Rozhovor

FESTIVAL BANÁT

10.ročník Festivalu Banát se opět uskuteční v krajanské vesnici Eibenthal v Rumunsku od 18. do 22. srpna. Festival Banát volně navazuje na tradici kulturně hudebních festivalů, které se dříve  konaly na území českých vesnic v Rumunsku, převážně pak v Gerníku a Svaté Heleně. V roce 2012 se festival přesunul do vesnice Eibenthal, kde je nyní největší česká komunita v celém Rumunsku. 

Desátý Festival Banát v české vesnici Eibenthal – Czech Village in Romania zná kompletní program! Těšit se můžete na 35 kapel, 22 osobností, divadla, filmy, krajanský veletrh a folklor, místní tančírnu nebo speciální program od Paralelní Polis. Jako skvělý dovolenkový bonus je tu možnost autobusového výletu přes českou vesnici Češko Selo v Srbsku, kde se 15 .8. uskuteční místní festival Paprikašijáda. Hlavní akce pak začíná na smíchovském nádraží 17.8., kdy z Prahy odjíždí v pořadí již čtvrtý banátský vlakový expres. Jubilejní festival letos pozná nové místo, areál stěhujeme přímo do vesnice, abychom ještě více ekonomicky propojili místní krajany s touto akcí. V akci tak budou zcela dvě nová podia, opravený kulturní dům a chybět nebude legendární hospoda U Medvěda.

10! Festival Banát 2021! 

Objednávky na festival: http://www.festivalbanat.cz/objednavka-formular

Vystoupí například: 7krát3, PSH, OTK, Nylon Jail, sinks, Parta vynikajících lidí, Terne Čhave, Bára Zmeková, Zrní a další.

Rozhovor

29.7.2021 14:00

Ve čtvrtek 29.7. si v 14:00 budeme ve studiu Radia 1 povídat s organizátorem festivalu Banát Štěpánem Slaným.

reklama
reklama
reklama