Článek Soutěž

FILM PRISCILLA V ČESKÝCH KINECH

Životopisný film Priscilla ukazuje odvrácenou stranu luxusu i života s králem rock’n’rollu

Priscilla Presley je (nejen) módní ikonou a její vztah s králem rock’n’rollu je mnohdy označován za jeden z největších romantických příběhů minulého století. „Jaké ale bylo soužití mladičké dívky s hvězdným Elvisem doopravdy?“ ptá se nejnovější počin oscarové držitelky Sofie Coppoly Priscilla. Film sledující vztah Priscillinýma očima od prvního milostného vzplanutí přes život plný luxusu až po hořký konec měl světovou premiéru na Filmovém festivalu v Benátkách. Na festivalu se mu dostalo nadšených recenzí a představitelka titulní role Cailee Spaeny obdržela Volpiho pohár pro nejlepší herečku. Magazín Little White Lies hovoří o „delikátním ztvárnění vášně a žáru první lásky,“ magazín Rolling Stone film popisuje jako „vtahující srdcervoucí cestu do temného srdce celebrity.“ Vizuálně podmanivý snímek se představí českým divákům pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms 30. května.

Žena a ikona

Příběh manželky krále rock’n’rollu zaujal Sofiu Coppolu především kvůli svým univerzálním tématům, které dalece přesahují blyštivý svět celebrit a luxusu. „Priscillin příběh je sice jedinečný, ale zároveň pro spoustu žen velmi snadno ztotožnitelný. Prožívá mnoho stejných věcí na své cestě do dospělosti, jen v jiném prostředí,“ popisuje její osud dvaapadesátiletá tvůrkyně.

Její osud byl dlouhou dobu zastíněn Elvisovou zářivou slávou. V tomto stínu se ale skrývá příběh dívky, která dospívá uvnitř vlastní bujné pohádky. Nakonec se však probouzí do světa plného nenaplněných osobních tužeb a moci,” přibližuje filmovou perspektivu Coppola.

Tváře Priscilly a Elvise

Hlavní hrdinku ztvárnila pětadvacetiletá Cailee Spaeny, která poprvé Sofii Coppolu zaujala v seriálu Mare z Easttownu. „Když jsem mluvila s Priscillou, vždycky z ní vyzařovalo něco velmi milého, jemného a otevřeného a v Cailee jsem hned uviděla tyto vlastnosti taky,“ vzpomíná režisérka. „Cailee má tak neuvěřitelný talent, že ráno mohla být patnáctiletá školačka v Německu a odpoledne těhotná žena v Gracelandu a obojí bylo neskutečně uvěřitelné,“ říká o hereckém nadání vycházející hvězdy oscarová držitelka.

Protože jde o Elvise z Priscilliny perspektivy, je jeho obraz postaven výhradně na tom, jak o něm ona mluví,“ poznamenává Coppola o Presleyho roli. „Je to jeho soukromá stránka, ta mimo jeviště, kterou nikdo mimo jeho ženy neviděl, jeho zranitelnost, pochybnosti a chyby,“ říká režisérka, která nakonec našla představitele v populárním australském herci známém např. ze seriálu Euforie Jacobu Elordim. „Jacob má obrovské charisma. Ve filmu vycházel z Priscilliných popisů Elvise jako člověka, který stále hledal něco nepolapitelného a snadno dokáže být frustrovaný,“ popisuje Coppola náročnou roli.

O hereckém talentu obou mladých hvězd se budou moci diváci přesvědčit na předpremiérách v rámci projektu Tady Vary, následných projekcích z originální 35 mm kopie a též v široké distribuci od 30. května.

https://www.aerofilms.cz/priscilla

Soutěž

Ve čtvrtek 30.5. můžete soutěžit o dva vstupy na film ( Světozor Praha, 1.6.18,00 hodin).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama