KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (15.9.2019)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Kuniyoshi Sugawara: Shakuhachi Unlimited / Shakuhatchi festival / Vystoupí: Kuniyoshi Sugawara, Makiko Goto, Lenka Kozderková, Akihito Obama a John Kaizan Neptune.
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
17h - NEDĚLNÍ DIXIE: Big Band Pražského salonního orchestru (dixieland) / Big Band Pražského salonního orchestru hraje v obvyklém obsazení, tj. 5 saxofonů, 4 trubky, 4 trombony a kompletní rytmika. Základ repertoáru tvoří swingové a jazzové skladby světově proslulých hudebníků (G. Gershwin, D. Ellington, C. Basie, Q. Jones atd.). Na koncertech často jako hosté účinkují zpěváci Richard Tesařík, Jan Smigmator, Petra Vlková, Elin Špidlová a další, 21h - Marek Urbánek #B experiment (modern jazz & fuison) Projekt #B Experiment vznikl díky bakalářskému koncertu HAMU bubeníka Marka Urbánka v roce 2018. Tomuto seskupení předcházelo trio Miroslava Hloucala spolu s Janem Fečem na kontrabas a Markem Urbánkem. Hudebníci chtěli rozšířit čistě akustické trio o efektovanou kytaru, a proto přizvali ještě skvělého kytaristu Antonína Dlapu. Všichni členové kvartetu mají vztah ke kořenům jazzu, propojování akustické a elektronické hudby, hip-hopu a dalším fúzím moderní hudby.
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
20h – NĚHA / Zpívá Klára Modrá a další členové kapely, kteří skládají vlastní písně i texty a inspiraci hledají převážně v popu, jazzu, funky a experimentálním rocku
REDUTA Jazz Club
Národní 20, Praha 1
21h - J. J. JAZZMEN / Mistři toho pravého a prapůvodního jazzu, uznávaní v New Orleans i v Praze
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
Demented Are Go (UK), Rocket Dogz (CZ) – psychobilly legenda z UK a pražský kult
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
10h - STREET FOOD FESTIVAL: Festival pouličního jídla + UP:TONE: Press Club (AU) a hosté + HOUSE STAGE: Ahz & Annita a host
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
hangover chill
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
Dance Club: BREAKPOINT - DJ Yannick /club techno, house/
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
Ponrepo dětem: 15h - Animace po prázdninách / pásmo krátkých filmů / animační dílna /, 20,30 - Mstitel s píšťalou
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
18h - Florencino knihkupectví
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
13,30 - Panství Downton, 15,45 - Nabarvené ptáče, 19h - Je mi fajn s.r.o., 21h - Poslední večery na Zemi
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10h - Toy Story 4: Příběh hraček, 10,30 - Angry Birds ve filmu 2, 10,45 - Čertí brko, 12h - Yesterday, 12,30 - Letní hokej, 14h - Toy Story 4, 14,15 - Hodinářův učeň, 15,30 - Na střeše, 16h - Angry Birds ve filmu 2, 16,15 - Bolest a sláva, 17,30 - Pátrání po Sugar Manovi, 18h - Nabarvené ptáče, 18,30 - Panství Downton, 19,15 - Ztratili jsme Stalina, 20,50 - Tenkrát v Hollywoodu, 21,15 - Takové krásné šaty, 21,30 - Favoritka
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
18h – Anna, 20,30 - To Kapitola 2
Galerie rozšířený popis
výhled
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
18h - Vernisáž Petra Buzková
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Alberto Giacometti / "Retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představí dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho (1901–1966)."
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
8. ročník Sympozium Lytomyšl / Stefan Burger, Katalin Deer, Habima Fuchs, Jitka Hnazlová, Sara Masuger, Ilona Ruegg, Kateřina Vincourová. Kurátoři výstavy Adam Budak, Lorenzo Benedetti
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
ALEŠ HNÍZDIL / JIŘÍ KAČER (Hnízdil a Kačer si pro své sochařské realizace vybrali zcela rozdílné cesty i materiály a jejich práce se budou právě odlišnými přístupy k formě i výrazu zajímavě doplňovat. Zatímco první pracuje s vertikálně orientovanou efemérní formou abstraktních drátěných konstrukcí s kinetickými detaily, druhý naopak preferuje kámen v komorním i monumentálním formátu s graficky formulovanou strukturou na povrchu ležících bloků) Po-zavřeno
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Renáta Fučíková -  STORIES / magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti. Příběhy v podání autorky, proslulé u nás i v zahraničí zejména dětskými autorskými knihami, se budou v komplexních celcích i drobných detailech snažit odpovědět na otázky, které si pod dotekem fantazie někdy pokládá každý z nás (Po-zavřeno)
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
JANA KUPČÁKOVÁ - VIA ITALIA
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Karafiáty a Samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu /1968–1974–1989Kurátorky: Sandra Baborovská, Adelaide Ginga
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Zvuky / Kódy / Obrazy - Akustický experiment ve vizuálním umění (Spolupráce: Milan Guštar, Miloš Vojtěchovský, Agosto Foundation, kurátoka: Jitka Hlaváčková) Doprovodný program SONIC CIRCUITS rozšiřuje výstavu o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu, v baletním sále paláce Colloredo-Mansfeld nebo ve veřejném prostoru. (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Sculpture Line 2019: Stefan Milkov - Strážce / Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 5. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice. Otevřeno denně 8 - 24 hod. Prohlídka zdarma.
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Tváře expresionismu (1905–1925) Slovinsko – Čechy – Německo / Česká veřejnost má poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž někteří studovali v Praze, ale současně je ovlivnilo i německé prostředí. Současně bude představena tvorba českých a německých autorů (Filla, Čapek, Špála, Nolde, Kirchner, Schmidt-Rottluff ad.) (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
SCREENING – Současná serigrafie (Přesahy grafiky) / Výběr děl z posledních několika ročníků Mezinárodního serigrafického sympozia Ostrava (ISSO), které programově podporuje současné projevy grafické techniky serigrafie čili sítotisku (anglicky „screenprint“) / Po-zavřeno
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Benedikt Tolar - Autopark / umělecká instalace / Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Propojení zdánlivě neslučitelných věcí tvoří nečekaně překvapivé kontexty. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací. 
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence / Jedinečně koncipována sbírková prezentace, v níž vedle řady sbírkových jsou vystaveny nové dlouhodobé zápůjčky a vybrané aforismy k jednotlivým okruhům. Jde o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jaroslav Vožniak - Naděje zanech, kdo mnou ubírá se! / Výstava českého malíře a tvůrce asambláží Jaroslava Vožniaka (1933–2005), v jehož dílech se obsedantně objevuje téma rozkladu, kolážovitého až klipovitého vnímání reality a především téma paralelního světa bizarní rozkoše médií a reklamy. Ze sbírek GASK. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Alej světců / Představuje díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytváří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Dlouhodobá expozice přízemí GASK (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Sadofsky & Trantina - Omezená viditelnost obyčejných věcí /Pro uměleckou dvojici Sadofsky & Trantina, jejichž tvorba často čerpá podněty z banality každodenního života, politických a dějinných událostí či mediální reality, neexistuje téma, které by se nedalo umělecky uchopit.(Út-zavřeno)
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Jan Tichý, host Faheem Majeed - Modrá oranžerie / Blue Orangery / Kurátorka: Tereza Severová (Po, Út, St - zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
#DATAMAZE / Datové bludiště (Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem.) Út-zavřeno
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
GITA MARCOLOVÁ - BALETKY / Hlavním motivem celé výstavy jsou témata z baletního světa, ve kterém se umělkyně díky svému povolání pohybuje. Pocity slávy, štěstí, euforie, ale i zklamání a únavy jsou hlavními emocemi všech děl. (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Juliana Höschlová – Mind is a negative Bitch
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
Vlado - Různé typy malby. Zaměřuje se na figuru, emoce a perspektivu (Otevřeno denně  16-00:00)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
JANA KUPČÁKOVÁ VIA ITALIA (výstava ve foyer)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Karel Benetka - obrazy a kreslený humor / Udělejte si radost a přijďte se podívat na kresby, grafiky a obrazy známého malíře a karikaturisty (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Stanislav Libenský Award 2019 / XI. ročník mezinárodní výstavy skla. Stanislav Libenský Award (Cena Stanislava Libenského) je prestižní mezinárodní cena, udělovaná každoročně mladým umělcům bakalářského nebo magisterského studia z celého světa, kteří ve své závěrečné práci pracovali se sklem / otevřeno denně 10 – 18 hod, vstup volný
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
PEDRO - ODKAZY  / Odkazy architektonické moderny a míst, kde čas neběží tak, jak by měl. Výstava fotografií od Pedra (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
David Střeleček & Šimon Levitner
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Petr Nikl - Rojení / Výstava mimořádně úspěšného výtvarníka Petra Nikla, držitele mnoha významných cen, zakládajícího člena progresivní umělecké skupiny Tvrdohlaví, propojuje dva výrazové světy kresebného média.  Geometrický rozvrh přírodního řádu vyjádřený precizní kresbou včelích plástů, jakéhosi urbanistického rastru obydleného hmyzem v různých stádiích vývoje a k tomu aplikuje samovolně vznikající strojkové kresby plné náhodných běhů a stop, které fascinují přítomností náhody v řádu chaosu a asociačně odkazují k vesmírným konstelacím. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.
