KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 18.3.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: J. J. Brass Band (dixieland) + 21h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Kevin Hays & Lionel Loueke (USA/BEN) (jazz – songs)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
20h - KLASIKA BEZ KVÁDRA: Filmová hudba kvarteta Pražského filmového orchestru + AFRO LATIN JAZZ: Cabaret Maňana + 14,30 - DIVADLO PRO DĚTI: Golem
Tančírny rozšířený popis
výhled
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
„MUSIC BAR“
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Lazy Sunday
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM : DJ Tráva (tech-house)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - CHYTEJ UŠIMA/ koncert pro děti a rodiče, 19h - EWA FARNÁ- známá neznámá/ hudební dokument, Oscar 2018: 17h - Fantastická žena, 21h - Uteč
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
FEBIOFEST : 15h - Out 1, část 5 + 6, 18,30 - Out 1, část 7 + 8
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Včelka Mája: Medové hry, 10,30 – Pračlověk, 11,45 – Hora, 12,30 - Můj život Cuketky, 13,15 - Nejtemnější hodina, 14,15 – Coco, 15,40 - S láskou Vincent, 16,40 - Prezident Blaník, 17,20 - Tátova volha, 18,40 - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 19,10 - Já, Tonya, 21h - Nikdys nebyl, 21,30 - Rudá volavka
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Introducing Patricia Dauder: Povrch
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Goethe-Institut
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
PROMĚNA VR -  Fantastická prostorová instalace vznikla ve spolupráci s českým startupovým týmem kolem uměleckého vedoucího a režiséra Prague Film School Miky Johnsona. Prezentuje Kafkovu Proměnu, originální dílo světové literatury z Prahy, které samo o sobě představuje určitý druh ponoření do virtuální reality. ( so - po zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Daniel Pešta - DeTermination - Doposud největší samostatná výstava v České republice českého multimediálního umělce Daniela Pešty, DeTermination, představuje výběr jeho děl dotýkajících se otázky genetické, rasové a sociální determinace člověka, za které byl letos oceněn na londýnském bienále /zavřeno út/
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
VLADIMÍR AMBROZ - AKCE  (Po - zavřeno)
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Architektura na UMPRUM (Architektura na UMPRUM 2018 - výběr z klauzurních prací studentů ateliérů architektury) /zavřeno čt, pá, so/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Vendula Chalánková – AU! Výstava s víceznačným názvem, který je možné dešifrovat jako astronomickou jednotku délky, prošlou pražskou espézetku, chemickou značku zlata i nejčastější citoslovce bolesti. K vidění bude nejen reprezentativní výběr obrazů Venduly Chalánkové z posledních let a premiérová série osobních „tragikomiksů“, ale i autorčiny animace vytvořené pro Českou televizi (kurátor Radek Wohlmuth) /Po - zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
THE REUNION OF POETRY AND PHILOSOPHY - Zhang Xiaogang a Wang Guang (Po - zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Ten, kdo chodí kolem (kurátorky Eva Riebová, Lucie Šmardová) / Mezigenerační výstava představí tvorbu devíti umělkyň a umělců, které spojuje podobná citlivost a schopnost soustředěného pohledu (Daniel Balabán, Dana Bartoníčková, Pavel Jestřáb, Inge Kosková, Andrea Lédlová, Daniela Mikulášková, Andi Schmied, Ondřej Vinš, Lenka Vítková)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Rodrigo Arteaga: Placed into Abyss (kurátorka: Eva Riebová)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Irena Procházková – Pohyby / Be moving
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Fotoklub PCW / V. ročník velkovýstavy fotografií Fotoklubu PCW a dalších fotoklubů a fotografických uskupení z celé ČR.  K vidění bude díky tomu opět neobvyklá kolekce fotografií různých žánrů a směrů (shlédnout výstavu lze po telefonické domluvě)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Martina Smutná & kol.: Společně pokosíme, vymlátíme a odevzdáme / Výstava se věnuje kontroverznímu období československé historie. Nenárokuje si vykládat minulost skrze příběhy hrdinství či teroru. Na pozadí událostí spojených s únorem 1948 si vybírá tematickou linku všedního života, zaměřenou na naději obyčejných lidí ve stabilní, sociální a bezpečný stát. 
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
PRVNÍ VLAŠTOVKA LANDSCAPE FESTIVALU PRAHA 2018 / Objevte pražskou divočinu! Představení záměrů Landscape festivalu a výstava projektů a koncepcí pro vybrané lokality městských částí Prahy 3, 7 a 8 – soutěže, koncepční studie, studentské projekty. Doprovodný program na www.gjf.cz.(Po - zavřeno) 
Palác Chicago
2. patro | Národní třída 32, Praha 1 (vchod z ulice Charvátova 11)
Na film! Do 31. března máte poslední šanci navštívit netradiční interaktivní výstavu Na film! v Paláci Chicago na Národní třídě v Praze. Hravé instalace, které přibližují dějiny filmu, sklízí velký úspěch, díky kterému se výstava už dvakrát prodlužovala. Nadšení více než 20 000 návštěvníků všech generací je zárukou, že dostane i vás. 
