KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 27.1.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
16h - JAZZ DOCK DĚTEM: „O Malence“ – Divadlo Krasohled (children theatre) + 19h - Tomáš Hobzek Quartet (modern jazz) + 22h - LATINO SATURDAYS: Mezcla Orquesta (latino & afrocuban music)
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Leto a Planety
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
15h - Petr Novák / Klavírní recitál
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Excessive Visage (DE), Excessive Visage, Toufar, Tengri, Nicota (postmetal/hardcore/alternative)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
21h - De Zrechts (křest desky Cesta) + DJ Flux, + warm-up and afterparty: Regie + DJ Adie, support: Austy a další
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
23h - WE CODE: DJs - Jan Brachtl, Pete Walk, The Mushroom
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
22h - WE ALL: DJS - Akvamen, Robot & Manio
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h – CLIMAX: DJ - Chris Sadler + support: Groove Punkerz (Spiriakos & Steen), Fun + 2nd stage: Vilem
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Sat & Myclick
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Duck Out w/ Tsuki: Tsuki (UK), Upfockerz, Prase & more (drum & bass / jump up)
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LAZY LIZARD: DJs - Wychitawacs (sk) & Tráva (tech-house) + D’N’B CLASH: DJs - VIRcz & Tony Terra & Malcuth & Cherw & Tod & Binja & Duneni.cz & Urban Scalp (d’n’b) + Chapeau Bar: DJ Pavel Bidlo (funk disco edits)
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
21h - DYNAMIC NIGHT VOL.2: DJs - Loutka, Im Cyber, Roman Rai
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj LECLERC
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
POLAR, PESCADO, SODA (OTHER REASON night – DNB)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
PRAŽSKÝ DRUMANDBASS FESTIVAL: Crabby ft. MC Iffy (UK), Scoundrel (UK), Dryman & MCs: Tubs, Joshua, Pain, Braush, Ridig, Blako, Rook, Next:gen crew, Jacob & Hellkitty, Brejchus Pavián + HOUSE STAGE: Stefan Biniak (DE), Nils Hoffmann (DE), Ark a hosté
KONTRAST BAR (dříve Wakata)
Malířská 14, Praha 7
DJ Anir
Radost FX
Bělehradská 120, Praha 2
23h - SWERVE FX: DJs Koogee, Fancy
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
13h – Coco, 15,30 - Paddington 2, 18h - Všechny prachy světa, 20,30 - Labyrint: Vražedná léčba
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Můj život Cuketky, 10,30 – Coco, 11,50 – Cukrář, 13h - Místo splněných přání, 13,40 - Paddington 2, 15h - Největší showman, 15,40 – Coco, 17h - Fantastická žena / Oscarová letka, 18h - Nejtemnější hodina, 19h - Nemilovaní / Oscarová letka, 20,15 - S láskou Vincent, 21,30 - Velká hra, 22h - Tři billboardy kousek za Ebbingem
Galerie rozšířený popis
výhled
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Vladimír Kiseljov: Výstava obrazů Nádech světla
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Umění 19., 20. a 21. století
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Daniel Pešta - DeTermination - Doposud největší samostatná výstava v České republice českého multimediálního umělce Daniela Pešty, DeTermination, představuje výběr jeho děl dotýkajících se otázky genetické, rasové a sociální determinace člověka, za které byl letos oceněn na londýnském bienále /zavřeno út/
NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM S.P.O.
Kostelní 44, Praha, 170 00
Dělat LES / V lesnictví zkratky neexistují. Les jako cyklus hospodářských činností. Výstava Dělat les vychází ze současného stavu lesního hospodářství. Představuje hlavní momenty lesní výroby, péče o les a těžby. Obrazový materiál k výstavě vznikal po dobu jednoho roku. Stal se časovou komprimací stoletého cyklu lesa. Zachycuje proces pěstování stromu, moment kácení, přerod v materiál dřeva.Koncepce výstavy: Jakub Skokan, Martin Tůma, Vendula Tůmová / BoysPlayNiceVojtěch Dorňák, Luděk Szórád / Kloboucká lesní s. r. o.Jan Mach, Jan Vondrák / Mjölk architektiFotografie: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNiceKurátorka výstavy: Vendula Tůmová / BoysPlayNice
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Ludmila Jandová - Mezi nebem a zemí / Between heaven and earth. Znovu objevená tvorba akademické malířky Ludmily Jandové je představena v interaktivní instalaci /zavřeno v po/
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Sráč Sam - Rozdíl v otázce (výstava představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty) /zavřeno v po/
STAROMĚSTSKÁ RADNICE
Staroměstské nám. 1/3, Praha 1
Czech Press Photo 2017 / Prestižní fotografická soutěž a s tím spojená výstava fotografií, která přehledně mapuje a představuje prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů nejvýznamnější události uplynulého roku napříč celým společenským spektrem - od zpravodajských aktualit přes umění a portréty až po sport a přírodu.
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Amplified by the Stillness: Výstavní projekt „Amplified by the Stillness” představí v ČR poprvé umělecký kolektiv Das Numen, a zároveň samostatnou praxi jednotlivých členů, jejichž tvorba vzbuzuje v posledních letech stále rostoucí zájem na mezinárodních uměleckých přehlídkách. Umělci: A/A (Andreas Greiner & Armin Keplinger), Felix Kiessling, Julian Charrière, Markus Hoffmann + GALERIE KOSTKA: Michalina Bigaj: - disingenuous nature - neupřímná příroda. Východiskem projektu Michaliny Bigaj jsou „modely“ lidského soužití s přírodou. Je fascinována představou botanických zahrad a jejich architektonických designů tak, jak se měnily v průběhu doby. ( do 7.1.2018)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
ČESKÁ CENA ZA ARCHITEKTURU – Výstava nejlepších realizací a vítěze prestižní soutěže České komory architektů sledující vývoj domácí architektonické scény spolu s Akademií české ceny za architekturu a mezinárodní odbornou porotou. (Po - zavřeno )
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
LADISLAV ČEPELÁK - DVEŘE K TVORBĚ NEZNÁMÉ / Výstava Dveře k tvorbě neznámé představuje Ladislava Čepeláka, jednoho z našich nejvýznamnějších grafiků druhé poloviny 20. století, prostřednictvím většiny doposud kompletně nevystavovaných cyklů, které vznikaly zejména v 90. letech.
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Daisy Mrázková – Co by se stalo, kdyby…  Retrospektivní výstava propojuje veřejnosti důvěrně známý svět dětských knih s pro mnohé dosud neobjevenými malbami a kresbami výjímečné české autorky, mezi jejíž nejslavnější díla patří například: Haló, Jácíčku, Můj medvěd Flóra, Co by se stalo, kdyby..., nebo Auto z pralesa. Nechte se unést bohatým světem inspirace a fantazie, světem barev, linií a čar, z nich vystupují živé příběhy – vstupte do světa Daisy Mrázkové. Kurátor: Jan Rous (Po - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Lenka Vítková - Někdy na AVU (výstava přístupna dle domluvy)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Johana Pošová - Happy Family (Ne - Po zavřeno) 
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Adam Štěch - Pocta detailu: design jako svébytná součást modernistické architektury a interiéru ( Ne - zavřeno )
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Výstava hudebních plakátů inspirovaných muzikoterapií v PN Bohnice
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petr Philippov - Světlá hmota (Kurátorem výstavy je Petra Steinerová a Michal Pěchouček)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Epos 257 - Kořeny, větve, šlahouny / Roots, Branches, Offshoots ( Kurátor Tomáš Pospiszyl ) /Po - út zavřeno/
Kavárna V sedmém nebi
Zborovská 68, Praha 5
Zuzana Šmídová - obrazy a akvarely
Galerie U Betlémské kaple
Betlémské náměstí 8, Praha 1
Jan Kotík – Tvary se stávají figurami (Výstava jednoho z předních českých výtvarných umělců 2. pol. 20. st. se zaměřuje na dvě období v Kotíkově tvorbě – padesátá a osmdesátá léta. Na konci padesátých let začal Jan Kotík se zcela originálním přístupem k abstrakci, ke kterému se po třiceti letech vrátil a zpracoval ho do podoby signifikantního výtvarného projevu)
Goethe-Institut
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1
PROMĚNA VR -  Fantastická prostorová instalace vznikla ve spolupráci s českým startupovým týmem kolem uměleckého vedoucího a režiséra Prague Film School Miky Johnsona. Prezentuje Kafkovu Proměnu, originální dílo světové literatury z Prahy, které samo o sobě představuje určitý druh ponoření do virtuální reality. ( so - po zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Pavel Raszka / Monika Kočendová - Ahoj, dědo. / Výstava obrazů Pavla Raszky a jeho vnučky Moniky Kočendové, která říká: „Dědu jsem viděla jen jednou v životě. Vykala jsem mu. Byl to malíř, především krajinář. Když kreslím, mívám pocit, že stojí někde za mnou a dívá se.“ (Po - zavřeno)
Galerie NIKA
Vestibul metra B, Karlovo náměstí (směr Palachovo náměstí)
Julie Lupačová - Dveře se zavírají. Galerie NIKA tentokrát představí studentku Ateliéru filmové a televizní grafiky Julii Lupačovou. Pro NIKU připravila zvukovou instalaci inspirovanou prostorem stanice Karlovo náměstí Dveře se zavírají.
UMPRUM
Nám. Jana Palacha 80, Praha 1
ARTSEMESTR zima 2018 - celoškolní výstava klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
GALERIE KOSTKA: Works by Gili Avissar  (Kurátor: Piotr Sikora )
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TROJ -  Petr Malina, Ondřej Roubík a Pavlel Šmíd ( Ne - zavřeno)
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
15h - Divadlo Cylindr / Dobrodružné putování Ducha Ducháčka
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
11, 14h - Divadlo Pro malý / Kvak a Žbluňk jsou kamarádi + 19h - Dating v osmi – Krátká Dlouhá ST[ART]
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
15h - Divadlo LokVar / Malá mořská víla + 19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo / Honey
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Téměř divadelní společnost: Zlatá husa a Modrý kahanec
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
10h - Koukej, svět!, 15,18h - Robin Hood + 13,45 - Žhavící dílna + 14h - Tvůrčí dílna v Galerii
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19,30 - MICKEY MOUSE
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Rajče a Okurka / Rajče a Okurka: V lednici (premiéra)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Třetí lež
Festivaly rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
17h - Antropofest / mezinárodní festival filmů se sociálně antropologickou tematikou. Snímky z různých oblastí lidského života, které se budou promítat 26. a 27. ledna v Kině Ponrepo, doplní řada diskusí s tuzemskými i zahraničními tvůrci. Odborný rozměr festivalu dodá seminář, který organizátoři pořádají spolu s Českou asociací pro sociální antropologii. Více info najdete na www.antropofest.cz 
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Velká sedma - repríza, 20h - Buzz, 22h – Workout, 24h - Věroslav Musil
Ostatní rozšířený popis
výhled
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Ceny české filmové kritiky
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
22h - WHOOP DJS Noir & guest (RnB, hip hop, classics) + REFRESH: DJs - Raju, Eagle & guest (house) + 20h - PETR VANĚK : ÚVOD DO PRÁCE S POČÍTAČEM - REKVALIFIKAČNÍ KURZ ÚMČ PRAHA 9