Článek Soutěž

5 DŮVODŮ, PROČ ZAŽÍT SIGUR RÓS NAŽIVO

Koncert islandské hudební legendy Sigur Rós, jež se stala synonymem sféricky znějícího rocku plného melancholických melodií, proběhne 9. října 2022 v pražském O2 universu a vy můžete být u toho! Nepochybně půjde o jednu z koncertních událostí letošního roku.

Tady je 5 důvodů, proč být součástí pražského koncertu Sigur Rós:

Zastavte se a sněte. Poslouchat jejich tvorbu je jako snít, ilustrovat knihu nebo být součástí dokumentu o té nejkrásnější přírodě. Mix melodických i experimentálních prvků plyne jako voda v řece. Zklidníte se a odpoutáte se na okamžik od zrychlené doby, ve které žijeme.

Poznejte krásu Islandu. Island je rozmanitá země plná nedotčené přírodní krásy. Jemná i drsná zároveň. Je to zkrátka jiná Evropa, než jak ji většinou známe. A to všechno v sobě má i hudba Sigur Rós, je prostě autentickým průvodcem krásami i jedinečností Islandu.

Nadšené ohlasy. Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě. Emocemi nabitý koncert bude bezesporu zážitkem na celý život.

Změňte přemýšlení o hudbě. Jejich hudba je natolik specifická a rozmanitá, že otevírá posluchačům cestu k vnímání dalších a dalších hudebních poloh. Váš život bude zase o něco bohatší.

Kdy jindy, když ne teď! Sigur Rós nevystupují často a do Prahy se podívají po dlouhých 14 letech. Jsou zážitky, které se opakují, ale některé už nemusíme mít možnost zažít.     

Na rozmanitém Islandu najdete moře, písčité pláže, hory, pouštní krajinu i věčně zelené planiny, vodopády, ledovce, gejzíry a další divy přírody. Tou nejmagičtější pohlednicí „ledové země“ jsou však skladby Sigur Rós.  A nejsme sami, kdo si to myslí. Na otázku, proč nevynechat pražský koncert Sigur Rós přinášíme několik osobních odpovědí.

Milan Cais, vizuální umělec a hudebník : “Protože to je jedna z nejoriginálnějších kapel na světě, která ve své hudbě zřejmě ukrývá tajemství Islandu. Po pár vteřinách poslechu člověk propadne magii jejich nálad, zapomene na rychlost světaběhu někde tam venku a zatouží být aspoň jedním atomem či molekulou jejich zvuku šířícím se v jiné dimenzi prostoru a času.”

Terezie Kovalová, violoncellistka, zpěvačka, modelka a učitelka hudby:  „Proč nevynechat pražský koncert Sigur Rós? Protože vždycky, když jejich hudbu poslouchám, mám pocit, že mě někdo zavinul do peřinky a s láskou objímal.“

Igor Ochepovsky, skladatel, kytarista a producent : “Protože na celém světě se kapely s tak autentickým zvukem dají spočítat na prstech jedné ruky.”

Josefina Bakošová, módní návrhářka & hudební labužnice:  „Sigur Rós jsem poprvé zaznamenala na soundtracku k filmu Beautiful Boy. Okamžitě jsem se do téhle kapely zamilovala na první poslech, což se málokdy stává. Jejich druhý pražský koncert bude neuvěřitelný zážitek, ze kterého bude člověk dlouho dlouho čerpat.“

Carmen Rizzo, hudební producent a umělec : „Sigur Rós je jedna z mých opravdu nejoblíbenějších kapel, jsou jedineční a originální.Když jsem žil v Los Angeles, měl jsem to štěstí se s Jónsim několikrát potkat. Jejich show jsem viděl několikrát a vždycky mi vyrazila dech! Teď, když žiju v Praze, jsem rád, že je tu můžu vidět znovu, a doufám, že si jejich kouzlo užijí i ostatní.“

ILÆY, zpěvačka : „Sledovat Sigur Rós naživo a být součástí světla, které vytvářejí svou strhující, niterní hudbou, je nadpozemský zážitek. “  

Vstupenky v prodeji v síti Ticketmaster :https://www.ticketmaster.cz/artist/sigur-ros-vstupenky/10796

Více info na https://selection.cz/cs/shows/sigur-ros/

Sigur Rós – Glósóli :   https://www.youtube.com/watch?v=Bz8iEJeh26E

Sigur Rós – Hoppípolla : https://www.youtube.com/watch?v=mZTb8WxEW78

Sigur Rós – Svefn-g-englar :  https://www.youtube.com/watch?v=8L64BcCRDAE

Soutěž

Ve středu 14.9. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama