KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (19.8.2018)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: J. J. Jazzmen & Barbora Vágnerová (dixieland) + 21h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: Julián Teubal & Sin Rumbo (ARG/CZ) (tango)
Národní galerie - klášter sv. Anežky České
U Milosrdných 17, Praha 1
19,30 - Vladivojna La Chia / Speciální koncert věnovaný ruské básnířce Anně Barkovové. Během večera zazní jak písně z alba 8 hlav šílenství, tak nově zhudebněné básně Barkovové v podání Vladivojny La Chia, ale i jejích vzácných hostů. Úryvky z tvorby básnířky přečte herečka Simona Babčáková. / zdarma
Prague Central Camp
Nad Ohradou 17, Praha 3
14,30 - SUNDAY ‚SOUP‘ SUMMER JAM SESSIONS: Žižkovšiška & PCC - Full sound system, covered stage & backline
Živá ulice Plzeň
náměstí Republiky: 21h - Znouzectnost
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Sunday, Bloody Sunday
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h – SUNDANCE: Djs - CJ Fox, D´Safo, Josh Mosaiq
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
14h - GARDEN OF GROOVES: Jesse, TÄino a hosté + ELECTROSWING & BALKAN: Universal Swing Brothers a hosté
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
SUNDAY RHYTHM: DJ Tráva (tech-house)
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
17,45 - Pražské filmové léto: Dej mi své jméno
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,15 - Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená, 10,30 - Úžasňákovi 2, 12,50 - Bufo Alvarius, 13,20 - Tísňové volání, 14,30 - Úsměvy smutných mužů, 15h - Úžasňákovi 2, 16,20 - Hastrman, 17,15 - Studená válka, 18,20 - Miss Hanoi, 19h - Léto, 20,10 - Chata na prodej, 21,30 - BlacKkKlansman, 21,45 - Utøya, 22. července
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Jean-Jacques Sempé – Malý Mikuláš a jiné... První výstava světoznámého francouzského kreslíře a ilustrátora v Česku představí nejen ilustrace Malého Mikuláše, ale i autorův svébytný novinový humor a titulní strany světových magazínů, jako je New Yorker a Paris Match / kurátor Klára Voskovcová ( Po - zavřeno) + Stálá součást výstavy / půda Villy Pellé. Redakce občasníku Patálie v Pellé | Jak složit dohromady obrázky a slova a vytvořit tak novinovou maketu? Vyzkoušejte si práci redaktora, sestavte si vlastní novinovou stránku, nebo popište svůj Největší průšvih. Nejlepší příspěvek bude oceněn! 
Moravská galerie v Brně: 28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno
Moravská galerie v Brně, Husova 18, 662 26 Brno
28. ročník Mezinárodního bienále grafického designu Brno, které je již od roku 1963 významnou mezinárodní přehlídkou vizuální kultury, vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Společně vytvářejí otevřenou a demokratickou platformu, která bude prezentovat grafický design v celé jeho šíři se všemi odlišnými kreativními přístupy a charaktery grafických projektů. Všestranný pohled by měl představit současný obor v mnoha jeho podobách, vytvořit inspirační mozaiku odlišných názorů a přístupů a otevřít v celé své šíři diskuzi napříč odbornou i laickou veřejností. Důraz bude kladen také na edukaci. Novinkou bude i větší zapojení města Brna, které chce bienále propagovat jako prestižní akci s dlouhodobou tradicí. (PO-ÚT - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JOSEF SUDEK -  TOPOGRAFIE SUTIN, PRAHA 1945 / Výstava představí téměř neznámý a dosud nevystavený soubor fotografií Josefa Su-dka, zobrazující Prahu poničenou bombardováním v roce 1945 a pražským povstá-ním, spolu s válečnými opatřeními na památkách Prahy v období protektorátu (Po - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
SANTIAGO CALATRAVA -  ART AND ARCHITECTURE /Ve švýcarském Curychu působící mezinárodně respektovaný architekt, sochař a malíř Santiago Calatrava se v Praze představí jak svou volnou tvorbou, tak také pro-střednictvím architektonických modelů, které nám přiblíží jeho nejvýznamnější reali-zace roztroušené po celém světě. (Po- zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Podivnější než ráj / Stranger Than Paradise - skupinová výstava Pavel Brăila, Jasmina Cibic, Lana Čmajčanin, Tomislav Gotovac, Vlado Martek, Alban Muja, Tanja Ostojić, Mark Požlep (Kurátoři: Tevž Logar, Eva Riebová)
Galerie European Arts
Senovážné náměstí 8, Praha 1
OBNAŽENA - Žena - smyslná, půvabná, tajemná, křehká nebo odvážná, žena jako klasický námět. Pozorovat lze nejrůznější přístupy ke ztvárnění ženského aktu, od idealizace ženských křivek, přes precizní naturalistické zobrazení až po zpodobení expresivní malířskou formou. (So, Ne - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
JUDr. Hana Klímová - Za krásami Evropy / Cestování a poznávání po Evropě je krásné v každou roční dobu. Na výstavě fotografií JUDr. Hany Klímové si prohlédnete evropská města a přírodní krásy (PO – zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Veronika Hulíková - Národ sobě / z cyklu: Genius Loci. V roce 2018 uplyne 150 let od položení základních kamenů Národního divadla. Jeho stavba se stala nejvýraznějším projektem obrozeneckého hnutí, který zasáhl všechny vrstvy obyvatelstva (kurátorka výstavy Alena Potůčková) /PO-zavřeno/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Oh, to je lehké být chytrý, když někdo všecky tyhle otázky nezná / Na výstavě Oh, to je lehké / Oh, it is easy, jejímiž kurátory jsou Pavel Büchler a Mariana Serranová, jsou představena díla jedenácti mladých umělců z Prahy a Manchesteru. Výstava tak konfrontuje dvojí pohled nevyhnutelně ovlivněný zvláštnostmi života, kultury a uměleckých tradic těchto dvou měst. (ÚT - zavřeno)
Národní galerie - Palác Kinských
Staroměstské nám. 12, Praha 1
Jiří Kolář - Úšklebek století /zavřeno v po/
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Koudelka - De-creazione + Katharina Grosse - Zázračný obraz + Introducing Patricia Dauder - Povrch + Moving Image Department #8 - Maria Lassnig, Lukáš Karbus + Poetry Passage #6 - Radek Brousil, Johan Grimonprez /zavřeno v po/
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Vize a realita v české a slovenské architektuře 1918–2018 / Putovní výstava, která bilancuje rozpětí mezi odvážnými architektonickými vizemi a těmi realizovanými stavbami, ve kterých se tyto vize promítly. Základními artefakty budou modely vytvořené studenty pražské FA ČVUT a bratislavské FA STU konfrontované s projekcemi nerealizovaných projektů a vizí. (PO- zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
MARKÉTA HLINOVSKÁ - SRST VE MĚSTĚ / Práce Markéty Hlinovské jsou svéráznými „reportážně metaforickými“ příběhy mapu-jícími s bezprostředností, s nadhledem a sebeironií vlastní mikrosvět, který je ostatně součástí celku. (PO-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Kristian Kodet 70 / Malíř Kristian Kodet oslavuje výstavou své 70té narozeniny. V jeho imaginativní malbě s projevem poetismu je odkaz nejen rodinné tradice, ale i vlivu klasické české malby (Po – zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
SILKE KOCH  - AFTER GRAVITY'S RAINBOW / Silke Koch, ovlivněná dětstvím ve Východním Německu v 70. letech, vytváří fantastické vize vesmírných objektů skládajících se z charakteristických předmětů té doby. Slánky, kalíšky na vejce, termosky, různé vázy, i běžné kuchyňské nádobí tak dostávají novou podobu i význam ve formě absurdních objektů. (PO - zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petr Gruber - Průzor k parkovišti
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Radka H. Větrovcová - Město v městě
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
GALERIE KOSTKA: Viktor Dedek - Rychlost chůze, výška stolu / Sny už nejsou příběhy. Jsou to prostory, kterými je možné opakověně procházet, jsou to předměty, které je možné vyrobit. Podlaha se stala stolem, jeho plocha byla zduplikována a obrácena čelem k nám. Měřítko je otázkou volby: úhel pohledu, délka skoku, rychlost chůze a výška stolu, u kterého se děje vše.Kurátorka: Eva Riebová
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TOMÁŠ SPEVÁK - S MĚSTEM V ZÁDECH (PO-zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Aline Schwibbe -  Neohrožené Květiny: Fearless Flowers (I Move Through Chicago Like Honey) Během výstavy, ve které se umělkyně dotýká témat jako prezentace ženského těla, „whitewashingu“, či spřízněnosti, budou představena díla vytvořená během rezidence Schwibbe v New Yorku vedle kreseb vzniklých před třemi lety v Praze. Kurátorka výstavy Magdalena J. Härtelova /PO, ÚT - zavřeno/
Komunikační prostor Školská 28
Praha 1
Tibetské děti v exilu - výstava fotografií   Tseringa Topgyala / Tsering se narodil v Tibetu, ale již ve věku 8 let byl nucen ze své vlasti uprchnout. Při útěku musel pak pěšky překročit Himaláje. Vyrůstal v Dharamsale v severní Indii v tzv. tibetské dětské vesničce, kde bylo pečováno o výchovu a vzdělávání opuštěných tibetských dětí. Tam se na internátní škole spolu s ostatními vzdělával i Tsering. V rozhovoru pro časopis New York Times Tsering uvedl: "Tragédií mého života není trvalé odloučení od mé rodiny, ale to, že si už ani nedokážu vzpomenout, jaké to je postrádat ji." V současné době žije v exilu asi 200 000 Tibeťanů, a to v mnoha zemích po celém světě, včetně Indie, Nepálu, Bhutánu, USA, Kanady, Švýcarska a dalších evropských zemí.
Uměleckoprůmyslové muzeum
17.listopadu 2, Praha 1
Výstava První vydání doprovází příchod Vogue CS. K vidění jsou objekty světových i lokálních tvůrců. Móda, umění a design Vogue se představí nejen na velkoformátových fotografiích, ale rovněž v řadě vzácných artefaktů spojených s historií časopisu. Exkluzivně zde bude k dostání limitovaná edice časopisu s obálkou Michala Pudelky. První vydání Vogue CS je symbolickou oslavou svobody a stoletého výročí založení Československa. Kurátorem výstavy je Adam Štěch. (PO-zavřeno)
Divadla
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Festivaly rozšířený popis
výhled
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Roztoč fest 2018
Koupaliště Džbán
Multižánrový cirkusovo - hudební festival: Workshopy, představení, koncerty kapel, fire jam, djs, - a to vše letos o den delší! TYGROO (CZ), RUMBALGIA (ES), OMNION (CZ), KENTA HAYASHI (JAP), SAKRA BURAJA (CZ), SEVAP COMPANY (CZ)
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 15h - FLUFFY CLOUDS 18h - Breakbeat Conference, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
Živá ulice Plzeň
Inspiral Garden: 16h - Kolik stojí svoboda? Připomenutí roku 1968 / Všichni zažili rok 1968. Přijďte besedovat s českými umělci, hudebníky, písničkáři. Vladimír Merta, Jan Kryl, Jaroslav Hutka, Ivo Pospíšil a další.