KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (21.9.2020)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - JAZZ DOCK ORCHESTRA (modern orchestral jazz)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
19-21h - 4TET / Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou! Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - Jan Kolář 60: ZOO, Dick O’Brass, Kukulín
Tančírny rozšířený popis
výhled
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN NIGHT
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
Quest, Majkl, Iwash, Pokustone, Ravedave, Zmar vs. Hrebick, Czobo
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
16h – Kluci a Guillaume, ke stolu!, 18,30 – Lola
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h – Bourák, 18h – Šarlatán, 20h - WOODY ALLEN: Do Říma s láskou (2012)
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
Febiofest
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
20h – Gladiátor
Bio OKO
Františka Křížka 15, Praha 7
18h – předpremiéra filmu Postiženi muzikou o populární kapele The Tap Tap. Součástí projekce bude i záznam koncertu, který skupina odehrála v rámci festivalu Pojď dál.
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
15h - Víkend na chatě, 15,15 - Králové videa, 16h - Můj otec Antonín Kratochvíl, 17h - Provinční městečko E, 17,45 - Lola, 18h - Šarlatán, 19h - Komety /FEBIOFEST/, 20h - Tenkrát v Hollywoodu, 20,30 - Tenet, 21h - Krev na její hlavu /FEBIOFEST/
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14h - Hedi,16,30 - Helmut Newton: Nestoudná láska,19h - Alice,21,30 - Arabské blues
Kino REST.ART
Podolská 158/33, Praha 4-Podolí, 147 00
17h - Země medu, 20h - Portrét dívky v plamenech
Galerie rozšířený popis
výhled
SMETANAQ
Smetanovo nábřeží 334/4, Praha, 110 00
Praha – město pro lidi (rozsáhlý výstavní projekt. Jeho organizátoři nabízejí otázky i odpovědi, jakým směrem by se měla ubírat diskuze v české metropoli nad tématy jako dopravní infrastruktura, regulace automobilového provozu spojeného s parkováním, dostupnost bydlení a regulace investičního developmentu, zkvalitnění veřejného prostoru a městského parteru a nabízejí příklady řešení, která využívají ostatní evropská hlavní města. Výstava Praha – město pro lidi se koná jak ve vnitřních sálech galerie SmetanaQ na Smetanově nábřeží, tak i venku před samotnou budovou a před parkem Národního Probuzen)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
GÓÓÓL: Hrdinové české kopané / Zážitková výstava pro celou rodinu spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí především týmové spolupráci a férové hře. Prožijte příběh začínající na plácku za městem a končící na novodobém stadionu. GÓÓÓL je výstava, která baví holky i kluky
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Neviditelná výstava / Na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaké výzvy nevidomí lidé každý den zvládají. Máte odvahu do toho jít a zjistit, jak si ve tmě povedete vy? Neviditelná výstava přináší jedinečný interaktivní koncept expozice. Pohybovat se budete ve speciálních zatemněných místnostech, kde se i vy na chvíli stanete nevidomým.
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Rudolf Sikora, Vladimír Havlík: Sníh kámen hvězda strom / Společná výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka se stane prostorem pro konfrontaci jed-noho světonázoru, ke kterému lze dojít dvěma různými cestami. Zatímco se Sikorova objekti-vizační strategie dotýká pozice jednotlivce v kosmu, Vladimír Havlík se oproti tomu obrací k pospolitým vztahům budovaným na základě nonspektakulárních gest. Oběma umělcům jsou společná témata vztahu člověka k přírodě, k sobě navzájem, k odpovědnosti a intimnímu vzta-hu ke světu a kosmu, stejně jako budování utopického přesahu ve snaze vymezit naše přemýš-lení o současnosti směrem ke kýžené budoucnosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Jan Kovářík: Colorbond /Kurátorka: Magdalena Juříková/ V rámci sochařských vizitek na zámku v Troji jsme tentokrát sáhli po umělci mladší střednígenerace, autorovi barevných soch s biologickým rodokmenem. Sám o nich mluví jako o „podhoubí“, narůstající buněčné hmotě. Používá všechny druhy moderních akrylátů a jejich derivací, aby jeho objekty co nejplynuleji expandovaly do prostoru. Jejich povrch však pokrývá zcela klasickou metodou – trpělivě tečkuje svá rozměrná díla štětečkem, aby iluze vibrujícího povrchu byla co nejdokonalejší. Jednou z výzev bude jako každoročně také vytvoření speciálního díla pro kašnu v průčelí zámku.  + Kamenné poklady pražských zahrad /Kurátorka Marie Foltýnová/ (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Historické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci / Colloredo-Mansfeldský palác patří k vynikajícím ukázkám pražské palácové architektury s bohatým stavebním vývojem, propoju-jícím prvky vrcholného baroka s pozdějšími rokokovými a druhorokokovými úpravami. Pro-hlídková trasa je vystavěna na několika základních principech, jimž dominuje snaha přilákat pozornost především k uměleckohistorickým a architektonickým kvalitám objektu. Napomáhá tomu specifická atmosféra paláce, v některých částech dochovaná v autentickém stavu, jinde poznamenaná řadou stavebních úprav i stopami užívání v minulosti. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Bílkova vila
Mickiewiczova 1, Praha 6
Grafická dílna Františka Bílka / Komorní expozice představuje výběr z dřevorytových štočků a jejich grafických otisků z let 1902–1931 a linoryt Básník v přírodě z roku 1906. Doplňují je unikátní dochované kovové matrice k ilustracím Březinovy sbírky básní Ruce z roku 1901. Ty jsou jedinečným příkladem provázanosti jeho celoživotní tvorby s literaturou. (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein - ULTRASUPERNATURAL / Výstava je vyústěním více než dvacet let trvajícího projektu umělecké dvojice Barbory Šlapetové a Lukáše Rittsteina, kteří spojili své osudy s posledním domorodým papuánským kmenem Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili celkem 11 výprav do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu (Po, Út - zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Raumplan a současná architektura / Online výstava věnovaná odkazu Adolfa Loose. Koncept Raumplanu v tvorbě architekta, jenž se narodil před 150 lety, ale i na současné architektuře Sou Fujimota, Atelieru Bow-Wow, Campa de Baezy a Pezo von Ellrichshausen Architects. Na www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Praguescape - Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy / Online výstava, dostupná také v knižní podobě jako cz-en průvodce, představuje výrazné krajinářské projekty realizované na území Prahy v posledních zhruba třiceti letech. Nabízí dlouhý seznam míst, kde se lze za současné mimořádné situace spojené s pandemií bez obav odreagovat a načerpat síly. www.gjf.cz. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Antonín Kratochvíl - Fotoeseje/ Retrospektivní výstava českého fotografa Antonína Kratochvíla představuje průřez vysoce expresivní, sugestivní fotografickou tvorbou jednoho z nejvýraznějších a nejvýznamnějších světových fotografů sociálního dokumentu a fotožurnalismu o povaze současné lidské společnosti. Působí na emoce, zneklidňuje, transformuje s rafinovanými účinky a přesně dávkuje cílenou rezonanci labyrintu podob lidskosti i její odvrácené tváře. Kurátorka: Pavlína Vogelová (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
Josef Sudek - Fešandy z Šuplíku. Sudek a sochy / Josef Sudek (1896–1976) zasvětil významnou část své profesionální kariéry fotografování uměleckých děl. Sudek s oblibou gotickým Madonám a světicím říkal „fešandy“ a rád sochy fotografoval i „pro sebe“. Vedle ikonických fotografií ze sv. Víta nebo ze „zahrádky paní sochařové“ vý-stava představí snímky fotografované pro sochaře, umělecké spolky a nakladatele, uložené doposud v kartotéčních „šuplících“ ve fototéce Ústavu dějin umění, ale i dobové reprodukce v knihách a časopisech. Kurátorky: Hana Buddeus, Katarína Mašterová (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Ivana Lomová - Ve městě / Hyperrealistické malby Ivany Lomové jsou jakýmisi depešemi mizející Prahy - nachází ulice a domy, pasáže, parky, chodby úřadů a čekárny nemocnic, do kterých se otiskly osobní příběhy tehdejších Pražanů. (Út-zavřeno)
Letohrádek Hvězda
Liboc 25, Praha 6
Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska / Mezinárodní výstava u příležitosti 55. výročí soutěže o Nejkrásnější české knihy roku. S knihou pracuje jako s objektem krásy, kvalitním řemeslným a výtvarným počinem, a nabízí možnost mezinárodního srovnání dvou ročníků vítězných knih (2018 a 2019). Prostřednictvím pěti výtvarných děl od Jana Hendrycha, Krištofa Kintery, Petry Peškové, Michala Pustějovského a Jindřicha Zeithammla zároveň tematizuje moment soudu, složitost rozhodování a nebezpečí kultu. Z hvězdy kruh je hrou krásy, soudu a pochybnosti, přehlídkou krásných knih a výstavou současného umění zároveň (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha 1
Ve věci umění I- Bienále současného umění Praha / První edice Bienále Ve věci umění / Matter of Art se pod titulem Pojď blíž potýká s otázkami soužití ve společnosti, v níž lidé přestali hovořit společným jazykem. Zdržuje se v místech, kde jazyk selhává, zkoumá pohrdání, podráždění, strach, frustraci, zlobu, agresi, únavu. S pocitem, že je nutné najít společné východisko a podmínky pro empatii, se výstava soustředí na pátrání po příčinách emocionálního naladění současné společnosti Kurátorky: Hana Buddeus, Katarína Mašterová(Po-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Estetika udržitelné architektury / Mezinárodní výstava představí hlavní směry současné udržitelné architektury uplatňované ve spolupráci s odborníky i aktivisty a to i z pohledu estetických tendencí, které mají dopad na environmentální kontext současné architektury, zejména v nových urbánních strukturách. Bude hledat východiska při vytváření nových vazeb mezi naším vztahem k životnímu prostředí a udržitelností a odpověď na otázku, zda architektura ještě může sehrát významnou roli při záchraně planety, a nebýt jen nástrojem kumulace kapitálu či vytváření estetických forem bez etického imperativu (Po-zavřeno)
Galerie VLTAVÍN
Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
"JÁDRA " výstava s podtitulem 2+2+2 /umělci: Klára Bémová, Zdeňka Hanáková, Milan Krajíček, Zorka Krejčí, Tomáš Rasl a Lenka Stejskalová Skoumalová / kurátorka Magdalena Nespěšná Hamsíková / Tento svět je jako sen, fata morgána, jehož podstata je neskutečná… v podstatě neexistuje. Všechny jevy jsou vyjádřením neustávající energie vesmíru, jenž ve své pulzaci utváří tvary. Ty vznikají gravitační silou nejprve v podobě jader, která jsou jakousi matricí, z níž všechno roste, vyvstává a vzniká a posléze se opět rozkládá a vrací do prázdnoty. Výstava JÁDRA představuje proces konfrontace šesti generačně blízkých umělců různých oborů s touto živou silou vzniku a růstu pomyslného i reálného středu věcí, vnitřního prostoru, který formuje jejich povrch. (So, Ne - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Crashtest 10 / Rožni! skupinová výstava / Vystavující: Kristýna Mikolášková, Tomáš Krejčí, Karim Tarakji, Jana Kučerová, Lenka Tomanová, Petr Pavčo, Juraj Kusy. Fenomén světla v současném umění je součástí kurátorského projektu CRASHTEST, v rámci kterého studenti dějin umění na Katolické teologické fakultě v roli kurátorů připravují výstavu z prací studentů vysokých škol v České republice, případně v zahraničí. (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
ALENA VERNEROVÁ - Ohlédnutí / Retrospektivní výstava obrazů Aleny Vernerové představí celoživotní tvorbu jedné z nejvýznamnějších benešovských výtvarnic. Její obrazy se vyznačují realistickým ztvárněním okolní krajiny Benešova, které zachycuje přímo v plenéru. Kromě krajiny maluje zátiší, v nichž dominují zejména obrazy květin. (Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Pamela Kuťáková - V utajení /kurátorka Tereza Záchová/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
WALLZ - Street art festival / Výběr toho nejlepšího z aktuální street artové tvorby představuje skupinová výstava umělců a zároveň účastníků prvního ročníku plzeňského street art festivalu WALLZ. Díla polského Zbioka, Rakušanů Skirla a Ruina a českých umělců Trona, X-Doga, Jakuba Janovského, TIMA, Akrobada a Obrase můžete najít v celém DEPO2015
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
Marcel Bárta - Muchláže, tuše, meotary / Saxofonista, klarinetista, skladatel… a tentokrát i výtvarník vystavuje svoje práce z posledního období, které jsou podobně otevřené vnímání i svobodnému projevu, jako jeho hudba
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Dominik Lang - Muž štíhlé ploché postavy drží na zdvižených rukách nohu postavy v akrobatické poloze / Z popisnosti vznikla inspirace, z tělesnosti podmíněnost pohybu, z vědecké karty nástroj reflexe institucionálního provozu, z křehkosti osobních vztahů vzpomínka. Dominik Lang (*1980), mezinárodně respektovaný autor, vedoucí ateliéru sochařství na UMPRUM v Praze a laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého, představuje v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem realizaci, v níž se snoubí zaujatost dílem jeho otce Jiřího Langa i dávná vzpomínka na rodinné styky s architektem modernistické přestavby roudnické galerie – Pavlem Mošťákem (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Nejen Broučci Architekta Zdeňka Podhůrského / Výstava loutek k připomenutí výročí 100 let od narození Arch. Zdeňka Podhůrského, jednoho z našich největších loutkářů a výtvarníků, autora půvabných loutek k večerníčkům Broučci a dalších. Expozice je průřezem jeho téměř padesátileté samostatné tvorby, bude vystaveno přes 200 originálních, dřevěných loutek z jeho pozůstalosti, kresby a dokumentace. Součástí je i drobná interakce, kdy si děti na místě udělají loutku ze vstupenky, ke které dostanou u vstupu doplňky a podle video návodu si loutku samy vytvoří. (Po-zavřeno)
PRACOVNA & Laskafe
Vlkova 36, Praha 3, 13000
Igor Orozovič - Výstava linorytů z knihy Cabaret Calembour: Všechno nejlepší! + Bez Frází - Výstava fotografií Jany Mensatorové k projektu Bez Frází (So, Ne-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Michal Škoda -  NE/MÍSTA / Komorní projekt českého umělce přiblíží Škodův pohled na svět skrze kresby, objekty a fotografie. Kurátorkou výstavy je Silvia L. Čúzyová. Vstup zdarma (Ne,Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Nadia Rovderová - Fotofatal 1999–2020 / Výstava Nadii Rovderové nabízí jiný pohled na osud, podstatu či duši lidí, věcí a míst, na sotva postřehnutelná poselství zachycená zdánlivě náhodně, „záměrně – omylem“, bez stativu, při dlouhých expozičních časech (Út-zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Mezi-obrazy: Archiv kameramana Jaroslava Kučery / Cílem výstavy je dát nahlédnout do jeho archivu, představit profesi kameramana jako práci tvůrčí a uměleckou a zároveň pochopit specifika Kučerovy tvorby a jeho myšlení obrazem. Jedná se tedy zejména o přehlídku črt, skic a nejrůznějších pokusů s fotografickým i filmovým obrazem, které Kučera vytvářel celý život. Mezi těmito obrazy se ukazuje, jak pro něj byla podstatná práce s barvou, stíny, světlem a kompozicí, zachycení pohledu, autenticity a atmosféry. (Po, Ne-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Petr Písařík – STAR DUST / Petr Písařík pojme prostor Villy Pellé ve strhující instalaci, propojující všechny její prostory ve vnitřně provázaný emotivní celek, skládající se z rozpínajících se trojrozměrných objektů a hutných obrazů, jako náhrdelník, složený z mnoha kamenů, z nichž každý pochází z jiného naleziště Určitou autorovou značkou je jeho dlouhodobé uplatňování miliónů drobných zářivých korálků, známých pod názvem český rokajl nebo skleněných krystalků, přehodnocovaných zbroušením, vtiskujícím jeho dílům jedinečný světelný účinek. (Po-zavřeno)
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
Marta Zechová: Pamět místa /Výstava pláten nadějné české malířky Marty Zechové při příležitosti oslav 125 let Pražské tržnice/  
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
ANTONÍN STŘÍŽEK - ZDÁNLIVÁ LEHKOST / Zdánlivá lehkost a elegance Střížkových pláten v sobě ve skutečnosti skrývá závažnost, s jakou k nám tyto obrazy promlouvají. Nevládne v nich někdejší romantické přesvědčení, že umění přetváří svět a mění životy lidí a smysl jejich existence. Jedná se post-romantickou malbu, která vychází ze schopnosti malíře sdílet s divákem individuální zkušenost materiálního světa předmětů a věcí, kterými jsme každý den obklopováni, ale jejichž obraz dokáže náhle rozkrýt hlubší pravdu této každodennosti. (Po-St zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Filip Švehla, David Minařík - Hned i zítra bude líp / Vše se nám pod rukama mění tak rychle, že zbývají už jen představy o tom, co je vlastně “nyní”. Formy, barevné útvary prochází neustálou změnou stejně jako jejich obdivovatelé. Přetváření reálných situací na abstraktní obrazy a objekty rozbíjí zdánlivý obraz světa a umožňuje pochopit současnost. Kurátor: Adam Vrbka + Lenka Černota - Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou / Staré se prolíná s novým a organicky se doplňuje. Vlk u Lenky Černotové zůstává dominantním prvkem všech jejích úvah o malbě a následných realizacích. Vlk jako symbol změny a pohybu. Život sám, který je vždy složitější než jeho abstraktní výtvarné vyjádření. Kurátorka: Edita Mikolášková (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
White Plastic – skupinová výstava / Petr Bureš, Kateřina Kulanová, Jan Vybíral, Vojtěch Rada/ Výstava umělecko-architektonického kolektivu se zabývá fenoménem white plastic. Ve virtuálním prostředí renderovacích softwarů představuje white plastic nástroj pro dosažení jednoduchého, efektního a zároveň banálního výsledku při tvorbě vizualizací. Kurátorka: Sára Davidová (Po-zavřeno)
Galerie AMU
Malostranské náměstí 12, Praha 1(vchod z průchodu do ulice Tržiště)
KND HAMU – Natálie Podešvová / Projekt pod pracovním názvem „Requiem pro ruce“ je fyzické divadelní představení propojené s prvky tance a vizuálních efektů. Zabývá se tabuizovanými tématy. Pracuje s poznatky o psychické rovině procesu záměrného sebepoškozování, o jeho příčinách a důsledcích. Divákovi předává intimní výpověď a možnost pochopit příčiny, tendence a nutkání k takovému chování. Výstavní termín v druhé polovině září je nově věnovaný vybranému studentskému projektu, který se pokouší zajímavým způsobem pracovat s galerijním prostorem a svým charakterem ukazuje jeho nové možnosti využití. V tomto konkrétním případě se jedná o bakalářskou práci studentky Katedry nonverbálního divadla HAMU, která prostor galerie využije pro všechny fáze přípravy a následného uvedení svého představení. Návštěvníci galerie, tedy budou moci kromě účastnění se na samotných performancích jako diváci, aktivně zažít prostor v jeho jiných funkcích a to ať jako zkušebnu nebo scénu čekající na aktéry svého dějství
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
Diplomanti AVU a hosté (výstava diplomových prací letošních absolventů Akademie výtvarných umění v Praze, tentokrát kurátorsky doplněná o vybrané umělce, kteří tuto školu absolvovali již dříve. Probíhá v hlavní budově, na Škole architektury a v Moderní galerii AVU)
(A)VOID gallery kobka č. 10
Rašínovo nábřeží
KONTINUITA HUMANITY / společná výstava je finálním završením letošního třetího ročníku Prague Biennale Projekt: Magic Carpets. Letošní ročník se věnuje problematice mezigeneračního dialogu a zkoumání jeho významu pro utváření kolektivní identity / Dejan Jankov -+Prazelenina / Eva Jiřička + Elpida / Jakub Ra + New Aliens Agency /Pavel Havrda + Mamatata / kurátorka Elis Unique
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Městská výstavní síň Benešov: Otakar Novotný (1880 – 1959) Otakar Novotný velkou měrou ovlivnil vývoj české moderní architektury. Narodil se v Benešově, kde se nachází i několik jeho realizací. Při příležitosti 140. výročí bude možné v Městské výstavní síni shlédnout výstavu, kterou v roce 2010 připravili potomci architekta společně se Spolkem výtvarných umělců Mánes. Představena bude zejména Novotného architektonická tvorba, ale dozvíte se více i o jeho životě a to nejen díky textu ON otec z pera Jiřího Novotného.(Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Diana Winklerová - Po-City / Site-specific instalace o znejistění hranic veřejného prostoru a soukromí, o pocitech koexistence a sebepoznání. O možnosti přehodnocení toho, co nazýváme okolní prostředí, které chtě nechtě zrcadlí a tiše ale naléhavě se ptá na ztotožnění (identitu) každého z nás. Kde je hranice toho, co nazýváme doma, místo, které spadá do osobní péče a podporuje sounáležitost a pocit bezpečí? +  DŮM X MUD - výstava prezentuje nejen významné architektonické realizace, ale také problematiku územního plánování a tvorby města. Budou zde vystaveny jak modely jednotlivých staveb, tak dokumentace okolností jejich vzniku. (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
BENEŠOV TECHNICKÝ INDUSTRIÁLNÍ / panelová výstava v Tyršově ulici (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - BERGMAN – TRMÍKOVÁ – NEBESKÝ: SOUKROMÉ ROZHOVORY / Bergmanovská variace pro tři hlasy a trubku.
Studio Hrdinů
Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha 7
20h - David Zábranský: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (režie: Kamila Polívková)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
20h - Finnmark
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, Praha 1
19,30 - Bůh masakru
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
20h - Nepřijatelní: Dealeři
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - JONÁŠ A TINGL-TANGL
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Krysař (V. Dyk) - pražská derniéra
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - 294 STATEČNÝCH + Studio: 19,30 - Cabaret Calembour: KVIDOULE IV.
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
Festival loutkového psychedelického divadla / 20h - Handa Gote research & development: SAFÍROVÁ HLAVA
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
20h - SPITFIRE COMPANY – KONEC ČLOVĚKA?! REPORTÁŽE PSANÉ Z KUCHYNĚ
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Heaven's Gate: Amerikánka
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Brutál / Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby. Mrazivá i dojemná, strhující hra o lásce, síle fantazie a temnotě v nás.
Festivaly rozšířený popis
výhled
Festival Inspiral Garden
Plzeň - Šafaříkovy sady (pod hotelem Continental)
16-22h - Inspiral Garden / Kulturní pop-up Inspiral Garden pokračuje v Šafaříkových sadech celý týden. Užijte si koncerty, divadlo, letní kino nebo silent párty.
LANDSCAPE FESTIVAL
Landscape festival Žižkov 2020 / krajina, město, veřejný prostor / Již 8. ročník krajinářského festivalu opět obrací svou pozornost ke krajině pražského Žižkova. Jeho cílem bude navázat na předchozí aktivity, které se odehrály na Nákladovém nádraží, na Vítkově a v Dolním Žižkově. Letos se zaměří především na veřejná prostranství dopravního uzlu nad Florencí u nástupu na Vítkov, cyklostezku pod Vítkovem, Ohradu, Židovské pece, Vrch Svatého kříže a mnohá další místa Prahy 3
Festival m3/Umění v prostoru 2020
sídliště Vlasta, Vršovice, Praha 10
Umění v prostoru – festival, který je založen na kombinaci současného umění a zajímavého prostředí pražských ulic. Letos na téma vrstvy historie. Na místě je vidět 14 instalací, které reagují s veřejným prostorem sídliště. Více na festivalm3.cz
Sculpture line
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí, Vojanovy sady, Novoměstská radnice, Dětský ostrov, Nádraží Holešovice...
mezinárodní sochařský festival nejen v pražských ulicích a jiných veřejných prostranství. Galerie pod širým nebem nejen v Praze, v Brně v Českých Budějovicích v Plzni….
PRAHA ZÁŘÍ
Výstaviště Praha
PRAHA ZÁŘÍ - SPOLEČNÝ PROGRAM PŘEDNÍCH PRAŽSKÝCH FESTIVALŮ-Mladí Ladí Jazz, Signal Festival, PůlMetronome Prague, Tanec Praha, Cirk La Putyka , United Islands, Pražské Jaro, Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, Dozvuky horňáckých slavností, Česká filharmonie a Dvořákova Praha, Festival Kefír. Program na www.prahazari. cz
Jeden svět
Kina Aero, Atlas, Bio Oko, Evald a Světozor
S podtitulem Až naprší a uschne. Tématem letošního ročníku je klimatická krize a její dopady jak v globálním, tak lokálním měřítku. Ta nikam nezmizela. Jen byla překryta další, momentálně aktuálnější krizí globálních rozměrů. Cítili jsme, že věrní ročníkovému tématu i poslání festivalu zůstaneme tím, že na naší lokální, české úrovni ukážeme, že s dopady krizí je možné bojovat. Info na jedensvet. cz
Festival Inspiral Garden
Plzeň - Šafaříkovy sady (pod hotelem Continental)
Koncerty, silent djs, letní kino, rodinný program, slam poetry, diskuze, bar&burgers a další. Kompletní přehled na www inspiralgarden.cz
... příští vlna / NEXT WAVE...
různá místa v Praze
27. ročník festivalu, jenž nese podtitul Setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy.Letošní motto zní: Smrt divadla a odkazuje k současné pozici divadla (umění) ve společnosti. Problém je to dlouhodobý, ale v posledních měsících, v době pandemie, se projevil výrazněji. „I proto jsme se – jako každý rok – rozhodli divákům přinést více než jen zábavu a speciálně tento rok jim nabídnout ještě více netradičních míst. Pozveme je na dva pouličními projekty s ekologickým poselstvím, které se odehrají v centru Prahy a Brna. Program na nextwave. cz
Kampus Hybernská
Festival Lustr
LUSTR festival 7. ročník / mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a letos poprvé i komiksu. Více než 40 mladých vystavujících z celého světa, přednášky, workshopy, festivalový obchod, občerstvení, hudba, program pro děti. Program na www. lustrfestival. cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18,10 - Vintage Cool (TeyJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Vektor, 23h - Blue Train, 24h - Kardiostimulátor
Ostatní rozšířený popis
výhled
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
19h – poslechový večer - Jiří Černý: Ro(c)kování / Tradiční poslechová antidiskotéka
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
Setkání s frankofonií www.dnyfrankofonie.cz
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
19h - Martin Vopěnka: Přežít civilizaci - Mých 30 cest za obzor (1983 – 2019) / Známý český spisovatel, publicista a cestovatel Martin Vopěnka napsal víc než jen strhující cestopis. Je to zároveň pronikavá generační výpověď i zpráva o stavu planety a civilizace. Svou knihu představí a besedu s autogramiádou povede sám autor, 19h - Kino MKP: Sladký konec dne / Film Sladký konec dne (Polsko – Itálie 2019, Jacek Borcuch, polsky s čes. tit., 92 min., od 15 let) promítá Kino Městské knihovny v Praze promítá v rámci Mezinárodního filmového festivalu 3Kino, který se zaměřuje na kinematografii V4, tedy na český, slovenský, polský a maďarský film
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
SLAM POETRY
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ / Pivo a Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
reklama