Článek Rozhovor

#JIZDAFAHRT25 Z PRAHY DO BERLÍNA A ZPĚT

Z Prahy do Berlína vyrazí speciální kulturní vlak. Jízdu zpříjemní kapela MYDY a Jaroslav Rudiš

Cesta do Berlína nebyla jednodušší než právě teď. Pokud se tam již delší dobu chystáte, ale pokaždé vás odradí fakt, že budete muset usednout za volant nebo studovat jízdní řády, zajisté vás zaujme unikátní akce s názvem #JízdaFahrt25. Festival United Islands of Prague společně s Česko-německým fondem budoucnosti v rámci ní vypraví v sobotu 9. září 2023 speciální kulturní vlak, který se ráno vydá ráno na trasu Praha-Drážďany-Berlín a večer pak zase zpátky. Cestující navíc zažijí i Bürgerfest v zahradách prezidentského paláce Bellevue.

Sedm vagónů nabídne zajímavé kulturní menu – a to třeba čtení Jaroslava Rudiše, unikátní unplugged set skupiny MYDY a také První česko-německý kabaret. V Berlíně jízda vlaku ale nekončí, cestující se přesunou do zahrad prezidentského paláce Bellevue, kde se přidají k velkolepé česko-německé edici Bürgerfestu.Tam na ně čeká další kulturní program, zajímaví hosté i skvělé jídlo. Večerní zpáteční cesta se ve vlaku sveze na vlně hudební produkce DJ.

Považuju se za milovníka cestování vlakem, takže když to přidáme k MYDY a Berlínu, mému oblíbenému městu, a možnosti zahrát si s naším Ondrou akustický set jen s kytarou – což je pro nás taky velmi neobvyklé, je to vyloženě skvělá kombinace! Tak neváhejte a pojeďte taky,“ láká další spolucestující zpěvačka Žofie z kapely MYDY.

Jízdenku na vlak lze koupit skrze Ticketstream nebo na webu https://www.dasfest25.cz/jizda-25.

Jízdní řád vlaku:

8:30 odjezd z Prahy
11:00 zastávka v Drážďanech

13:00 příjezd do Berlína

20:00 odjezd z Berlína
22:00 zastávka v Drážďanech
00:30 příjezd do Prahy

United Islands je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí bohatý nehudební program, který krom zábavy reflektuje aktuální společenská témata. V roce 2023 se uskutečnil už podvacáté a oslavil to ve velkém stylu. 21. ročník festivalu United Islands of Prague se uskuteční 3. a 4. května 2024 a to ku příležitosti dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Právě vstup naší země do EU byl impulsem pro vznik festivalu United Islands of Prague.

Česko-německý fond budoucnosti už 25 let podporuje spolupráci mezi Čechy a Němci, už dvacet pět let pomáhá těm, kdo aktivně vytváří živé a přátelské česko-německé sousedství.

Rozhovor

4.9.2023 14:00

Na rozhovor v pondělí 4.9. ve 14:00 dorazí Martin Štěrba.

reklama
reklama
reklama