KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (27.5.2019)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20,30 - William Fitzsimmons (US) + Jim and Sam (US) / S vyholenou hlavou a mohutným plnovousem je americký písničkář William Fitzsimmons nepřehlédnutelný. A podobně se to má i s jeho hudbou – křehké písně, ve kterých se bývalý psychoterapeut odhaluje a noří do hlubin své duše, chytnou na první poslech. Loňskou desku „Mission Bell“ nahrával nadvakrát: nejprve v obývacím pokoji doma, po rozpadu dlouholetého manželství následně v Nashvillu jako součást léčebného procesu.
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
BLACK TUSK (usa) / Sludge Metal/
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - KHAMORO: Gismo Graf Trio (DEU) (gypsy jazz) / Mladý charismatický rodák ze Stuttgartu Gismo Graf ovládal díky svému mimořádnému hudebnímu nadání hru na kytaru již v šesti letech a od svých dvanácti začal okouzlovat publikum v rámci živých vystoupení. Od té doby se mu podařilo mnohé. Spolupracoval s významnými muzikanty, jakými jsou Stochelo Rosenberg či Ludovic Beier, vystoupil na festivalu Django Reindhardta v Samois-sur-Seine, na mezinárodním Gipsy Guitar festivalu v Gossingtonu či Blue Balls festivalu v Lucernu. Dokáže posluchače nadchnout svou obrovskou obratností a rychlostí hry, ale i lyričností, schopností nechat hudbu promluvit v těch nejrůznějších odstínech. Grafovo trio osvěžuje klasický gypsy jazz jeho spojením s žánry, jako jsou pop, bossa nova či swing.
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
20h - ROXY VISUALS Vol. 12: Madhouse Express (CZ) & Chief Bromden (CZ) + Djs: Tibiza, Cidoo
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid lounge
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: Dance Club: DJs - Tricky V (uk), Filippo (it) /latin music/ + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY: DJs Petr K. & friends /house/ + Underground Club: DJs - Ilegal (us) & MAD PRG (us) /hip hop/
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
TECHNO STAGE: Skliba & Zí a hosté + DEEP BEAT AVANTGARDE: Sta a host + DIVADLO (Open Studio: Sophie Krause [DE])
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Šťastný Lazzaro
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - BIOGRAF: Jack staví dům
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
19h - Meetina uvádí: Kino s psychoanalýzou / Kinematografie se odjakživa pokouší zachytit a popsat hlubinná zákoutí lidské duše. Není náhodou, že velikáni jako Alfred Hitchcock, Ingmar Bergman či Bernardovi Bertolucci se ve svém díle opírali o psychoanalýzu. V ‘Kině s psychoanalýzou’ po skončení projekce psychoanalytičtí terapeuti Jakub Kuchař a Tomáš Kufa rozebírají a s diváky diskutují vybraná filmová díla - od hollywoodských blockbusterů po artové kousky.
