Článek Rozhovor Soutěž

KINO SVĚTOZOR SLAVÍ DVACET LET

V dubnu 2024 kino Světozor oslaví 20 let novodobé historie provozu třídenní přehlídkou filmů, které jsou v české distribuci opomíjené, ale o to víc je stojí za to vidět. Oslavy proběhnou od 26. do 28. dubna a ponesou se ve znamení barevnosti a moderní dramaturgie kina.

Světozor je kino programově reagující na moderní světovou a festivalovou filmografii. „Výročí se většinou nesou v duchu retrospektiv, my jsme se ale rozhodli jít opačnou cestou. Jelikož nabídka Světozoru vždy vychází z aktuálních festivalových hitů, tituly pro přehlídku jsme hledali mezi těmi, u nichž jsme doufali, že se na základě festivalových úspěchů dostanou i k nám na plátno, ale bohužel se tak nestalo,“ říká k programu dramaturgyně Jana Trnková. Diváci tak mají jedinečnou příležitost během třídenní filmové přehlídky zhlédnout zahraniční kritikou kladně přijímané snímky, na které se v české distribuci bohužel nedostalo. 

Přehlídku kino odstartuje 26. dubna roztomilým indie mockumentary Marcel, ulita s botami od studia A24. V nabitém programu dále naservíruje například filmovou posedlost Red Rooms, nečekaný hit z loňského karlovarského festivalu. Do výběru se dostal i působivý thriller Netvor japonského režiséra Hirokazu Kore’eda, který sklidil úspěch na festivalu v Cannes. Japonskému dramatu bude kontrastovat uklidňující animovaná senzace pro děti i dospělé Robot a pes. Na Oscara nominovanýsnímek o síle přátelství překypující kinematografickými odkazy na známé filmové hity taktéž zaznamenal úspěch na premiéře v Cannes. Fanoušky literárního velikána Haruki Murakamiho potěší japonsko-francouzská symbióza v podobě filmové adaptace několika jeho povídek Slepá vrba, spící žena. Zkrátka nepřijdou ani milovníci analogového filmu, protože Světozoru se společně s distribuční společností Aerofilms podařilo k narozeninám získat originální 35mm kopii v Benátkách premiérované novinky Sofii Coppoly – Priscilla.

Program:

26. 4.

15:00 | Frankenstein (NT Live)

18:00 | Marcel, ulita s botami

20:30 | Red Rooms

27. 4.

16:00 | Robot a pes

18:00 | Vzplanutí na Rye Lane

20:30 | Priscilla (35mm)

28. 4.

18:00 | Slepá žena, spící vrba

20:30 | Netvor

Předprodej vstupenek naleznete na webu kina: https://tinyurl.com/Dvacet-Svetozor

Rozhovor

18.4.2024 17:00

O dvaceti let kina Světozor si budeme povídat ve čtvrtek 18.4. v 17 hodin. Našimi hosty budou ředitel Kina Světozor Julián Naglmüller a dramaturgyně kina Jana Trnková.

Soutěž

Ve středu 17.4. a v pondělí 22.4. můžete soutěžit o dvě vstupenky na různé projekce filmu.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama