KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (22.7.2019)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty rozšířený popis
výhled
JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2 (náplavka), Praha 5 – Smíchov
22h - Ondřej Štveráček Quartet (post – bop)
Tančírny rozšířený popis
výhled
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
MONDAYS LIKE FRIDAYS!: Dance Club: DJ The Jiggy Man (uk) /rock/ + Underground Club: DJ Mad Andre (pt) /hip hop/ + Chapeau Bar: MONDAY FUNDAY DJs Petr K. a přátelé /house/
LA LOCA Music Bar & Lounge
Odborů 278/4, Praha 2
Liquid Lounge
Roxy
Dlouhá 33, Praha 1
23h - SUMMER CALLING MONDAY: djs - Filip Astelo, Xavier J/ dance, disco/
CROSS klub
Plynární 23, Praha 7
HIP HOP FREESTYLE: Rap open mic + TECHNO & TECH-HOUSE STAGE: DJ Tráva & Risto
Filmy rozšířený popis
výhled
Kino EDISON Film Hub
Jeruzalémská 2, Praha, 11000
16,30 - Florencino knihkupectví , 19h - Utoya, 22 července, 21h - Mrzout
Kino AERO
Biskupcova 31, Praha 3
v rámci cyklu Legendy v Aeru: 20,30 – Romeo a Julie / V hlavních roli milenců tehdy vycházející hvězdy Leonardo DiCaprio a Claire Danes
Kino PILOTŮ
Donská 19, Praha - Vršovice
16,30 - Na střeše, 16,45 - Lví král, 17,45 - Letní hokej, 18,45 -Mládí, 19h - Devadesátky, 19,15 - Yesterday, 20,45 - Avengers: Endgame Bring Back + bonusy, 21,15 - Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři, 21,30 - Zelená kniha
STALIN
Letenské sady, "pod kyvadlem"
21,30 - Americké filmové léto: První člověk
Galerie rozšířený popis
výhled
Americké centrum
Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana
13-16h - Svatý Jan Nepomuk Neumann – Americký světec českého původu / Výstava připomíná odkaz Jana Nepomuka Neumanna, rodáka z jižních Čech, který se stal prvním mužem Severní Ameriky, jenž byl svatořečen. Na jeho památku se koná v jeho rodných Prachaticích mezinárodní výtvarný workshop SALVE, na kterém vznikají pod štětci umělců z celého světa originální obrazy
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Viktória Černegová a Olga Sosnowska - Regulace blízkosti / Multimediální výstava sledující ambivalentní vztah matky a dcery. Umělkyně otevírají otázky, které překračují komfortní zónu  (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
MUD* pro Šetlíka (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Dům fotografie
Revoluční 1006/5, Praha 1
JIŘÍ HANKE -  FOTOGRAFIE 1973-2018 / Dokumentarista Jiří Hanke (1944) se věnuje dlouhodobým, sociálně zaměřeným projektům. Jeho fotografie nezřídka inspirovalo rodné Kladno. Nejdéle uzavřeným souborem jsou Lidé z Podprůhonu 1974–1989 (knižně 1995). Historická hodnota dokladů o doznívajícím životním stylu dělnické kolonie byla zřejmá i bez nynějšího časového odstupu. Dobově zakotvená svě-dectví o lidské existenci zároveň přesahují zobecněním výpovědi regionální východiska (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Zámek Troja
U Trojského zámku 1, Praha 7-Troja
ALEŠ HNÍZDIL / JIŘÍ KAČER (Hnízdil a Kačer si pro své sochařské realizace vybrali zcela rozdílné cesty i materiály a jejich práce se budou právě odlišnými přístupy k formě i výrazu zajímavě doplňovat. Zatímco první pracuje s vertikálně orientovanou efemérní formou abstraktních drátěných konstrukcí s kinetickými detaily, druhý naopak preferuje kámen v komorním i monumentálním formátu s graficky formulovanou strukturou na povrchu ležících bloků) Po-zavřeno
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Jiřičná / U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost /zavřeno v út/
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Renáta Fučíková -  STORIES / magický a pestrý pohled na fakta i mýty našich dějin i vhledy do každodennosti. Příběhy v podání autorky, proslulé u nás i v zahraničí zejména dětskými autorskými knihami, se budou v komplexních celcích i drobných detailech snažit odpovědět na otázky, které si pod dotekem fantazie někdy pokládá každý z nás (Po-zavřeno)
Ateliér Františka Bílka (dlouhodobá expozice) / Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech realizoval podle vlastních plánů František Bílek v letech 1910–1911. Bílek byl především sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celistvá prostředí, v nichž by díla vzájemně myšlenkově propojená s architekturou naplňovala své základní poslání: spiritualizaci lidského života. Expozice v Bílkově vile návštěvníkům prostřednictvím vybraných děl (sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika), umístěných v unikátní architektuře vily, v jejím ateliéru i rezidenčním prostoru, přibližuje osobité dílo umělce, které tvoří významnou položku v kontextu českého a světového moderního umění. V suterénu je badatelům k dispozici nové Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života a tvorby. (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Michaela Maupicová / Dílo předčasně zesnulé umělkyně představuje ve výběru výstava připravená kolektivem kolegů z GHMP a kurátora Petra Vaňouse. Tato „kreslířka a malířka s přesahem k objektu, instalaci a novým médiím, si za dobu svého působení vypracovala osobitý výtvarný projev ‚dějové abstrakce‘, kterou bychom mohli označit za svého druhu existenciální. (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Ladislav Jezbera: Co chvíli nový vesmír /Objekty a instalace Ladislava Jezbery jsou způsobem vizualizace objevů fyziky, matematiky, filozofických teorií, a především osobitým příspěvkem k dnešnímu sochařství/, Šperkařské studio Zorya: Rituál /Avantgardní klenotnictví designérského tademu Zdeňka Vacka a Daniela Pošty se zabývá ve své galerijní instalaci rituální proměnou, která změní své nositele pomocí nošení šperků Zorya/, Jan Harant: Pusť se a věř /Jan Harant představí nejnovější sérii expresivních obrazů s výraznou barevností, které reflektují autorův vnitřní boj s minulostí a realitou/, Eugenio Percossi: Death is cool /Konceptuální malba italského umělce žijící na zámku v nedalekých Třebešicích/ (Po-zavřeno)
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Karel Nepraš: Egypt . Giacometti - Nepraš /  Jaroslav Sůra: Hudba z plakátu / Jan Špaček: Obrazy 2018 (Po-zavřeno)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Lukáš Machalický: Intervence / Pro tvorbu Lukáše Machalického je příznačná formální, instalační i architektonická čistota, která zdánlivě vylučuje jakoukoliv živelnost nebo nahodilost. Přesto právě odchylky, balancování, dvojakost a systémy, které selhávají, sehrávají v práci tohoto autora klíčovou roli. Není nutné uvádět konkrétní situace, podstatná je šíře – od banality po závažnost.  (Po-zavřeno)
Palác Akropolis
Kubelíkova 27, Praha 3
JANA KUPČÁKOVÁ - VIA ITALIA
Městská knihovna
Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Karafiáty a Samet / Umění a revoluce v Portugalsku a Československu /1968–1974–1989Kurátorky: Sandra Baborovská, Adelaide Ginga
Galerie hlavního města Prahy - Dům u Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Zvuky / Kódy / Obrazy - Akustický experiment ve vizuálním umění (Spolupráce: Milan Guštar, Miloš Vojtěchovský, Agosto Foundation, kurátoka: Jitka Hlaváčková) Doprovodný program SONIC CIRCUITS rozšiřuje výstavu o sérii představení a akcí, které se konají buď v přednáškovém sále expozice v Domě U Kamenného zvonu, v baletním sále paláce Colloredo-Mansfeld nebo ve veřejném prostoru. (Po-zavřeno)
Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
Sculpture Line 2019 / Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 5. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je Novoměstská radnice. Otevřeno denně 8 - 24 hod. Prohlídka zdarma.
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Penetrace – fluidní malba: skupinová výstava se silným uměleckým zastoupením zkoumající hranice současné malby / Vystavující: David Böhm, Jiří Franta, Michaela Černická, Jakub Choma, Aleksandrida Jordanova, Martin Kolarov, Marek Meduna, Patrik Pelikán, Jiří Straka, Petra Švecová, Tomáš Vaněk, Adam Vít (Kurátor: Jiří Černický)
Galerie Miroslava Kubíka
Smetanovo nábřeží 71, Litomyšl
Zorka Ságlová / Dílo autorky se vyznačuje neobyčejnou rozmanitostí formálních projevů na jedné straně a mimořádnou kontinuitou a vnitřní provázaností, která vychází ze systematického opětovného zpracování a aktualizování jednou nalezených témat, na straně druhé. Představeny jsou přitom především dva tematické okruhy: tvorba vycházející z autorčina textilního školení v ateliéru Antonína Kybala na VŠUP a tvorba inspirovaná prací s fotografiemi i vlastní fotografické práce, jejichž inspiraci můžeme mimo jiné jistě hledat také v celoživotním soužití s fotografem Janem Ságlem. Kurátorka výstavy Lenka Šimková(Otevřeno- Pá, So, Ne)
Galerie hlavního města Prahy - Colloredo-Mansfeldský palác
Karlova 2, Praha 1
Lukáš Machalický – Intervence (Kurátorka: Hana Larvová) Pro tvorbu Lukáše Machalického je příznačná formální, instalační i architektonická čistota, která zdánlivě vylučuje jakoukoliv živelnost nebo nahodilost. Přesto právě odchylky, balancování, dvojakost a systémy, které selhávají, sehrávají v práci tohoto autora klíčovou roli + Ondřej Filípek - Start Up (Kurátor: Jakub Král) V centru práce Ondřeje Filípka se objevuje lidská figura, která stojí na ruinách naší současnosti, kterou se pomocí jejích již dávno pohřbených reliktů snaží obnovit. Autor na Akademii výtvarných umění prošel sochařskými ateliéry Jaroslava Róny a později Lukáše Rittsteina a v roce 2018 absolvoval školu figurálního sochařství a medaile Vojtěcha Míči (Po- zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
ARTEDUCO / Jak souvisí tvorba umělce s působením pedagoga? Výstava ARTEDUCO mimo jiné sleduje vzájemné působení vysokoškolských pedagogů a jejich studentů. Obrazy, kresby, fotografie, sochy a objekty vystaví například Kurt Gebauer, Barbara Benish, Vladimír Franz, František Hodonský či Veronika Rónaiová
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Tváře expresionismu (1905–1925) Slovinsko – Čechy – Německo / Česká veřejnost má poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž někteří studovali v Praze, ale současně je ovlivnilo i německé prostředí. Současně bude představena tvorba českých a německých autorů (Filla, Čapek, Špála, Nolde, Kirchner, Schmidt-Rottluff ad.) (Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
GASK TEENS Odhodlání / Lhostejnost / Výsledky celoročního projektu středoškolských studentů představuji novou dvojici stavů mysli, která dočasně rozšíří stálou expozici Stavy mysli / Za obrazem – obměny a intervence.(Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
SCREENING – Současná serigrafie (Přesahy grafiky) / Výběr děl z posledních několika ročníků Mezinárodního serigrafického sympozia Ostrava (ISSO), které programově podporuje současné projevy grafické techniky serigrafie čili sítotisku (anglicky „screenprint“) / Po-zavřeno
Galerie FOTOGRAFIC
Stříbrná 2, Praha 1
Andrea Sobotková - The bear has keen sense that enables it to hunt at dusk / Šachty, schodiště, vyhlídkové věže, mosty, žebříky, komíny. Na pozadí řetězce popisů a fotografií vzniká instalace materializující podvědomé procesy snění - do nejniternější oblasti našeho bytí se vkrádají neznámé obrazy z archivu kolektivní paměti. (Po-zavřeno)
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Benedikt Tolar - Autopark / umělecká instalace / Sochař zde svým typickým svérázným humorem kriticky reaguje na současnost. Propojení zdánlivě neslučitelných věcí tvoří nečekaně překvapivé kontexty. Příroda prorůstající postupně chátrajícími autovraky nutí diváka k zamyšlení nad ekologií a recyklací. 
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
The Trouble Is Staying / skupinová výstava - Vivian Caccuri, Patricia Dominguez, Ane Graff, Ingela Ihrman, Pedro Neves Marques, Rachel Pimm, André Romão, kurátorka: Inês Geraldes Cardoso + Galerie Kostka: Magdalena Lazar: Laboratory / kurátorka: Zosia Malysa
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Stavy mysli / Za obrazem – Obměny a intervence / Jedinečně koncipována sbírková prezentace, v níž vedle řady sbírkových jsou vystaveny nové dlouhodobé zápůjčky a vybrané aforismy k jednotlivým okruhům. Jde o tzv. „intervence“, neboli dílčí průniky tvorby současných umělců, které reflektují konkrétní tematické okruhy jinak než cestou „klasické“ sochy či závěsného obrazu (Po-zavřeno)
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
The Trouble Is Staying / umělci: Vivian Caccuri, Patricia Dominguez, Ane Graff, Ingela Ihrman, Pedro Neves Marques, Rachel Pimm, André Romão /kurátorka: Inês Geraldes Cardoso
MeetFactory
Na Sklárně 15, Praha 5
GALERIE KOSTKA: Magdalena Lazar: Laboratoř živých sentimentů /kurátorka: Zosia Malysa
Galerie Arcimboldo
Lázeňská 4, Praha 1, 118 00
Neviditelná města - skupinová výstava: Jakub GELTNER / Igor GRIMMICH / Jana KASALOVÁ / Petr MALINA / Jiří MATOUŠEK / Jaroslav RÓNA / Martin SKALICKÝ / Michal ŠKAPA / Jakub TYTYKALO. Výstava Invisible cities (Neviditelná města) inspirovaná stejnojmennou knihou spisovatele Itala Calvina propojuje slavné barokní lepty italského umělce Giovanniho Battisty Piranesiho zobrazující pohledy na Řím a realizace devíti výrazných současných českých autorů, inspirované městským prostorem. Jejich urbanistické celky nezachycují většinou konkrétní města a jsou spíše metaforou vyvěrající - či ztrácející se - v utopii, mýtech a historii. Na výstavě se tak objeví fragmenty, detaily, apokalyptické scény, asambláže, ale také neosobní prostory, které jsou paralelou k našemu reálnému světu.Kurátor: Radek Wohlmuth (Ne, Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
ART-BRUT-ALL: Empirická zkouška možné soudržnosti přístupů, se kterými operuje metalová subkultura, principů či strategií v současném výtvarném umění a aktuálních tendencí ve společnosti (Út-zavřeno).
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
Antonín Jirát— Mimo chápání, Markéta Othová— Svět knihy (Ne, Po-zavřeno)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Jaroslav Vožniak - Naděje zanech, kdo mnou ubírá se! / Výstava českého malíře a tvůrce asambláží Jaroslava Vožniaka (1933–2005), v jehož dílech se obsedantně objevuje téma rozkladu, kolážovitého až klipovitého vnímání reality a především téma paralelního světa bizarní rozkoše médií a reklamy. Ze sbírek GASK. (Po-zavřeno)
Galerie Artwall
Nábřeží kapitána Jaroše
Artur Żmijewski - Úplní (na fotografiích se proplétají nahá těla v nezvyklých pózách. Při bližším pohledu rozeznáme chybějící údy, nebo naopak končetiny zdánlivě přebývající, postavy s rukama na místo nohou vytvářející zvláštní bytosti. Fotografie mezinárodně známého polského umělce Artura Żmijewského otevírají otázku po tom, jaké tělo je považované za dokonalé. Výstava je organizovaná u příležitosti 25. výročí Centra Paraple, které od svého založení pomáhá lidem s poraněním míchy. Výstava symbolizuje pomoc a podporu spoluobčanům s tělesným postižením)
GASK - Galerie Středočeského kraje
Barborská 53, Kutná hora
Alej světců / Představuje díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytváří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Dlouhodobá expozice přízemí GASK (Po-zavřeno)
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1, Praha 7
Sadofsky & Trantina - Omezená viditelnost obyčejných věcí /Pro uměleckou dvojici Sadofsky & Trantina, jejichž tvorba často čerpá podněty z banality každodenního života, politických a dějinných událostí či mediální reality, neexistuje téma, které by se nedalo umělecky uchopit.(Út-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Josef Duchan – Intuice / Výstava Intuice prezentuje nejnovější tvorbu Josefa Duchana (1970), absolventa Akademie výtvarných umění, ateliéru Grafika 2 Vladimíra Kokolii a později ateliéru Restaurování malířských děl Karla Strettiho. V centru autorova zájmu je tu především kresba – obsesivní dráha mnoha linek a bodů, které vytvářejí hustou barevnou strukturu. V tom, co kreslí a maluje je přímá a ničím nekomplikovaná spojinice s viděným a prožívaným (Po-zavřeno)
Villa Pellé
Pelléova 10, Praha 6
Alžběta Skálová – Chůze v šeru / Na výstavě s názvem Chůze v šeru představí v dosud největším rozsahu zejména svoji volnou tvorbu, rozbíhající se mnoha směry. Ta je základem i pro její imaginativní a ceněnou tvorbu ilustrační, která v expozici bude ukázána v celém tvůrčím procesu od skicáků po originály ilustrací a přípravných kreseb(Po-zavřeno)
Galerie 35 m2
Víta Nejedlého 23, Praha 3
New Aliens Agency
Muzeum umění a designu Benešov
Malé náměstí 74, Benešov, 256 01
Jiřina Šmídová - Jediné co pomáhá je láska/výstava fotografií věnovaná Rettově syndromu (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
PRAGOVKA GALLERY POP-UP: Katharína Mercedes Marszewski - Kosmos Open Hours / Umělkyně se v galerii setkává s elektrikářem, aby se naučila pracovat s elektřinou. Při této příležitosti vytvoří svůj nový oděv (kurátorka: Veronika Čechová) Ne,Po-zavřeno
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
THE WHITE ROOM: Tomáš Ruller - WHITEWASHING / VYBÍLENÍ : Post-mediální spolu-kreativní post-artová společenská in(ter)vence, architektonicky sdílená fyzicky skulpturální graficky penetrující spolu-práce, mo(nu)mentální realizace (Kurátor: Kateřina Lenzová) Ne,Po-zavřeno
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
PRAGOVKA GALLERY ENTRY: Tomáš Bryscejn, Tania Nikulina - Burn down my tent, till the rent / Performativní instalace navazující na dřívější tvorbu obou autorů, která vychází z jejich společného zájmu o zkoumání možností uměleckého objektu a scénografie. V galerii vyroste fantaskní architektura, jenž si podrobí návštěvníka a předurčí jeho pohyb prostorem (Kurátorka: Kristýna Péčová) Ne,Po-zavřeno
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Zikmund 100 / Dva mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se vloni vypravili po stopách Hanzelky a Zikmunda. Za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala šedesát let před nimi. K vidění budou vybrané fotografie spolu s původními snímky.
DEPO 2015 Plzeň
Presslova 14, Plzeň
Doris Tesárková Oplová - Po vlastní ose / V rámci akce Skvosty s vůní benzínu bude zahájena výstava obrazů plzeňské malířky Doris Tesárkové Oplové. Umělkyně vytvoří pro tuto příležitost zcela novou tématickou sérii obrazů.
Divadla
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Festivaly rozšířený popis
výhled
Sculpture Line - Mezinárodní sochařský festival
Praha / Na Příkopě 15, Náměstí Republiky, Jungmannovo náměstí
3 státy – 15 měst – 16 umělců a přes tři desítky soch. Mezinárodní sochařský festival Sculpture line již po páté proměňuje ulice, náměstí a veřejná prostranství v živé galerie. www.sculptureline.cz
Radio 1 rozšířený popis
výhled
Radio 1
18h - Degustace designu, 18,10 - Vintage Cool (TeaJay Ivo), 19h - CD nonstop, 20h - Ešus, 21h - Hudba za dobrou práci, 22h - Čtení se strýčkem Míšou, 23h - Jazz a Fusion, 24h - Radio 1 Nights: XYZ
Ostatní rozšířený popis
výhled
Zach's pub Plzeň
Palackého náměstí 31/2, Jižní Předměstí, Plzeň
Hospodský kvíz
FRANCOUZSKÝ INSTITUT
Štěpánská 35, Praha 1
Francouzsko-česká hudební akademie v Telči
Anděl music bar Plzeň
Bezručova 5 a 7, Plzeň
19h - PUBQUIZ na DVORKU
FOTOGRAF gallery
Školská 28, Praha 1
19h - prezentace a beseda Návrat na Krym a projekty Andrii Konontseva / Sevastopolský rodák a v Čechách vystudovaný fotograf Andrii Konontsev ve svých projektech kontinuálně řeší téma ukrajinsko-ruských vztahů a krymskou otázku. Jako hosté prezentace a besedy se představí Milan Bureš, fotograf a filmař dlouhodobě zaměřený na post-sovětské republiky a Rusko, autor fotografických knih Sevastopol a East of Eden, a spolu s ním Michal Lebduška, analytik Výzkumného centra AMO se specializací na politický, bezpečnostní a společenský vývoj na Ukrajině a ukrajinsko-polské vztahy. Moderátorem besedy je Stanislav Bříza, zakladatel publikační platformy BFLMPSVZ, který s Andriim Konontsevem momentálně dokončuje jeho knihu Homecoming..