Článek Soutěž

KINO SVĚTOZOR SLAVÍ 18 LET

Kino Světozor v květnu oslaví 18 let přehlídkou filmů pouze pro plnoleté

V květnu 2022 pražské kino Světozor dosáhne „plnoletosti“. 18 let od začátku svého novodobého provozu připomene přehlídkou filmů od 10. do 12. května. Zletilí diváci se mohou těšit na erotická dramata Nymfomanka, Love, Climax a Shortbus. Poslední zmíněný film Světozor promítne exkluzivně z 35mm kopie.

Osmnácté narozeniny jsou pro každého velkým milníkem v životě. A jak jinak oslavit narozeniny kina než filmovou přehlídkou. „Jelikož je Světozor plnoletý, vybrali jsme filmy dostupné až od osmnácti let a zároveň ty, které byly v našem kině v minulých letech velmi úspěšné,“ objasňuje výběr Vojtěch Marek, ředitel kina. „Chceme našim divákům dát další šanci je spatřit na velkém plátně. Třeba pokud filmy tehdy neviděli nebo si znovu chtějí odnést silný zážitek z kina, což se zaručeně stane zejména u filmu Climax, který má naprosto famózní soundtrack.“

První den přehlídky, v úterý 10. května ve 20:30, se diváci mohou těšit na Shortbus(2006), jenž sleduje osudy několika obyvatel New Yorku, kteří se potýkají se svými sexuálními a milostnými vztahy v undergroundovém klubu Shortbus. Film měl ve Světozoru premiéru za účasti tvůrců a letos bude promítán z unikátní 35mm kopie.

Ve středu se budou radovat zejména fanoušci kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera. Na plátno oblíbeného kina se vrátí úspěšný dvojfilm, který v roce 2014 vyprodával kinosály. Obě části Nymfomanky (2013) uvede Světozor hned za sebou v 18:00 a 20:30. Vyprávění hlavní hrdinky je rozděleno do osmi kapitol, ve kterých se postupně dostáváme od jejího mládí a dospívání až k dospělosti.

A v poslední den přehlídky už bude plátno patřit francouzskému filmovému mistrovi Gasparu Noé. Od 18:00 se diváci mohou erotické dramaLove(2015), vzrušující příběh o chlapci, dívce a další dívce. Ve 20:45 na něj naváže party horor či drogový muzikál Climax, který se v roce 2018 stal jedním z největších překvapení festivalu v Cannes. Celý program a další informace najdete na: www.kinosvetozor.cz/?festival=osmnact.

Pražské kino Světozor je třísálové artové kino v samém srdci města. Provoz kina byl znovu obnoven v roce 2005. Vedle klasických projekcí distribučních filmů hostí dodnes řadu filmových přehlídek, festivalů, ale prostřednictvím živých přenosů i záznamů přináší to nejlepší z operních, baletních, divadelních či koncertních pódií z celého světa.

Soutěž

V úterý můžete soutěžit o tři vstupy na film Love ( 12.5. od 18,00 hod.)

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama