R1 Goat
Právě hraje:
BLN
13:05 - 15:00
on-line přehrávač
KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (15.7.2020)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
20,30 - Kamil Střihavka + The Leaders /rocková legenda/
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
20h - DAVID KOLLER – ACOUSTIC (acoustic rock) / Čtyři výjimečné koncerty Davida Kollera a jeho kapely v klubu Jazz Dock! Můžete se těšit na písně jako Chci zas v tobě spát, Gypsy Love, Amerika a další hity Davida Kollera ve speciálním akustickém aranžmá. Kapela zahraje s jemnějším zvukem, sofistikovanými aranžmá, ale se stejnou energií a drivem jako je u Kollerbandu zvykem. David Koller – voc, g, dr; Michal Pelant – g, voc; Marek Minárik – b; Adam Koller – dr; Víťa Halška – perc; Matěj Belko – p.
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
STALIN LIVE Khoiba
Tančírny rozšířený popis
výhled
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
WEDNESDAY? WHY NOT?! Dance Club: MADNESSDAYS DJs - Tricky V (uk), Mad Lad Crew, Guille Mendez, LTG /latino, rnb/ + Underground Club: LAB 95 DJ Pedro /house, techno/
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ GULIMAN / jungletime
Filmy rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Letní kino Zeď: 21,30 - Devadesátky
Kino REST.ART
Podolská 158/33, Praha 4-Podolí, 147 00
17h - Psí láska, 20h - Christo: Chůze po vodě
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14h - To musí být nebe,16h - Králíček Jojo18,30 - Naprostí cizinci,21,30 - Jít krást koně
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
20,30 - Invaze zloděj těl
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon, 15,15 - Emma, 16,30 - Pro Samu, 17h - Bourák, 17,45 - Meky /PREMIÉRA/, 18,30 - Psi nenosí kalhoty, 19,15 - Než skončí léto /PREMIÉRA/, 19,30 - Na krev, 20,45 - Tenkrát v Hollywoodu, 21h - Víkend na chatě, 21,30 - V síti
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
21h - Letní kino: Návrat do budoucnosti
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18,30 - Malá lež, 20,30 - Než skončí léto
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Kurt Gebauer / Výstava je zatím nejuceleněji představeným souborem prací sochaře-malíře, který celý život soustředěně rozvíjí, střídá a vrací se k několika překrývajícím se technikám a tématům.
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
GALEGION - Utopie v architektuře / Architekt roku 2018 Petr Hájek spolu se svými studenty představuje několik projektů a vizí města budoucnosti.(Út-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
GÓÓÓL: Hrdinové české kopané / Zážitková výstava pro celou rodinu spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí především týmové spolupráci a férové hře. Prožijte příběh začínající na plácku za městem a končící na novodobém stadionu. GÓÓÓL je výstava, která baví holky i kluky
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Neviditelná výstava / Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Máte odvahu do toho jít a zjistit, jak si ve tmě povedete vy? Neviditelná výstava přináší jedinečný interaktivní koncept expozice. Pohybovat se budete ve speciálních zatemněných místnostech, kde se i vy na chvíli stanete nevidomým.
