Článek Rozhovor

GALERIE ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ OTEVÍRÁ VÝSTAVU NEBOJ, NEBOJ!

Galerie Atrium na Žižkově otevírá interaktivní výstavu o strachu a o tom, proč se ho nebát.

Nejen malým divákům je určena výstava Neboj, neboj! V Galerii Atrium na Žižkově na Praze 3 bude zahájena už v úterý 22. listopadu v 18 hodin. Interaktivní instalace je inspirována stejnojmennou knihou Milady Rezkové, Lukáše Urbánka a Jakuba Kaše a pracuje s velmi aktuálním tématem strachu. Představuje jeho nejrůznější podoby, pojmenovává důvody, které ho způsobují, a radí, jak se s ním vypořádat. Kurátorem výstavy je Fuczik, sound design pro ni vytvořil Martin Hůla a o architekturu výstavy se postaral Honza Tomšů a jeho kolektiv Omlouvámesepardón. Návštěvníkům pak bude zdarma otevřena až do 2. dubna 2023. 

„Se strachem se rodíme a potkáváme ho celý život. Je v zájmu nás všech, abychom se jako společnost naučili o svoje obavy zajímat, abychom se s nimi naučili zacházet a dokázali je se svými blízkými sdílet. Strach není ostuda. A není to ani nástroj. Strach je jedna ze čtyř základních lidských emocí, stejně tak jako radost, smutek a vztek,” doplňuje kurátor Fuczik.

Výstavní projekt Neboj, neboj! provede návštěvníky strachem nejen jako obecným pojmem, ale zejména jako jejich osobní emocí. Pomůže (nejen dětem) nahlédnout hravě a kreativně na fenomén strachu z různých úhlů pohledu. Téma je v posledních letech možná aktuálnější než kdy dříve kvůli celosvětové koronavirové pandemii i probíhajícímu válečnému konfliktu na Ukrajině. I z toho důvodu je k výstavě připraven také edukační program pro veřejnost i školy, kde jím i ty nejmenší provedou zkušení lektoři.

Více informací najdete na www.atriumzizkov.cz

Galerie Atrium na Žižkově
Čajkovského 12a, Praha 3
st–ne 14:00–19:00

Vstup zdarma

O Galerii Atrium na Žižkově:

Galerie Atrium na Žižkově je prostor zaměřený na projekty, jejichž cílem je vyvolávat diskusi, otevírat aktuální společenská témata a nabízet alternativní odpovědi. Témata chce dělat srozumitelnými všem sociálním, genderovým a věkovým skupinám. Výstavní projekty galerie nabízí nejrůznější způsoby, jak se do nich aktivně zapojit a stát se jejich součástí. Interaktivní expozice záměrně nabízejí složitější problémy srozumitelným jazykem. Samozřejmou součástí programu jsou akce pro školy, odbornou i laickou veřejnost a vzdělávací aktivity. Autorem koncepce galerie je Ondřej Horák (Fuczik) a tým Galerie Atrium na Žižkově. Galerii provozuje příspěvková organizace MČ Praha 3 Za Trojku. 

Rozhovor

25.11.2022 17:00

O výstavě si budeme povídat v pátek 25.11. v 17 hodin. Našimi hosty budou ředitelka příspěvkové organizace MČ Praha 3 Za Trojku Marie Kašparová a spisovatelka Milada Rezková. 

reklama
reklama
reklama