KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 1.6.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Jan Burian / Pravidelný večer s Kulturní ozdravovnou
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - Alena Veretina – Narozeninový koncert (jazz – tango – crossover) / Alena Veretina Quartet / Tango Underground Fiesta / La Belle Vie (Klavíristka Alena Veretina se věnuje hudbě napříč žánry – hraje jazz, klasickou hudbu, tango, francouzský šanson a vystupuje i jako sólová klavíristka. Na koncertě zazní autorské dílo, jazzové skladby od Davea Brubecka, Diany Krall, Avishaie Cohena, tango Astora Piazzolly a Gotan Project, balkánské rytmy a další. To vše v podání těchto seskupení: Alena Veretina Trio a speciální host Ondřej Kabrna, který zahraje na oud; klavírní duo s Bárou Hajnou; duo s flétnistkou Ninou Sivošovou a kapela Tango Underground Fiesta v čele se zpěvačkou Zdenkou Trvalcovou. Těšit se můžete i na skvělé La Belle Vie, kteří zahrají známé francouzské melodie ve stylu gipsy swingu, a na Nina Rosa, jejichž repertoár skýtá prvky reggae, swingu, jazzu a lidové hudby)
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
COLLECTIVE TONES (cz) / Instrumental Reggae/
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
18,15 - Broilers / DE + special guest + 22,30 - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
21h - MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO / Hrají rap, elektro nebo disco? Hrají to, nebo nehrají? + 22h - dj DIRTY BASTARD / independent discotheque
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
21h - "Wasted": Radikal Chef (SK), Fobia Kid, Dymer Surovec, Yg Moris + DJs: Homer821, Dufus, Forgen, Pilate
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Fall From Everest + ARTIFICTION (ch) + We Are The Motion + Friction (metalcore, electrocore, progressive) + after concert: DJs Damnbros & Trggrd & AUUX & Gory Ruffian (rap, trap, bass) + THE BASEMENT: DJs – Zaloo, Vox culture, Taino & Elis (house, techno) + Chapeau Bar: DJ Radek Honc (expresradio) (soulful house)
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Půlnoční Marie, Excelence (punk-rock) + DJs Skony and friends
Tančírny rozšířený popis
výhled
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
WORM HOLE: Klute (UK), Rido, Beast67, Frenzy aka Lollita, AhZ, M4Y4 & Rudeboy aka Duo Blondynos, VJs Phase Vision Factory + BREAKBEAT STAGE: Turtlesquad, Line of Sight, Adelight, Bosch-K, Nikola + 20h – DIVADLO: Artists Crossings _local/international festival
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
djs: Kirill Astra, Alex Neivel
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
18h – Letní terasa: LOUNGE by dj Identic + 23h - VLNY: DJs – Biodan, Marwin Shamma, Ark3r, Adam Cloud, Nicola Cloud, Slater, 2K, Roman Rai, Täino, Zissou, Ondrej K, Tomics, Tibi, Tom P, Sla_M
TISKÁRNA NA VZDUCHU
areál Výstaviště 67 (Stromovka), Praha 7
16h - DUB Academy Prague: Launch party SKALY festival / DUB ACADEMY se opět hlásí o slovo a tentokrát vám přináší open air soundsystem session v Tiskárně na Vzduchu!