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
expozice historie Nového Města v bývalém bytě věžníka na ochozu věže Novoměstské radnice (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Rudolf Sikora, Vladimír Havlík: Sníh kámen hvězda strom / Společná výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka se stane prostorem pro konfrontaci jed-noho světonázoru, ke kterému lze dojít dvěma různými cestami. Zatímco se Sikorova objekti-vizační strategie dotýká pozice jednotlivce v kosmu, Vladimír Havlík se oproti tomu obrací k pospolitým vztahům budovaným na základě nonspektakulárních gest. Oběma umělcům jsou společná témata vztahu člověka k přírodě, k sobě navzájem, k odpovědnosti a intimnímu vzta-hu ke světu a kosmu, stejně jako budování utopického přesahu ve snaze vymezit naše přemýš-lení o současnosti směrem ke kýžené budoucnosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Jan Kovářík: Colorbond /Kurátorka: Magdalena Juříková/ V rámci sochařských vizitek na zámku v Troji jsme tentokrát sáhli po umělci mladší střednígenerace, autorovi barevných soch s biologickým rodokmenem. Sám o nich mluví jako o „podhoubí“, narůstající buněčné hmotě. Používá všechny druhy moderních akrylátů a jejich derivací, aby jeho objekty co nejplynuleji expandovaly do prostoru. Jejich povrch však pokrývá zcela klasickou metodou – trpělivě tečkuje svá rozměrná díla štětečkem, aby iluze vibrujícího povrchu byla co nejdokonalejší. Jednou z výzev bude jako každoročně také vytvoření speciálního díla pro kašnu v průčelí zámku.  + Kamenné poklady pražských zahrad /Kurátorka Marie Foltýnová/ (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Historické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci / Colloredo-Mansfeldský palác patří k vynikajícím ukázkám pražské palácové architektury s bohatým stavebním vývojem, propoju-jícím prvky vrcholného baroka s pozdějšími rokokovými a druhorokokovými úpravami. Pro-hlídková trasa je vystavěna na několika základních principech, jimž dominuje snaha přilákat pozornost především k uměleckohistorickým a architektonickým kvalitám objektu. Napomáhá tomu specifická atmosféra paláce, v některých částech dochovaná v autentickém stavu, jinde poznamenaná řadou stavebních úprav i stopami užívání v minulosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Grafická dílna Františka Bílka / Komorní expozice představuje výběr z dřevorytových štočků a jejich grafických otisků z let 1902–1931 a linoryt Básník v přírodě z roku 1906. Doplňují je unikátní dochované kovové matrice k ilustracím Březinovy sbírky básní Ruce z roku 1901. Ty jsou jedinečným příkladem provázanosti jeho celoživotní tvorby s literaturou. (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Tomáš Polcar - Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar / výstava bude opět zpřístupněna nejen v galerii, ale také v bývalém augustiniánském klášteře (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Spiritualities: Three Contemporary Portrayals of Transcendence and Beliefs / vystavující: Melanie Bonajo (NL), Jakub Jansa (CZ), Priscilla Telmont & Vincent Moon (FR) kurátorka: Tereza Jindrová / Téma spirituality nabízí nepochybně nespočetné množství interpretací, na výstavě však bude uchopeno prostřednictvím radikální redukce a schematizace: představena budou pouze tři díla, která pojímají víru a duchovní prožitek z odlišných a přesto propojených perspektiv. Vstup zdarma
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein - ULTRASUPERNATURAL / Výstava je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu (Po, Út - zavřeno)
Arto.to galerie - Uhelný mlýn
Areál šroubáren 860, Libčice nad Vltavou, 252 66
Jitka a Květa Válovy - Z domácího archivu / Současný výběr z „domácího archivu“ tvoří živý příspěvek k jejich výtvarným úvahám a úsilí. Výstava v Uhelném mlýně sleduje soustředěné zkoumání svobodného života lidských a zvířecích bytostí, jehož vědomou součástí je ale i utrpení, hluboká empatie a smíření. V souboru zhruba třiceti děl od raných autoportrétů obou sester, skic a kreseb některých témat a kompozic, známých z jejich velkých pláten, přes studie květů orchidejí pro mozaiku, tvarově blízké skicám zvířecích těl na jatkách, až k jedné z posledních Jitčiných kreseb se potvrzuje zaujetí figurou, syrovostí, zranitelností a současně nezdolností existence, naprostá samozřejmost vlastního názoru a jeho celoživotního uskutečňování. Doprovodný program v červnu: 14h - středa, pátek, sobota a neděle  prohlídka výstavy, komentovaná prohlídka
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Obrázky osvobození – výstava / V květnu jsme si připomněli 75. výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou od nacistické okupace a konce Druhé světové války. Připomeňte si s námi atmosféru květnových dní roku 1945 díky unikátním dobovým fotografiím zachycující situaci v různých městech jižních a západních Čech. Na stěnách Amerického centra budou viset až do 20. srpna
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Západní Čechy jako země smíření / Oblast na pomezí Čech a Německa byla v minulosti svědkem mnoha dramatických událostí. Po staletí tu žili Češi a Němci jako dobří sousedé. V devatenáctém století někteří z nich emigrovali do Spojených států, ale jejich potomci se stále hlásí ke svým kořenům. Ve dvacátém století se s nástupem nacismu staleté pouto přetrhlo. Nejprve vyhnali Němci Čechy a po konci Druhé světové války zase Češi odsunuli z daného prostoru Němce. V současnosti již oba národy opět našly k sobě cestu a řada německých občanů spolu s Čechy opravují a financují obnovu zchátralých památek nebo dokonce celých vesnic, jejichž obyvatelé museli odejít a vesnice zanikly. Na informačních panelech si budete moci prohlédnout, jak záběry Američanů, jejichž předkové žili v českoněmeckém pohraničí, tak také fotografie opravených památek a dalších projektů českoněmecké spolupráce. Jsou důkazem dodržování hodnot, které jsou společné na obou březích Atlantického oceánu – lidskost, morální integrita a mírová spolupráce mezi národy.
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Raumplan a současná architektura / Online výstava věnovaná odkazu Adolfa Loose. Koncept Raumplanu v tvorbě architekta, jenž se narodil před 150 lety, ale i na současné architektuře Sou Fujimota, Atelieru Bow-Wow, Campa de Baezy a Pezo von Ellrichshausen Architects. Na www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Praguescape - Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy / Online výstava, dostupná také v knižní podobě jako cz-en průvodce, představuje výrazné krajinářské projekty realizované na území Prahy v posledních zhruba třiceti letech. Nabízí dlouhý seznam míst, kde se lze za současné mimořádné situace spojené s pandemií bez obav odreagovat a načerpat síly. www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Pavla Melková, Miroslav Cikán - Architektura reciprocity / MCA atelier /„Neptejme se, jaká architektura je, ale především, co způsobuje.“ Každá nová architektura vstupující do stávajícího prostředí do něj něco přináší a zároveň si bere. Výstava je manifestem Architektury reciprocity a ukazuje přístup k tvorbě atelieru MCA, Miroslava Cikána a Pavly Melkové (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Monika Žáková - Ozvěny fragility (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Antonín Kratochvíl / Retrospektivní výstava českého fotografa Antonína Kratochvíla představuje průřez vysoce expresivní, sugestivní fotografickou tvorbou jednoho z nejvýraznějších a nejvýznamnějších světových fotografů sociálního dokumentu a fotožurnalismu o povaze současné lidské společnosti. Působí na emoce, zneklidňuje, transformuje s rafinovanými účinky a přesně dávkuje cílenou rezonanci labyrintu podob lidskosti i její odvrácené tváře. Kurátorka: Pavlína Vogelová (Po-zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
RE FORM - výstava16 sochařů, kde se potkávají dvě generace umělců - Eliáš Dolejší, Pavla Dundálková, Ondřej Filípek, Matouš Háša, Jan Hendrych, Anna Hulačová, Kryštof Kaplan, Pavlína Kvita, Miriam Kaminská, Martin Malý, Vojtěch Míča, Aleš Novák, Lukáš Rittstein, Jaroslav Róna, Martin Skalický a Jindřich Zeithamml. Výstava bude nejen v prostorách Haly 14, ale i v areálu tržnice (Po, Út - zavřeno)
Klub ÚJEZD
Újezd 18, Praha 1
Jan Turek - Rám z chaosu
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
Josef Sudek - Fešandy z Šuplíku. Sudek a sochy / Josef Sudek (1896–1976) zasvětil významnou část své profesionální kariéry fotografování uměleckých děl. Sudek s oblibou gotickým Madonám a světicím říkal „fešandy“ a rád sochy fotografoval i „pro sebe“. Vedle ikonických fotografií ze sv. Víta nebo ze „zahrádky paní sochařové“ vý-stava představí snímky fotografované pro sochaře, umělecké spolky a nakladatele, uložené doposud v kartotéčních „šuplících“ ve fototéce Ústavu dějin umění, ale i dobové reprodukce v knihách a časopisech. Kurátorky: Hana Buddeus, Katarína Mašterová (Po-zavřeno)
Galerie Muzea berounské keramiky
Zámečnická 14, Beroun – Centrum
Pavlína Pecko - Mozaiky
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
David Helán, Martin Vlček, Lucie Nováčková, Aleš Zapletal, Alexandra Naušová  - Potkali jsme Platóna, ale nečetli jsme ho / Výstava předkládá možné způsoby uchopení, interpretace, dezinterpretace i parodování filosofických tezí a uvažování. Ironický název výstavy odkazuje k nadměrnému užívání odkazů a citací teoretických textů, které využívají kurátoři i umělci ke kontextualizaci uměleckých děl. Kurátorka: Barbora Hájková /The White Room/ + Filip Dvořák, Martin Kolarov - Age of no heroes/  Autoři poučeni barokní estetikou, která vytváří iluzi pohybu a měkkosti pevných materiálů, znehybňují drapérii, jež zůstala jako jediný a zkamenělý atribut hrdinství. Projekt odkazuje k tématu Labutí písně – a stesku po mizející vznešenosti – hrdinů, ideálů /Pragovka Gallery Pop-Up/ + Valerie Habsburg, Anna Bochková – Erinnerungsinseln / Výstavní projekt dvou   vídeňských umělkyň pracuje s hmotou prostoru s cílem vytvořit hravou, divadelní atmosféru. Na výstavě bude možné sledovat jednotlivá díla, jak se prolínají a navzájem spolu komunikují, jak materiálově, tak obsahově /Pragovka Gallery Entry/ (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Nostalgie jako avantgarda: Adam Kašpar, Vilma Brzezinová, Alžběta Josefy, Julia Koudela Hansen Löve, Ondřej Maleček, Matěj Kolář/ Výstava představuje šest umělců mladé a nastupující střední generace, které spojuje jejich přístup k vyjadřování přirozeně vycházející z reflexe žité reality a jejich vnitřního prožívání. Kurátorka: Hana Šauerová /Pragovka Gallery Rear/ (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Max Vajt – Ep.3 // Up In The Sky – Make It Come Back
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
BLIK BLIK - Digitální hřiště / Posviťte si na festival světla a umění BLIK BLIK v novém kabátě. Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí. (Otevřeno denně)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Filip Dvořák, Martin Kolarov - Age of no heroes / Autoři poučeni barokní estetikou, která vytváří iluzi pohybu a měkkosti pevných materiálů, znehybňují drapérii, jež zůstala jako jediný a zkamenělý atribut hrdinství. Projekt odkazuje k tématu Labutí písně – a stesku po mizející vznešenosti – hrdinů, ideálů (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Valerie Habsburg, Anna Bochková - Erinnerungsinseln / Výstavní projekt dvou   vídeňských umělkyň pracuje s hmotou prostoru s cílem vytvořit hravou, divadelní atmosféru. Na výstavě bude možné sledovat jednotlivá díla, jak se prolínají a navzájem spolu komunikují, jak materiálově, tak obsahově (Po-zavřeno)
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
Antonín Střížek  -  Zdánlivá lehkost / Zdánlivá lehkost a elegance Střížkových pláten v sobě ve skutečnosti skrývá závažnost, s jakou k nám tyto obrazy promlouvají. Nevládne v nich někdejší romantické přesvědčení, že umění přetváří svět a mění životy lidí a smysl jejich existence. Jedná se post-romantickou malbu, která vychází ze schopnosti malíře sdílet s divákem individuální zkušenost materiálního světa předmětů a věcí, kterými jsme každý den obklopováni, ale jejichž obraz dokáže náhle rozkrýt hlubší pravdu této každodennosti.
Galerie AMU
Malostranské náměstí 12, Praha 1(vchod z průchodu do ulice Tržiště)
Effort - skupinová výstava / Phoebe Berglund (USA), Veronika Čechmánková (CZ), Agnieszka Mastalerz (PL) a Michal Szaranowicz (PL) / Kurátor: Viktor Čec. Druhá část projektu věnovaného roli tělesného pohybu, tance a choreografie v současném umění, směřuje k otázce fyzického úsilí a aktu práce. Vůle a energie k pohybu není na poli lidského těla spojena jen s řadou funkčních mechanismů a naplňováním ideálu efektivity, ale je také územím výsostně politickým, místem kontroly i vzepření se, fyzikálních důsledků i jejich symbolického vyznění. (Po-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
JAZ - OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / Slavné české bitvy - výstava nejen k výročí bitvy na Bílé hoře / Jazovy Opráski sčeskí historije jsou komiks oplývající vycizelovanou hrou s češtinou, která na první dojem působí jako brutální soustava překlepů a hrubých chyb. Tento pocit však záhy zmizí a vyloupne se detailně promyšlený koncept. Zdánlivě podivné příběhy jsou dílem autora, který zůstává v anonymitě, ale není amatér. Hravé a vtipné dílo je však postaveno na kvalitním odborném fundamentu, který vychází často z velmi vzácných originálů historického ústavu, kde Jaz působí (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ivana Lomová - Ve městě / Hyperrealistické malby Ivany Lomové jsou jakýmisi depešemi mizející Prahy - nachází ulice a domy, pasáže, parky, chodby úřadů a čekárny nemocnic, do kterých se otiskly osobní příběhy tehdejších Pražanů. (Út-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Julius Reichel & NAMOR YNROBYV - BRRRAIN FREEZE !! Nový Impresionismus / Během nedobrovolného globálního „blackoutu“ se na několik měsíců zastavil svět. V reflexi uměleckého soustředění může být takový výpadek vítaným tvůrčím impulsem. Dvojice malířů Julius Reichel a Roman Výborný dokáže rychle reagovat nejen na současné politicko-společenské dění, ale většinou je jejich malířské dílo navzdory aktualitám progresivní v neustálém střídání forem a stejně jako na sebe, klade vysoké nároky i na diváky.  Kurátor: Patrik Šimon (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
GALERIE KOSTKA: Eva Jaroňová - TOO HOT / Výběr starších i nových kreseb a tisků představí výjevy plné černého humoru a sarkastických komentářů současné doby. Malby a kresby působí jako záznamníky hrozivých snů, jejichž ústřední postavou je velmi často malá dívka, požíraná hady, ptáky či netopýry. Postupem času se k ní přidávají další dívky, objevují se lidé s oběma pohlavími (anebo s žádným), zvířata, rostliny…Malby Evy Jaroňové jsou šťavnaté a lákavé na omak, i když trochu úlisné. Jsou jednoduše TOO HOT. kurátorka: Eva Riebová
Divadla rozšířený popis
výhled
Vila Štvanice
Ostrov Štvanice, č.p. 858, Praha 7
20,30 - divadlo 20 000 ŽIDŮ POD MOŘEM: IMPROVIZACE Z BODU NULA
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Divadlo RePublika: Boss Babiš
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Kolektiv Nesladim - Dům bez spánku /Premiéra/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
19h - OK(N)o / Cie Pieds Perchés (Představení nového cirkusu: Exkurze za hranice veřejného a soukromého prostoru.), 20h - Dubnička Lahoda Revival Kabaret
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
Open Air Kampa: 21h - JONÁŠ A TINGL – TANGL
Festivaly rozšířený popis
výhled
LANDSCAPE FESTIVAL
Landscape festival Žižkov 2020 / krajina, město, veřejný prostor / Již 8. ročník krajinářského festivalu opět obrací svou pozornost ke krajině pražského Žižkova. Jeho cílem bude navázat na předchozí aktivity, které se odehrály na Nákladovém nádraží, na Vítkově a v Dolním Žižkově. Letos se zaměří především na veřejná prostranství dopravního uzlu nad Florencí u nástupu na Vítkov, cyklostezku pod Vítkovem, Ohradu, Židovské pece, Vrch Svatého kříže a mnohá další místa Prahy 3
Festival m3/Umění v prostoru 2020
sídliště Vlasta, Vršovice, Praha 10
Umění v prostoru – festival, který je založen na kombinaci současného umění a zajímavého prostředí pražských ulic. Letos na téma vrstvy historie. Na místě je vidět 14 instalací, které reagují s veřejným prostorem sídliště. Více na festivalm3.cz
ZA DVEŘMI
Výstaviště Praha (blíže Stromovce)
12. ročník festivalu pouličního divadla - ryze český divadelní program, akrobacie, klauniáda, koncerty a workshopy pro děti. Chybět nebude ani průvodové představení se světelnými obřími loutkami, které se odehraje ve večerním srdci Prahy. Těšit se můžete například na V.O.S.A. Theatre, Bratři v tricku, Činoherní studio Ústí nad Labem, Západočeské divadlo v Chebu, Teatr Novogo Fronta, Blackout Paradox, Divadlo Víti Marčíka a více než desítka dalších souborů.  Program na www zadvermi. cz
Nultý bod
Studio Alta, Západní křídlo Invalidovny, Sokolovská 24/136, 18600, Praha
12. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla. To nejzajímavější ze současné zahraniční a české tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, loutkové a vizuální divadlo. Letošní ročník bude vzhledem k stále trvajícím omezením a proběhlé krizi zaměřen převážně na české tvůrce, nicméně nebudou chybět ani zahraniční umělci. Kompletní program festivalu najdete na stránkách www nultybod.cz.
Sculpture line
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí, Vojanovy sady, Novoměstská radnice, Dětský ostrov, Nádraží Holešovice...
mezinárodní sochařský festival nejen v pražských ulicích a jiných veřejných prostranství. Galerie pod širým nebem nejen v Praze, v Brně v Českých Budějovicích v Plzni….
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - SNACK, 19h - CD nonstop, 20h - Reflektor, 21h - Zátiší, 22h – Soundbomb
Ostatní rozšířený popis
výhled
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
9-12,30 - VYTVOŘ OBJEKT S MARKÉTOU OPLIŠTILOVOU - dětské sympozium / Autorka ve svých projektech pracuje s termíny: člověk, místo, čas a prostor. Její prostorová díla či instalace jsou často spojena s přesahem do site specific. V jejích posledních pracech je společným jmenovatelem „místo“ jakožto prostor, který se nachází uvnitř nás, ať už v podobě naší kreativity, imaginace-představivosti, prostoru bytí z něhož čerpáme či postojů přejatých z našich společenských norem. Proto v našem letním sympoziu si každý vytvoří vlastní prostor, který budeme moci přemisťovat z místa na místo až do našeho obydlí
Studio BUBEC
Tělovýchovná 748, Praha 5 - Řeporyje
v rámci festivalu M3/ 14h - Workshop: Historii tvořím právě teď! / Budeme kreslit, lepit stříhat, kolážovat, kolorovat , modelovat z papíru a především imaginovat. Velké černobílé fotografie s městským zátiším,budou čekat na vaše nápady, jak se dají městská zátiší prakticky i umělecky pozvednout. Návštěvníci budou navrhovat sochy a urbanistické úpravy existujících prostorů podle vlastního vidění světa.
reklama