KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (15.11.2019)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
SEDMIČKA SLAVÍ 50 LET FAST FOOD ORCHESTRA (cz) + DJ
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Gracchus (ch) /metal/ after concert: DJs - Smash TV (get physical, berlin), ABAB, Lillou /techno/ + BANANAS – Salon Zur Wilden Renate meets Chapeau Rouge / Dance Club: DJs - Jack Jenson (zur wilden renate berlin) & Oben Ole (zur wilden renate berlin), Lucas Hulan /house/ + Chapeau Bar: DJ Adam Aalias (zur wilden renate berlin)/disco/
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
20h - WWW | Plzeň Design Week / Precizně podaná směsice hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby s jedinečnými texty Lubomíra Typlta a Ondřeje Sifona Anděry rozezní Klempírnu DEPO2015 během čtvrtého ročníku festivalu designu.
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - Punk Floid a Volant, 20h - Underground Comedy: Stand - up
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Máma Bubo - poslední koncert! Legenda české nové vlny i průkopníci elektronického minimalu se ve své současné podobě rozhodla znovu uložit k zimnímu spánku. Aneb: Přijďte se rozloučit!
REDUTA Jazz Club
Národní 20, Praha 1
41. INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL: 19h - Tribute to: Best of Jazz Standards /BEST JAZZ SONGS, GREAT SINGER/ Jazzové standardy jsou kořením každého koncertu. Ty nejlepší skladby, které každý správný jazzman promění do tisíce různých podob, a které si přesto zachovají svou nenapodobitelnou krásu, 21,30 - The “Bohemia After Dark” Project – Tribute to the Giants of Bop - Vocal edition (UK/CZ) /BEBOP, COOL JAZZ A HARD BOP 40. A 50. LET/ Tento projekt se zaměřuje na autentickou interpretaci klasických nahrávek, ale zejména zanedbaných klenotů z diskografie Kennyho Clarka (1914-1985), průkopníka bebopového stylu na bicí - ať už jako lídra či v doprovodné roli. Časové rozpětí je od zlatého věku bebopu ve 40. letech přes cool jazz až po vznik hard bopu v polovině 50. let.
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Přetlak věku, Pyré /alternative rock/
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
19h - ALEC BENJAMIN /US, 22h - MoOn:Sherry vol.24 - Djs: 4BeCome1, Smashing Raver feat. Joah (vocal)
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
20h - Midi Lidi + Metastavy
Projekt ZÚROČENÍ
Americká 42, Plzeň, 301 00
19h - GENERACE X (taneční přestavení a sociologický happening ), 20h - sólový koncert Doroty Barové (Tara-Fuki)
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
TWIST: djs - Raidem, Brady, SJ Yellow
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Tram 69
Groove Bar
Voršilská 6, Praha 1
Kosmospiel DJs (Losko & > Motch)
Ankali
Lopuchová 6, Praha 10-Vršovice, 101 00
No Borders: Optimo all night long
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Storm Club
Tachovské náměstí 7, Praha 3
AK Syndikát Tour: Sergei B., Pastor, DJ Bussy, DJ Behype /Hip-hop / rap/
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
PUNTIQUE special edition: DJ C.N.B invites: X.Morph (deep set), Morebeat, Vje, Mushka (DnB)
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - dj DIRTY BASTARD Independent discoteque
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHTDj / dj Irlbec
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
JORGE HERRERO, ZBYSHA / TECHHOUSE, TECHNO/
Klub Swim
Štěpánská 36, Praha, 110 00
Kinky Disco 6: Charlie Smooth
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - CHASE & STATUS (UK) feat. MC RAGE support: N.Fouce, Akira, Loudbeat + 2nd stage: 2K, Kevin More
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
DRUM´N´BASS STAGE ( Bons (SRB), Sayko, Volume Plus b2b Fefe, Houbass, R-Flyer, Skáčko, Chombo, Ozy & Ludkey, Noxxia ) + LIQUID/DEEP STAGE ( Nelver (RU), Theya, Fallen Gemini, Blofeld, Runky, Stanjah, Shft )
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18,30 - Sametové filmy: Nový Hyperion aneb Rovnost, volnost, bratrství
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
18-19,30 - NEJVĚTŠÍ PŘÁNÍ II / Dokumentární film o hodnotách mladých lidí v posledním roce totalitního režimu. Výpověď nejrůznějších sociálních vrstev, protest proti totalitnímu režimu, touha po lásce a svobodě. Poslední záběry filmu jsou věnovány demonstraci 17. listopadu 1989 na Národní třídě.
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
14h - Ještě nekončíme, 15h - Addamsova rodina, 15,15 - Fany a pes, 16,30 - Free Solo, 17h - Národní třída, 17,10 - Amnestie, 18,30 - Diego Maradona, 19h - Le Mans's 66, 19,30 - Deštivý den v New Yorku, 21h - Bolest a sláva, 21,15 - Tenkrát v Hollywoodu, 21,50 - Joker
Uhelný mlýn
Areál Šroubáren 860, Libčice nad Vltavou, 252 66
20h - FREE SOLO / film je směsicí napínavého thrilleru a inspirativního životního příběhu sportovce, který si klade fyzicky i psychicky náročné cíle a snaží se dosáhnout hranice nemožného. V období začátku příprav na obtížný výstup se jeho aura nepřemožitelnosti, kterou si po desetiletí zdařile budoval, nečekaně rozpadá. Vztah s novou přítelkyní znamená též změnu ve vnímání nebezpečí úrazu a nezdarů. Vasarhelyiová a Chin umně a s citem zachycují hluboce lidské okamžiky stejně jako životu nebezpečný výkon, to vše s excelentní, místy až závrať způsobující kamerou.
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
13h - Ženou z boží vůle, 16,30 - Matthias a Maxime , 19h - Sbohem, synu
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Alberto Giacometti
Punkrokokový ateliér NIC NENÍ MOC!
Ke Krči 16, Praha 4 - Braník
Pavlína Pecko - Proprietníky a mozaiková zrcadla
Projekt ZÚROČENÍ
Americká 42, Plzeň, 301 00
10-22h - POST-GENERATION / Kolektivní výstava mladých nezávislých tvůrců, pracujících jednotlivě, ale také v uměleckých seskupením. Jedná se především o studenty, nebo čerstvé absolventy vysokých uměleckých škol z České Republiky a Slovenska. Duo Černý Beran, Klaudie Hlavatá, Jakub Čúzy, Matěj Skalický, Nikola Emma Ryšavá a další! 
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
Ateliér Time-Based Media, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem - DÉŠŤ, DATA A RYCHLOST / Název výstavy Déšť, data a rychlost odkazuje na obraz Williama Turnera (Déšť, pára a rychlost -Velká západní železnice z r.1844). Můžeme být fascinováni atmosférickou podmanivostí procesů v krajině a zároveň svoji pozornost napřimovat k technologickému vývoji, současně však stojíme před výzvou, jak realizovat jejich vzájemnou rovnováhu. Reflexe vztahů přírody, technologie a individuálních postojů emancipují ve formátech audiovizuálních dat sjednocených v rámci výstavy do jednoho komplexního souboru.
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence / Jedinečně koncipována sbírková prezentace, v níž vedle řady sbírkových jsou vystaveny nové dlouhodobé zápůjčky a vybrané aforismy k jednotlivým okruhům. Jde o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Alej světců / Představuje díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytváří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Dlouhodobá expozice přízemí GASK (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
#DATAMAZE / Datové bludiště (Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem.) Út-zavřeno
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Petr Sís - O létání a jiných snech / U příležitosti 30. výročí sametové revoluce se výstava zaměřuje především na zásadní aspekt tvorby mezinárodně uznávaného tvůrce Petra Síse, kterým je „vnitřní“ a „vnější“ svoboda. (Út-zavřeno)  
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
8. ročník Sympozium Lytomyšl / Stefan Burger, Katalin Deer, Habima Fuchs, Jitka Hnazlová, Sara Masuger, Ilona Ruegg, Kateřina Vincourová. Kurátoři výstavy Adam Budak, Lorenzo Benedetti
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Tajemné světy Jaromíra Šofra / Podivuhodně nadčasové obrazy úzce navazující na meziválečnou a poválečnou surrealistickou tradici. Stejně překvapivá jako obrazy samotné je osobnost jejich autora, jednoho z nejproslulejších českých filmových tvůrců (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Patrik Hábl - Vyhořelá krajina / Patrik Proško - Prorost / KRAJINA NOW!- kolektivní výstava (Po-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
LUKÁŠ MUSIL – AZAJTÓKZÁRÓDNAK / Villa Pellé patří čárám a archetypům v nejnovějších dílech výtvarníka Lukáše Musila.Pod názvem Azajtókzáródnak! (z maďarského: “Kérem vigyázzanak, Az ajtók záródnak!” – Pozor, dveře se zavírají!). Představí nejnovější tvorbou z posledních čtyř let výtvarník Lukáš Musil. Tématem bude zejména linka a čára a s nimi související archetypy. Tedy základní elementy Musilovy tvorby už od momentu, kdy se chopil jemných tatérských nástrojů a i později poté, co vzal do ruky štětec a v roce 2012 definitivně vyměnil lidské tělo za plátno… (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
J/P/K Jasanský Polák Karny / Známý fotografický tandem Lukáš Jasanský (1965) a Martin Polák (1966) představuje poprvé v prostorách Domu fotografie svůj nový výstavní projekt J/P/K Jasanský Polák Karny. Iniciačním momentem vzniku cyklu Lukáše Jasanského a Martina Poláka J/P/K Jasanský Po-lák Karny byla příležitostná návštěva Białystoku, při které si oba fotografové pro sebe objevili Karného muzeum. Ve svém cyklu pak zachytili díla pocházející ze sbírek polského muzea vě-novaného celoživotní tvorbě Alfonse Karného (1901–1989). Kurátorka Olga Malá (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Květa Pacovská – Utíkejte na konec / Kurátor Hana Larvová / Po retrospektivě konceptuální umělkyně Květy Pacovské v Městské knihovně obracíme tentokráte pozornost na téměř neznámou, o to však důležitější část její tvorby, ve které se v 60. a na počátku 70. let paralelně s pracemi pro knihu věnovala volné grafice a objektům z papíru a kovu. Této oblasti nebyla doposud věnována náležitá pozornost, a pro příznivce jejího díla bude do značné míry překvapující. Přitom právě v této rané tvorbě jsou zformulována základní východiska, ze kterých celé mimořádné a mnohavrstevnaté dílo Květy Pacovské, zahrnující nejen autorské knihy a ilustrace, ale také obrazy, sochařské objekty a kresby, vychází. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Start up: Apart – Surface Depression and the Emergence of New Habitants /Kurátor Jakub Král/ I přesto, že od 70. let procházíme cyklickými obdobími různých krizí pozdního kapitalismu, zdá se, že průmyslová modernita ještě není zcela vyčerpána. Tam, kde historicky nejcitlivěji dochází k jejímu otřesu, zároveň vzniká nový druh požitku z technologického determinismu. Slovenský kolektiv Apart nás skrze slastný komoditní fetiš nechá drasticky nahlédnout do našeho vědomí uprostřed období současné environmentální tragédie. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jakub König - Zvíře jménem Podzim / Ivana Zochová – HPONI / Petra Malinová – Zemitě (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Russia. Timeless. /Výrazná umělecká stanoviska ze současného Ruska, počínaje klasiky kdysi neoficiálního umění a konče autory, kteří svým dílem vyjadřují pocity generace, jež za současného režimu prožila téměř celý svůj život. (Út-zavřeno)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Navzdory - česká architektura 1969-2019 (výstava prezentující českou architekturu v rozmezí let 1969 až 2019 a její aktéry vymezující se totalitě duchovní i komerční. Pohled na dějiny 50 let české architektury z hlediska morální konzistence tvůrců;  svoboda architektonické tvorby, obrana veřejného prostoru, neoficiální struktury a výjimečné počiny (výstavy, workshopy, happeningy apod.). Kromě představení osobností a událostí bude kladen důraz i na dobovou situaci, souvislosti historické, politické a umělecké a vývoj událostí či jednotlivých institucí a organizací a uskupení) /zavřeno v po/
Galerie Entrance
Markétská 28/1, Praha 6 – Břevnov, 169 01
Petra Leláková a Lorenzo Kamerlengo /kurátorka: Tereza Jindrová/ (Po-St - zavřeno)
Galerie AVU
U Akademie 4, Praha 7
220 let AVU 1799-2019 / Do projektu oslav AVU 220 je zahrnuta konkrétní spolupráce s mnoha subjekty v domovské městské čtvrti Prahy 7, jakými jsou například Bio Oko, La Fabrika, Kulturní dům Domovina, Studio Hrdinů, stadion Sparty a všechny spřátelené galerie a další instituce, které v průběhu oslav budou svým programem propojeny s našimi studenty či absolventy. Mezi spolupracující instituce patří i Národní knihovna ČR, v jejíž prostorách Klementina sídlila původní kreslířská škola a kde uspořádáme jednu z výstav. Představíme  osobností z historie a současnosti AVU. Dále propojíme oslavy výročí AVU 220 s výročím 30 let od revoluce společným výstavním projektem s AMU a UMPRUM koncipovaným pro více jak 60 citylightů po celé Praze.
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Marie Tomanová - Young American/ Výstava fotografií české fotografky žijící dlouhodobě v New Yorku. Kurátor: Tomas Beachdel + David Bartoš - Obraz Rodiny/Videoinstalace 6 synchronních video-portrétů, znázorňující jednotlivé členy určité rodiny a doplněné o postupně putující audio popis vyobrazených z pohledů jejich známých a kolegů. Kurátor: Barbora Ciprová + Robert Palúch - Podprahové souvislosti/V Palúchově tvorbě se mísí DIY postupy se sochařskou profesionalitou a vysokou úrovní zpracování. Hybridní povaha díla oscilujícího mezi objektem a figurací, specifický sochařský humor i řemeslná svrchovanost činí z Palúcha nezaměnitelného autora (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Jedinečné vstupy IV./ Projekt francouzského Atelieru W, který se rozhodl výstavu koncipovat za naprosté absence uměleckého ega jako jedno kolektivní dílo. Celá výstava je výsledkem měsíční rezidence. Sylvain Azam, Ana Braga, Fanny Chalot, Judith Espinas, Céline Notheux, Catherine Radosa, Clémént Roche, Giuliana Zefferi, Sophie Lamm, Yanick Langlois (Po-zavřeno)
Museum MONTANELLI
Nerudova 13, Praha 1
Belle Shafir & Cornelia Renz - Legenda in Memoriam / Jedním z hlavních témat projektu Legenda in Memoriam je studie zpracování kolektivního i individuálního traumatu pomocí umění. Výstava se zabývá historií, kulturními a osobními zkušenostmi dvou umělkyň z Izraele: Belle Shafir a Cornelie Renz. Vliv německých dějin na jejich osobnost a způsob, jakým se v jejich současném umění odrážejí jejich vzpomínky je proces, který řídí umělecký směr každé z nich. Projekt zkoumá a přibližuje nejen základní prvky v práci se vzpomínkami a jejich zpracováním, ale i celý proces traumatu, reflexe a uzdravení. (Po-zavřeno)
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
TOMÁŠ POSPĚCH - ČEŠSTVÍ / CZECHNESS („Češství je něco, o čem každý mluví, ale málokdo dokáže slovně postihnout. Když je fotografujete, čím více ostříte, tím více mizí před očima.“ Tomáš Pospěch. Vizuálnímu ohledávání fenoménu češství se Tomáš Pospěch nepřímo věnoval již v souborech Majitelé hradů, Šumperák či Bezúčelná procházka. Dlouhodobý zájem o zachycení efemérní podstaty českého sebeurčení vyeskaloval v obsáhlý samostatný projekt. Češství vznikalo v letech 2001–2011 jako průběžně doplňovaný soubor sta fotografií, které nesou vizuální znaky chara-kterizující český národ. (Po-zavřeno)
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Zdeněk Trs - Popelavý svit / Obrazy malíře Zdeňka Trse tentokrát soustředí svou pozornost na abstraktum všech abstrakt – kosmos. Opírá se přitom o přísnou geometrickou konstrukci, reprezentující základní matematické a fyzikální poměry mezi jednotlivými entitami. Bez této opory by se jednalo o neřešitelný problém, pouhou nahodilou spleť vztahů a proměnných, chaos exprese a sebeprojekce. Takto také kosmos dostává svému jménu – je ve své celistvosti krásným, zůstává však přitom všem bytostně lidským. Je to nakonec obraz, malba, s čím máme co do činění, nejvyšší projev lidské kreativity – a zároveň doklad její křehkosti. (Po, Út-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Veronika Psotková - Spolu / Výstava Spolu, v níž autorka vědomě pracuje s konkrétní architekturou výstavního prostoru Centra DOX, představuje díla vytvořená z rabicové sítě. Ty autorka přetváří do figurálních struktur (Út-zavřeno)
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
Výstava fotografii k 30.výročí založení Občanského fóra 
Klub Swim
Štěpánská 36, Praha, 110 00
swim x galerie ferdinanda baumanna: Jiří Mědílek - Evidence
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
Korzo Národní: Střípky revoluce  / Výstava fotografií / Každý, kdo zažil listopad 1989, má svůj vlastní příběh sametové revoluce. Její celkový obraz se tedy skládá z milionu střípků vzpomínek. Některé z nich představuje právě tato výstava. Kromě popisu listo-padového dění nabízí pohledy zblízka – vzpomínky pamětníků, kteří byli u toho. Atmosféru doby před 30 lety přibližujeme nejen pomocí textů a fotografií, ale také dalšího obsahu, na první pohled neviditelného, který objevíte ve svém chytrém telefonu s aplikací Festival svobody. Tzv. rozšířenou realitu si nejlépe užijete, pokud si zapnete zvuk. 
Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha 1
Bedřich Dlouhý - Moje gusto / Výstava malíře Bedřicha Dlouhého (1932), spoluzakladatele legendární skupiny Šmidrové (1957), nazvaná Bedřich Dlouhý – Moje gusto, představí poprvé v retrospektivně zaměřeném rozsahu umělcovo dílo od roku 1956 do současnosti. Je koncipována tematicky, a to se záměrem ukázat hloubku Dlouhého tvůrčí imaginace, originalitu jeho netradičních přístupů, metod a experimentací překračujících dobové pojetí obrazu. Kurátorka Mahulena Nešlehová (Po-zavřeno)
DARK / Concept Store
Kamenická 20, 17000, Praha
TOO bitter TOO rough  - kolektivní výstava / Too Bitter Too Rough / Výstava obrazů a instalací Matěje Bílka, Michaely Červené a Antonie Stanové. Umělci společně vytvářejí prostor, kde se čas zdánlivě zastavil. Návštěvník je vržen mezi střípky každodenního života, které se mu však ukazují v těch nejpodivnějších barvách, tvarech a velikostech. I přesto je prostředí, kam vstupuje, hřejivé a domácky povědomé.
Nová galerie
Balbínova 26, Praha 2
Jiná malba - skupinová výstava / Jiří Černický, Markéta Jáchimová, Lucie Svoboda Mičíková, Petr Písařík, Kryštof Strejc, Jakub Tomáš. Kurátorka: Barbora Ropková (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna
Mariánské náměstí 1, Praha 1
Bedřich Dlouhý -  Moje gusto / Výstava malíře Bedřicha Dlouhého (1932), spoluzakladatele legendární skupiny Šmidrové (1957), nazvaná Bedřich Dlouhý – Moje gusto, představí poprvé v retrospektivně zaměřeném rozsahu umělcovo dílo od roku 1956 do současnosti. Je koncipována tematicky, a to se záměrem ukázat hloubku Dlouhého tvůrčí imaginace, originalitu jeho netradičních přístupů, metod a experimentací překračujících dobové pojetí obrazu. Prostřednictvím vybraných děl, z nichž mnohá patří k neznámým a dosud nevystaveným, výstava uchopuje myšlenkovou bohatost umělcovy tvorby a alespoň ve zkratce nastiňuje její vývoj. (Po-zavřeno)
Jízdárna Pražského hradu
U Prašného mostu 3, 118 00, Praha 1-Hradčany
Michael Rittstein – Ve vlnách / Retrospektivní výstava Michaela Rittsteina, která probíhá u příležitosti jeho 70. narozenin, představuje průřez jeho malířskou a kreslířskou tvorbou od roku 1974 až do současnosti. Otevřeno denně.
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
RICHARD ULMAN -  51. VÝROČÍ / FOYER PALÁCE AKROPOLIS  
Galerie 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
Mélissa Mérinos - 50°32’07.1’’N 14°48’01.9’’E
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
Štěpanková & Tischler
Galerka klubu Újezd
Újezd 18/422, Praha 1
Saša Dobrovodský - PLEBEJBOYS 2 / Co mají společného kočka v tašce, Hvězdné války, cukrová vata a Včelka Mája? doufám že nic, jen se mi  v posledních letech dostaly před objektiv a teď dávám prostor vyniknout jejich příběhu v "laboratoři mysli" Újezd. Sbíral jsem od Holešovic přes Helsinky až po Santa Cruz, nešlo o koncept, jen náhodná setkání a cvaky, které se až s nabídkou výstavy v klubu dostaly do série. Možná taky obsahovou nerozvážností kompenzuji dlouholetou foto spolupráci s médii na křídovém papíře, a třeba tak naleznu pravou míru aplikovatelné patafyziky.
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jiří Trnka - V zahradách imaginace (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Josef Hampl – Do prostoru + Srdce velkoměsta – Práce na papíře ze sbírek GASK (Po-zavřeno)
Pop-up galerie: Revoluční 30
Revoluční 30, Praha, 110 00
Umělecké studio Bubec a Nadace Suška - Shameti - 30 let svobody na vlastní kůži. Vystavující umělci: Erika Bornová, Pavel Brázda, Michal Cihlář, Tomáš Císařovský, Jiří Černický, Jiří David, Epos 257, Matouš Háša, Vojta Horálek, Vendula Chalánková, Josefína Jonášová, Krištof Kintera, Lenka Klodová, Jiří Kovanda, Radek Macke, František Matoušek, Milan Mikuláštík, Aleš Novák, František Novák, Pode Bal, Roman Týc, Michal Škapa, Jindřich Štreit, Dáša Šubrtová, Timo, Jitka a Květa Válovy, Maxim Velčovský, Ztohoven.... (Kurátoři Radek Wohlmuth a Čestmír Suška na ni přizvali zhruba tři desítky umělců, jejichž práce během uplynulých desetiletí mnohdy nevybíravým způsobem komentovaly to, co se tady dělo.)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Lukáš Havrda - Atrakce (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Krátká Dlouhá - Slovenská sekce: Nad Tatrou sa blýska
Divadlo Kampa
Nosticova 2a, Praha 1
19,30 - Dokonalá pitomost / Slavná dvojice anglického humoru Bertie Wooster a jeho komorník Jeeves, doplněná o excentrickou služebnou v netradičním divadle na divadle. Držte si buřinky, jízda začíná!
Divadlo MINOR
Vodičkova 6, Praha 1
9,30 - Mami, už tam budem?, 9,30, 18h - Záhada hlavolamu, 16,30 - Čteme hrou, 18h - Bajaja / studio Damúza /
PONEC - divadlo pro tanec
Husitská 24, Praha 3
20h - Karine Ponties: SAME SAME
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Festival Akcent: Jana Svobodová, Wen Hui a kol. /Divadlo Archa a Living Dance Studio – Obyčejní lidé
Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1
19,30 - JAKUB GOTTWALD: UR FASCISM / Život, to je to, co ještě (nebo stále) nelze, anebo nemůžeme pochopit, proto neexistuje žádný předchozí plán, význam, anebo vysvětlení.
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
19,30 - ZAKOPANÝ PES (M. ARZUMANOVÁ)
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - HAPPY CHICKEN CZ - drůbeží farma (premiéra)
Pop-up galerie: Revoluční 30
Revoluční 30, Praha, 110 00
19h - "Roselyne is doing the revolution" - Cécile Da Costa / Pohybové sólo tanečnice Cécile Da Costa Roselyne is doing the revolution
Festivaly rozšířený popis
výhled
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Plzeň Design Week / Čtvrtý ročník Plzeň Design Weeku bude v retro stylu. Slavíme 30 let od sametové revoluce, a tak si připomeneme ikony a fenomény designu z dob před i po revoluci. A jak je na tom design dnes? Na prodejní přehlídku dorazí na 40 současných značek, díky kterým s přehledem a stylově vyřešíte Vánoce.
SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM
Kino Lucerna
16,45 - Experiment, 18,45 - Neonové srdce, 20,45 - Heavy Trip
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Knižní servis, 19h - CD Nonstop, 20h - High Fidelity, 22h - Reggae Club, 24h - Radio 1 Nights: CHUŤ ŽÍT
Ostatní rozšířený popis
výhled
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
10-19h - 44. veletrh starožitností Antique / Letos na podzim uplyne 30 let od okamžiku, kdy u nás byl obnoven zcela svobodný a legální trh s uměním. Obchod se starožitnostmi se začal znovu svobodně rozvíjet po téměř čtyřicetileté pauze. Podzimní prodejní veletrh tradičně přiláká návštěvníky svojí širokou nabídkou starožitností. Desítky vystavovatelů ze všech koutů ČR opět představí hodnotné prodejní exponáty.
Papírna Plzeň
Zahradní 173/2, Plzeň
20h - Smím prosit...? Pravidelná social dance, přijďte si zatančit. Neformální večer s možností naučit se novým tancům. Manželé Chadimovi Vás naučí kroky a poté…?
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
18h - EAT TO THE BEAT! / V prostorech Atria a především bistra/baru Poslední skaut zahraje nejen jako doprovod k dobrému pití či jídlu prvotřídní DJ. Užijte si skvělý večer plný dobré nálady a zábavy a dejte si pár drinků za doprovodu tropical elektro a funky disco.Vstup zdarma.
Kasárna Karlín
Prvního pluku 2, Karlín, 180 00
Svatomartinské obžerství + 19.30—akustický koncert Reinis Jaunais / Lotyšský cestující písničkář a vyhlášený kytarista. + 20h - Pardon, nezastihli jsme vás
Gymnázium Jana Keplera
Parléřova 2, Praha 6
Symposion GJK: Den studentstva - přednáškový cyklus, tento rok má fórum rámcové téma Pouto. Nabízíme studentstvu i široké veřejnosti pestrou škálu inspirativních přednášek, workshopů a uměleckých výstupů významných osobností české i slovenské scény. K tomu všemu je celá akce zdarma!
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Já, hrdina / Interaktivní expozice pro celou rodinu o fungování dopravy, složek integrovaného záchranného systému a o tom, že každý může být hrdina! Měj na starost město, řeš nehody, požáry a zachraňuj zraněné osoby. Zvládneš to? Určitě ano, jsi totiž hrdina dneška. Staň se policistou, hasičem nebo záchranářem a postarej se o to, aby vše dobře dopadlo. Expozice je určena rodinám s dětmi, poučí se ale každý.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Měsíční kurz základů práce se dřevem / Chcete pracovat se dřevem, ale nevíte, jak na to? Tady vás to naučíme. Na kurzu se seznámíte s tradiční truhlářskou prací se dřevem i jinými materiály na bázi dřeva a každou technikou si vždy vytvoříte alespoň jeden výrobek. Kurz probíhá čtyři úterky v řadě, vždy 17-21 hod.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
17-21h - Umělecké kovářství / Naučte se tvarovat rozžhavený kov. Jako budoucí kovář zjistíte, jak správně udeřit kladivem, jak pracovat s kleštěmi i další triky tohoto černého řemesla. Kurz probíhá čtyři říjnové čtvrky.