KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (4.6.2020)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
20h - Iván Gutiérrez & Madera (COL/CZ) (latino folk & original music)
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
20,30 - minus123minut
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
20h - Jiří Dědeček / Recitál z písní starých i nových
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
19h - Dvouhlavej kluk, Filip Celar / Společné vystoupení dvou indiefolkových písničkářů
Dejvická Klubovna
Generála Píky (roh s ulicí Gymnasijní), Praha 6
BookLeak fyzicky + koncert Dominik Zezula akusticky /autorské čtení + koncert/
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJs- PUBLIC, FOSE /PENGUINS PROJECT - TECHHOUSE/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18h – Malá lež, 20h - Můj otec Antonín Kratochvíl
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14h - ZÁHADA SILVER LAKE, 16,30 - TRAFIKANT, 19h - VOLEJ MÁMU!, 21,30 - RAOUL TABURIN
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
18,30 - Farewell to the Night /projekce francouzských filmů s anglickými titulky/
Kino REST.ART
Podolská 158/33, Praha 4-Podolí, 147 00
17h - Malá lež , 20h - Pro Samu
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
17,15 - Země medu, 17,45 - Můj otec Antonín Kratochvíl, 19h - Vysoká dívka, 19,30 - - Psí láska, 21,15 - Raoul Taburin, 21,30 - Emma
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Otevřený depozitář Umění Asie
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
17h - dernisáž výstavy Barbora Fastrová a Johana Pošová: Hada
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
18h - Vernisáž výstavy VIVA ESPAÑA Martina Planky
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Roza Pogosian & Soyoung Bae - Waterlily Lullaby /Kolaborativní projekt dvou mladých umělkyň Soyoung Bae a Rozy Pogosian, který v rámci instalace vytváří z prostoru galerie stanoviště pro simulaci metamorfózy lidského do nelidského.
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
GÓÓÓL: Hrdinové české kopané / Zážitková výstava pro celou rodinu spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí především týmové spolupráci a férové hře. Prožijte příběh začínající na plácku za městem a končící na novodobém stadionu. GÓÓÓL je výstava, která baví holky i kluky
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Neviditelná výstava / Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Máte odvahu do toho jít a zjistit, jak si ve tmě povedete vy? Neviditelná výstava přináší jedinečný interaktivní koncept expozice. Pohybovat se budete ve speciálních zatemněných místnostech, kde se i vy na chvíli stanete nevidomým.
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
expozice historie Nového Města v bývalém bytě věžníka na ochozu věže Novoměstské radnice (Po-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
JIŘÍ FRANTA A DAVID BÖHM - VYKLADAČI SVĚTA / Tvorbu Davida Böhma a Jiřího Franty charakterizuje specifický přístup k médiu kresby, který se stává na výstavě prostředkem k zachycení aktuálních stavů mysli člověka s přesahy k performanci a konceptuálnímu umění. Umělci se uchýlili k různorodým formám projevu, aby přímočaře pojmenovali znepokojivou současnost. (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Lukáš Musil: K tomu se dostanem / Luboš Plný: Corpus Humanum /Jiří Kubový: Obrazy /Patrik Proško: Prorost / Petr Holeček: Zavři zvenku a vejdi znova (Po-zavřeno) Vstup zdarma.
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Rudolf Sikora, Vladimír Havlík: Sníh kámen hvězda strom / Společná výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka se stane prostorem pro konfrontaci jed-noho světonázoru, ke kterému lze dojít dvěma různými cestami. Zatímco se Sikorova objekti-vizační strategie dotýká pozice jednotlivce v kosmu, Vladimír Havlík se oproti tomu obrací k pospolitým vztahům budovaným na základě nonspektakulárních gest. Oběma umělcům jsou společná témata vztahu člověka k přírodě, k sobě navzájem, k odpovědnosti a intimnímu vzta-hu ke světu a kosmu, stejně jako budování utopického přesahu ve snaze vymezit naše přemýš-lení o současnosti směrem ke kýžené budoucnosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Jan Kovářík: Colorbond /Kurátorka: Magdalena Juříková/ V rámci sochařských vizitek na zámku v Troji jsme tentokrát sáhli po umělci mladší střednígenerace, autorovi barevných soch s biologickým rodokmenem. Sám o nich mluví jako o „podhoubí“, narůstající buněčné hmotě. Používá všechny druhy moderních akrylátů a jejich derivací, aby jeho objekty co nejplynuleji expandovaly do prostoru. Jejich povrch však pokrývá zcela klasickou metodou – trpělivě tečkuje svá rozměrná díla štětečkem, aby iluze vibrujícího povrchu byla co nejdokonalejší. Jednou z výzev bude jako každoročně také vytvoření speciálního díla pro kašnu v průčelí zámku.  + Kamenné poklady pražských zahrad /Kurátorka Marie Foltýnová/ (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Historické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci / Colloredo-Mansfeldský palác patří k vynikajícím ukázkám pražské palácové architektury s bohatým stavebním vývojem, propoju-jícím prvky vrcholného baroka s pozdějšími rokokovými a druhorokokovými úpravami. Pro-hlídková trasa je vystavěna na několika základních principech, jimž dominuje snaha přilákat pozornost především k uměleckohistorickým a architektonickým kvalitám objektu. Napomáhá tomu specifická atmosféra paláce, v některých částech dochovaná v autentickém stavu, jinde poznamenaná řadou stavebních úprav i stopami užívání v minulosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Grafická dílna Františka Bílka / Komorní expozice představuje výběr z dřevorytových štočků a jejich grafických otisků z let 1902–1931 a linoryt Básník v přírodě z roku 1906. Doplňují je unikátní dochované kovové matrice k ilustracím Březinovy sbírky básní Ruce z roku 1901. Ty jsou jedinečným příkladem provázanosti jeho celoživotní tvorby s literaturou. (Po-zavřeno)
Galerie AMU
Malostranské náměstí 12, Praha 1(vchod z průchodu do ulice Tržiště)
Choreography of Thought / Může být tělesný pohyb metaforou našeho myšlení? Lze ho chápat jako možnost vztahování se k myšlenkovým procesům odlišnou od jejich pouhé verbalizace? Kolem těchto otázek je vystavěn projekt, propojující výstavu se sérií přednášek, projekcí a diskuzí z oblasti vizuálního i tanečního umění / Umělci: Janek Rous, Hana Turečková Polanská a Ivan Svoboda, Zuzana Žabková /Kurátor: Viktor Čech / Architekt: Matěj Kos / Grafické řešení: Jan Slabihoudek
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Martin Lacko - Elf slashed with a sword / Martin Lacko je současný student AVU u Vladimíra Skrepla a absolvent ilustrace, animace a fashion designu na VŠUP. Na výstavě v Pop-Up bude prezentovat své malby a velkoformátové digitální tisky zabývající se fantasy tematikou a osobní mytologií. Kurátorka: Darina Alster
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Marie Ladrová a Pavel Trnka: Šťávy – Soli / Výstava tvořená velkoformátovými kresbami, ve kterých se oba umělci meditativně noří do skrytých principů a zákonů přírodních chemických procesů ve prospěch výtvarné technologie. Pavel Trnka používá k malbě a kresbě např. rez, měděnku či třeba sůl. Marie zpracovává organickou hmotu – houby, plody, šťávy. Kurátor: Vladimír Merta
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Tomáš Polcar - Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar / výstava bude opět zpřístupněna nejen v galerii, ale také v bývalém augustiniánském klášteře (Po-zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Jaroslav J. Alt / akvarely (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Radim Langer - Bafana Bafana / Výstava zahrnuje výsledky autorovy malířské práce za posledních pět let. V žádném případě se nejedná o pokus retrospektivního obcování nad sebou samým. Ba naopak: jde o vyobcování svého Já k nečekanému maximu – uvádí kurátor výstavy. Kurátor: Vladimír Skrepl
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Praha etc… - Michael W. Pospíšil. / Výstava Praha, etc… představuje výběr fotografií z jeho rodného města a jiných míst v České republice. Současně s touto výstavou probíhá další výstava pod názvem Paris, etc (Ne-zavřeno) Vstup zdarma.
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Marie Tomanová - It Was Once My Universe / Marie Tomanová je česká umělkyně a fotografka žijící v New Yorku.  Videoinstalace "It Was Once My Universe" je dána do kontrastu se sérií fotografií "Live for the Weather" (2017), která je syrovým a osobním dokumentem autorčina každodenního života v Mikulově mezi lety 2005 až 2010, před odletem do USA. V sepětí tyto dvě série přináší tváří v tvář dva velmi rozdílné pohledy na svět, dvě rozlišné skutečnosti, dvě značně rozdílé identity a prožitky, které nejsou vždy minulostí či zřejmou přítomností.  Vykořenění, začlěnění do prostoru a komunity, identita a vzpomínky jsou klíčová témata jak v předchozých sériích autoportrétů (2014-) či v souboru portrétů Young American (2015-), tak i v nejnovějším souboru děl "It Was Once My Universe", který odráží realitu návratu domů do rodného Mikulova
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
Spiritualities: Three Contemporary Portrayals of Transcendence and Beliefs / vystavující: Melanie Bonajo (NL), Jakub Jansa (CZ), Priscilla Telmont & Vincent Moon (FR) kurátorka: Tereza Jindrová / Téma spirituality nabízí nepochybně nespočetné množství interpretací, na výstavě však bude uchopeno prostřednictvím radikální redukce a schematizace: představena budou pouze tři díla, která pojímají víru a duchovní prožitek z odlišných a přesto propojených perspektiv. Vstup zdarma
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Last Aid: Střešovická kramle a Victory Nox Art Division Team/ Václav Girsa, Tomáš Hrůza, Tom Kotík, Brian Tyler Noble, Daniel Vlček, Karel Lavír, Milan Langer, Michal Mariánek, Jindřich Max Pavlíček, Jaroslav Schejbal, Michal Tošner, Petr Vyšohlíd. Výstava pracuje s tématem synestezie, zároveň propojuje i další témata, paralelně se objevující i v hudbě a textech skupin Střešovická kramle a Victory Nox Art Division Team. Kurátorka: Tereza Špinková
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein - ULTRASUPERNATURAL / Výstava je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu (Po, Út - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
PETR HOLEČEK - Zavři zvenku a vejdi znova / Od abstraktního zobrazení se postupně přesunul k figurálnímu charakteru, který je pro něj typický dodnes. Jeho sochy se nachází často ve zlomovém momentu, ať již z pohledu lidského života, nebo z pohledu fyzického pohybu. Sochařský materiál a technologické postupy využívá ke zpracování svých osobitých představ, pocitů a myšlenek. Blízká je mu expresivní poloha, v níž často dominuje symbolický námět, a to aniž by autor tratil na hravosti a lehkosti své tvorby. kurátorka Barbora Ficková (Po-zavřeno) 
Arto.to galerie - Uhelný mlýn
Areál šroubáren 860, Libčice nad Vltavou, 252 66
Jitka a Květa Válovy - Z domácího archivu / Současný výběr z „domácího archivu“ tvoří živý příspěvek k jejich výtvarným úvahám a úsilí. Výstava v Uhelném mlýně sleduje soustředěné zkoumání svobodného života lidských a zvířecích bytostí, jehož vědomou součástí je ale i utrpení, hluboká empatie a smíření. V souboru zhruba třiceti děl od raných autoportrétů obou sester, skic a kreseb některých témat a kompozic, známých z jejich velkých pláten, přes studie květů orchidejí pro mozaiku, tvarově blízké skicám zvířecích těl na jatkách, až k jedné z posledních Jitčiných kreseb se potvrzuje zaujetí figurou, syrovostí, zranitelností a současně nezdolností existence, naprostá samozřejmost vlastního názoru a jeho celoživotního uskutečňování. Doprovodný program v červnu: 14h - středa, pátek, sobota a neděle  prohlídka výstavy, komentovaná prohlídka
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Obrázky osvobození – výstava / V květnu jsme si připomněli 75. výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou od nacistické okupace a konce Druhé světové války. Připomeňte si s námi atmosféru květnových dní roku 1945 díky unikátním dobovým fotografiím zachycující situaci v různých městech jižních a západních Čech. Na stěnách Amerického centra budou viset až do 20. srpna
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Západní Čechy jako země smíření / Oblast na pomezí Čech a Německa byla v minulosti svědkem mnoha dramatických událostí. Po staletí tu žili Češi a Němci jako dobří sousedé. V devatenáctém století někteří z nich emigrovali do Spojených států, ale jejich potomci se stále hlásí ke svým kořenům. Ve dvacátém století se s nástupem nacismu staleté pouto přetrhlo. Nejprve vyhnali Němci Čechy a po konci Druhé světové války zase Češi odsunuli z daného prostoru Němce. V současnosti již oba národy opět našly k sobě cestu a řada německých občanů spolu s Čechy opravují a financují obnovu zchátralých památek nebo dokonce celých vesnic, jejichž obyvatelé museli odejít a vesnice zanikly. Na informačních panelech si budete moci prohlédnout, jak záběry Američanů, jejichž předkové žili v českoněmeckém pohraničí, tak také fotografie opravených památek a dalších projektů českoněmecké spolupráce. Jsou důkazem dodržování hodnot, které jsou společné na obou březích Atlantického oceánu – lidskost, morální integrita a mírová spolupráce mezi národy.
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Raumplan a současná architektura / Online výstava věnovaná odkazu Adolfa Loose. Koncept Raumplanu v tvorbě architekta, jenž se narodil před 150 lety, ale i na současné architektuře Sou Fujimota, Atelieru Bow-Wow, Campa de Baezy a Pezo von Ellrichshausen Architects. Na www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Praguescape - Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy / Online výstava, dostupná také v knižní podobě jako cz-en průvodce, představuje výrazné krajinářské projekty realizované na území Prahy v posledních zhruba třiceti letech. Nabízí dlouhý seznam míst, kde se lze za současné mimořádné situace spojené s pandemií bez obav odreagovat a načerpat síly. www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Zabít Johnnyho Glendenninga (D. C. Jackson)
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19.30 - TERMINUS
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - Nora (Domeček pro panenky)
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Oblomov
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Jan Mocek: Virtual Ritual / Gamingová performance přivádí diváky přivádí do paralelního světa online videoher. Virtual Ritual je průzkumem digitální společnosti, již vytvářejí miliony lidí, co se každý den po celém světě logují do rozsáhlých herních světů, ve kterých je možné téměř cokoliv. Každá hra má ale svoje pravidla. Urbanista Osamu Okamura, youtuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby odhalili virtuální i reálné rituály, které formují zdánlivě beztížný svět videoher
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
16h - KDE BUDEME BYDLET / vi.Tvor / Loutková pohádka o medvědovi, který putuje lesem a hledá vhodné místo k bydlení. Pro děti 3+.
Festivaly
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - Inclubator, 23h - Acidelika
Ostatní rozšířený popis
výhled
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
17h - Setkání s hudební osobností: Štěpán Rak / Podvečerní setkání s letošním jubilantem, kytarovým virtuosem, který procestoval se svým nástrojem celý svět, je skladatelem a historicky prvním profesorem hry na kytaru v České republice. Bude vyprávět nejen o své lásce ke kytaře a hudbě vůbec, ale také o astrologii, Slezsku, čaji, či o svém pozoruhodném osudu. Živě zazní i hudební ukázky
reklama