R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 23.1.2018
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
20h - Zuby Nehty
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - David Koller – Acoustic (acoustic rock)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
19,30 - Sebastian Trio / Kateřina Jansová - flétna, Simona Hečová - violoncello, Alice Voborská - klavír
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
19h - Hollywood Meets Classics / Na programu koncertu Vivaldi, Telemann, Piazzola, Moriccone a další, Účinkuje přední český hobojista Vilém Veverka & Ultimate W Band
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
The Voynich Code (por) (metal) + after concert: TECHNICOLOR DJs Nocturnal Thing & Stay.One (minimal, techno) + PARTYLICIOUS: DJane Lu Michell & DJ Maztah (hip hop, rnb, funky) + BAR LIVE CONCERT: Atares (int)(latino)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
„FreeZone“: Společně na cestě – benefiční koncert
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
19h - Obscure promotion presents: Batushka, Schammasch, Trepaneringsritualen
Tančírny rozšířený popis
výhled
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Chep
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ IA ( Soundproof) (HOUSE NICE)
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
DNB FIRE & ZOMBIE SYNDICATE: Fuktor (SK), Volume Plus, Furiouse Freaks, Corborat, Dubsquad, N:Snitch, Spyke + NU DISCO HOUSE: Disco Very & Gory + UFOSS / úterní fórum Crossu
Filmy rozšířený popis
výhled
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
20,30 – přednáška / Diáky: 3600 km pěšky kolem Ex-Československa (Václav Malinský bude vyprávět, jak za 97 dní prošel kouty Česka a Slovenska, o kterých se nám ani nesnilo)
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
17,30 – Barravento, 20h - Arnold Schönberg – Mojžíš a Áron
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18h - Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, 20,30 - Cizinec ve vlaku
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18h - Star Trek (Filmový klub) / Nepropásněte třetí promítání z cyklu „Leden s kapitánem Kirkem“
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
13h - Vražda v Orient expresu, 13,30 – OUT, 15,30 – Coco, 17,20 - Největší showman, 17,45 - Borg/McEnroe, 19,20 - Nejtemnější hodina, 19,50 - Tři billboardy kousek za Ebbingem, 21,40 - Zabití posvátného jelena, 21,50 - Cizinec ve vlaku
Galerie rozšířený popis
výhled
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Vladimír Kiseljov: Výstava obrazů Nádech světla
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
15h - Komentovaná prohlídka výstavy Norbert Grund
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
18h - komentovaná prohlídka / Lawrence Wells: Nahá opice/Pragovka gallery entry. Nahá opice jde ven, začne jí být zima a všichni se jí smějí. S uměním je to stejné. Komentovaná prohlídka výstavyNakop nás anděl/The White Room. Výstava porovnává různé způsoby hledání cesty z kola ven a kdo a jak nakonec půjde?
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
18h - Komentovaná prohlídka výstavy Nakop nás anděl. Výstava porovnává různé způsoby hledání cesty z kola ven a kdo a jak nakonec půjde?
UMPRUM
Nám. Jana Palacha 80, Praha 1
13h - Power of Identity / Ateliér designu oděvu a obuvi představí svůj semestrální projekt Power of Identity již den před zahájením Artsemestru
Galerie NIKA
Vestibul metra B, Karlovo náměstí (směr Palachovo náměstí)
18h - vernisáž výstavy Julie Lupačová / Dveře se zavírají. Galerie NIKA tentokrát představí studentku Ateliéru filmové a televizní grafiky Julii Lupačovou. Pro NIKU připravila zvukovou instalaci inspirovanou prostorem stanice Karlovo náměstí Dveře se zavírají.
Galerie U Betlémské kaple
Betlémské náměstí 8, Praha 1
Jan Kotík – Tvary se stávají figurami (Výstava jednoho z předních českých výtvarných umělců 2. pol. 20. st. se zaměřuje na dvě období v Kotíkově tvorbě – padesátá a osmdesátá léta. Na konci padesátých let začal Jan Kotík se zcela originálním přístupem k abstrakci, ke kterému se po třiceti letech vrátil a zpracoval ho do podoby signifikantního výtvarného projevu)
NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM S.P.O.
Kostelní 44, Praha, 170 00
Dělat LES / V lesnictví zkratky neexistují. Les jako cyklus hospodářských činností. Výstava Dělat les vychází ze současného stavu lesního hospodářství. Představuje hlavní momenty lesní výroby, péče o les a těžby. Obrazový materiál k výstavě vznikal po dobu jednoho roku. Stal se časovou komprimací stoletého cyklu lesa. Zachycuje proces pěstování stromu, moment kácení, přerod v materiál dřeva.Koncepce výstavy: Jakub Skokan, Martin Tůma, Vendula Tůmová / BoysPlayNiceVojtěch Dorňák, Luděk Szórád / Kloboucká lesní s. r. o.Jan Mach, Jan Vondrák / Mjölk architektiFotografie: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNiceKurátorka výstavy: Vendula Tůmová / BoysPlayNice
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Ludmila Jandová - Mezi nebem a zemí / Between heaven and earth. Znovu objevená tvorba akademické malířky Ludmily Jandové je představena v interaktivní instalaci /zavřeno v po/
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Sráč Sam - Rozdíl v otázce (výstava představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty) /zavřeno v po/
STAROMĚSTSKÁ RADNICE
Staroměstské nám. 1/3, Praha 1
Czech Press Photo 2017 / Prestižní fotografická soutěž a s tím spojená výstava fotografií, která přehledně mapuje a představuje prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů nejvýznamnější události uplynulého roku napříč celým společenským spektrem - od zpravodajských aktualit přes umění a portréty až po sport a přírodu.
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Amplified by the Stillness: Výstavní projekt „Amplified by the Stillness” představí v ČR poprvé umělecký kolektiv Das Numen, a zároveň samostatnou praxi jednotlivých členů, jejichž tvorba vzbuzuje v posledních letech stále rostoucí zájem na mezinárodních uměleckých přehlídkách. Umělci: A/A (Andreas Greiner & Armin Keplinger), Felix Kiessling, Julian Charrière, Markus Hoffmann + GALERIE KOSTKA: Michalina Bigaj: - disingenuous nature - neupřímná příroda. Východiskem projektu Michaliny Bigaj jsou „modely“ lidského soužití s přírodou. Je fascinována představou botanických zahrad a jejich architektonických designů tak, jak se měnily v průběhu doby. ( do 7.1.2018)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
ČESKÁ CENA ZA ARCHITEKTURU – Výstava nejlepších realizací a vítěze prestižní soutěže České komory architektů sledující vývoj domácí architektonické scény spolu s Akademií české ceny za architekturu a mezinárodní odbornou porotou. (Po - zavřeno )
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
LADISLAV ČEPELÁK - DVEŘE K TVORBĚ NEZNÁMÉ / Výstava Dveře k tvorbě neznámé představuje Ladislava Čepeláka, jednoho z našich nejvýznamnějších grafiků druhé poloviny 20. století, prostřednictvím většiny doposud kompletně nevystavovaných cyklů, které vznikaly zejména v 90. letech.
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Daisy Mrázková – Co by se stalo, kdyby…  Retrospektivní výstava propojuje veřejnosti důvěrně známý svět dětských knih s pro mnohé dosud neobjevenými malbami a kresbami výjímečné české autorky, mezi jejíž nejslavnější díla patří například: Haló, Jácíčku, Můj medvěd Flóra, Co by se stalo, kdyby..., nebo Auto z pralesa. Nechte se unést bohatým světem inspirace a fantazie, světem barev, linií a čar, z nich vystupují živé příběhy – vstupte do světa Daisy Mrázkové. Kurátor: Jan Rous (Po - zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
P e r l o r o d k y - Jiří David / Karíma Al- Mukhtarová / Vladimír Skrepl /  Michal Škapa / Jan Vytiska / Epos 257 ( Po -zavřeno )
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Lenka Vítková - Někdy na AVU (výstava přístupna dle domluvy)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
VIVA LUBOŠ PLNÝ! Leitmotivem tvorby tohoto umělce je fascinace lidským tělem, jeho fungováním, stárnutím a smrtelností. (Út - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Johana Pošová - Happy Family (Ne - Po zavřeno) 
Galerie UM
Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1
Adam Štěch - Pocta detailu: design jako svébytná součást modernistické architektury a interiéru ( Ne - zavřeno )
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Výstava hudebních plakátů inspirovaných muzikoterapií v PN Bohnice
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petr Philippov - Světlá hmota (Kurátorem výstavy je Petra Steinerová a Michal Pěchouček)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Epos 257 - Kořeny, větve, šlahouny / Roots, Branches, Offshoots ( Kurátor Tomáš Pospiszyl ) /Po - út zavřeno/
Kavárna V sedmém nebi
Zborovská 68, Praha 5
Zuzana Šmídová - obrazy a akvarely
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
16h - Pragovka gallery entry: Lawrence Wells: Nahá opice. Nahá opice jde ven, začne jí být zima a všichni se jí smějí. S uměním je to stejné. The White Room: Barbora Bálková, Eva nádvorníková, Radka Šitner: Nakop nás anděl.  Autorka koncepce výstavy porovnává různé způsoby cesty z kola ven a kdo a jak nakonec půjde?
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Jaroslav Dušek / Malá Vizita
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Racek
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka & Dejvické divadlo / Honey
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Divadlo Lokvar: Malá mořská víla
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Jan Němec / Ester Krumbachová: O slavnosti a hostech
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Hon na Jednorožce + 14,30, 15,30, 16,30 - Brum (pro nejmenší medvědy)
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Lámání chleba (J. Holcman) + ve studiu: 19h - Ztracená čest Kateřiny Blumové (H. Böll)
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h – ON STAGE
Ostatní rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Okhwan's Mission Impossible / Jak vypadá propaganda a film v Severní Koreji? Po přednášce koreanisty Jaromíra Chlady projekce celovečerního debutu Marka Mackoviče o pozoruhodné misi korejského právníka, cyklisty a aktivisty. Besedu s Jaromírem Chladem a online skype s režisérem filmu moderuje filmový historik a publicista Vladimír Hendrich
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - Pubquiz
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
turnaj Magic: the Gathering
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
Hospodský kvíz v Zach´s Café