Článek Soutěž

FESTIVAL HABROVKA NABÍDNE NEREZ, POST-HUDBU NEBO LAZER VIKINGA

Co by kdyby… Pražský festival nabídne útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

Festival bloumající veřejnosti HABROVKA se letos odehraje 7. a 8. června v klidné zahradě nedaleko metra Budějovická už po dvaadvacáté. Hudebně-divadelní piknik se společenským přesahem letos rozehraje třeba Nerez & Lucia, post-hudba nebo Lazer Viking. V divadelním programu je opět myšleno na nejmenší publikum i dospěláky. Z maringotky zahraje kočovný soubor Budenebudekůň představení Cirkus Faust, Loutky bez hranic zase lákají Na dvorek diváky od 0 let.

Zahrada u kostela sv. Františka z Assisi se letos rozezní v pátek už v 16 hodin, kapela Der Šenster Gob diváky uvítá rovnou v plenéru. Naváže na ně kapela Undo Redo, nový jazzovější projekt Michala Šupáka a Jakub Tenglera z Noisy Pots, ve kterém se spojili s multiinstrumentalistou Antonínem Dlapou. Ve dvou setech se v kostele představí duo Jana Vébrová a Petr Tichý. Na hlavní stagi zazní známé písně, ale i nový repertoár v podání kapely Nerez & Lucia, ve které se zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou. Program na hlavní stagi pak završí post-hudba se svým alternativním elektronickým setem. Afterparty v sále si návštěvníci užijí s kapelou Holínky, u jejichž energického klezmeru vydrží v klidu sedět jen málokdo. O páteční divadelní program se postarají Loutky v nemocnici s inscenací Amundsen, ale také spisovatel, dramatik a loutkoherec s tajemným pseudonymem s.d.Ch. a ještě tajemnější divadelní e-mailovou esejí. Do historie protikomunistického odboje budou moci návštěvníci nahlédnout se souborem Páteční hoši skrze jejich inscenaci Mapáž.

V sobotu festival tradičně začíná už v dopoledních hodinách programem pro nejmenší, u kterého se ale rozhodně nebudou nudit ani rodiče. Celým dnem bude provázet písničkářka, básnířka a divadelnice známá jako Blondýna, která svůj moderátorský set zakončí i sólovým večerním koncertem.

Den odstartují opět Loutky v nemocnici s premiérovými pohádkami z kufru, naváží také Loutky bez hranic, které se představili již loni s inscenací Nedopečený koláček. Na malé scéně se odehraje také pohádka Studánka a kouzlo lesa. Kočovný soubor Budenebude kůň přiveze v maringotce inscenaci Cirkus Faust, se kterou objíždí republiku už několik let.

Kostel bude letos patřit ženám. Program odstartuje interaktivním projektem Řekni mi, ve kterém tři zpěvačky – Antonia Nyass, Milli Janatková a Ridina Ahmedová – zhudební vzpomínky a příběhy diváků. V kostele zahraje také Marie Kieslowski, která představí nejnovější EP Je to složitější navazující na její první sólovku Je všechno dobrý?. Program v kostele uzavře zpěvačka a violistka Zhilee.

Venkovní scény rozezvučí jazz-rock-ambient v podání mladé kapely corpo midori, psychedelickým rockem naváže pražská stálice Madhouse Express, do retra laděným diskem ji zase rozhoupe Lazer Viking. O nálož s nádechem folklóru se postará slovenská kapela DIS IS MARKÉTA a sobotní hudební večer završí Bachtale Apsa s Bárou Hrzánovou. Celý festival pak zakončí Divadlo Líšeň se stínohrou Sávitrí.

https://www.habrovka.cz

Soutěž

V úterý 4.6. můžete soutěžit o dva dvoudenní lístky na festival.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama