KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (28.2.2020)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
Klub 007 Strahov
Chalupeckého 7, Praha 6
DEE ÁVOTOH (cz), PRAŽSKEJ TUZEX (cz), SARASOTA (cz) / Rock / Folk / Big Beat/
Klub KAŠTAN
Bělohorská 150, Praha 6
20h - Vladimír Václavek, Aleš Pilgr (Květy), Asstma / Další z "one-man večerů", z cyklu Cool i bez plotu
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
21h - JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ: KCL (Krantz/Carlock/Lefebvre) (USA) (fusion – funk – rock) / KCL je trio špičkových hudebníků, kteří jsou vyhledávanými sidemany a studiovými hráči pro mnoho velkých osobností světové hudby. Vizionářský kytarista Wayne Krantz má za sebou spolupráci se Steely Dan, Michaelem Breckerem, Billy Cobhamem, Chrisem Potterem, Carlou Bley a mnoha dalšími, a je jakýmsi nepsaným vedoucím tria. Rytmiku tvoří neskutečný, a z kapely The Rudder u nás již dobře známý bubeník Keith Carlock, a fenomenální baskytarista Tim Lefebvre (Tedeschi Trucks Band, David Bowie). Tato kapela funguje již mnoho let, ale nikdy ne dlouhodobě, a právě proto se všichni tři hudebníci vždy znovu rádi sejdou na turné. Za inspiraci k jejich hudbě můžeme považovat elektrifikované fusion kapely Milese Davise z 60. a 70. let, s příměsí funku, rocku a elektronických efektů. Kdo chce vidět zblízka největší mistry svých nástrojů, které je jinak možno spatřit jen v obřích halách po boku Stinga či Johna Mayera, ať neváhá a navštíví jejich koncert v Jazz Docku.
METRO club Beroun
V Hlinkách 1513, Beroun
22h - SPS, DOST /PUNK/
Klub Swim
Štěpánská 36, Praha, 110 00
A² x swim invite : Karima F (NOR) + Marie Pravda
Dejvická klubovna
ulice Generála Píky, Praha 6 - Dejvice
Mama Mbaye /reggae/ + DJs Skony and friends
ROCK CAFÉ
Národní 20, Praha 1
20h - „fource.cz presents”: Half Moon Run (CAN) + support: Shey Baba (USA) / Montrealská skupina Half Moon Run o sobě dala poprvé vědět před deseti lety sérií éterických písní, které si berou to nejlepší z chladné atmosféry Radiohead nebo Alt-J. Držitelé prestižní kanadské Juno Award plánují na letošní rok třetí desku produkovanou legendárním Joem Chiccarellim (Frank Zappa, The Strokes).
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVE CONCERT: Channk, Year of Pluto, Alone Against One, PageTurners /acoustic rock, hard rock/ + after concert: COLORFUL HOUSE DJs - Pavel Bidlo, Dan Cooley /house/ + Dance Club: MINI.MUSIK DJs - LEE BURTON (ger), Schwa, Neighbour, Indigo, Ziggy, Demijohn, Pablo Alzabar /micro house/+ Chapeau Bar: DJ Goldstar /funk, soul, rare grooves/
Tančírny rozšířený popis
výhled
U Bukanýra
Nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem, nedaleko botelu Albatros
WE LOVE MUSIC: djs - Tibi, Tomics, Awacs, Soda
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - FRITZ KALKBRENNER LIVE (GER) True Colours Tour 2020support: Gunjah (DE) + DJs - Ondrej K, Fatty M
LUCERNA MUSIC BAR
Vodičkova 36, Praha 1
21h - 80’s & 90’s video party DJ Jirka Neumann
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
80‘S/90‘S/00‘S VIDEO MUSIC PARTY - Legendární párty za doprovodu hitů posledních tří dekád
Le Mirage Pavlák
Lublaňská 48, Praha 2
DJ TONER / BREAKBEAT, HOUSE/
Punto bar
Kroftova 1, Praha 5
One Year Younger Again! Bday party: Djs - Voita (bb.cz), Bazooka Joe, Lukkast&Elkas (FiS) /tech/house/breaks/
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
22h - djs NDEE & MILAN BAYER
Café Regner Plzeň
Bezručova 7 (1.patro), Plzeň
20h - VINYL FRIDAY NIGHT: dj Irlbec
Fuchs2
Štvanice, 17000, Praha
23h - Focus Group: Relaxer
Ankali
Lopuchová 6, Praha 10-Vršovice, 101 00
No Borders: Mozhgan & Solar all night long
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino DLABAČOV
Bělohorská 24, Praha 6 - Břevnov
16h – Extase (digitálně zrestaurovaná klasika z roku 1932), 18h – Chvění, 20h – 1917
Kino Ponrepo
Bartolomějská 11, Praha 1
18h - Ginger a Fred, 20,30 - Návrat ztraceného syna
Kino 35 ve Francouzském kulturním institutu
Štěpánská 35, Praha 1
16h – Chovatel, 18,30 – Bídníci, 20,30 – 25 km/h
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
14h - Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju…“/ČESKÝ VÝBĚR, ČESKÝ LEV V EDISONU/, 16,30 – 1917, 19h - Vidíš měsíc, Danieli + debata s Lenkou Klicperovou, 22h - Malý Joe
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
10,30 - Ježek Sonic, 10,45 - Hotel Transylvánie 3, 11h - V síti: ZA ŠKOLOU, 15h - Fany a pes, 15,15 - Tlapková patrola: Vždy ve střehu, 15,30 - Mosley, 16,50 - Modelář, 17,10 - Bohemian Rhapsody, 17,30, 19,30 - V síti, 19,50 - S chutí Toskánska, 21,30 - Psi nenosí kalhoty, 21,45 - Parazit + INDIE-INDIA Festival nezávislých indických filmů: 19h - Chuskit, 21h - Hladoví
Galerie rozšířený popis
výhled
PRACOVNA & Laskafe
Vlkova 36, Praha 3, 13000
"Jitka Janíková - Země ze mě / Výstava olejomaleb třebíčské malířky a výtvarnice (So, Ne - zavřeno)"
Činoherní kavárna
Ve Smečkách 26, Praha 1
ČINOHERNÍ KLUB 55 LET
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence / Jedinečně koncipována sbírková prezentace, v níž vedle řady sbírkových jsou vystaveny nové dlouhodobé zápůjčky a vybrané aforismy k jednotlivým okruhům. Jde o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
#DATAMAZE / Datové bludiště (Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem.) Út-zavřeno
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Květa Pacovská – Utíkejte na konec / Kurátor Hana Larvová / Po retrospektivě konceptuální umělkyně Květy Pacovské v Městské knihovně obracíme tentokráte pozornost na téměř neznámou, o to však důležitější část její tvorby, ve které se v 60. a na počátku 70. let paralelně s pracemi pro knihu věnovala volné grafice a objektům z papíru a kovu. Této oblasti nebyla doposud věnována náležitá pozornost, a pro příznivce jejího díla bude do značné míry překvapující. Přitom právě v této rané tvorbě jsou zformulována základní východiska, ze kterých celé mimořádné a mnohavrstevnaté dílo Květy Pacovské, zahrnující nejen autorské knihy a ilustrace, ale také obrazy, sochařské objekty a kresby, vychází. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jiří Trnka - V zahradách imaginace (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Devětsil / První a zároveň poslední výstava Uměleckého svazu Devětsil v Galerii hlavního města Prahy se konala v roce 1986, tedy před více než 30 lety. František Šmejkal ji tehdy připravil ve spo-lupráci s Rostislavem Šváchou a Janem Rousem. Česká výtvarná avantgarda dvacátých let se poté dočkala řady dílčích či monografických výstav – např. brněnského Devětsilu nebo rané tvorby Josefa Šímy, ale celistvě a s novými poznatky zpracována dosud nebyla. Připravovaná výstava a publikace je chce nejen syntetizovat, ale nabídnout i jiný uhel pohledu. Kurátorka: Alena Pomajzlová (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Jiří David - Jsem tady / Jsem tady je výstava Jiřího Davida, na které představí svá nejnovější díla. David se proslavil svými uměleckými, často až provokativními experimenty, ale tentokrát se vrací k médiu malby. (Út-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
GÓÓÓL: Hrdinové české kopané / Zážitková výstava pro celou rodinu spojuje největší příběhy české kopané s velkým hřištěm, kde se děti učí především týmové spolupráci a férové hře. Prožijte příběh začínající na plácku za městem a končící na novodobém stadionu. GÓÓÓL je výstava, která baví holky i kluky
TRAFO Gallery
Hala 14 - Pražská tržnice, Praha 7 - Holešovice
Alžběta Jungrová - Exit / Trafo Gallery představuje obsáhlou výstavu děl fotografky Alžběty Jungrové s názvem EXIT. Expozici šesti různorodých souborů doplňuje dvojjazyčná výpravná publikace. Kurátor: Alena Ochepovsky Bartková (Po, Út - zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Corporate Bodies: Laura Franzman, Judith Kisner, Marvin Moises Almaraz Dosal, Goscha Steihauer, Gabriela Těthalová, Gesa Troch./Projekt 6 studentů a absolventů různých ateliérů (malba, multimédia, sochařství) HFBK v Hamburku naráží na odlidštěný svět technologií a (ne)exaktnosti přírodních věd. Kurátor: Ján Gajdušek, Pragovka Gallery Rear (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Lukáš Musil - K tomu se dostanem / Luboš Plný - Corpus Humanum / Jiří Kubový – Obrazy / František Provazník - Čtyři životy / Trojici umělců Lukáše Musila, Luboše Plného a Jiřího Kubového spojují velká témata moderního umění - linie, prostor a prázdno, které představují  jakýsi novodobý romantismus. Výrazným prvkem ve fotografiích Františka Provazníka je hra světla a stínů(Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
400 ASA: Prostě dokument / Výstava nabízí reprezentativní ukázky současné tvorby fotografů Karla Cudlína, Jana Dobrovského, Alžběty Jungrové, Antonína Kratochvíla, Jana Mihalička  a Martina Wágnera. Autory propojuje realismus, s nímž pohlížejí na svět. Jeho proměnlivost ovšem každý zachycuje svým nezaměnitelným způsobem. Průsečíkem zájmů tvůrců dvou generací je rozmanitost lidských společenství a různorodost jim vlastních prostředí. Spolu s potřebou realizovat osobní záměry přispívají k renesanci zájmu o dokumentární fotografii vůbec. Názvem spolku 400 ASA odkazují na citlivost filmu, užívaného k pohotovým záběrům. Kurátorem výstavy je Josef Moucha (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ŠKROUPOVKA FASHION+ / Výstava představí tvorbu studentů uměleckého oboru Návrhář oděvů na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni. K vidění budou studijní kresby, fashion ilustrace i ukázky realizovaných modelů a kolekcí, a navíc soubory velkoformátových kreseb inspirovaných přírodními motivy a tématem pohybu v prostoru
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
25/947/24520 - Výstava k 25.výročí založení Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Kurátor výstavy Jan Stolín oslovil spolupracovníky z Katedry umění na FUA TUL, aby společně vytvořili multimediální uměleckou instalaci, která zprostředkovává zážitek vztahu mezi abstraktními elementy prostoru, světla, zvuku, obrazu a tvůrčího prostředí. (Po-zavřeno)
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
GALERIE ATRIUM: Kryštof Brůha - Resonare de Inter Solaris /Výstava Kryštofa Brůhy je první realizací z celkového počtu tří vítězných projektů vzešlých z Open Callu 2020 Galerie Atrium. Site-specific instalace nazvaná Resonare de Inter Solaris, navazuje na předchozí akce autorského kinetického objektu Inter Solaris, spočívající v interakci tohoto objektu s lokací, v níž je umístěn a kde prostřednictvím slunečního záření transformuje horniny nalezené v okolí této konkrétní lokace. V prostorách Galerie Atrium bude instalace Resonare de Inter Solaris nejen prezentovat tyto akce, ale bude zároveň ukazovat kinetickou sochu v rozloženém stavu, a tím zpřístupňovat jiné souvislosti, které díky magnetismu a kružnicové konstrukci budou moci na místě vyplynout. Další element výstavy bude tvořen sérií robotických kreseb znázorňujících jednotlivé výpaly hornin. Kurátorská spolupráce: Petr Vaňous.
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
GALEGION - Utopie v architektuře / Architekt roku 2018 Petr Hájek spolu se svými studenty představuje několik projektů a vizí města budoucnosti.(Út-zavřeno)
PRACOVNA & Laskafe
Vlkova 36, Praha 3, 13000
Jana Mensatorová - Bez Frází / výstava fotografií k projektu Bez Frází (So, Ne - zavřeno)
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5, Roudnice n. L.
Tomáš Polcar - Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar / Z cyklu: Severní okruh/ Monumentální site specific výstava v hlavním výstavním prostoru Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem se zcela netradičně rozšíří také o autorskou instalaci v prostorách bývalého augustiniánského kláštera. Výstavní projekt s názvem Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar, který bude prezentován od 21. února do 10. května 2020, představí výběr jak nejnovější sochařské tvorby Tomáše Polcara, tak jeho starší plastiky. (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
The New Dictionary of Old Ideas - skupinová výstava / umělci: Erick Beltrán, Verónica Lahitte, Elena Lavellés, Irmina Rusicka, Adéla Součková, Katharina Stadler, Sandro Sulaberidze, Nino Zirakashvili, Jiří Žák / kurátoři: Data Chigholashvili a Alba Folgado /Autoři projektu: Lucia Kvočáková, Piotr Sikora (Výstava vzhledem ke svému širšímu zaměření sdružuje umělce sídlící v České republice, Gruzii, Polsku a Španělsku. Výstava pojímá stále se měnící představy o regionu střední Evropy spjaté nejen s fyzickým místem, ale také jako výsledek sociopolitických, ekonomických a kulturních faktorů. Proto tato definice střední Evropy také obvykle vyvolávala spory a vytvářela dichotomické protiklady (například centrum vs. periferie) a připisovala více výhod a pozornosti určitým zemím oproti jiným a často tak vytvářela další propasti.)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
The New Dictionary of Old Ideas / Projekt The New Dictionary of Old Ideas přináší obsáhlý pohled na fenomén střední Evropy, který zkoumá prostřednictvím aktuálních politických témat, historických a geografických faktů a děl vizuální kultury tohoto regionu. Kromě dalších konceptů odkazuje projekt k Paradoxu identity a k definičnímu problému střední Evropy, který se dotazuje po její podstatě – jde o „fakt, utopii, myšlenkový koncept, nebo pouhou chiméru?“ (Umělci: Erick Beltrán, Verónica Lahitte, Elena Lavellés, Irmina Rusicka, Adéla Součková, Katharina Stadler, Sandro Sulaberidze, Nino Zirakashvili, Jiří Žák + Kurátoři: Data Chigholashvili a Alba FolgadoAutoři projektu: Lucia Kvočáková, Piotr Sikora )
Galerie VLTAVÍN
Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Roman Franta - Věrný (So, Ne-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Pod povrch – dětská výstava GASK dětem / Součástí  ID/ENTITY je sebepoznávání. Abychom poznali sami sebe a zároveň uměli rozumět světu a lidem kolem nás, nahlédli jsme s GASK dětem pod náš vlastní povrch. Jako z cibule jsme odlupovali jednotlivé slupky našeho já. Každá vrstva skrývá jednotlivé buňky, každá buňka jinou informaci o nás… Dotkli jsme se tématu rodiny, tradice, svobody; krajiny, která nás obklopuje; nahlédli jsme do míst, která nás těší nebo která nás něčím přitahují…(Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jaroslava Severová – Nejisté skutečnosti / Jaroslava Severová je od šedesátých let dvacátého století neopomenutelnou postavou současného českého umění. Její tvorba se zaměřuje na „zdrojové“ jevy světla a vizuálního dynamismu v úzkém vztahu k myšlenkovému i citovému životu člověka. Autorka se v rámci výstavního programu Přesahy grafiky představuje retrospektivním průřezem grafickou i prostorovou tvorbou + Srdce velkoměsta II / Příběh dvacátého století je neodmyslitelně spojen s fenoménem velkoměsta. Očima českých umělců 20. století zastoupených grafikou či kresbou ve sbírkách GASK zkoumá tato výstava velkoměstskou tematiku poeticky, satiricky i sociálně kriticky. Druhá navazující část projektu Srdce velkoměsta konaného v rámci programu Blackbox se zaměřuje na období od čtyřicátých let dvacátého století až do začátku jednadvacátého století. (Po-zavřeno)
Divadla rozšířený popis
výhled
Jatka 78
Holešovická Tržnice, Praha 7
19,30 - Dejvické divadlo: Elegance molekuly / Příběh o silné vizi, předvídavosti, štěstí a odměně, která přišla příliš pozdě.
Divadlo V CELETNÉ
Celetná 17, Praha 1
18h - FC RUDÝ LEV / VEŘEJNÁ ZKOUŠKA
Činoherní klub
Ve Smečkách 26, Praha 1
19,30 - ZRADA
Divadlo D21
Záhřebská 21, Praha 2, 120 00
19,30 - Zločin a trest: Dílo klasické ruské literatury v dramatizaci předního světového divadelního i filmového režiséra.
ALFRED VE DVOŘE
Fr. Křížka 36, Praha 7
20h - Wariot Ideal & Petr Forman: Iluzionista / Opera, western, balet i horror? Kabaret jednoho herce, ve kterém zazní snad úplně vše.
Divadlo ARCHA
Na Poříčí 26, Praha 1
20h - Festival Malá inventura / Jan Mocek – Virtual Ritual / Gamingová performance přivádí diváky přivádí do paralelního světa online videoher. Virtual Ritual je průzkumem digitální společnosti, již vytvářejí miliony lidí, co se každý den po celém světě logují do rozsáhlých herních světů, ve kterých je možné téměř cokoliv. Každá hra má ale svoje pravidla. Urbanista Osamu Okamura, youtuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby odhalili virtuální i reálné rituály, které formují zdánlivě beztížný svět videoher
Divadlo POD PALMOVKOU
Zenklova 34, Praha 8
19h - HAPPY CHICKEN CZ drůbeží farma
Divadlo V DLOUHÉ
Dlouhá 39, Praha 1
19h - Jak jsem se ztratil / 20. výročí premiéry
Národní galerie - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
16h, 17h, 18h - Intimní multisenzorické představení pro tři účastníky v rámci festivalu Malá inventura: Lžička pod nos s NITISH JAIN AND COLLECTIVE
ŠVANDOVO divadlo
Štefánikova 57, Praha 5
11h - Lady Macbeth z Újezdu (D. Jařab, N. Lesov) - veřejná generálka, 19h - Herecké studio ŠD: Kytice (K. J. Erben)
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura
rúzná místa v Praze
Mezinárodní festival nového divadla Malá inventura je přehlídkou těch nejvýraznějších projektů, které vznikly během uplynulého roku. Nabídne na pět desítek představení na dvaceti místech po Praze, obsáhlý doprovodný program, networkingová setkání, diskusní večery a také akce pro děti. Malá inventura má nejbohatší program za celou dobu své existence. Poprvé v historii bude festival trvat celých deset dnů. Program na malainventura.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Odvážné palce, 19h - CD nonstop, 20h - Hitparáda, 22h - Inclubator, 23h - Acidelika
Ostatní rozšířený popis
výhled
ATRIUM na Žižkově
Čajkovského 12, Praha 3 - ŽIžkov
18h - EAT TO THE BEAT! / V prostorech Atria a především bistra/baru Poslední skaut zahraje nejen jako doprovod k dobrému pití či jídlu prvotřídní DJ. Užijte si skvělý večer plný dobré nálady a zábavy a dejte si pár drinků za doprovodu tropical elektro a funky disco. Vstup zdarma.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16h - Brewstock / Již popáté chystá pivně-kulturní festival BREWSTOCK prezentace pivovarů, diskuze se sládky a majiteli a premiéry nejnovějších piv. Chybět nebude ani výborné jídlo a hudba.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
16-18h - Řemeslný kroužek pro děti 7-14 let / Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet jejich zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Děti budou pracovat na tematických projektech - od řemeslných výrobků, po kousky inspirované oblíbenými filmy
reklama