Článek Soutěž

FRANCOUZSKÁ ČERNÁ LETNÍ KOMEDIE MÁME PRACHY! V KINECH

Vyhráli. A za to zaplatí.

Je pravděpodobnější, že vás zasáhne meteorit, než že vyhrajete v loterii. A nakonec to nemusí být zas taková výhra. Divoká a po francouzsku černá letní komedie Máme prachy! rozjede kolotoč čtyř příběhů lidí, kterým miliony eur přes noc otočí život naruby.
Film Europe uvede snímek do české distribuce 13. června.

Šance jedna ku 19 milionům

Zásah meteoritem je pravděpodobnější, než výhra v loterii. A je docela dobře možné, že mnoho výherců by nakonec dalo meteoritu přednost. Hrdinové komedie Máme prachy! dvojice režisérů Maxima Govarea a Romaina Choaye by mohli vyprávět. Velká výhra v loterii totiž podrobí zkoušce nejen osobu výherce, ale také pořádně rozvíří mezilidské vztahy.

Jak totiž říká Romain Choay: „Závist je ošklivá věc.“ A jeho režisérský kolega Maxim Govare doplňuje: „Ale je to velmi lidská emoce.“

Čtyři příběhy šťastlivců, kterým se splněný sen proměnil v noční můru, proto nemilosrdně hyperbolizují postoj člověka k penězům a dělají to opravdu zábavným způsobem. Film téma zpracovává až s tarantinovskou osudovostí a vede nás spolu s postavami od napínavě a důsledně vystavěných situací k rychlým, fatálním vyústěním. To vše ve vtipném a ironickém balení. Celkový výraz filmu si pohrává s příjemnou mírou absurdity, paradoxů, nechybí ale ani naděje a dojetí.

Krutě představitelné

Rodina, která svede krutý závod s časem, aby si stihla vyzvednout výhru, mladá žena, která má v jednom dni až neuvěřitelné štěstí, trojice teroristů, kterou výhra odradí od jejich plánu nebo skupina ošetřovatelů v sociálním zařízení, kteří k výhře přišli tak trochu neprávem…ti všichni měli tu smůlu, že vyhráli. A taky za to pořádně zaplatí – životy se jim doslova roztříští ve velkolepém ohňostroji komedie jako stvořené na léto.

Tahle zábavná letní jízda si nebere servítky, ale nevynechává ani chápavý vhled do velmi představitelných lidských dilemat.

Kde film uvidíte

Distribuční premiéra pro Českou i Slovenskou republiku: 13. června

Aktuální místa a časy promítání v ČR najdete na stránce filmu

O Film Europe

Film Europe je distribuční společnost, která od roku 2010, kdy ji Ivan Hronec založil, pečlivě vybírá, nakupuje a představuje českým a slovenským divákům kvalitní, oceňované evropské a festivalové filmy.
Film Europe pořádá vlastní filmové přehlídky jako festival severských filmů SCANDI a festival Be2Can, na kterém představuje nejvýraznější snímky z Benátek, Berlína a Cannes. Společnost provozuje také butikové kino Edison Filmhub v Praze a kino Film Europe v Bratislavě, TV kanály Film Europe a Film Europe+ a online videotéku Edisonline. Jako distributor si Film Europe klade za cíl přinášet filmy s přesahem a dávat filmům aktuální, srozumitelný kontext.

Soutěž

Ve čtvrtek 13.6. můžete soutěžit o dva vstupy na film (Edison Filmhub Praha,15.6.,19,00hod.).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama