KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (21.10.2018)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Hot Jazz Praha a Jitka Vrbová (dixieland), 21h - Ondřej Kabrna & Flying Power (jazz – rock – fusion)
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
18h - TANKARD, ČAD, WARFECT, CATASTROFY, FUSION BOMB, CBF
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
18h - TANKARD, ČAD, WARFECT, CATASTROFY, FUSION BOMB, CBF
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19,30 - SZARKA TAMÁS & GHYMES /HU (Slavnostní koncert na památku maďarské revoluce a boje za svobodu 1956 a Pražského jara 1968 SZARKA TAMÁS & GHYMES: (čti Sarka Tamáš end Gymeš). Kapela čerpá inspiraci z kořenů maďarské, středoevropské i východoevropské lidové hudby. Během 35leté kariéry vydali Ghymes 25 alb a zahráli více než 3000 koncertů v 25 zemích světa. Koncert pořádá Maďarský institut v Praze s podporou maďarského Národního fondu pro kulturu.)
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
18h - KILLING JOKE (UK) 40 není zrovna malé číslo, obzvlášť když se jedná o délku působení kapely. Legendy post-punku, britští KILLING JOKE přijíždějí v rámci svého výročního turné. Jako doprovodná kapela se představí psychedeličtí TURBOWOLF s neméně poutavou show a hypnotizující hudbou
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20,30 - The Rumjacks (AUS) + support – show 2
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Sunday Blast
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
AFTERPARTY PRAGUE FETISH WEEKEND + CHUŤ ŽÍT: Chuť Žít DJs + 14,30 - Divadlo pro děti v kavárně: Damúza: Otesánek
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM: DJs – Superfloor, True Detectives, One Ac /techno, deep house/ + Chapeau Bar: 48 HOUR FILM PROJECT – Drop Off
Filmy rozšířený popis
výhled
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
15h - Pohádkové pásmo pro nejmenší s filmovou dílnou Free Cinema + 20h - Poslední rodina
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
15h - Ponrepo dětem: Už zase skáču přes kaluže, 18h - Rozhodčí
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Yeti: Ledové dobrodružství, 10,40 - Vilík: Rychle a vesele, 12h - Chata na prodej, 12,20 - Mars, 13,30 - Hovory s TGM, 14h - Čarodějovy hodiny, 15,05 - King Skate, 16h - Toman, 17,40 - Tvář, 18,40 - Zrodila se hvězda, 19,30 - Tina a Vore, 21,15 - První člověk, 21,30 - BlacKkKlansman
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Záhada Čapkova koberce
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ – KIMOCHI: POSTELE A POKOJE / „Listuju svým životem. Vcházím do prázdných pokojů, vidím prázdné postele. Vidím pokoje plné divných věcí, postele ve kterých spí divní lidé. Cizí pokoje v cizích městech. Přechodný domov, hotel, ubikace. Postele, kde mi bylo dobře. Nebo taky ne. Už nevím, kde to bylo, kdo tam se mnou byl. Zůstal jen obraz. Obrazy.“ (PO-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
1918 Žižkov „My, národ československý…“ Výstava městské části Praha 3 k 100. výročí vzniku Československa. Původní historická multimediální výstava autorů PhDr. Jana Vlka a Mgr. Terezy Vlkové, která mnohdy unikátními, dosud nepublikovanými materiály představí, jak politické a společenské změny v období první republiky ovlivnily životy tehdejších Žižkováků.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Viktor Frešo: Tak tomu říkám koncept (Út - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Na plzeňské paletě (putovní výstavu, pořádánou spolkem Svět podle Jakuba, tvoří umělecká díla, která byla vytvořena zpracováním a využitím malířských palet. Do projektu se zapojili členové Unie výtvarných umělců (UVU) Plzeň, studenti FDU ZČU, ale i taková jména, jako je Čestmír Suška či Jiří David)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Stanislav Kolíbal: Cestou shody a rovnováhy / Autorská instalace objektů jednoho z nejvýznamnějších představitelům českého umění po druhé světové válce (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD* / Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Zdeněk Kirchner: Znaky rytmu/ Výstava lettristických kompozic českého grafika a malíře, který v roce 1969 emigroval do Paříže. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jan Dvořák: Obrazy krajiny / Výstava uznávaného benešovského umělce, pro jeho obrazy je stěžejní krajina, vesnice a město. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Sandra Majerová: Slovo jako obraz / Výstava se věnuje pozorování textu a obrazu, mapuje jejich rozdílnost a vztah. (Po - zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér (český výtvarník Antonín Heythum (1901–1954) patří k důležitým byť často opomíjeným představitelům československého meziválečného umění. Jeho záběr byl velmi široký. Věnoval se scénografii, architektuře, grafice, navrhoval nábytek a výstavní expozice, ohledával možnosti různých uměleckých stylů a strategií. Účastnil se experimentů levicové avantgardy (byl dvorním estetickým poradcem bytové kultury mnoha literátů a dalších představitelů tehdejších intelektuálních kruhů, členem Děvětsilu, scénografem Osvobozeného divadla), ale zároveň byl i reprezentantem oficiální, státem financované a organizované kultury (byl scénografem Národního divadla, navrhoval Pavilon ČSR pro světovou výstavu v Bruselu v r. 1935). Činný byl i teoreticky) /zavřeno v po/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Stanislav Libenský Award 2018 /zavřeno v út/
Point Gallery u Betlémské kaple
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
Veronica Taussig - Objects / Unikátní skulptury Veronicy Taussig zaujmou hned na první pohled. Jsou velmi živé, osvěžující, a odrážejí multimediální svět 21. století podaný z vlastní, velmi osobní perspektivy samotné umělkyně. Proplétajíc se napříč prostorem v roztodivných tvarech a barvách si pohrávají s vnímáním diváků a nutí je zpochybňovat konvenční vzory vidění. Vstup na výstavu zdarma. (PO-NE zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
GENERÁL PELLÉ a čeští umělci ve Velké válce  -  Výstava připomínající sté výročí založení ČSR  ve spojení s osobností  Maurice Pellého, francouzského generála, který na žádost prezidenta Masaryka pomáhal budovat armáddu nového státu. Pellé bude představen jako bravurní kreslíř, jako člověk kulturního rozhledu navazující v Čechách kontakty s umělci, jako byl např. A. Mucha, F. Kupka nebo J. Mařatka. Výstava zároveň připomíná první světovou válku, která byla umělecky zachycena mnoha českými malíři a sochaři, jako byli F. Kupka, J. Váchal, O. Nejedlý, E. Filla, O. Gutfreund, atd., jejichž díla nejdete ve výstavě.  (PO - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky / Kurátor: Petr Vaňous (Pondělí zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Dialogy/ Nová londýnská malba. Kurátorka Radka Zahradníková za GASK a za britskou stranu galerie PARAFIN – Ben Tuffnel (PO-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného / Výjimečný, znovu objevovaný malíř a ilustrátor  2. pol. 20.století, mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, vytvořil ale i množství reklamních plakátů. Výstava představí řadu unikátních, dosud nikdy nevystavených originálů, promítat se bude dokumentární film o autorovi . (PO - zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Pražský hrad – Královský letohrádek / Hauch Gallery /
Pražský hrad – Královský letohrádek
JIŘÍ MATĚJŮ - Invisible Presence / Autorská výstava kreseb, obrazů a obrazových reliéfů sestává ze tří tematických okruhů, vzájemně souvisejících, ale samostatně rozvedených ve třech sálech interiéru Belvederu. „Událost člověka“, „Událost Země“ a třetí část – která je i shrnujícím názvem celého výstavního projektu - „Invisible Presence“ (neviditelná přítomnost) svou formou abstraktního pojetí obrazu směřuje k vizuální interpretaci – aktualizaci - původních zdrojů evropské duchovnosti, které byly na svém počátku narativní a textuální. „Velká vyprávění“ jsou touto výstavou představeny jako „vizuální události“ v historickém kulturním prostoru, jehož původní obsah minulosti je také aktualizován či interpretován „stále znovu a znovu přicházejícími okamžiky přítomnosti“.
GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY - Obecní dům
náměstí Republiky 1090/ 5, Praha 1
SLOVANSKÁ EPOPEJ / Výstava jedenácti menších obrazů Alfonse Muchy z cyklu Slovanská epopej, které vesměs vznikly během první světové války a po ní. Spojení prostředí Obecního domu a Muchovy Slo-vanské epopeje představuje důstojný příspěvek k významnému výročí existence našeho státu, jehož původní idea se inspirovala slovanskými dějinami a jejich odkazem.
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Poznámka k přístupnosti č. 1 - Hana Chmelíková a Radka Bodzevič Doubravová / První ze série výstav Poznámka k přístupnosti, připravených pro akademický rok 2018/19 kurátorkou Magdalenou Jadwigou Härtelovou a střídajících studentské výstavy s výstavami renomovaných zahraničních umělců, uvede volnou řadu site specifických projektů sociálně angažovaného umění a institucionální kritiky. Výstava Hany Chmelíkové a Radky B. Doubravové, studentky a absolventky AVU, uvádí do galerie tvorbu, která je stále ještě často v akademickém prostředí doslova stavena do kouta -umění zabývající se mateřstvím. 
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Alžběta Baštová / Liza Basta - Papoušci a ti ostatní / Výstava nás silně a až nečekaně vtáhne do barokního neklidu skrytých emocí a síly kresebného detailu ve stopě olejových maleb. Věčným i vděčným inspiromatem je pro autorku sám její jihoamerický papouščí přítel Ferdinand Eusebius Miseroni (Pondělí – zavřeno)
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
SAMUEL PAUČO - NA KONCI SVĚTA MÍRNĚ DOPRAVA / Paučova malířská práce má, i přes jeho mládí, pozoruhodnou dynamiku, v níž zkoumá dialektiku malby nejen jako specifického média, vyjadřovacího prostředku, ale také aktuální způsoby jeho vnímání. Její přitažlivost pro současného diváka tkví mimo jiné v tom, že autorovi nejde ani tak o uspokojivé řešení (či vyřešení) vizuálních konfliktů, ale o jejich otevírání, střetávání, o snahu ponechávat jejich vizuální energii živou a viditelnou. (Pondělí zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
„Drazí architekti… — Etika architektury“ / Druhý ročník projektu se zaměří na etiku architektury a formou dialogu se pokusí ukázat, s jakými etickými dilematy se architekti a architektky v rámci své praxe potýkají. Vybraní výzkumníci a výzkumnice společenských věd diskutují ve videích etická témata týkající se sociálních a politických přesahů architektury s autory projektů, které reprezentují určité dopady spojené s realizací projektu – veřejný prostor jako „nástroj kontroly“, gentrifikace a komodifikace, privatizace a komercializace, depolitizace a manažerizace řízení obce, turistifikace pohraničí či projekty v nedemokratických režimech. (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Nika Kupyrova - White Honey
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Studentský design 2018 / Výběrová výstava 30 ti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava probíhá v rámci přehlídky DesignBlok 2018 (Pondělí – zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Jak jsme chtěli bydlet: bytová politika Českosloslovenska 1918–1938 / Výstava je pořádána u příležitosti 100. výročí založení republiky za podpory Ministarstva pro místní rozvoj ČR. Představí tématiku budování společnosti skrze bytovou výstavbu v prvních dekádách existence Československa a dobové postoje a přístupy československé společnosti k tématice bydlení na základě sledování jednotlivých subtémat: státní politika bydlení, sociální bydlení, diskuse o bydlení, družstevní výstavba, soukromé nájemní bydlení, experiment v bytové výstavbě, kolektivní bydlení a kolektivní domy, firemní výstavba bydlení, prefabrikace a standardizace a bytová nouze. Autoři textů jsou Jindřich Chatrný, Hubert Guzik, Jakub Potůček, Klára Eliášová, Eva Novotná, Lucie Valdhansová a Ivan Wahla, a kurátory výstavy Michal Kohout a David Tichý (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Elinor Milchan, Antuan Rodriguez, Viktor Frešo - VÍTEJTE V TĚŽKÝCH ČASECH / Nemusíte toho vědět moc, aby Vám bylo jasné, že tenhle svět už zažil lepší časy. Ale děláme s tím něco? A děláte s tím něco vy? Apatie je jedním z mnoha problémů, o kterých se nemluví. (Úterý - zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Everywhen