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
DISCO: DJs - Denny Krygr, ASI, St. Jakob (Good Vibes) & Fatty M
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
DJ Ondrash & DJ Fuuse (funky, hip-hop)
Radost FX
Bělehradská 120, Praha 2
23h - STUDENT PARTY: DJ’s - STAYER & guest (RnB, Commercial)
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT / Radio 1 Fluffy Clouds w/ Myclick & Diom
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
Basstard Beatz on Tour (grime, bassline, 4x4, garage)
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
dMIT.RY & Hardware
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - VIBRUJ: DJs - 2K b2b Anakin, Parallel Activity, P.no a Demisz (Drum and Bass) + 22h – PIMPRLEMIX: DJs - Voita, Hajnator, Loopin (funky breaks, bigbeat, breakbeat)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - MONOLOC (Dystopian/Berlin), Milton Bradley (Do Not Resist The Beat/Dystopian/Berlin) + Djs - Makarov (Kombination Research/CZ),Tibiza (Tronic, OneWay) + 2nd stage: Arturo Legorreta (Materia.fm), The Mushroom
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Beats for Love: On the Road: A-Cray, No Money, Mustaffa & Sheriff, Dexide, Dogzan, TOD, Spooniz (drum and bass)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15,30 - Měsíc Jupitera, 16,20 - Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce, 17,45 - Máří Magdaléna, 18h - Švéd v žigulíku, 19,20 - Solo: Star Wars Story, 20h - Psí ostrov, 21,45 - Gauguin, 22h - Pod jedním stromem
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Den dětí v Ponrepu / pásmo krátkých filmů / výtvarná dílna / 17,30 - Morálka paní Dulské, 21h - Žhavé výstřely 2
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
15 – 17h - Podivný botanik Tadeáš Haenke / workshop a přednáška k výstavě Zdeny Kolečkové
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
14h - Olga Mikh Fedorova, Milan Mazúr, Irina Zakharova: Chiasmus / Jme věc či průsečík vektorů? Kráčí po ulici předmětná prezentace našeho v sociálních sítích neustále plovoucího já, nebo jsme naopak evolučním rozšířenímorganické hmoty této planety, jejími chapadly, do sféry jiného, digitálního bytí? Kurátor: Viktor Čech + Tomáš Pavlacký: Your bloom Projekt je zaměřen na místo svého vzniku – tedy „Kolbenku“ - Pragovku – její vnitřní i vnější prostředí (environmentální i sociální). Kurátorka: Klára Burianová + David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě / Tvorba Davida Pešata se vyznačuje expresivností a jasnou barevností. Výstava v The White room se zabývá právě prostory a znaky, které máme v sobě, ale kterých si nejsme vědomi. Toto uvědomění se děje skrze proces vzniku, ale i destrukce obrazu. Kurátor: Petr Vaňous
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Maria Lassnig 1919–2014
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Tečkovaný svět Emila Šourka (výstava karikatur)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Petr Stolín, Jan Stolín - 5866 / Galerie jako svébytná architektura: jiný vstup, pohyb a smysl; prostor GJF již není efemérním světem idejí architektů a kurátorů, naopak směřuje k jeho konstantám.  Výstava je pomlkou v prostoru galerie: neodkazuje k něčemu, co existuje jinde. Proměňuje to, co existuje právě zde.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
ZDENA KOLEČKOVÁ - PODIVNÁ BOTANIKA A JINÉ PŘÍBĚHY (Po - zavřeno)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Filip Dvořák & Martin Kolarov - Kapitola druhá / Chapter Two
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
I WELCOME - V projektu s názvem I WELCOME, který vznikl ve spolupráci Art for Amnesty s Centrem DOX, se přední spisovatelé a ilustrátoři z dvanácti zemí světa vyjadřují prostřednictvím povídek a illustrací k aktuální světové uprchlické krizi (Út - zavřeno)
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
David Vojtuš: X3 + Justyna Górowska: 69 / Galerie Karlin Studios (Po – zavřeno)
Illusion Art Museum Prague
Staroměstské náměstí 24, Praha 1, 110 00
Patrik Proško - Na hraně reality / výstava land artových projektů a intervencí ve veřejném prostoru napříč celou Evropou. Kurátor: Radek Wohlmuth (Otevřeno denně od 10-20h)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Eva Koťátková - Někdy na AVU
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Vy, já a velmi nepravděpodobná partička -  Hana Garová, Michal Rapant, Jakub Sýkora, Karel Štědrý, Roman Výborný (Po - zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
JAN JEDLIČKA - ZIMNÍ CESTA K MOŘI / A WINTER JOURNEY TO THE SEA (Po - zavřeno)
Obecní dům - Česká divadelní fotografie 1859 – 2017
Obecní dům, nám. Republiky 5, Praha 1
První rozsáhlá výstava fotografií z prostředí českého divadla ukáže nejen historií divadelnictví a fotografie, ale i důležité historické události. Portréty hereckých hvězd, fotografie z inscenací renomovaných velkých i studiových scén, snímky divadelních budov i jejich zákulisí od poloviny 19. stol. až po současnost. Bohatý doprovodný program.
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Marek Škubal - Nelidské / Inhuman. Společným jmenovatelem prací sochaře a grafika Marka Škubala je vědomé vzdálení, či vymezení se vůči ideji antropocentrismu a jeho hodnotových i vizuálních měřítek. Autor v drobnopisných rytých kresbách z posledních let postupně přivádí k životu rozsáhlý panteon červovitých Božstev svébytné osobní mytologie – Nelidského ve smyslu něčeho, co je člověku vzdálené, vymyká se jeho chápání a co jej přesahuje.  (Po-Út - zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
ONDŘEJ ROUBÍK - ŽENY/ WOMAN
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Václav Holohlavský / Obrazy, grafika (Výstava malíře, zachycujícího momentky běhu života, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy. V malbě je pro něj nejdůležitější radost, ne styl nebo hranice) /Po – zavřeno/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Daniela & Linda Dostálkovy — We are still the same and you are always more (Kurátor: Jiří Ptáček) Výstava We are still the same and you are always more obnažuje strukturu afektivních vztahů mezi přírodou, technologií a naší tělesností. Naše převažující touha po symetrii je potlačena mnohočetným opakováním a stává se tak performativní silou, imitací zdánlivě klasicky zvolených technik a formátů, která činí veškeré aktéry výstavy živými. Výstava je spojená s českým uvedením knihy Hysteric Glamour (InOtherWords, Londýn, 2018). /ne - po zavřeno/
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Dvořák - Shisa Lounge Exclusive (kurátor výstavy: František Fekete)
Divadla rozšířený popis
výhled
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
V rámci festivalu TANEC PRAHA: 20h - Událost sezony – Festival Opening - Jiří Kylián / East Shadow (CZ/NL)
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30, 18h - Pinokio
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
9h - Studio Damúza: Bajaja / Tři draci, dva herci, jeden muzikant, loutky a jedna otočná scéna
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Lázně KALD DAMU
Festivaly rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
PRAGUE FRINGE FESTIVAL : 17. ročník - již po čtrnácté v Divadle Kampa. Informace o představeních na www.fringe.cz .
TANEC PRAHA
30. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla s podtitulem: Na věku nikdy nezáleželo méně! Mimo Prahu oživí festival dalších 20 měst a obcí ČR. Kompletní program na www.tanecpraha.org
Prague Fringe
největší anglicky mluvící divadelní festival v České republice
letošní 17.ročník nabídne téměř 250 představení v devíti prostorech po celé Malé Straně. Můžete se proto jako obvykle těšit na nabitý program plný divadla, komedie, kabaretu a mnoho dalšího.-  Studio Rubín, Café Club Míšeńská, Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Zlatý klíč, La Loca Music Bar & Lounge, Malostranská beseda, Malostranská beseda - Vnitřní foyer, Muzeum alchymistů, . Program na www.praguefringe.com
Khamoro
Praha
Festival Khamoro: 20. ročník největšího světového romského festivalu. Khamoro, což v romštině znamená sluníčko, představí bohatství romské kultury od hudby, přes výtvarné umění až po divadlo a módu. Vystoupí mimo jiné jazzmen Stochelo Rosenberg, makedonští Kočani Orkestar nebo rumunští Mahala Rai Banda. Koná se na různých místech v Praze (Městská knihovna, Alfred ve Dvoře, Palác Lucerna a další)Program a místa konání na www.khamoro.cz
FotoŠkoda Fest
Palác Langhans, Vodičkova 707/37, Nové Město, 110 00
Výstavy, workshopy a besedy. Fotografický festival FotoŠkoda fest je věnovaný všem, kteří podlehli kouzlu fotografie a bez fotoaparátu neudělají ani krok. Na festivalu mají všichni příznivci fotografie jedinečnou příležitost si vyměnit své zkušenosti, něčemu novému se přiučit nebo si poslechnout známé osobnosti a mistry v oboru, kterými např. jsou Antonín Kratochvíl, Robert Vano, Jan Šibík, Sára Saudková a další.www.fotoskoda.cz/fest/
Společenské centrum Trutnovska - UFFO
Náměstí Republiky 999 ,Trutnov, 541 01
Cirk-UFF 2018: 8. ročník trutnovského svátku nového cirkusu . Festival se bude konat v trutnovském polyfunkčním divadle Uffo, šapito i ulicích města . Vystoupí tuzemské i zahraniční soubory - Fauna Circus, Circa, 360 Allstars, Time in Space, Bratři v tricku a obory Holektiv a mnoho dalších. Bohatý doprovodný program + 2.6. Mydy Rabycad / Kompletní program na www.cirkuff.cz.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - Reggae Club, 24h - Radio51
Ostatní rozšířený popis
výhled
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
15h - Den dětí / Jak to chodí na plácku / se spontánním fotbalovým zápasem, kejklířem a žonglérem, s cukrovou vatou, zmrzlinou a ochutnávkou francouzského vína. Od 15h projekce filmu Mikulášovy patálie v půdním kině
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
16,30 - Dětský den na Dobešce s Tarbíky / Písničky z večerníčku Tarbíci spolu s povídáním o afrických zvířátkách, vystupují Jára Vaculík, Hana Navarová, František Váša a Šárka Vaculíková + 17,30 - Doprovodný program - workshop bubnování pro rodiče s dětmi a soutěž v malování hlavních postaviček Tarbíků, vítěze vyhlásí Bára Dlouhá – samotná autorka večerníčku a venkovní program „Tarbíci v lese“. Pro děti budou připraveny dobroty po celý den.
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
17h - Dětský den deskových her
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
DronFest / I v roce 2018 se Plzeň stane dějištěm DronFestu – unikátního festivalu bezpilotního létání, který se řadí mezi největší akce svého druhu na světě. 1.a 2. června 2018 budou v plzeňském areálu DEPO2015 k vidění stroje těch nejvýznamnějších výrobců dronů.Třetí ročník této hojně navštěvované akce nabídne zajímavé přednášky, letecké ukázky a samozřejmě závody FPV RACE v naší nové aréně! Připravujeme zábavný den pro celou rodinu. Nenechte si ujít jedinečnou show, které nemá v České republice obdoby.
Merkádo – Latinská Amerika na Jiřáku
náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha
9-21h - festival Merkádo 2018: trhy, gastro, hudba, tanec, workshopy, kuchařská show. Letošním tématem festivalu je maso! V areálu festivalu bude představena fotografická výstava “Naši Latinos” zaměřená na příběhy lidí tvořící latinskoamerickou komunitu v České republice. Během doprovodného tanečního programu se návštěvníci pod vedením profesionálních tanečníků naučí základní kroky kubásnké salsy, tanga či capoeiry. Hlavním lákadlem letošního Merkáda bude přehlídka brazilské capoeiry v podání skupiny Axé Capoeira. Pro děti máme připraven workshop malování s Latin Art Gallery. Hudební program festivalu představí řadu latinskoamerických hudebníků, mezi jinými mexické muzikanty Mariachi Azteca, kubánskou kapelu Pragasón či mezinárodní skupinu Clan Destino. Vstup volný.