Prostor 39
Řehořova 33/39, Praha 3 - Žižkov, 130 00
Veronika Žoli -  Killer of Carrots / "Pořád se mě někdo ptá, proč mám vytetovanou karotku, a už mě to nebaví vysvětlovat." Výstava Veroniky Žoli právě těmto zvědavcům možná odpoví na jejich stálé otázky. Kromě toho Veronika netráví přes léto mnoho času a tak je její tvorba inspirovaná cestováním. Jedná se především o akvarel nebo kresbu fixem. (So, Ne-zavřeno)
Lapidárium Betlémské kaple
Betlémské náměstí, Praha 1
Za pravdu…  (Základní ideou projektu, který se bude konat v roce 650. výročí narození mistra Jana Husa a 30. výročí sametové revoluce, je vytvořit za pomoci vizuálního umění obraz prostředí, kde byl veden diskurz nad tématem pravdy v kontextu české historie. Toto prostředí se bude během výstavy díky performativním vstupům a intervencím architektů a umělců proměňovat a nabízet další možnosti interpretace někdy až zprofanovaného termínu „pravda“. Pravda je stále nepopulární, obtížná, její hlasatel či hlasatelka se setkávají s nepochopením, nezájmem nebo s otevřeným nepřátelstvím. I samotné vizuální umění v postfaktické době je médiem, kde je  pravda velmi často dost komplikovaně identifikovatelná) vstup zdarma
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Cloud 69 (v roce 1994 spustila jedna z největších telekomunikačních společností na světě první online úložiště pojmenované jako CLOUD. Ve stejném roce si tři spolužáci z fakulty architektury  ČVUT založili vlastní ateliér A69. Začali odvíjet nekonečné kilometry skicovacího papíru s mračnem nápadů, konceptů, schémat, stavebních výkresů, náčrtů detailů, skic. Desítky realizací se už 25 let vynořují z mraku, který voní pastelkami, tužkou a giocondami, šustí v průvanu a zmuchlaný křupe pod nohama jako čerstvě napadaný sníh) /zavřeno po/
Experimentální prostor NoD
Dlouhá 33, Praha 1
Igor Hosnedl - Stolování /Dining / Výstavou Stolování/Dining navazuje Igor Hosnedl na své předešlé projekty (Hundred Liters of Diet Ink v EIGEN+ART Lab v Berlíně a Smaragdový sirup Sadu slibů v brněnské FAIT Gallery). Hosnedl nestrojeně a citlivě zkoumá archetypální událost stolování v její sociální dimenzi: jako okamžik prolínání společenského dekoru a zvyklostí se zranitelností tělesné intimity, jako metaforické obnažování v kruhu nejbližších či zcela neznámých, jako volbu mezi skromnou střídmostí a opulentním požitkářstvím: jako místo, kde stojí za to obstát.
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
Valentyn Odnoviun - Architecture of Evidence / Výzkumně-umělecké projekty Valentyna Odnoviuna se zabývají specifickým zkoumáním problematických momentů moderních dějin. Mladý umělec žijící v Litvě využívá abstraktně vyhlížejícího avšak na reálných artefaktech založeného obrazu, aby znovu otevřel zásadní témata spojená s druhou světovou válkou i poválečným vývojem v Evropě. (Po-zavřeno)
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Sibylle Bergemann -  fotografie (Ne-zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
ZEB ONE - Geometric / ZEB ONE (1982) je dalším z writerů, kteří překročili hranice mezi ulicí a galerijní scénou a připojili se ke stále sílícímu trendu posledních let, charakteristickému postupným pronikáním graffiti do prostoru volného umění. Současná výstava lakonicky pojmenovaná Geometric se přímo vyslovuje k výtvarnému jazyku, který u něj dominuje. Pro ZEB ONEovy obrazy, většinou důsledně vycházející z formátů, je od počátku příznačný plošný puristický styl „pravítkové“ geometrie. Výstavu doprovází vydání stejnojmenné publikace s úvodním textem kurátora a rozhovorem se švédským teoretikem umění a novinářem Tobiasem Barentinem Lindbladem. Kurátor: Radek Wohlmuth (Po, Út-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Petr Sís - O létání a jiných snech / U příležitosti 30. výročí sametové revoluce se výstava zaměřuje především na zásadní aspekt tvorby mezinárodně uznávaného tvůrce Petra Síse, kterým je „vnitřní“ a „vnější“ svoboda. (Út-zavřeno)  
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
15h - Game
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Duše K - tentokrát povídání nad knihou "Nemoc - dar transformace" s autory Petrem a Martinou Hanáčkovými". Poutavé vyprávění Jaroslava Duška a jeho hostů s besedou s diváky
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
19,30 - Při Západu Slunce – Klaunérie
Loď Tajemství
Rašínovo nábřeží – Výtoň, Praha 2 (mezi Palackého a Železničním mostem)
11h - Divadlo bratří Formanů: Aladin
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Shooting Up
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - CIRQUONAUTI: KOLEMJDOUCÍ
Kašpar Klubovna v Jindřišské
Jindřišská 23, Praha 1, 110 00
20h - CHANSON? ŠANSON!
Festivaly rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
27. Mezinárodní festival Divadlo / 27. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo představí mimořádné zahraniční i české inscenace. Vybírat můžete z široké plejády činoherních, hudebních, tanečních představení a chybět nebude ani loutkové či pouliční divadlo.
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA Mezinárodní loutkový festival: 10h - Divadlo Víti Marčíka: Šípková Růženka, 11h - koncert: Cello a Kyta, v šapitó: 13,45+14,45 - koncert: David a Vlado, 16,30 - Divadlo B: iOtesánek, 17,15 - Studio Damúza: Prokletí rodu Gordonů, 19h - Zakončení Žižkovské loutky: Petr Nikl + Doprovodné programy: 10-19,30 - výtvarná dílna se Sofií – komiks, Malé samoobslužné divadlo + 14h – průvod přes nám. Jiřího z Poděbrad.
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
ŽIŽKOVSKÁ LOUTKA Mezinárodní loutkový festival: 10h - Divadlo Drak: O dvanácti měsíčkách, 11h - venkovní pódium: Kabaré Púpala Marionetten: Wolf Minsk und seine Freunde (DEU), 11,30 - Ka2 - Pověsti české, 12,30 - Mirek Trejtnar – Masterclass, 14h - Buchty a loutky - Žabák Valentýn, 14,50 - venkovní pódium: koncert: Cello a Kyta + doprovodné programy v předsálí - Divadlo Ilegumova divadelní společnost - Papírová dílna
Prague Central Camp
Nad Ohradou 17, Praha 3
14h - Pražský literární dům (PLD) pořádá již po deváté mezinárodní literární open-air festival Literatura v parku / Festival, který neformálně přibližuje současnou českou, německou a rakouskou prózu i poezii, bude mít opět pestrý program. www.literarnidum.cz 
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
3 státy – 15 měst – 16 umělců a přes tři desítky soch. Mezinárodní sochařský festival Sculpture line již po páté proměňuje ulice, náměstí a veřejná prostranství v živé galerie. www.sculptureline.cz
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
12. ročník  International Shakuhachi Festival Prague. Z Japonska a celé Evropy přivede do Prahy mistry hry na tradiční japonskou flétnu šakuhači. Na letošním ročníku bude spolupracovat i český orchestr BERG. 
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
9h - Hitparáda Radia 1 - repríza, 14h - Všechny hudby světa, 18h - Breakbeat Conference, 20h - Novinky na alternativní scéně, 24h - Intro, 1,30h – Seance
Ostatní rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Anglické nábřeží: Náplavka na Radbuze se otevírá / Hotovo! Náplavku čeká už jen pár drobných úprav a můžeme si ji pořádně užít. Od 13. do 15. září oslavíme její otevření řadou vystoupení i dobrým jídlem. Uvidíte, co všechno se od teď u Radbuzy může dít. Těšte se na koncert legendárních PSH, přednášky na Pecha Kucha Night, Street Graffiti Jam, letní kino, lekce jógy, program pro děti a další.
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
16-18h - Workshop výroba zero waste šperků
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
14,30 - Workshop improvizace
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Měsíční kurz základů práce se dřevem / Chcete pracovat se dřevem, ale nevíte, jak na to? Tady vás to naučíme. Na kurzu se seznámíte s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a každou technikou si vždy vytvoříte alespoň jeden výrobek. Kurz probíhá čtyři úterky v řadě, vždy 17-21 hod.  
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Umělecké kovářství / Naučte se tvarovat rozžhavený kov. Jako budoucí kovář zjistíte, jak správně udeřit kladivem, jak pracovat s kleštěmi i další triky tohoto černého řemesla. Kurz probíhá čtyři záříjové čtvrky.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Já, hrdina / Interaktivní expozice pro celou rodinu o fungování dopravy, složek integrovaného záchranného systému a o tom, že každý může být hrdina! Měj na starost město, řeš nehody, požáry a zachraňuj zraněné osoby. Zvládneš to? Určitě ano, jsi totiž hrdina dneška. Staň se policistou, hasičem nebo záchranářem a postarej se o to, aby vše dobře dopadlo. Expozice je určena rodinám s dětmi, poučí se ale každý.