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
20,30 - Pašerák
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16,30 - Trhlina, 17h - Teroristka, 18,30 - Pěkně blbě, 18,45 - Bohemian Rhapsody, 19h - Problémy prvního světa (speciální projekce s hosty), 21h - Tři billboardy kousek za Ebbingem , 21,15 - Láska na druhý pohled, 21,30 - Zlo s lidskou tváří
KINOLOĎ
V Přístavu 789/22, Praha 7, 170 00
18h - Milost, 20,30 - Aladin
Galerie rozšířený popis
výhled
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
18h - Jiřičná očima: Zdeněk Lukeš / Komentovaná prohlídka výstavou doplněna o osobní komentář historika architektury Zdeňka Lukeše, DOX + 20h - Ensemble Intercontemporain / Ensemble Intercontemporain po více než čtyři desetiletí výrazným způsobem ovlivňuje směřování soudobé hudby. Koncert se uskuteční v rámci festivalu Pražské jaro
Studio PRÁM
Čerpadlová 536/4, Praha - Vysočany
13-19h - Petra Pešková, Pavlína Kvita: Vidíme spolu
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Richard Stipl & Josef Zlamal - East of Eden / Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě East of Eden v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo v rámci výstavy by pak měl zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky. (PO - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Viktória Černegová a Olga Sosnowska - Regulace blízkosti / Multimediální výstava sledující ambivalentní vztah matky a dcery. Umělkyně otevírají otázky, které překračují komfortní zónu  (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
MUD* pro Šetlíka (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JIŘÍ HANKE -  FOTOGRAFIE 1973-2018 / Dokumentarista Jiří Hanke (1944) se věnuje dlouhodobým, sociálně zaměřeným projektům. Jeho fotografie nezřídka inspirovalo rodné Kladno. Nejdéle uzavřeným souborem jsou Lidé z Podprůhonu 1974–1989 (knižně 1995). Historická hodnota dokladů o doznívajícím životním stylu dělnické kolonie byla zřejmá i bez nynějšího časového odstupu. Dobově zakotvená svě-dectví o lidské existenci zároveň přesahují zobecněním výpovědi regionální východiska (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
ALEŠ HNÍZDIL / JIŘÍ KAČER (Hnízdil a Kačer si pro své sochařské realizace vybrali zcela rozdílné cesty i materiály a jejich práce se budou právě odlišnými přístupy k formě i výrazu zajímavě doplňovat. Zatímco první pracuje s vertikálně orientovanou efemérní formou abstraktních drátěných konstrukcí s kinetickými detaily, druhý naopak preferuje kámen v komorním i monumentálním formátu s graficky formulovanou strukturou na povrchu ležících bloků) Po-zavřeno
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Jiřičná / U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost /zavřeno v út/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Michal Škapa - KLIKYHÁKY / výstava jednoho z nejvýraznějších autorů české graffiti scény Michala Škapy aka TRONa. Výstava naváže na jeho světelnou instalaci v exteriéru DEPO2015, kdy typické Škapovo "kaligrafické" písmo doplní technologie neonu i další vizuální projevy, kterými se v poslední době zabývá.
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Renáta Fučíková -  STORIES / magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti. Příběhy v podání autorky, proslulé u nás i v zahraničí zejména dětskými autorskými knihami, se budou v komplexních celcích i drobných detailech snažit odpovědět na otázky, které si pod dotekem fantazie někdy pokládá každý z nás (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Kryštof Kaplan - TENZE / Napětí mezi stabilitou a dynamikou, klidem a nebezpečím, mezi organickou a anorganickou podstatou hmoty, mezi jejími kvalitami jako je tíha a lehkost, tvrdost a měkkost, pružnost či pevnost, stejně jako mezi ustálenou funkcí objektů a jejím popřením - to jsou témata, kterými se sochař Kryštof Kaplan systematicky zabývá (Út-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Flying Inn – skupinová výstava / Kurátor: Karel Srp  + Daniel Hanzlík a Jaroslav  Prokeš  - Výstava Stín bodu / exkurz do krajiny časoprostorových anomálií a paradoxů, vyplývajících ze vztahu objektu a jeho stínu, prostoru a jeho numerické reprezentace, časové osy a naší momentální situace na ní. Část vybraných prací obou autorů rozvíjí některé jejich starší realizace, ale část expozice také reaguje na specifickou dispozici galerijního prostoru
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Liou Siao-po žije!  / U příležitosti 30. výročí protestů na náměstí Nebeského klidu je v Centru DOX odhalena bronzová busta držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa (Út-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Milena Dopitová - Příště u vás + Galerie KOSTKA: Michal Baror & Amalia Vargas - Bite the Bullet
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jan Gemrot a Veronika Landa: Spolu jinak (Po-zavřeno)
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Výstava fotografií: Člověk v tísni – Voda a lidé / Voda je základ života. Sucho, znečištění, plýtvání, nedostatečná hygiena ohrožují naši budoucnost. Výstava Voda a lidé zachycuje životy obyčejných lidí, pro které je nedostatek pitné vody každodenní realitou, a možná řešení problémy. Svými fotografiemi na výstavu přispěli: Lenka Klicperová, Stanislav Krupař, Tereza Hronová, Markéta Nešlehová, Jiří Pasz, Alžběta Jungrová, Jakub Plíhal a další.
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
BENTHEM CROUWEL ARCHITECTS: Infrastructure, Public Buildings and Workshops / Přední holandští architekti představují na fotografiích, kresbách, modelech a videu svá známá díla: velké, ale přesto přehledné a funkční dopravní stavby v Amsterdamu, Utrechtu, Delftu či Den Haagu (centrální nádraží, linky metra, letiště atd.), akademické, kancelářské či galerijní budovy včetně Muzea Stedelijk, nové ústředí ING nebo Charity Lotteries, která je nejudržitelnější renovovanou kancelářskou budovou v Nizozemí.  (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Michaela Maupicová / Dílo předčasně zesnulé umělkyně představuje ve výběru výstava připravená kolektivem kolegů z GHMP a kurátora Petra Vaňouse. Tato „kreslířka a malířka s přesahem k objektu, instalaci a novým médiím, si za dobu svého působení vypracovala osobitý výtvarný projev ‚dějové abstrakce‘, kterou bychom mohli označit za svého druhu existenciální. (Po-zavřeno)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
KACÍŘŮV KANCIONÁL  aneb Insania mezi nebem a peklem
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Bastian Schwind: Poté, co jsi rozbil okno / Název první samostatné výstavy mladého vídeňského fotografa Bastiana Schwinda nejenže odkazuje k jeho nejnovějšímu fotografickému objektu Broken Window Theory, ale také momentu, kdy fotografický obraz ztratí svoji samozřejmost a značně aktivně projevovat svoji konstruovanou a podvratnou podstatu. Bastian Schwind ve svých pracích několikrát zacílil právě na tento přechodový stav ve vnímání fotografie. (Ne, Po-zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
Aňa Jakš: Zadní sedadlo / První snímek časosběrného souboru s názvem Zadní sedadlo vznikl v rumunské Bukurešti. Fotografický archiv náhodně vzniklých a rychle zanikajích zátiší na sedadlech postávajících aut zaznamenává krátká období nehybnosti uprostřed hluku a pohybu různých evropských měst. (Po-zavřeno)
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
CZECH PRESS PHOTO: UMĚNÍ A KULTURA 2016 –18
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Václav Jíra: Poezie z kovošrotu a Vladislav Mirvald: Smysl pro krajinu / Lounští rodáci Jíra a Mirvald vystavují v Roudnici nad Labem. Důmyslné pohyblivé stroje a velkoformátové obrazy Václava Jíry, nebo obsáhlý cyklus krajin Českého středohoří v čele s magickou horou Oblík Vladislava Mirvalda Součástí Jírovy výstavy budou také obrazy strojů či drobné modely soch ve veřejném prostoru (PO-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Kristýna Šormová: SMÍŠENÉ POCITY / Absolventka pražské AVU Kristýna Šormová (1985) představuje soubor prací na papíře. Zohledněn je vztah ke zvolenému materiálu a zapojení jeho vlastností do samotného charakteru a pojetí velkoformátových kreseb. Název SMÍŠENÉ POCITY odkazuje na mísení emocí, které prostřednictvím kresebných asociací sledují určitou kartografickou strukturu prožívání. Propojují se tu pocity s jejich způsobem materializace. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous. 
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Berlin Praha Barter / skupinový výstava: Christian August, Jim Avignon, Hendrik Czakainski, Marion Jdanoff, Johannes Mundinger, Stohead, Sebas Velasco, Theresa Volpp, Fabian Warnsing, Lars Wunderlich / Kurátor: Pascal Feucher (PO,ÚT - zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Ladislav Jezbera: Co chvíli nový vesmír /Objekty a instalace Ladislava Jezbery jsou způsobem vizualizace objevů fyziky, matematiky, filozofických teorií, a především osobitým příspěvkem k dnešnímu sochařství/, Šperkařské studio Zorya: Rituál /Avantgardní klenotnictví designérského tademu Zdeňka Vacka a Daniela Pošty se zabývá ve své galerijní instalaci rituální proměnou, která změní své nositele pomocí nošení šperků Zorya/, Jan Harant: Pusť se a věř /Jan Harant představí nejnovější sérii expresivních obrazů s výraznou barevností, které reflektují autorův vnitřní boj s minulostí a realitou/, Eugenio Percossi: Death is cool /Konceptuální malba italského umělce žijící na zámku v nedalekých Třebešicích/ (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Karel Nepraš: Egypt . Giacometti - Nepraš /  Jaroslav Sůra: Hudba z plakátu / Jan Špaček: Obrazy 2018 (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
SITENSKÝ 100 / Výstava 100 fotografií ke 100. výročí narození fotografa Ladislava Sitenského. Městská část Praha 2 oslaví 100. jubileum svého slavného rodáka retrospektivní výstavou, na které budou představena nejvýznamnější díla jeho tvorby (Po-zavřeno)
Garage Gallery Karlín
Vítkova 7, Praha 8, 180 00
umělecká skupina Postcompost: “Knock-Knock? Nobody’s at Home” / Ve své tvorbě využívá skupina Postcompost recyklovaných či přírodních materiálů, případně zapůjčených předmětů, které členové dále společně dotvářejí. Důležitým prvkem jejich práce je konfrontace místa a prostředí, do kterého osobitě vstupují s novými odkazy a to prostřednictvím dočasných instalací. V instalaci výstavy s názvem “Knock-Knock? Nobody’s at Home” vytváří citlivý dialog odkazující k tématům mezilidských vztahů a vztahu péče člověka k okolnímu světu. Kurátoři: Tomáš Kurečka, Natálie Kubíková (Po, Út-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
19,30 - TEREZA VOLÁNKOVÁ & KOL.: Se lvem na prsou
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - Thomas Bernhard: Zdání klame (režie: J. Horák a M. Pěchouček)
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - BodyVoiceBand: Muzikál třetího věku
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - LOSERS CIRQUE COMPANY: KOLAPS, 20,30 - VÍT NEZNAL & KOL.: NESNESITELNÁ TEKUTOST BYTÍ
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - KRYL - Zmrdtvýchvstání zažít / Myslete si, že je Karel Kryl totem. Když k totemu přijdete, jste menší. Když od totemu odstoupíte, jste větší. Ale nikdy nejde stát tak, abyste byli stejní.
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Vášová, Rajnišová & kol.: HOPI – LAND / Umí člověk komunikovat s vesmírem? Jak by vypadala první návštěva mimozemšťanů? A co když tu už byli? Hopi-land je mozaikou záhadných vesmírných jevů a důkazů o existenci mimozemských kultur, inspirovanou Dänikenovými knihami Poselství z roku 2118 a Vzpomínky na budoucnost.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19h - Khamoro 2019: Kabinet divadla utlačovaných – O romských seniorech
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Za 3 minuty to jede
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - CYRANO
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - SIROTCI
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Veronika Knytlová, Jiří Havelka: Garsonky / Dva lidé čekající na změnu. V jejich vypiplaném mikrosvětě je množství trajektorií, které se vzájemně nikdy neprotnou. Jsou hladké, oblé, pomalé, jindy ostře a rychle řežou vzduch na jednotlivé střepy. Jejich prostor je jimi celý počmárán. Obklopeni pohodlím domova, neví si náhle s ničím rady. Vše kolem je milé a bezpečné. A při tom neúnosně těžké a nesnesitelně snadné. Toto trvání je třeba změnit. Rázně a radikálně. Rozhodně! Teď!! Ale změna nepřichází...Vstup zdarma.
