Článek

GUS GUS ZAHRAJÍ V PRAZE A V BRNĚ

GusGus (Island)

6. května2022, 20.00, Klub Fléda, Brno

7. května 2022 , 20.00 , Divadlo Archa, Praha

Islandští GusGus představí nové album „MOBILE HOME“ 

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda a 7. května 2022 v pražském Divadle Archa  s novým albem „MOBILE HOME“. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí sinergii krátkých příběhů. „MOBILE HOME“ otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.     

Kapela, v jejímž čele stojí zakládající členové, frontman Daníel Ágúst Haraldsson  a Biggi Veira, má novou posilu v osobě Margrét Rán. Skupina s jejím příchodem omladila a její doprovodné dream-popové vokály prohlubují jejich styl a otvírají novou kapitolu v příběhu GusGus. 

Nové album „MOBILE HOME“ reflektuje zapomenutý smysl tohoto světa, který je zastřen naším materiálním vědomím. Je manifestem GusGus, který odráží jejich filosofii a hluboký vnitřní svět .  Obsahuje devět skladeb a vychází po tříleté studiové pauze. V „MOBILE HOME“ se GusGus vybudili jako nikdy předtím a výsledkem je úžasně chaotická reflexe probíhající války mezi duší a strojem. Melancholická témata písní řeší osamělost, rebelii, hněv, scifi, potěšení a hedoismus. V emocemi nabitých písních posouvají GusGus opět své hranice. Letošní novinkou je také tajemná skladba „Love Is Alone“. 

Islandská hudební scéna je bohatá na skvělé umělce.  GusGus je jednou z nejoblíbenějších a na elektronické scéně nejdéle působících kapel.  Během 26 let  své existence se ukotvili v několika kreativních oborech a patří mezi multimediální umělecké projekty.  GusGus je synonymem pro radost a potěšení.  Nebojí se, jsou avantgardní a přitom precizní.  Jejich hudební mistrovství se novým albem otevřelo nové éře. 

Vstupenky: 

Brno : https://goout.net/cs/listky/gusgus/nrbj/

Praha : https://goout.net/cs/gusgus/szavwir/

Audio: 

GusGus – Love Is Alone : https://www.youtube.com/watch?v=S3mwdn0rYjA

GusGus – Higher ft. VÖK (Official Music Video): https://www.youtube.com/watch?v=8R3aQ-nRw9k

GusGus – Simple Tuesday : https://www.youtube.com/watch?v=W0j9svIY4WM

reklama
reklama
reklama