KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (21.9.2018)
Září 2017
PO ÚT ST ČT SO NE
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Kliknutím kamkoliv mimo kalendář jej opět zavřete.

Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
DEZERT OF THE DAY (cz), RECKLESS (cz), HONEM (cz) /Punk Rock /
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
20h - Europe Blues Train Festival 2018 (blues)
Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2 , Praha, 110 00
MALALATA
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
Světlo + Palma + Prohra Praha /indie rock + indie pop + punk/
Prague Central Camp
Nad Ohradou 17, Praha 3
19,30 - ALEXANDRE GLIZE & GUEST – Magical Spanish guitar
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Overjoyed (SWE), DJs - Electronic Education
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Lazer Viking, Cigarette Syndrome, Manu Destra, Again /garage, indie, stoner rock/ + after concert: Jump Up Cave showcase (be), Upfockerz, Furious Freaks, No Cure, Futical, Low Tact /dnb, dubstep/ + BASS DROP #53: DJs – CTRL, Non, Disco Very, Gory Groovian, Discoparty sons, Grime Time DJs /house, techno, disco/ + Chapeau Bar: DJs Hlava a přátelé /fusion/
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - "Zatla pro Zatlu": Tom Osman, Petra Březinová, Ochrnutý zrcadlo, Karel Trsek, Daniel Král + 20h - Underground Comedy Night Show
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
23h - TWIST: DJs - Raidem, Brady, Zaloo
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT / djs Diom
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Da Moon & Cubik
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
Sigma (UK), Akira, Thiew, Tony Terra & guests
Klubovna 2.PATRO
Dlouhá 37, Praha 1
22h - DANCE!: DJS - Filip Dee, Adam Cube, PeTe & Discovery
Radost FX
Bělehradská 120, Praha 2
WELCOME2PRAGUE: DJs - Baptista a přátelé
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
RED BULL MUSIC 3STYLE Národní finále - Live acts: DJ Wich, Trosky, Mike Trafik, Aleqs Notal, Damianito + soutěžící Djs: Roxtar, Friky, Ondrash, Buldog, Forrest Pine, Diskotek
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
PAULS.B, PETR-IK + guest / BREAKBEAT, HOUSE/
Holešovická Šachta
Bubenská 14, Praha 7, 170 00
19-21h - Sosna: A-Kollektiv
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
Superfloor DJs: Streetkid, Mini-S
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Sapéři
Letní kino u Keplera
Hládkov, Praha 6, 16000
19,30 - Jan Palach
Galerie rozšířený popis
výhled
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér (český výtvarník Antonín Heythum (1901–1954) patří k důležitým byť často opomíjeným představitelům československého meziválečného umění. Jeho záběr byl velmi široký. Věnoval se scénografii, architektuře, grafice, navrhoval nábytek a výstavní expozice, ohledával možnosti různých uměleckých stylů a strategií. Účastnil se experimentů levicové avantgardy (byl dvorním estetickým poradcem bytové kultury mnoha literátů a dalších představitelů tehdejších intelektuálních kruhů, členem Děvětsilu, scénografem Osvobozeného divadla), ale zároveň byl i reprezentantem oficiální, státem financované a organizované kultury (byl scénografem Národního divadla, navrhoval Pavilon ČSR pro světovou výstavu v Bruselu v r. 1935). Činný byl i teoreticky) /zavřeno v po/
Point Gallery u Betlémské kaple
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
Veronica Taussig - Objects / Unikátní skulptury Veronicy Taussig zaujmou hned na první pohled. Jsou velmi živé, osvěžující, a odrážejí multimediální svět 21. století podaný z vlastní, velmi osobní perspektivy samotné umělkyně. Proplétajíc se napříč prostorem v roztodivných tvarech a barvách si pohrávají s vnímáním diváků a nutí je zpochybňovat konvenční vzory vidění. Vstup na výstavu zdarma. (PO-NE zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
GENERÁL PELLÉ a čeští umělci ve Velké válce  -  Výstava připomínající sté výročí založení ČSR  ve spojení s osobností  Maurice Pellého, francouzského generála, který na žádost prezidenta Masaryka pomáhal budovat armáddu nového státu. Pellé bude představen jako bravurní kreslíř, jako člověk kulturního rozhledu navazující v Čechách kontakty s umělci, jako byl např. A. Mucha, F. Kupka nebo J. Mařatka. Výstava zároveň připomíná první světovou válku, která byla umělecky zachycena mnoha českými malíři a sochaři, jako byli F. Kupka, J. Váchal, O. Nejedlý, E. Filla, O. Gutfreund, atd., jejichž díla nejdete ve výstavě.  (PO - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky / Kurátor: Petr Vaňous (Pondělí zavřeno)
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
MARKÉTA HLINOVSKÁ - SRST VE MĚSTĚ / Práce Markéty Hlinovské jsou svéráznými „reportážně metaforickými“ příběhy mapu-jícími s bezprostředností, s nadhledem a sebeironií vlastní mikrosvět, který je ostatně součástí celku. (PO-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TOMÁŠ SPEVÁK - S MĚSTEM V ZÁDECH (PO-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha 1
Tomáš Ruller: Perform-Made – Udržitelné záblesky /zavřeno v po/
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Direkt / Výstava představuje díla jedenácti malířů a sochařů, které spojuje stejná vášeň: box. Jejich tvorba zrcadlí v překvapivých úhlech pohledu okamžiky nejenom zápolení v ringu, ale zároveň ukazuje nejrůznější podoby a trendy současného vizuálního umění. Zastoupení autoři: V. Adamec, S. Diviš, P. Forman, F. Horyna, J.Franta/D. Böhm, L. Kaláb, K. Kintera, I. Komárek, A. Popaja, K. Štědrý (PO-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Projekty architektonického studia agps transformations (výstava prozkoumává pojem času v urbanistických procesech prostřednictvím vybraných projektů, které vznikly ve studiích agps architecture v Curychu a Los Angeles. Zaměřuje se na vztahy různých časových horizontů proměn prostoru: horizont urbanistického rámce, výstavba domů reprezentující střední časový horizont a bezprostřední události všedního dne) /zavřeno v po/
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ – KIMOCHI: POSTELE A POKOJE / „Listuju svým životem. Vcházím do prázdných pokojů, vidím prázdné postele. Vidím pokoje plné divných věcí, postele ve kterých spí divní lidé. Cizí pokoje v cizích městech. Přechodný domov, hotel, ubikace. Postele, kde mi bylo dobře. Nebo taky ne. Už nevím, kde to bylo, kdo tam se mnou byl. Zůstal jen obraz. Obrazy.“ (PO-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
1918 Žižkov „My, národ československý…“ Výstava městské části Praha 3 k 100. výročí vzniku Československa. Původní historická multimediální výstava autorů PhDr. Jana Vlka a Mgr. Terezy Vlkové, která mnohdy unikátními, dosud nepublikovanými materiály představí, jak politické a společenské změny v období první republiky ovlivnily životy tehdejších Žižkováků.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Viktor Frešo: Tak tomu říkám koncept (Út - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Jirka Skála: Ve stínu lva / Volný čas je v moderní společnosti symbolizován masivní nacionalizací a komercionalizací, na jejímž konci většinový pozorovatel není schopen rozlišovat mezi pojmem rekreace a pojmem volný čas. Oba termíny mu splývají v jedno. Volný čas je pro něj to samé jako rekreace. Podstatou tohoto zmatení se zabývá výstava Ve stínu lva. Zaměřuje se na několik historických tradic, které mají na tomto stavu výrazný podíl, především na to jak se koncepce volného času a rekreace projevují u národních institucí, korporátních společností či spolků odkazující se k idei občanské společnosti nebo participativní demokracie. (NE - PO zavřeno)
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
Slovenské národní povstání -  slovenské současné umění / v pořadí již třetí výrazná kolektivní výstava současných tvůrců: ALEXANDRA BARTH - MICHAL ČERNUŠÁK - ANDREJ DÚBRAVSKÝ - VIKTOR FREŠO - KATARÍNA JANEČKOVÁ - MATÚŠ LÁNYI - IVANA ŠÁTEKOVÁ - ERIK ŠILLE - JÁN VASILKO - JÁN ZELINKA. Kurátor výstavy Radek Wohlmuth (Nedělě - Pondělí zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petra Hudcová: Poté bylo příště
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Na plzeňské paletě (putovní výstavu, pořádánou spolkem Svět podle Jakuba, tvoří umělecká díla, která byla vytvořena zpracováním a využitím malířských palet. Do projektu se zapojili členové Unie výtvarných umělců (UVU) Plzeň, studenti FDU ZČU, ale i taková jména, jako je Čestmír Suška či Jiří David)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Stanislav Kolíbal: Cestou shody a rovnováhy / Autorská instalace objektů jednoho z nejvýznamnějších představitelům českého umění po druhé světové válce (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD* / Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Zdeněk Kirchner: Znaky rytmu/ Výstava lettristických kompozic českého grafika a malíře, který v roce 1969 emigroval do Paříže. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jan Dvořák: Obrazy krajiny / Výstava uznávaného benešovského umělce, pro jeho obrazy je stěžejní krajina, vesnice a město. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Sandra Majerová: Slovo jako obraz / Výstava se věnuje pozorování textu a obrazu, mapuje jejich rozdílnost a vztah. (Po - zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Alžběta Jungrová - Po noci přijde ráno (fotografka Alžběta Jungrová (*1978), držitelka několikanásobného ocenění v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo, na sebe v minulosti upoutala především v oblasti reportážní fotografie z míst, kam se normální smrtelník běžně nevydává. Ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2, představí již 19.9., od 19:00, zcela novou sérii fotografií, zachycujících její jednotlivé životní momenty, motivy prolínající se v surreálných konstelacích založených na autorčině specifickém vidění) /zavřeno po-út/
Divadla rozšířený popis
výhled
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka: Batacchio / Čarovný mix nového cirkusu, tance a iluzionismu
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Élektra
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - SPITFIRE COMPANY & MCKENZIE TOMSKI: MISS AMERIKA + 21h - ROBERT JANČ & SQUADRA SUA: UP + 22h - RAP HISTORY DJS Lil Rowa & Robot /rap, hip hop/
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - David Zábranský: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Hana Hegerová, hvězda světového šansonu / Poslechový večer J. Černého
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Lachende Bestien: Pověření
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Petr Nikl – Žlutá tma (premiéra)
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Bludiště seznamů
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30, 18h - O pejskovi a kočičce
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Stanislav Libenský Award 2018 /zavřeno v út/
Festivaly rozšířený popis
výhled
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - Reggae Club, 24h - Radio51
Ostatní rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Veřejný dům / Zahájení sezóny s novými výstavami, divadlem, hudbou a novými rezidenty MeetFactory
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
19h - Divadelní tok-šok Hany a Ivany: „Vzácná Věro, a jak dál?" Povídání o Karlu Čapkovi a Věře Hrůzové / Vzácné hosty, vnučku Věry Hrůzové paní Carolu Wastiaux a herce a znalce Čapkova života a díla Hasana Zahiroviće vyzpovídají herečky divadla D21 Hana &. Přijďte se zeptat na vše, co vás zajímá…
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Svět knihy / Plzeň bude poprvé hostit mezinárodní  knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Na své si přijdou milovníci beletrie, non-fiction a vzdělávací literatury, ale i diskuzí a setkávání s autory. Na veletrhu potkáte například Josefa Formánka, Jiřího Grygara, Galinu Miklínovou, Tomáše Sedláčka; účast přislíbili také čínský disident Liao I-wu, švédský spisovatel Jan Guillou, či polští autoři Mariusz Scygiel, Zbigniew Czendlik a Mariusz Surosz.