R1 Goat
Právě hraje:
ZDENĚK HNYK
09:00 - 10:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis ke dni 7.11.2017
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
MAKE THEM SUFFER (aus), CURSED EARTH (aus), NOVELISTS (fr) / Death Core / HC / Metal /
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
20h - LITTLE BIG (RU)
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
21h - Chk Chk Chk (USA)
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
20h - PVRIS / US
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - And So I Watch You From Afar (IRL, SARGENT HOUSE) // support: ČERVEN (CZ)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Kaple: 19,30 - Romantické rarity / Michaela Zajmi – mezzosoprano, Lukáš Zeman – baryton, Daniel Lowenberg – klavír, Bledar Zajmi – violoncello j. h.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - The Rumjacks (AUS) + support
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
BAR LIVE CONCERT: Spyder /rock/ + PARTYLICIOUS DJane Lu Michell & DJ Australan + TECHNICOLOR DJ Nicolas Mores (chile) /electro, techno/
Café V LESE
Krymská 12, Praha 10 - Vršovice
19,30 - J. BERNARDT (BE)
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Tuesday Funky Tonk
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Touchwood (Volnej Prubeh collective)
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
STREETKID 2.0 + guest (DEEPHOUSE)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
HIP HOP RIDE WOKO O.D.
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
NATION 2 NATION - Erasmus student party + CHUŤ ŽÍT STAGE - Telly Savalas, Skeledan, Dr Smeghead + UFOSS (Úterní fórum Crossu)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Kapitoly z dějin (filmu) + 20h - Skrz naskrz
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
Přehlídka filmů Davida Lynche: 18h - Lost Highway, 20,45 - Modrý samet
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
13h – Červená, 13,10 - Zahradnictví: Dezertér, 16h – Příšerákovi, 18h - Umění dialogu (Mezipatra QFF), 18h - Rok Milion Týden vědy a techniky - film s přednáškou, 19,50 - Zabití posvátného jelena, 20h - O těle a duši, 21,50 – To, 22h - Čára
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Osekánek (Festival Mezipatra)
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18h - The Littlest Rebel / Americké centrum vám nabídne remastrovanou verzi klasického filmu s Shirley Templovou z roku 1935. V angličtině, bez titulků. Vstup volný.
Galerie rozšířený popis
výhled
Ateliér ŠAMAMKY
Ke Krči 16, Praha-4, Braník
Výstava mozaikových zrcadel Pavlíny Pecko
Národní galerie - Schwarzenberský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Ve službách anglické šlechty: Z grafického díla Václava Hollara
Kavárna Do Větru
Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov
Bedřich Zuzánek: Výstava obrazů Temný les
Café Lajka na Letné
U Akademie 11, Praha 7
Nikol Kouklová: Za Horizontem - výstava fotografií blogerky
Galerie Natura / Průhonice
Zámek 1, Průhonice, 252 43
ADAPTACE - Klára Bémová, Lenka Stejskalová a Zdeňka Hanáková ( Představují své práce, tentokrát na téma organických struktur. Soubor objektů na pomezí sochařské tvorby a site specific je charakteristická kombinací přírodních materiálů a doplňují ho velkoformátové abstraktní fotografie. Hlavní roli opět hrají fascinující proměny tvarů, hmot a barev, pátrání po skrytých vrstvách reality i vlastních motivů )
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
Očím skryté - Podkresba na deskových obrazech 14.–16. století ze sbírek Národní galerie v Praze /zavřeno v po/
Galerie GOAP
Staroměstské náměstí 15, Praha 1
Dalí, Mucha, Warhol (ANDY WARHOL - I'm OK. Prezentuje dílo tohoto jedinečného umělce v širokém spektru jeho činností. Od klasických děl jako jsou Mao, Flowers, Marilyn Monroe a Campbell's Soup, které spadají do edice Sunday B. Morning až po nádherné, ručně kolorované Flowers. Návštěvníci budou mít možnost také zhlédnout unikátní sbírku obalů na LP z let 1949 - 1987, které Andy Warhol navrhl a Paul Maréchal vydal knižně v roce 2008. Na výstavě jich bude téměř čtyřicet. Andy Warhol – I´m OK chce návštěvníkům představit jak slavná díla, tak i různá překvapení, jako například unikátní sbírku obalů gramofonových desek, jejímž  autorem je právě Andy Warhol.  Součástí expozice i replika Factory, kde si každý může vyzkoušet sítotisk warholovských motivů... + ALFONS MUCHA - rozsáhlá výstava světoznámého českého malíře Alfonse Muchy. Na více než pěti stech metrech čtverečních je vystaveno přes tři stovky exponátů, od pověstných plakátů přes Documents Decoratifs až po první československé známky a bankovky, které Mucha designoval. Celá výstava se skládá z exponátů ze soukromých sbírek a představuje kompletní průřez tvorbou Alfonse Muchy, který je považován za vůdčí osobnost období secese.... + SALVADOR DALÍ)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
JAROSLAV RÓNA 1997-2017  /zavřeno v po/
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
EMPIRE OF THE SENSELESS (Participující umělci: Kathy Acker, Ines Doujak, Laboria Cuboniks (Diann Bauer, Lucca Fraser, Patricia Reed), M Lamar, Denisa Lehocká, Anna Ročňová a Darkthrone) + GALERIE KOSTKA: After late for Pro: Officework (výstava je postavená na produktivním napětí ,,volné" a ,,užité" tvorby, které se personifikuje v osobě výtvarného umělce Igora Hosnedla a grafických designérů Petra Cabalky a Filipa Nerada (Anymade Studio))
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Letec Otto Hanzlíček – výjimečný česko-francouzský osud 
Galerie RUDOLFINUM
Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Krištof Kintera - Nervous Trees / Ke sté výroční výstavě od svého založení v roce 1994 připravila Galerie Rudolfinum rozsáhlý projekt Krištofa Kintery, který shrnuje posledních pět let autorovy tvůrčí práce a představí na dvě desítky soch, instalací a interaktivních objektů. Součástí expozice je tzv. laboratoř, kde návštěvník vstupuje do průběhu vzniku Kinterovy aktuálně realizované instalace „Postnaturalia“, přibližně sto metrů čtverečních pokrytých umělou krajinou ze součástek elektronických zařízení, poetickou a drastickou zároveň. Název výstavy Nervous Trees odkazuje ke stejnojmenným objektům, které se budou nervózně pohybovat v hlavním výstavním sále; v dalším se návštěvník bude prodírat mezi sokly z polystyrenu, důvěrně známého zateplovacího materiálu, byť jeho fragmenty poletující galerií evokují spíše nepříjemnou vánici (vstup na výstavu je zdarma, zavřeno v po)
Západočeské muzeum v Plzni
Kopeckého sady 2, Plzeň
Bob Dylan – Na cestě - Neznámá tvář známého umělce (zavřeno v po)
NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM S.P.O.
Kostelní 44, Praha, 170 00
Dělat LES / V lesnictví zkratky neexistují. Les jako cyklus hospodářských činností. Výstava Dělat les vychází ze současného stavu lesního hospodářství. Představuje hlavní momenty lesní výroby, péče o les a těžby. Obrazový materiál k výstavě vznikal po dobu jednoho roku. Stal se časovou komprimací stoletého cyklu lesa. Zachycuje proces pěstování stromu, moment kácení, přerod v materiál dřeva.Koncepce výstavy: Jakub Skokan, Martin Tůma, Vendula Tůmová / BoysPlayNiceVojtěch Dorňák, Luděk Szórád / Kloboucká lesní s. r. o.Jan Mach, Jan Vondrák / Mjölk architektiFotografie: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNiceKurátorka výstavy: Vendula Tůmová / BoysPlayNice
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Miloš Michálek / Záznamy /zavřeno v po/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Hana Purkrábková / Karel Pauzer / Bytosti ( Hanu Purkrábkovou a Karla Pauzra  spojuje životní a umělecké partnerství. Oba se také zasloužili o zásadní inovace v oboru keramiky. Tvárné vlastnosti hlíny, její haptické kvality i možnosti barevného působení podřídili svobodnému vyjádření v oblasti volné tvorby) /zavřeno v po/
Kavárna V sedmém nebi
Zborovská 68, Praha 5
Výstava obrazů Kateřiny Brandejsové
Národní galerie - Schwarzenberský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Václav Hollar ve službách anglické šlechty /zavřeno v po/
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Mytologické mesaliance Maxe Pirnera + Magdalena Jetelová - Dotek doby + Aj Wej-wej. Zákon cesty /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava Jak se točí peníze? (otevřeno ve všední dny 13-18h, o víkendu10-18h) / Interaktivní expozice o penězích a finanční gramotnosti pro děti od 7 let. V zábavné hře se plní úkoly, vydělají a  utrácí peníze. Expozice byla k vidění již v celé řadě evropských měst.
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Pavel Opočenský: Nucleus / Výstava, jejíž název odkazuje k jádru, vůbec poprvé představí respektovaného sochaře Pavla Opočenského (1954) výhradně prostřednictvím kreseb barevnými pastelkami. ( kurátor Radek Wohlmuth ) + Jan Dyntera – LOST CONNECTIONS / Po - zavřeno /
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Ludmila Jandová - Mezi nebem a zemí / Between heaven and earth. Znovu objevená tvorba akademické malířky Ludmily Jandové je představena v interaktivní instalaci /zavřeno v po/
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Stéphane Corbet: Krajina značek 
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Matti Kujasalo - Bohu k slávě, městu ku prospěchu / Kujasalovy obrazy se vyznačují čirostí a poklidnou jemností. Poskytují mnoho podnětů, díky čemuž zůstávají stále svěžími. Jeho práce projevují výjimečnou lyričnost, zřídkakdy spojovanou s konstruktivním uměním. Jsou intelektuálně uhrančivými i náročnými, nabízí přitom vizuální potěšení. Struktury, logiku a vnitřní vývoj autorových ranějších prací lze většinou snadno vyčíst, zatímco jeho pozdější obrazy jsou strukturálně složitější, proto musí divák rezignovat na „chápání“ a přijmout nevysvětlitelnost smyslového požitku s jeho záhadností. 
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jakub Švéda - Technovirus / Práce Jakuba Švédy jsou naléhavé, někdy až sžíravé, jindy melancholicky teskné po přítomném světě. Svět přírody, zastoupený organickou expresí barev nebo jen otisky přírodních prvků, konfrontuje s racionálními strukturami civilizačních znaků a industriálními a počítačovými světy. 
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
KNAP, LOMOVÁ, PUCHOVÁ /zavřeno v ne/
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Zdeněk Šputa - Obrazy a plastiky / Výběr z obsáhlé životní tvorby významného českého malíře, sochaře a designéra ( Po – zavřeno ) 
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Vladimír Kokolia - Obraz podle podoby + Video NoD: Kent Hugo + Dušan Záhoranský - Small Talk 
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
 Jakub Myslín - Stará spektiva (Ve své tvorbě využívá nalezených předmětů a materiálů, které propojuje s přírodninami a samorosty. Vyzdvihuje věci v jejich přirozeném prostředí, věnuje se site-specifik instalaci. Představí starší i nejnovější tvorbu) /zavřeno v po/
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Barbora Bálková -Noční můra pandy velké: V její tvorbě je ženská křehkost, pečlivost, ale také intenzivní síla a potřeba se vyjádřit k tématům, o kterých se nemluví. Svůj konceptuální přístup, kterým reaguje na aktuální globální a společenské problémy, ale také na události, které se ji bytostně dotýkají, převedla do série objektů a instalací, které vytvořila ze zvířecích kostí nebo z imitace lidské kůže) /zavřeno v po/
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Josefina Bakošová - IMAGO: Novinkou je kolekce IMAGO FW17/18. Stěžejním prvkem je geometrické vyobrazení motivu kapky, symbolu začátku a nového života, nezbytné pro přerod v IMAGO, dospělého jedince; a rovněž také návaznost na hru s asymetrií a barevným laděním. Kolekce je vůbec poprvé spojena s vůní. /zavřeno v po/
Hauch Gallery
Pobřežní 20a, Praha 8
Daniel Hanzlík - výstava  Atlas / Jde převážně o obrazy a instalaci kyvadla zaznamenávající zvukovou stopu pohybu, která je těžištěm celé výstavy. ( otevřeno st-so od 12-18 hod.)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Sráč Sam - Rozdíl v otázce (výstava představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty) /zavřeno v po/
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
PAVEL BAŇKA - BLÍZKOST /zavřeno v po/
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
VEŘEJNÝ PROSTOR CZ/ krajina města (výstava prezentující výběr 60 zajímavých realizací v oblasti veřejného prostoru od jednotlivých náměstí či parků až po rozsáhlé koncepty ovlivňující podobu nejen center měst) /zavřeno v po/
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Divadlo NaHraně / Vanilková džungle (Provokativní one woman show o křehkém dospívání jedné obyčejné holky a o lásce, kterou hledáme i tam, kde bychom neměli)
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Proton !!! - Vosto5 / Nejčerstvější inscenace divadla Vosto5
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
11h - Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ – 2. veřejná generálka
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - To byl jen vtip! + 15h - O klukovi, který neuměl zlobit
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Hamlet (W. Shakespeare)
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
20h - LADISLAV GROSMAN / JIŘÍ POKORNÝ: OBCHOD NA KORZE / Zájezd Teplice.
