Rozhovor Soutěž

Katarzia

TZ – Vychází první singl z nového akustického alba Katarzie

Prvním singlem z nového alba zpěvačky, skladatelky, textařky a producentky Katarzie je píseň Piesok. V baladicky laděné písni, která album Šťastné dieťa otevírá, zprostředkovává pocity stesku po vztahu, který se vynořuje ze vzpomínek: „Ponáram ruku do piesku, jemnosť mi pripomína obrys, čo nemá hranice. Ako keď ťa hladkám po chrbte, pamäť premieta z vnútra viečok na mihalnice. … Vidíš krásu v každom, preto ju vidíš vo mne… učíš všetkých, ako sa cítiť voľne…“ Text se s hudbou mísí do obrazů a emocí, které se okamžitě přenášejí na posluchače, a přitom si v něm každý může najít kus svého vlastního příběhu. Právě díky svým osobitým textům bývá Katarzia označována za hlas své generace. S otevřeností a empatií v nich mluví o aktuálních pocitech žen skrze obrazy mezilidských vztahů v současném světě.

K písní Piesok zároveň vychází lyric video Davida Babky laděné do vizuálu celého alba, který vznikl s využitím umělé inteligence ve spolupráci fotografického dua shotby.us a grafického designéra Jiřího Mocka ze studia Permanent Office.

Lyric video je ke zhlédnutí zde:

Singl je dostupný na všech streamovacích platformách: https://lnk.to/piesok

Štastné dieťa je zpěvaččiným šestým studiovým albem a tentokrát je ryze akustické. Všech deset nových písní složila Katarzia na pianinu, které zdědila po prarodičích a nedávno přestěhovala z Košic do Prahy. Album bylo nahráno ve studiu Sono Records Doupě a produkoval jej Petr Ostrouchov, který na něm zároveň hraje na kytary. K nahrávání si Katarzia dále přizvala mladou slovenskou pianistku Kristínu Smetanovou, bubeníka Romana Víchu a basistu Tomáše Lišku. V písni Piesok hostuje na trubku švédský trumpetista Oskar Stenmark a vokalistka Stephanie Alvarenga, kteří oba žijí v New Yorku.   

Album Šťastné dieťa vyjde 6. října na CD, LP a digitálně. Katarzia album pokřtí spolu s kapelou ve složení Oliver Lipenský (bicí), Laura Jašková (baskytara) a Robin Galia (piano) na dvou koncertech v pražském klubu Jazz Dock 10. a 11. října 2023.

Rozhovor

6.10.2023 14:00

Do studia dorazí Katarzia.

Soutěž

V pondělí 9.10. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert a LP.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama