KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (24.9.2018)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
19h - Samuel Hošek – Absolventský koncert (acoustic pop), 22h - Vertigo (original contemporary jazz)
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Markéta Burešová a Chantet / Večer šansonových melodií za doprovodu klavíru a smyčcového kvarteta. Šansonové písně zazní za doprovodu klavíru a smyčcového kvarteta. Uslyšíte melodie veselé i tklivé, texty poetické i zábavné. Česky, anglicky, francouzsky, vážně i nevážně, ale vždy s chutí a od srdce
Tančírny rozšířený popis
výhled
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Monday Smash
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
CD BARMAN night
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: DJs - Erik & Rahul /latin music/ + Underground Club: DJ Nazeem (aze) & anti DJs Make A Difference (pt) /hip hop, rnb/ + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY DJs Petr K. a přátelé /house/
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
dj barman night
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
LOS TEKKENOS: Suburbass, Kromar, Jesus NSK, Samur live, Quest ATF + DNB STAGE: Monkey boom crew
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Manon Lescaut
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
19h - Kino Art uvádí pásmo němých filmů: Velkolepé bitvy světa grotesek, 19,40 - King Skate, 21,15 - McQueen, 21,45 - Jan Palach
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Valdštejnská jízdárna
Valdštejnská 3, Praha 1
František Kupka 1871–1957
Národní galerie - Salmovský palác
Hradčanské náměstí 2, Praha 1
Charta Story. Příběh Charty 77 /zavřeno v po/
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ / Výstava, kterou pořádá Centrum DOX ve spolupráci s Chihuly Studiem a rodinou Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, je nejen poctou dílu těchto tří významných umělců, ale poodhaluje i neobyčejný příběh vzájemného respektu, podpory a přátelství, které navzdory politickému režimu přetrvalo neuvěřitelných padesát let. (Út - zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
8-24h - Sculpture Line / Kurt Gebauer (Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice, kde je od června do konce září instalováno dílo českého sochaře Kurta Gebauera - Jedna z velkých hlaviček)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
MARKÉTA HLINOVSKÁ - SRST VE MĚSTĚ / Práce Markéty Hlinovské jsou svéráznými „reportážně metaforickými“ příběhy mapu-jícími s bezprostředností, s nadhledem a sebeironií vlastní mikrosvět, který je ostatně součástí celku. (PO-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Výstava 100PY: Sto let republiky očima pěti generací / Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků a událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových okamžiků naší historie.
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
TOMÁŠ SPEVÁK - S MĚSTEM V ZÁDECH (PO-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha 1
Tomáš Ruller: Perform-Made – Udržitelné záblesky /zavřeno v po/
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Direkt / Výstava představuje díla jedenácti malířů a sochařů, které spojuje stejná vášeň: box. Jejich tvorba zrcadlí v překvapivých úhlech pohledu okamžiky nejenom zápolení v ringu, ale zároveň ukazuje nejrůznější podoby a trendy současného vizuálního umění. Zastoupení autoři: V. Adamec, S. Diviš, P. Forman, F. Horyna, J.Franta/D. Böhm, L. Kaláb, K. Kintera, I. Komárek, A. Popaja, K. Štědrý (PO-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Projekty architektonického studia agps transformations (výstava prozkoumává pojem času v urbanistických procesech prostřednictvím vybraných projektů, které vznikly ve studiích agps architecture v Curychu a Los Angeles. Zaměřuje se na vztahy různých časových horizontů proměn prostoru: horizont urbanistického rámce, výstavba domů reprezentující střední časový horizont a bezprostřední události všedního dne) /zavřeno v po/
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ – KIMOCHI: POSTELE A POKOJE / „Listuju svým životem. Vcházím do prázdných pokojů, vidím prázdné postele. Vidím pokoje plné divných věcí, postele ve kterých spí divní lidé. Cizí pokoje v cizích městech. Přechodný domov, hotel, ubikace. Postele, kde mi bylo dobře. Nebo taky ne. Už nevím, kde to bylo, kdo tam se mnou byl. Zůstal jen obraz. Obrazy.“ (PO-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
1918 Žižkov „My, národ československý…“ Výstava městské části Praha 3 k 100. výročí vzniku Československa. Původní historická multimediální výstava autorů PhDr. Jana Vlka a Mgr. Terezy Vlkové, která mnohdy unikátními, dosud nepublikovanými materiály představí, jak politické a společenské změny v období první republiky ovlivnily životy tehdejších Žižkováků.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Viktor Frešo: Tak tomu říkám koncept (Út - zavřeno)
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Jirka Skála: Ve stínu lva / Volný čas je v moderní společnosti symbolizován masivní nacionalizací a komercionalizací, na jejímž konci většinový pozorovatel není schopen rozlišovat mezi pojmem rekreace a pojmem volný čas. Oba termíny mu splývají v jedno. Volný čas je pro něj to samé jako rekreace. Podstatou tohoto zmatení se zabývá výstava Ve stínu lva. Zaměřuje se na několik historických tradic, které mají na tomto stavu výrazný podíl, především na to jak se koncepce volného času a rekreace projevují u národních institucí, korporátních společností či spolků odkazující se k idei občanské společnosti nebo participativní demokracie. (NE - PO zavřeno)
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
Slovenské národní povstání -  slovenské současné umění / v pořadí již třetí výrazná kolektivní výstava současných tvůrců: ALEXANDRA BARTH - MICHAL ČERNUŠÁK - ANDREJ DÚBRAVSKÝ - VIKTOR FREŠO - KATARÍNA JANEČKOVÁ - MATÚŠ LÁNYI - IVANA ŠÁTEKOVÁ - ERIK ŠILLE - JÁN VASILKO - JÁN ZELINKA. Kurátor výstavy Radek Wohlmuth (Nedělě - Pondělí zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Petra Hudcová: Poté bylo příště
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
Vladimír Škoda: Harmonices Mundi / Johannes Kepler /zavřeno v po/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Na plzeňské paletě (putovní výstavu, pořádánou spolkem Svět podle Jakuba, tvoří umělecká díla, která byla vytvořena zpracováním a využitím malířských palet. Do projektu se zapojili členové Unie výtvarných umělců (UVU) Plzeň, studenti FDU ZČU, ale i taková jména, jako je Čestmír Suška či Jiří David)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Stanislav Kolíbal: Cestou shody a rovnováhy / Autorská instalace objektů jednoho z nejvýznamnějších představitelům českého umění po druhé světové válce (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Šetlík pro MUD* / Kolekce téměř šesti desítek výtvarných děl, které shromáždil historik umění a sběratel Jiří Šetlík, je unikátní sbírkou reflektující fenomén sběratelství. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Zdeněk Kirchner: Znaky rytmu/ Výstava lettristických kompozic českého grafika a malíře, který v roce 1969 emigroval do Paříže. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jan Dvořák: Obrazy krajiny / Výstava uznávaného benešovského umělce, pro jeho obrazy je stěžejní krajina, vesnice a město. (Po - zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Sandra Majerová: Slovo jako obraz / Výstava se věnuje pozorování textu a obrazu, mapuje jejich rozdílnost a vztah. (Po - zavřeno)
White Pearl Gallery
Dittrichova 5, Praha 2, 120 00
Alžběta Jungrová - Po noci přijde ráno (fotografka Alžběta Jungrová (*1978), držitelka několikanásobného ocenění v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo, na sebe v minulosti upoutala především v oblasti reportážní fotografie z míst, kam se normální smrtelník běžně nevydává. Ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2, představí již 19.9., od 19:00, zcela novou sérii fotografií, zachycujících její jednotlivé životní momenty, motivy prolínající se v surreálných konstelacích založených na autorčině specifickém vidění) /zavřeno po-út/
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Antonín Heythum / scénograf, architekt a designér (český výtvarník Antonín Heythum (1901–1954) patří k důležitým byť často opomíjeným představitelům československého meziválečného umění. Jeho záběr byl velmi široký. Věnoval se scénografii, architektuře, grafice, navrhoval nábytek a výstavní expozice, ohledával možnosti různých uměleckých stylů a strategií. Účastnil se experimentů levicové avantgardy (byl dvorním estetickým poradcem bytové kultury mnoha literátů a dalších představitelů tehdejších intelektuálních kruhů, členem Děvětsilu, scénografem Osvobozeného divadla), ale zároveň byl i reprezentantem oficiální, státem financované a organizované kultury (byl scénografem Národního divadla, navrhoval Pavilon ČSR pro světovou výstavu v Bruselu v r. 1935). Činný byl i teoreticky) /zavřeno v po/
Point Gallery u Betlémské kaple
Betlémské nám. 169/5a,110 00 Praha-Staré Město
Veronica Taussig - Objects / Unikátní skulptury Veronicy Taussig zaujmou hned na první pohled. Jsou velmi živé, osvěžující, a odrážejí multimediální svět 21. století podaný z vlastní, velmi osobní perspektivy samotné umělkyně. Proplétajíc se napříč prostorem v roztodivných tvarech a barvách si pohrávají s vnímáním diváků a nutí je zpochybňovat konvenční vzory vidění. Vstup na výstavu zdarma. (PO-NE zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
GENERÁL PELLÉ a čeští umělci ve Velké válce  -  Výstava připomínající sté výročí založení ČSR  ve spojení s osobností  Maurice Pellého, francouzského generála, který na žádost prezidenta Masaryka pomáhal budovat armáddu nového státu. Pellé bude představen jako bravurní kreslíř, jako člověk kulturního rozhledu navazující v Čechách kontakty s umělci, jako byl např. A. Mucha, F. Kupka nebo J. Mařatka. Výstava zároveň připomíná první světovou válku, která byla umělecky zachycena mnoha českými malíři a sochaři, jako byli F. Kupka, J. Váchal, O. Nejedlý, E. Filla, O. Gutfreund, atd., jejichž díla nejdete ve výstavě.  (PO - zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Andrea Lédlová, Jakub Tytykalo: Metafyzické večerníčky / Kurátor: Petr Vaňous (Pondělí zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Dialogy/ Nová londýnská malba. Kurátorka Radka Zahradníková za GASK a za britskou stranu galerie PARAFIN – Ben Tuffnel (PO-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Bratři v tricku: Plovárna / Pohybově-cirkusová humoreska na motivy Rozmarného léta
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Kabaret Kainar – Kainar
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - 1984 - Adaptace legendárního románu, který přinesl světupojem „Velký bratr“
Divadlo DOBEŠKA
Jasná I 1181/6, Praha 4
19,30 - Besídka 2018 / Tradiční představení divadla Sklep v novém podání složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
19h - Taneční workshop ve Švandově divadle – Kubánská noc
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - FUK! + PALMOFF: POSLEDNÍ DŮVOD
Divadlo X10 v DUP39
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - Petr Maška: PATENT NA OKO (derniéra)
VENUŠE VE ŠVEHLOVCE
Slavíkova 22, Praha 3, sál Švehlovy koleje
20h - Depresivní děti touží po penězích: Milostný dopis ženě, kterou nemilujeme
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
Divadlo Vizita: Neúnavný věřitel / Nespoutané improvizace Jaroslava Duška, Pjéra la Še’ze, Zdeňka Konopáska a Viktora Zborníka
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - Diva-ženy: Mediální pakáž aneb Dreamjob
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Stanislav Libenský Award 2018 /zavřeno v út/
Festivaly rozšířený popis
výhled
LANDSCAPE FESTIVAL
Point Gallery Bar, Betlémské nám. 5a, Praha 1: 14-18h - Mobilita Hl. m. Prahy — dopravní infrastruktura (hledání možností zkvalitnění dopravní infrastruktury v návaznosti na urbanistické struktury, propojení různých druhů dopravy, prostupnost území jednotlivých městských částí, Praha – město krátkých vzdáleností)
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
Festival Sculpture Line opět ozdobil města sochami. V pražských ulicích, na náměstích a dalších veřejných prostranstvích můžete až do konce září potkávat sochy od renomovaných českých i zahraničních umělců. Sochy a plastiky budou k vidění i v pražské galerii Mánes, kde probíhá doprovodná výstava festivalu.
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeyJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Čtení se strýčkem Míšou, 23h - Jazz a fusion hodinka, 24h Půlnoční dharma
Ostatní rozšířený popis
výhled
Kulturní centrum VOZOVNA
Za žižkovskou vozovnou 18, Praha 3
16h - Fresh senior: JOGGING PRO SVĚŽÍ PAMĚŤ / Po letních prázdninách opět pokračujeme v oblíbeném cyklu Fresh memory, zaměřeném na praktické procvičení dlouhodobé i krátkodobé paměti pod odborným vedením certifikované lektorky paměti III. Stupně, Mgr. Adriany Rohde Kabele
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
18h - Ochrana Západu: Česká republika, Spojené státy a transatlantická bezpečnost | PŘEDNÁŠKA a DISKUSE / Přednáška profesora Stanleyho Sloana v Americkém centru! Při příležitosti 100. výročí česko-amerických vztahů je důležité zaměřit se nejen na bilaterální vztahy, ale také na společné členství v Severoatlantické alianci. Stanley R. Sloan se zabývá severoatlantickými vztahy přes 50 let - nejdříve jako zaměstnanec americké vlády a nyní jako pedagog, spisovatel a lektor. V 90. letech se podílel na procesu vstupu České republiky do NATO. V současné době upozorňuje na nejasnou budoucnost aliance a liberální demokracie jako takové. Program bude v angličině. Vstup volný
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h – PUBQUIZ /Quiz. 5 kol, 51 otázek, fajn ceny
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
18,30 - Magic: the Gathering DRAFT M19