Hauch Gallery
Pobřežní 20a, Praha 8
Františka Lesák - Ze všech stran stejně krásné, ze všech stran stejně důležité / František Lesák ve svých konceptuálních dílech zkoumá odvrácenou stranu věcí, základem je pro něj mnohapohledovost, do dvourozměrného média složitým způsobem komponuje všechny možné úhly pohledu ( Ne, Po, Út - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
TRAFO Gallery: OSM – skupinová výstava osmi žen / Tereza Fišerová, Anna Hulačová, Alžběta Josefy, Alena Kotzmannová, Pavlína Kvita, Dana Sahánková, Pavla Sceranková, Jitka Svobodová / Kurátorky Klára Voskovcová, Blanka Čermáková. Číslo OSM se v letošním roce, 110. let od ustanovení 8. března Mezinárodním dnem žen, stalo základním klíčem k tomu, abychom mohly ohraničit tak všeobecný záměr, jako je výstava „ženského umění“. (Po, Út - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Jaroslav J. Alt – Účast / Výstava obrazů a kreseb malíře, grafika a pedagoga (Po – zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Ondřej Vicena - Realness: Artificial Make-Up Artist / Kurátorka Isabela Grosseova
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Joska Skalník - My tancovat nemusíme - – První ucelená přehlídka grafického designu Josky Skalníka, sociálního aktivisty, výtvarníka a člena vedení Jazzové sekce svazu hudebníků. Kurátoři výstavy: Pavel Büchler a Karel Haloun (Út - zavřeno)
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
Pavel Švec: Pár vzkazů veškerenstvu
Galerie U Betlémské kaple
Betlémské náměstí 8, Praha 1
Mechanismy imaginace - Basjuk, Czesaný, Pitín, Polách, Roubík,  Sedlecký. /  Ondřej Basjuk, Jonáš Czesaný, Daniel Pitín, Miroslav Polách, Ondřej Roubík, Zbyněk Sedlecký (Výstavní projekt prezentující výběr z prací předních českých malířů mladší a střední generace sleduje spínače lidských emocí, punkta, místa, která se prolamují do lidského vnímání a jsou momentem znejistění, s nímž rezonují. Jaké jsou strategie obrazu v tomto směru? Jaké jistoty autoři podlamují a proč má vůbec současná malba ambici diváka iritovat? Tyto otázky se pokusí zpřítomnit, poodhalit a naznačit výstava Mechanismy imaginace) 
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Martin Mainer - PŮST (Neděle - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
ANTOINETTE - Mythos Europa / Vášeň, tajemné postavy, bájná zvířata a záhadná znamení evropské mytologie. K vidění bude/je olejomalba, kresba a objekty z ateliéru německé malířky ANTOINETTE, která se již po 30 let zabývá hledáním kulturní identity našeho kontinentu. (Po - zavřeno)
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Eliadova knihovna v divadle Na zábradlí
Anenské náměstí 5. Praha 1
19h - Masopust: Jean Genet, Bedřich Bridel, Miloslav König, Martin Dohnal: DENÍK ZLODĚJE / režie: Jan Nebeský, účinkují: Miloslav König a Martin Dohnal (klavír)
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
16h - Divadlo Cylindr: Škola Malého stromu (Dramatizace stejnojmenné knížky o malém indiánovi z kmene Čerokí jménem Malý strom. Vhodné pro děti od 6 let)
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
10h - Mimino, 15h - Sněhová královna
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Třetí lež
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Dekkadancers / Poslední večeře
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
15h - DIVADLO KUKADLO: VELIKONOČNÍ RADOVÁNKY | PRO DĚTI | HOSTHrajeme ve Strašnickém divadle
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Franz Kafka: Zpráva pro Akademii
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Impro dell‘ Arte aneb Tragikomedie na přání Improvize
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
15h - Divadelní společnost Koňmo: Vodnická pohádka
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
18h - CENY DIVADELNI KRITIKY
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
Festival Bazaar 2018: 18h - ŠVIHLA / Tereza Hradilková a kol.
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
Poskytování a přijímání zpětné vazby s Bushem Hartshornem / workshop při festivalu Bazaar + Festival Bazaar 2018: 18h - Handa Gote Research & Development: ŠIBŘINKY („Jenom ten jest vpravdě šťasten, kdo života užívá!“ )
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - Breakbeat Conference, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
15h - Animační workshopy s lektory Ultrafun / Co vznikne, když se spojí inspirace od Venduly s vedením animátorek Ultrafun? To necháme jen na vás, malí filmaři! Ať už ale rozpohybujete Tragikomiksy nebo Zpívánky, jedno je jasné - s humorem od Venduly bude ve Villa Pellé velká zábava!
MONO FONO
Jungmannova 26/15, Nové Město, 110 00
Miska Ramen (Pop-Up / Food)
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
15h - Jarní workshop: malování na textil