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
15h - Libozvuky + 11, 14h - Tajemství temné komory
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
17h - O líné babičce
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
15h - Divadýlko Mrak: Čarodějná pohádka
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Cirk La Putyka / ADHD (Novocirkusová groteska, báseň, obraz i noční běs)
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
15h - Teátr Pavla Šmída: Větrná pohádka + 19h - Dámská šatna (Komedie v režii Arnošta Goldflama)
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
16h - Pejsek a Kočička - Když se dva lidé nemají rádi, říká se: "Jsou na sebe jako pes a kočka!" Co když to ale vždycky neplatí? Pohádka pro děti od 2 let
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Naši furianti
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - Maso Krůtí: Čekání na Kokota
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Franz Kafka: Zpráva pro Akademii (režie: Katharina Schmitt)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h – na lodi Altenburg 1964: Psí dny
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
20h - SPEKTRUM&Plné sklady citů | HOST
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
15, 19,30 - PUSŤTE DONNU K Maturitě
Festivaly rozšířený popis
výhled
Fotograf festival
8. ročník s podtitulem Ne-práce: zaměstnání volnem. Vernisáže, výstavy, přednášky, diskuze. Probíhat bude ve Fotograf Gallery, Galerie Fotografic , Etc. galerie, Kampus Hybernská, Desfourský palác a mnoho dalších míst. Kompletní program na fotograffestival.cz
DAS FILMFEST 2018 / Festival německy mluvených filmů
Festival německy mluvených filmů si opět připravil pro své návštěvníky ochutnávku toho nejzajímavějšího z aktuální filmové produkce Německa, Rakouska a Švýcarska. V kinech Lucerna a Atlas si budete moci vybírat z bezmála 40 filmů od historických snímků, psychologických dramat a napínavých thrillerů, přes žánrové a artové filmy až po svěží i černočerné komedie.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - SHADOWBOX, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Treffpunkt / "Na čtyři dny se DEPO2015 znovu promění v Biergarten se vším všudy. Přijďte ochutnat bavorské i české pivo, tradiční klobásky, masové lahůdky či preclíky! Atmosféru dotvoří dechovka, ale třeba i funk fusion, jazz, swingový parket či večerní DJ party. Další program nabídne promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy. Dozvíte se, co obnáší vyjet do Německa na zkušenou, nebo jak se žije Němcům v Čechách. Bavit vás budou čeští i němečtí kumštýři, žongléři, tanečníci i spisovatelé. Nedělní rodinný den slibuje vyžití pro děti i jejich rodiče."
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
14h - Nazdar bazar / Máme pro vás oblečení, které má historii a můžete se potkat s jeho nositeli. Bazar oblečení, bot, šperků. Není nutné přinášet na svět stále nové, když ty pěkné ještě jsou
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
15-17h - ATRIUM ART WORKSHOP SHOUT! Hudebně výtvarný workshop pro děti od 3 do 12 let. Děti budou pod vedením profesionálních umělců moci „křičet“ na papír, na hudební nástroje.