KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 21.2.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
ŠPUNTKVANĚ (cz) / Punk / Rock / Pop/
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Miguel Zenón Quartet ft. Luis Perdomo, Hans Glawischnig, Henry Cole (USA/PRI/AUS/VEN) (contemporary jazz)
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19h - Hudební ceny Vinyla 2017: Midi Lidi, Kalle, Sýček
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - The Charlatans (UK)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19h - CANNIBAL CORPSE /US,THE BLACK DAHLIA MURDER /US, NO RETURN /FR + 22h - DJ Osty and Pepson
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - Game Over, Slander, Battlecreack, Spreading Dread
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Sensifer (DE) (instrumental postrock)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
19,30 - PRAGUE MODERN (CZ)A PASCAL GALLOIS (FR):KŘEST CD BOULEZ–SCHÖNBERG 2017 / Ansámbl Prague Modern v čele se svým hlavním hostujícím dirigentem Pascalem Galloisem představí českému publiku své poslední CD, které vyšlo v prosinci 2017 u italského vydavatelství Stradivarius, a přidá zvukovou ochutnávku materiálu dalšího připravovaného CD se skladbami Gérarda Griseyho a Fabiena Lévyho. Prague Modern s dirigentem Pascalem Galloisem získali v roce 2014 prestižní cenu Coup de coeur francouzské Academie Charles Cros za premiérovou nahrávku děl britsko-japonského skladatele Dai Fujikury
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
19h - Hudební ceny Vinyla 2017: Midi Lidi, Kalle, Sýček
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Vladimir Kuzmin (RU)
Tančírny rozšířený popis
výhled
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - „MUSIC BAR“ - vstup zdarma
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - SEMESTER OPENING PARTY - DJs: Selecto, Baptista, Tricky V
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Dance Club: SETY.CZ - DJs Parallel Activity & Animal Print (mex) & Bicman + Rich FD (live sax) (dnb) + Chapeau Bar: DJs Martiño (house) + Underground Club: WED BASS - DJs Hlava & TDT (bass music)
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Edvard
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
PSYTRANCE (Ondrej Psyla, Turo (Sk), Jerry Collar) + HOUSE DISCO STAGE (Eska, Gory Ruffian)
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
La Loca KARAOKE Championship
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
METROC, BADRICK (LIQUID, DEEP DNB)
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
22h - Little Friday Jam Session (jam session - fusion, jazz, groove, experimental)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
17,30 - Alexandr Něvský + 19,30 - Ivan Hrozný
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
17h - S láskou Vincent / Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
10h - Padesát odstínů svobody, 15h - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 17h - Nejtemnější hodina, 19,30 – Hmyz, 21h - Tvář vody
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16h - Lajka, 17,10 - Místo splněných přání, 17,40 - Nemilovaní, 19,10 - Tvář vody, 20h - Prezident Blaník, 21,30 - Black Panther, 21,40 - S láskou Vincent
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Kosmická architektura Jana Konůpka (Grafický kabinet představuje akvarely a uhlové kresby z let 1926-46 Jana Konůpka věnované architektonickým vizím, abstrahovaným kompozicím vesmírných a snových „měst.“)
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19h - Jana Bernartová: Možnost zobrazení (VERNISÁŽ) + 19,30 - NoD Kviiiz
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Vladimír Kiseljov: Výstava obrazů Nádech světla
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
16h - Jan Boháč, Jonáš Richter: Silné a slabé karty + Adrian Altman& Olga Krykun: Basic Instinct Special Feat/ kurátorka: Christina Gigliotti + Kristýna Cílková, Terezie Kolářová, Pavla Vachunová: Kořeny/kurátorka: Veronika Marešová
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Ludmila Jandová - Mezi nebem a zemí / Between heaven and earth. Znovu objevená tvorba akademické malířky Ludmily Jandové je představena v interaktivní instalaci /zavřeno v po/
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Sráč Sam - Rozdíl v otázce (výstava představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty) /zavřeno v po/
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Epos 257 - Kořeny, větve, šlahouny / Roots, Branches, Offshoots ( Kurátor Tomáš Pospiszyl ) /Po - út zavřeno/
Goethe-Institut
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
PROMĚNA VR -  Fantastická prostorová instalace vznikla ve spolupráci s českým startupovým týmem kolem uměleckého vedoucího a režiséra Prague Film School Miky Johnsona. Prezentuje Kafkovu Proměnu, originální dílo světové literatury z Prahy, které samo o sobě představuje určitý druh ponoření do virtuální reality. ( so - po zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Pavel Raszka / Monika Kočendová - Ahoj, dědo. / Výstava obrazů Pavla Raszky a jeho vnučky Moniky Kočendové, která říká: „Dědu jsem viděla jen jednou v životě. Vykala jsem mu. Byl to malíř, především krajinář. Když kreslím, mívám pocit, že stojí někde za mnou a dívá se.“ (Po - zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TROJ -  Petr Malina, Ondřej Roubík a Pavlel Šmíd ( Ne - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Daniel Pešta - DeTermination - Doposud největší samostatná výstava v České republice českého multimediálního umělce Daniela Pešty, DeTermination, představuje výběr jeho děl dotýkajících se otázky genetické, rasové a sociální determinace člověka, za které byl letos oceněn na londýnském bienále /zavřeno út/
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
VLADIMÍR AMBROZ - AKCE  (Po - zavřeno)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Anna Kočová: "Podivný svět"
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
VANDAGE COLLECTIVE - Magnetický barák (fotografická výstava)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
architectural photography award 2017
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Viktor Kopasz - Prolonged Identity ( Ne - Po zavřeno )
Winternitzova vila
Na Cihlářce 10, Praha 5
Architektura na UMPRUM (Architektura na UMPRUM 2018 - výběr z klauzurních prací studentů ateliérů architektury) /zavřeno čt, pá, so/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Vendula Chalánková – AU! Výstava s víceznačným názvem, který je možné dešifrovat jako astronomickou jednotku délky, prošlou pražskou espézetku, chemickou značku zlata i nejčastější citoslovce bolesti. K vidění bude nejen reprezentativní výběr obrazů Venduly Chalánkové z posledních let a premiérová série osobních „tragikomiksů“, ale i autorčiny animace vytvořené pro Českou televizi (kurátor Radek Wohlmuth) /Po - zavřeno/
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
THE REUNION OF POETRY AND PHILOSOPHY - Zhang Xiaogang a Wang Guang (Po - zavřeno)
Galerie U Betlémské kaple
Betlémské náměstí 8, Praha 1
Marie Blabolilová (Výstava se koná u příležitosti autorčiných sedmdesátých narozenin.Autorka ve své tvorbě soustředěně rozvíjí osobitý koncept poezie každodennosti - motivy interiérů, zátiší, městských i přírodních krajin. Typické je pro ní využití rastrů linoleí nebo ornamentů malířských válečků)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
STAVY A VĚCI: Artur Magrot, Kateřina Szymanski, Václav Janoščík, Isabela Grosseová (so, ne - zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Prizma - Dominik Jančík, Marek Šilpoch, Oliver Torr ( Po, út - zavřeno )
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Nina Fránková: 18+2 ( kurátorka výstavy Tereza Záchová )
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Oblomov
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Nataša Burger a Vladislava Kužílková / Ty dvě, které obědvají
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Demokracie + Já volím!
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Lámání chleba (s titulky pro neslyšící) + ve studiu: 19h - Buchty a loutky / Rocky IX
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
10,30 – Remedium, LouDkové divadélko: Perníková chaloupka / Loutkové divadlo pro děti všeho předškolního věku + 18h - Literární večer / Dejvické divadlo: Zásek
Divadlo X10 ve Strašnickém divadle
Solidarity 1986, Praha 10
19,30 - Nicolai Lilin: Sibiřská výchova
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Spielraum Kollektiv / Divadlo Archa / Archa.lab – Fidlovačka aneb Kdo je My?
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Estereo, 21h - Zátiší, 22h – ADDICT, 23h - Radio51
Ostatní rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
9-17h - Řemesla živě / Dny plné řemeslných workshopů - kovář, kadeřnice, keramik, truhlář, instalatér, oděvní návrhář, automechanik a další, celé tři desítky řemesel. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
20h - CAFE REGNER: TRIBUT J.H. tribut básníku Josefu Hrubému a křest jeho poslední sbírky / Plzeňští básníci čtou básně Josefa Hrubého (1932 – 2017, držitel ceny Magnesia Litera) dle vlastního výběru, křest poslední sbírky Josefa Hrubého ANO NE. Účinkují: Robert Janda, Jan Sojka, Ivo Hucl, David Charvát, David Brabec, Tomáš Kůs, Filip Koryta a další + 21h - NANO (koncert )
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
10,30 - Speciální lektorské prohlídky expozice Jak se točí peníze