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
9h + 11h - Mirka Eliášová: Svět z papíru
OLDstars / H2O – bytové divadlo
Bytové divadlo v Košické 21
20h - Crimp/Neumann: Mimořádné události / Hranice civilizace a lidskosti se bortí. Je moderní zdravotnictví opravdu zdravé? Klademe důraz na hygienu a čistotu, a přitom produkujeme nejvíce odpadu v historii. Dennodenně rozhodujeme o své budoucnosti, ale jsme svobodní a šťastní? Scénická skica mimořádného textu britského autora.
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Smrt mu sluší, ve studiu: 19h - Srdce patří za mříže
Festivaly rozšířený popis
výhled
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
18. Prague Fringe, festival anglického a nonverbálního divadla, se vrací již po osmnácté na Malou Stranu a přiváží s sebou 50 souborů z celého světa od USA po Nový Zéland
Prague Fringe
největší anglicky mluvící divadelní festival v České republice
letošní 18.ročník nabídne téměř 250 představení v devíti prostorech po celé Malé Straně.  Tento ročník dává velký prostor ženám a jejich tvorbě. Můžete se proto jako obvykle těšit na nabitý program plný divadla, komedie, kabaretu a mnoho dalšího.-  Studio Rubín, Café Club Míšeńská, Divadlo Inspirace, Divadlo Kampa, Divadlo Inspirace Golden Key, Malostranská beseda, Malostranská beseda - Vnitřní foyer, Muzeum alchymistů. Program na www.praguefringe.com
Světový romský festival KHAMORO
různá místa v Praze
Khamoro je největším festivalem romské hudby a kultury na světě, který se každý rok koná na různých místech Prahy. Vystoupí například balkánská dechovka Fanfare Ciocarlia, gypsy jazzové skupiny, to nejautentičtější romské flamenco ze Sevilly, romská cimbálovka, maďarští Romengo a další. Návštěvníky také čeká romské divadlo, výstavy fotografií nebo dětský den. www.khamoro.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeaJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Čtení se strýčkem Míšou, 23h - Jazz a Fusion, 24h - Radio 1 Nights: XYZ
Ostatní rozšířený popis
výhled
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
Hospodský kvíz v Zach´s Café
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Fresh memory: jogging pro svěží paměť / Pokračování oblíbeného cyklu procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti pod odborným vedením certifikované trenérky paměti III. stupně Adriany Rohde Kabele.
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
17h - Spisovatel Petr Stančík o Znamení osmihroté hvězdy / Založil Karel IV. Nové Město pražské jako odraz nebeského Jeruzaléma? Proč se Chrámová hora proměnila v Dobytčí trh? Jak vypadala kaple Božího Těla a Krve, stojící v letech 1392-1791 uprostřed dnešního Karlova náměstí? Přednáší spisovatel a badatel Petr Stančík
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny.
Café a knihkupectví FRA
Šafaříkova 15, Praha 2
19h - Fra Book Club: Lidmila Kábrtová / autorské čtení, 10 čtenářů, 2 moderátoři
Magic Carpets 2019
Kampus Hybernská, ​Jedna Dva Tři Gallery, Petrohradská kolektiv, Kasárna Karlín, (A)VOID Floating gallery
Dvoudenní mezioborové sympozium SDÍLENÉ MÍSTO ČAS A PROSTOR k aktuálním problémům městského veřejného prostoru a současného umění. ANDREAS FOGARASI / PAVEL KAROUS / KURT GEBAUER / MARTIN PIAČEK / TOMÁŠ RULLER / PAVEL KALINA / LUDVÍK HLAVÁČEK / VLADIMÍR TURNER / PAVLA MELKOVÁ / PETR VAŠÁT / LUBOMÍR KOSTROŇ / EVA ŽÁKOVÁ. VÍCE V PRVNÍ TISKOVÉ ZPRÁVE A NA WEBU https://www.magiccarpets.cz/sympozium
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každý čtvrtek v prostorách dřevodílny, kovodílny, grafické a sítotiskové dílny.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / Chcete pracovat se dřevem, ale nevíte, jak na to? Tady vás to naučíme. Na kurzu se seznámíte s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a každou technikou si vždy vytvoříte alespoň jeden výrobek. Kurz probíhá čtyři úterky v řadě