KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 25.3.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Dixieland pražských aviatiků (dixieland) + 21h - Concept Art Orchestra (orchestral jazz)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Bräumer / Klewer / Eftychidou trio (D/GR) / Německo-řecké brilantní spojení trojice avantgardních jazzmanů na evropském turné. Radikální spontánnost a touha vstoupit na neznámá hudební území dokáže překvapit i připravené
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Jan Burian & Daniel Fikejz – HODINA DUCHŮ / Legendární album z roku 1988 poprvé naživo. Ke třicátému výročí natočení alba Hodina duchů se producentu Danielu Fikejzovi a písničkáři Janu Burianovi podařilo shromáždit na pódiu desítku hudebníků z různých generací a zahrát si písně z alba naživo. Zvláštním hostem bude Petr Váša. V programu bude také slavnostně přivítána kniha hudebního kritika Pavla Klusáka: Drtivé jistoty Jana Buriana (rozhovor o hudbě)
Tančírny rozšířený popis
výhled
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
„MUSIC BAR“
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17h - Lekce swingu s tančírnou
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Lazy Sunday
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
ENERGY OF DUB: Satiwa B-day, Djs Dasha Fyah, Abassta
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM: DJ One Ac (techno)
Filmy rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
19h - KineDok uvádí: Ultra (HU) / Unikátní sonda do minulostí, srdcí a myslí čtyř sportovců, zachycená režisérem a zaníceným běžcem. Jejich sen a zároveň břímě spočívá v dokončení extrémního běžeckého závodu. Ten otestuje jejich hranice, uzdraví jejich duše a zažene démony. Kreativní dokumentární snímek Ultra pojednává o lidech, kteří zasvětili svůj život běhání, aby mohli touto radikální cestou soutěžit. Zkoumá, jak čelí extrémnímu utrpení a překonávají hranice svých sil, jak tělesných, tak i duševních. Ať už běhají ve snaze uniknout každodennímu životu, postavit se stárnutí či dosáhnout určitého nadpřirozena, všichni běžci zakusí pocit nesmrtelnosti a uvědomí si svou vlastní smrtelnost. Každý ze čtyř protagonistů má své vlastní odpovědi i konkrétní motivy. Pro některé z nich je to terapie, pro jiné kompenzace či cesta
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - O BUDULÍNKOVI, 16,45 - MÁŘÍ MAGADLÉNA, 19h - AMY/ hudební dokument
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
15h - Zákrok - Pohádková rezervace
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Ponrepo dětem: Kamenáč Bill a drzí zajíci, Pračlověk, 17,30 - Gospodin G. v říši stínů, Cikáni jdou do nebe, 20h - Paralelní kino / PAF Jiné vize 2017 – soutěž Přehlídky animovaného filmu a současného umění (uvádí Sylva Poláková)
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
9,50 - Coco, 10,30 - Planeta Česko, 12,10 - Hora, 12,30 - Lady Bird, 13,40 - Planeta Česko, 14,30 - Králíček Petr, 15,30 - Lego Ninjago, 16,20 - Tátova volha, 17,40 - Tvář vody, 18,20 - Dej mi své jméno, 20h - Nit z přízraků, 20,45 - Švéd v žigulíku, 21,50 - Akta Pentagon: Skrytá válka, 22,15 - Nikdys nebyl
Galerie rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Komentovaná prohlídka výstavy - Ten kdo chodí kolem
Národní galerie - Schwarzenberský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Zlatý věk benátské veduty: Canaletto, Marieschi, Guardi
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Výstava obrazů Davida Pilipa
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Goethe-Institut
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
PROMĚNA VR -  Fantastická prostorová instalace vznikla ve spolupráci s českým startupovým týmem kolem uměleckého vedoucího a režiséra Prague Film School Miky Johnsona. Prezentuje Kafkovu Proměnu, originální dílo světové literatury z Prahy, které samo o sobě představuje určitý druh ponoření do virtuální reality. ( so - po zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Daniel Pešta - DeTermination - Doposud největší samostatná výstava v České republice českého multimediálního umělce Daniela Pešty, DeTermination, představuje výběr jeho děl dotýkajících se otázky genetické, rasové a sociální determinace člověka, za které byl letos oceněn na londýnském bienále /zavřeno út/
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
VLADIMÍR AMBROZ - AKCE  (Po - zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Architektura na UMPRUM (Architektura na UMPRUM 2018 - výběr z klauzurních prací studentů ateliérů architektury) /zavřeno čt, pá, so/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Vendula Chalánková – AU! Výstava s víceznačným názvem, který je možné dešifrovat jako astronomickou jednotku délky, prošlou pražskou espézetku, chemickou značku zlata i nejčastější citoslovce bolesti. K vidění bude nejen reprezentativní výběr obrazů Venduly Chalánkové z posledních let a premiérová série osobních „tragikomiksů“, ale i autorčiny animace vytvořené pro Českou televizi (kurátor Radek Wohlmuth) /Po - zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
THE REUNION OF POETRY AND PHILOSOPHY - Zhang Xiaogang a Wang Guang (Po - zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Ten, kdo chodí kolem (kurátorky Eva Riebová, Lucie Šmardová) / Mezigenerační výstava představí tvorbu devíti umělkyň a umělců, které spojuje podobná citlivost a schopnost soustředěného pohledu (Daniel Balabán, Dana Bartoníčková, Pavel Jestřáb, Inge Kosková, Andrea Lédlová, Daniela Mikulášková, Andi Schmied, Ondřej Vinš, Lenka Vítková)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Rodrigo Arteaga: Placed into Abyss (kurátorka: Eva Riebová)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Irena Procházková – Pohyby / Be moving
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Martina Smutná & kol.: Společně pokosíme, vymlátíme a odevzdáme / Výstava se věnuje kontroverznímu období československé historie. Nenárokuje si vykládat minulost skrze příběhy hrdinství či teroru. Na pozadí událostí spojených s únorem 1948 si vybírá tematickou linku všedního života, zaměřenou na naději obyčejných lidí ve stabilní, sociální a bezpečný stát. 
Hauch Gallery
Pobřežní 20a, Praha 8
Františka Lesák - Ze všech stran stejně krásné, ze všech stran stejně důležité / František Lesák ve svých konceptuálních dílech zkoumá odvrácenou stranu věcí, základem je pro něj mnohapohledovost, do dvourozměrného média složitým způsobem komponuje všechny možné úhly pohledu ( Ne, Po, Út - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
TRAFO Gallery: OSM – skupinová výstava osmi žen / Tereza Fišerová, Anna Hulačová, Alžběta Josefy, Alena Kotzmannová, Pavlína Kvita, Dana Sahánková, Pavla Sceranková, Jitka Svobodová / Kurátorky Klára Voskovcová, Blanka Čermáková. Číslo OSM se v letošním roce, 110. let od ustanovení 8. března Mezinárodním dnem žen, stalo základním klíčem k tomu, abychom mohly ohraničit tak všeobecný záměr, jako je výstava „ženského umění“. (Po, Út - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Jaroslav J. Alt – Účast / Výstava obrazů a kreseb malíře, grafika a pedagoga (Po – zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Ondřej Vicena - Realness: Artificial Make-Up Artist / Kurátorka Isabela Grosseova
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
Pavel Švec: Pár vzkazů veškerenstvu
Galerie U Betlémské kaple
Betlémské náměstí 8, Praha 1
Mechanismy imaginace - Basjuk, Czesaný, Pitín, Polách, Roubík,  Sedlecký. /  Ondřej Basjuk, Jonáš Czesaný, Daniel Pitín, Miroslav Polách, Ondřej Roubík, Zbyněk Sedlecký (Výstavní projekt prezentující výběr z prací předních českých malířů mladší a střední generace sleduje spínače lidských emocí, punkta, místa, která se prolamují do lidského vnímání a jsou momentem znejistění, s nímž rezonují. Jaké jsou strategie obrazu v tomto směru? Jaké jistoty autoři podlamují a proč má vůbec současná malba ambici diváka iritovat? Tyto otázky se pokusí zpřítomnit, poodhalit a naznačit výstava Mechanismy imaginace) 
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Martin Mainer - PŮST (Neděle - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Jakub Jansa - My name is Red Herring (Ne - Po zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Photocontest / Výstava nejlepších fotografií studentů středních škol, žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 5. ročníku celorepublikové soutěže Photocontest – součásti vzdělávacího projektu v digitální fotografii Photobase (Po - zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
Jan Dyntera - JAK SE POSUNOUT DÁL / HOW TO MOVE FORWARD (Po - zavřeno)
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Jára Boklažuk - Vítej jaro!
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Přemysl Procházka - Pauza
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Ó HORY, Ó HORY, Ó HORY / Současná architektura v českých a slovenských horách v historickém a krajinném kontextu. Doprovodná publikace – alternativní průvodce (Po - zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Le Concept Store / Global  - Julius Reichel a Namor Ynrobyv (Po-Út - zavřeno)
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Eliadova knihovna v divadle Na zábradlí
Anenské náměstí 5. Praha 1
19h - Masopust: MasoX - Hudební vývar z deseti let Masopustu v sále Divadla Na zábradlí. (info o akci: http://maso-pust.cz/node/275)
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
16h - Divadlo Cylindr: Oheň na hoře (Humorné příběhy z daleké Etiopie za doprovodu bubínků, chřestidel, deedjeridoo....Vhodné pro děti od 5 let) + 19,30 - Jaroslav Dušek: Duše K - tentokrát s Hanou Gabrielovou o tom, jak konopí využívali naše prababičky (Poutavé vyprávění Jaroslava Duška a jeho hostů s besedou s diváky)
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka / La Putyka
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
17h - ANNA CÍSAŘOVSKÁ, JIŘÍ HAJDYLA: AŽ NA DŘEŇ / Na motivy románu Tobiáš Lolness od Timothée de Fombelleho,hrajeme ve Strašnickém divadle + 19,30 - PETR MAŠKA: PATENT NA OKO / Site Specific | Hrajeme ve Waldesově muzeu
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
17,30, 20,30 - Naši furianti Battle! Praha proti venkovu! Dvě představení! Depresivní děti touží po penězích versus spolek VICENA z Ústí nad Orlicí
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - Shadow Box, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
Student thrift shop
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
16-18h - Kdo se bojí, nesmí do lesa / Výtvarně-hudební workshop. Výtvarnou část povede malířka Sofie Švejdová, která se právě vrátí ze své výstavy v NYC a plná energie se bude těšit na své pravidelné i nové návštěvníky dílen. Jak už název napovídá, bude to dílna strašidelná, bude se pracovat s nejpodivnějším materiálem. Ale více neprozradíme! V druhé hudební části Miroslav Tóth a Jan Trojan představí dětem 3D ZVUK. Můžeme se dotknout hudby? Je možné, aby existovala trojrozměrná hudba? Jan Trojan a Michal Rataj vyvinuli na HAMU speciální otočné reproduktory, které mění zvuk na trojrozměrný a hmotný. Tomuto zařízení se říká "SPEAKERHEAD". Nenechte se zmást, hudby se opravdu nedá dotknout, ale existují skladby nadnášející, rotující a pohybující se prostorem. To si nemůžete nechat ujít!
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
10-18h - Struny dětem / Rodinný festival pro zvídavé děti a hravé rodiče - koncerty, workshopy, výtvarné dílničky a hravé zóny
MONO FONO
Jungmannova 26/15, Nové Město, 110 00
TACO (Pop-Up / Food)
SMETANAQ
Smetanovo nábřeží 334/4, Praha, 110 00
10-20h - Best of: Ceny Czech Grand Design 2017 / Nejlepší z nominovaných designérů na Ceny Czech Grand Design 2017 se představí na festivalu Best of: v kreativním prostoru SmetanaQ. Návštěvníci budou mít možnost poznat nejen jejich tvorbu, ale i autory samotné během moderovaných diskuzí; děti se mohou zúčastnit kreativních dílen s prestižními tvůrci. Dospělé návštěvníky potěší, že bude na místě v průběhu celého festivalu také pop up shop, takže si budou na místě moci pořídit současné designové kousky od interiérových doplňků, přes módu a šperk až po grafiky a knihy.