space, Bratři v tricku a obory Holektiv a mnoho dalších. Bohatý doprovodný program + 2.6. Mydy Rabycad / Kompletní program na www.cirkuff.cz.
TANEC PRAHA
30. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla s podtitulem: Na věku nikdy nezáleželo méně! Mimo Prahu oživí festival dalších 20 měst a obcí ČR. Kompletní program na www.tanecpraha.org
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Velká sedma - repríza, 20h - Buzz, 22h – Workout
Ostatní rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
DronFest / I v roce 2018 se Plzeň stane dějištěm DronFestu – unikátního festivalu bezpilotního létání, který se řadí mezi největší akce svého druhu na světě. 1.a 2. června 2018 budou v plzeňském areálu DEPO2015 k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů.Třetí ročník této hojně navštěvované akce nabídne zajímavé přednášky, letecké ukázky a samozřejmě závody FPV RACE v naší nové aréně! Připravujeme zábavný den pro celou rodinu. Nenechte si ujít jedinečnou show, které nemá v České republice obdoby.
Mánesův most
Mánesův most, 118 00 Praha 1
Most 20.0.  - česko-německé sousedské slavnosti / Bohatý program nabízí od dopoledních hodin až do večera koncerty, divadelní představení, akce pro děti, literární čtení, nejrůznější diskuse a přednášky, slavnostní průvod, ochutnávky regionální kuchyně ale i sportovní utkání. Vystoupí například Mydy Rabycad, Thom Artway, Ondřej Ruml, němečtí hvězdní Kraftklub, Teatr Novogo Fronta, Grotest Maru. Program www.most20.cz