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
17h - Divadlo Krab: Otázky netopýra Ušíka aneb Jak to chodí u netopýrů
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - MOCNÁ AFRODÍTÉ
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - 11:55: JÁ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NETVRDÍM, ŽE JSEM BŮH
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
od 9h - 23.FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE: PESTRÉ DOPOLEDNE
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Kjell Theøry / Venuše ve Švehlovce / v rámci festivalu Mezipatra
Festivaly rozšířený popis
výhled
ALTERNATIVA
Festival Alternativa: 25. ročník mezinárodního hudebního festivalu se opět žánrově rozkročí a přivítá inovativní hudebníky ze všech koutů Evropy. Více na www.alternativa-festival.cz
MEZIPATRA
queer filmový festival
MEZIPATRA 2017 je specializovaný soutěžní filmový festival uvádějící filmy s gay, lesbickou, bisexuální, transgender a queer tématikou. Festival má neziskový charakter a slouží k emancipaci sexuálních menšin v České republice a k propagaci kvalitních filmů s humanistickým obsahem. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Program na www.mezipatra.cz
Festival Ostrava v Praze
Festival Ostrava v Praze - U příležitosti oslav 750. let města Ostravy je i 8. ročník festivalu Ostrava v Praze jedinečný! Můžete se těšit na nejlépe ceněná představení ostravských divadel na pražských scénách. Nenechte si ujít nejlepší činohry, opery, pohádku či muzikál! V rámci programu uvidíte nejlepší inscenaci roku, nejlepší divadlo roku, držitele cen Thálie a dalších prestižních ocenění! Více na www.ostravavpraze.eu.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD nonstop, 20h - Velká sedma, 22h - Black Tracks, 23h - Electronic Tuesday, 24h - 13 syrových
Ostatní rozšířený popis
výhled
Le Mirage ÚJEZD
Újezd 5, Praha 5
FOTBÁLEK ZDARMA
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - Večeře s Movember / Přijď na první slavnostní kníratou večeři a podpoř Movember, osvětovou kampaň v rámci boje za mužské zdraví. Celý výtěžek z večeře je věnován Nadačnímu fondu Muži proti rakovině.
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19,30 - Eva Tomkuliaková (Slovensko) & Michal Tallo (Slovensko) / úvod Petr Borkovec ( čtení, debata )
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Zlatý řez 2017 / studentské řezbářské sympozium (9.ročník mezinárodního studentského řezbářského sympozia již tradičně pohostí studenty a učitele řezbářského řemesla z několika států Evropy. Seznámíte se vznikem řezbářského díla a postupem práce řezbáře a vyzkoušíte si uměleckou řezbu v řezbářské dílně) vstup zdarma
Vila Štvanice
Ostrov Štvanice, č.p. 858, Praha 7
19,30 - Básnický večer Karla Škrabala, Petra Řeháka a Ondřeje Lipára ( moderuje: Marie Iljašenko )Literáti přeladí z prózy do řeči vázané. Jeden večer...tři současní čeští básníci –zveme vás na listopadovou chvilku poezie do Villa Pellé
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
19,30 - Básnický večer Karla Škrabala, Petra Řeháka a Ondřeje Lipára / poezie ( Moderuje: Marie Iljašenko )