KULTURNÍ SERVIS
KULTURNÍ SERVIS

Kdy:

pondělí - pátek

8:10   telefonická pozvánka
10:00 kina, galerie, divadla
11:40 koncerty, tančírny, festivaly
13:00 kina, galerie, divadla
16:15 koncerty, tančírny, festivaly

sobota - neděle

11:00 + 16:20

Výpis k dnešnímu dni (26.2.2021)
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Více zde
Koncerty
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Tančírny rozšířený popis
výhled
CHAPEAU ROUGE
Jakubská 2, Praha 1
LIVESTREAM - DJ’S ABAB & DUMA
Filmy
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Galerie rozšířený popis
výhled
Národní galerie Praha - Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Krátká komentovaná videa k dílům Rembrandta Harmensz. van Rijn představuje kurátorka výstavy Rembrandt: Portrét člověka Lucie Němečková. Videa jsou dostupná na Youtube kanálu a webu NGP.
Památník národního písemnictví
XVI. Trienále českého ex libris 2020 - virtuální výstava
Pro knihy, pro sbírku, pro radost /XVI. Trienále českého ex libris 2020 - virtuální výstava/  - online výstava současné tvorby drobné grafiky ex libris (neboli knižní značky) pořádá Památník národního písemnictví
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
ON-LINE výstava: JOSEF HOFFMANN - Česká situace 2020 / letmý pohled na aktuální stav českých realizací  jednoho ze zakladatelů moderní architektury/ soupis / kurátor: Martina Lehmannová, Dan Merta (úvodní texty: M. Lehmannová, J. Potůček, D. Šubrtová, grafika: J. Příhoda)
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5, Praha 1
Online výstava - Praha – město pro lidi / Praha je město s neopakovatelným geniem loci a nepřeberným množstvím nádherných památek, město s bohatým kulturním a společenským životem, se skvěle fungující městskou hromadnou dopravou, město ve kterém za posledních pár let začínají ožívat i zapomenutá a zanedbaná zákoutí. Hon za pouhým ekonomickým růstem v průběhu posledních třiceti let však poznamenal v některých aspektech velmi negativně naše hlavní město + nový web neobsahuje pouze výstavu, ale je rozšířen o krátké videorozhovory (M. Pixová, P. Bednár, A. B. Háblová, V. Filler, I. Vašourková, F. Matějka, V. Ježek, V. Sigmund, D. Merta, V. Masare, J. Onderka, P. Janda ad.)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Max Vajt - Up in the sky / Velkorysá instalace intermediálního umělce Maxe Vajta z nastupující umělecké generace na příkladu fiktivní letecké havárie poukazuje na odvěkou dystopickou tendenci společnosti si v krizových momentech představovat ideální verze minulosti jako funkční model pro již dávno ztracenou budoucnost. „Ta neexistuje ani pro osmdesát šest pasažérů nikdy nepřistávajícího letadla. (…) Zdánlivě nekonečný, v časoprostoru neukotvený a cyklický příběh vyzývá diváka k dešifrování skutečné sekvence událostí, zároveň je to ale úkol předem prohraný. O všem bylo rozhodnuto už dávno před Vaším vstupem,“ dodávají autor Max Vajt a kurátor Jen Kratochvil (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Miriam Kaminská - Člověk, červeň, zem / Při vstupu do nově vzniklého prostoru Foyer (ať již fyzického, či v online prostředí)se návštěvník ocitne tváří v tvář propojení člověka s okolím. Figurální tvary vybraných prací přechází do téměř abstraktních linií a poukazují na provázanost antropomorfních a vegetativních tvarů, které lze vnímat jako symbol života obecně. Sochařka se v názvu odkazuje na etymologický kontext: společný kořen slov krev, červená, země a člověk v hebrejském jazyce. Kurátorka: Iva Mladičová + Michaela Munzarova a Marcel Rozhoň - Půl / pool / pak bude výstava Michaely Munzarové a Marcela Rozhoně s názvem Půl na pool, která se v reakci na uzavření kulturních institucí obrací do virtuální reality, kde bude přístupná jako interaktivní hra. Druhá část výstavy vznikne poté fyzicky na míru specifického prostoru bývalé kuchyně, v níž nyní The White Room sídlí. Michaela Munzarová je rezidentkou Pragovky, a zároveň také autorkou všech dosud uveřejněných 3D variant výstav Pragovky. Kurátor: Viktor Čech (Po-zavřeno)
Pragovka Art District
Kolbenova 34, Praha 9
Adam Hudec - Vzduchoprach(y) / Projekt slovenského umělce trvale usazeného ve Vídnia úspěšného v mezinárodním kontextu (jmenujme například Bi-City Biennale v Šen-čenu či Design Biennale BIO 26 v Lublani), zkoumá poškození životního prostředí prostřednictvím specifických, vizuálně přitažlivých a hlavně funkčních objektů, které v reálném čase měří a ukazují prachové znečištění ovzduší v dané lokalitě. Přesto, s ohledem na vládní nařízení, bude vstup návštěvníka do galerie s největší pravděpodobností uzavřený.Na projektu se spolupodílí berlínksý Dusts Insitute. Kurátorka: Veronika Miškovičová  + Marta Fišerová - Čtvrtý skleník/ Umělecko-výzkumný projekt odhaluje zapomenutou historii myslibořického panství a jeho soudobého majitele Josefa Taaffe, anglického aristokrata žijícího na českém venkově počátkem 19. století, který neváhal zbudovat velkorysou botanickou zahradu, kde shromáždil mnoho exotických rostlin z celého světa. (Po-zavřeno)
Divadla
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Festivaly rozšířený popis
výhled
Malá inventura 2021 - online
20h - Live stream na YouTube Malá inventura: Umělecké duo Verrich / Gogmogl Produktion: Fuga 89 (Plánovaná repríza představení se za současné situace bohužel nemůže uskutečnit. Proto pro vás zpřístupňujeme česko-německou originální videoknihu, která je součástí původní performance a zároveň samostatným audiovizuálním dílem. DOPORUČUJEME ji promítnout bez pauzy, na co největší obrazovce a se zvukem nastaveným na maximální snesitelnou hlasitost. V performance jsou obvykle používány barvité, naživo vytvářené vůně a pachy, které je v domácích podmínkách možné nahradit různými prostředky od vonných tyčinek až po pálení pubického ochlupení. Také je dobré během sledování šetřit ostatním světlem, zapálit vzpomínkovou svíčku a nalít si skleničku třeba dobrého vína… Přejeme intenzivní fugu zkušeností!)
Radio 1
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
Ostatní
výhled
Pro tento den zde není žádná akce.
reklama