Článek Soutěž

KONCERT GENTLEMAN SOUND NA NOVOMĚSTSKÉ RADNICI

Koncert Gentleman Sound (Milan Cais & Ondřej Smeykal) v Novoměstské radnici v Praze

Pro všechny milovníky nevšedních hudebních zážitků tu máme jeden skvělý tip! Dva vynikající hudebníci MILAN CAIS (bicí) a ONDŘEJ SMEYKAL (didgeridoo, gong), jejichž hudební tvorba se pohybuje od lyrického ambientu až po radikální rytmické vlny vystoupí 23. října v krásném historickém sále v Novoměstské radnici v Praze.

Charizmatický všestranný umělec Milan Cais je nejen špičkovým hráčem na bicí, ale také zpěvákem, textařem a zakladatelem skupiny Tata Bojs.

Ondřej Smeykal je podle americké organizace Didge Project jedním z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě. 

Přijďte se nechat unést na vlnách zvuků a melodií, které tepou rytmem Země. Spojení australského domorodého hudebního nástroje didgeridoo a bicích vám přinese úchvatný zážitek a rozezní každou buňku ve vašem těle. 

Pokud máte rádi rytmus a hledáte nové, svěží a nevšední hudební zážitky, pak je tento koncert přímo stvořený pro vás. 

Vstupenky zakoupíte na https://cestainspirace.cz/vstupenky/#/68

MILAN CAIS

působí od roku 1988 ve skupině Tata Bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent. Natočil s ní zatím deset řadových alb, za která skupina postupně obdržela desetkrát výroční cenu Anděl a řadu dalších ocenění. Kromě hudební kariéry je také známým sochařem a výtvarníkem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Je magistrem umění a tvoří pod jménem p3D-01. Jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě v japonském Aiči. Ilustroval také knihu Nanobook svého přítele Mardoši, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

ONDŘEJ SMEYKAL

objevuje svým unikátním a svérázným projevem nové, dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo. Posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvu. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximálním využitím dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí Ondřej z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo jeho živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu. Koncertní hra zcela prostá jakéhokoliv přednahrání nebo mixování částí skladeb je i zkušeným didgeridoo hráčům těžko pochopitelná. Při živém zhlédnutí vystoupení v posluchači často vyvolává jen němý úžas.

Foto: Blanka Křikavová

Soutěž

Ve středu 18.10. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama