R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
13:00 - 15:00
on-line přehrávač

FAQ

VÍTEJTE V FAQ RADIA 1!

Najdete zde odpovědi na nejčastější dotazy, které nám do Radia 1 posíláte. Dotazy i odpovědi členíme na dvě oblasti - na otázky spojené s naším vysíláním a na dotazy, které se vztahují k webovým stránkám Radia 1.

Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku?
Napište nám na info@radio1.cz!
 


:: VYSÍLÁNÍ

1. Kde zjistím, která skladba zrovna hraje?

U skladeb hraných z vysílacího počítače se  názvy skladeb a interpretů zobrazují v on-line vysílání. U skladeb hraných z CD a jiných zařízení to bohužel zatím stále není technicky možné. Je to dané tím, že nelze všechny zdroje sjednotit v jedné databázi. Na nových stránkách ale moderátoři vytvářejí aktuální tracklisty odehraných skladeb přímo na hlavní stránce webu. Všechny tracklisty jsou pak  k dohledání na příslušných stránkách moderátorů a pořadů. Stále je možné si o jméno interpreta a název skladby zavolat také moderátorovi do studia na 210 323 919, popřípadě napsat na studio@radio1.cz.

2. Co mám dělat, když si chci nechat zahrát písničku ve vysílání?
Radio 1 jako jediné rádio nabízí svým posluchačům nechat si zahrát skladbu na přání prakticky kdykoli, s výjimkou komponovaných pořadů. Skladbu na přání si můžete objednat: přes telefon 210 323 919, na základě zprávy z mobilní aplikace, či emailem studio@radio1.cz. Ovšem vždy záleží na domluvě s právě hrajícím moderátorem, zda se mu bude hodit píseň do vysílání a zda bude ochotný ji zahrát.

3. Proč neslyším Radio 1 jinde než v Praze, Plzni a ve Středočeském kraji?
Radio 1 má licenci pro Prahu, Plzeň a Středočeský kraj. Zároveň nesmíme svou frekvencí zasahovat do frekvencí jiných rádií. Co se týče poslechu, záleží také hodně na profilu krajiny – slyší nás například i lidé na hranicích s Polskem nebo v Krkonoších, naopak občas má někdo problémy chytit nás kvalitně v kopcovité Praze.

4. Proč Radio 1 nevysílá přes satelit?
Vysílání Radia 1 přes satelit je mimo naše finanční možnosti.

5. Proč je ve vysílání tolik reklam?
V první řadě je třeba řici, že Radio 1 není nijak dotované ani nedostává koncesionářské poplatky. A protože si na sebe musíme vydělat, znamená to, že žijeme pouze z reklam. Existují slabší i silnější inzertní období, v těch silnějších (duben-červen a říjen-listopad) je reklamy prostě více.

6. Proč se na Radiu 1 objevují reklamy, které přímo nezapadají do jeho vysílání?
Radio 1 má své vlastní obchodní oddělení, které svým klientům většinou zprostředkovává i výrobu spotu. „Naše“ spoty vycházejí více z filosofie Radia 1 a jsou tak ovlivněny jeho vysíláním. U národních reklamních kampaní je Radio 1 zastupováno společností Media Club a od nich dostáváme do vysílání reklamy, které se vysílají i na jiných rádiích, tudíž nejsou šité „na míru“ Radia 1.

7. Kdo vybírá písničky do vysílání?
Zařazování jednotlivých písniček do vysílání má v plné kompetenci programový koordinátor Radia 1 a vysílající DJ. Radio 1 se totiž výrazně odlišuje od ostatních rádií, která většinou hrají z playlistů (což je uzavřený seznam skladeb v počítači, obsahující většinou 500 – 1000 skladeb). Radio 1 naopak klasický playlist nepoužívá a kombinuje hraní z počítače, z CD archivu a z vlastních zdrojů moderátorů. Skladeb je u nás v archivu celkem přes 50.000 a každým dnem se archiv zvětšuje....

8. Jakým způsobem se objevují nové písničky ve vysílání?
Radio 1 udržuje stálou komunikuaci s velkými i menšími labely, které nám dodávají nové singly a desky. Zásobují nás také samotné kapely. Spoustu nové muziky z alternativní scény přináší především Josef Sedloň a v menší míře i další DJové. Proto můžeme každý týden do vysílání zařadit 15-20 nových skladeb, což je ve srovnání s ostatními rádii naprosto unikátní.

Pokud chcete dostat do vysílání svou hudbu, můžete se obrátit buď na pořad Inclubator nebo na programového ředitele Zdeňka Lichnovského. Adresa je v obou případech stejná - INCLUBATOR (nebo Zdeněk Lichnovský), Radio 1, VInohradská 167, 100 00 Praha 10. Mailové adresy jsou inclubator@radio1.cz a zdenek.lichnovsky@radio1.cz.

9. Co mám udělat, když chci zařadit akci do kulturního servisu?
Kulturní servis je možné si objednat na mailu servis@radio1.cz nebo na telefonu 601 390 010. Zařazení akce do KS je nutné objednávat vždy s několikadenním předstihem! Cena za jednorázový KS (2 x uvedení ve vysílání – v 10:00 nebo 11:40 a ve 13:00 nebo 16:15, o víkendu v 11:00 a 16:20 + uvedení na webu Radia 1) je 200 Kč + DPH, měsíční KS vás přijde na 3000 Kč + DPH. Při dlouhodobé spolupráci je cena výhodnější.

10. Jak si mohu vyzvednout výhru, lze ji poslat poštou?
Výhru vám zašleme elektronicky nebo poštou. Výjímkou jsou Festivalové tašky a Balíčky Radia 1, ty jsou předávány osobně. V případě dotazů nebo nejasností se telefonicky obraťte na kancelář Radia 1 (601 390 010) nebo napište na email info@radio1.cz.

11. Mohu dostat vaše propagační materiály?
Ano, v kanceláři Radia 1 můžete každý všední den mezi 9 až 17 h dostat samolepky, plakáty a další materiály, které jsou momentálně k dispozici.

12. Jak mohu získat tričko Radia 1?
Podívejte se na http://radio1.cz.artbox.cz/, tam jsou všechny informace.

13. Jakým způsobem jsou zařazována alba do pořadu CD nonstop?
Alba do pořadu CD nonstop zařazuje Josef Sedloň po konzultaci s programovým koordinátorem Radia 1. Své návrhy můžete směle posílat na cdnonstop@radio1.cz.

14. Kde najdu tracklisty k odvysílaným pořadům?
Tracklisty k odvysílaným pořadům lze najít na stránkách jednotlivých pořadů Radia 1. Rozcestník do pořadů najdete zde - https://www.radio1.cz/porady/.

15. Mohu pracovat v Radiu 1 – jako moderátor nebo v kanceláři?
V současné době nové moderátory ani zaměstnance do kanceláří s výjimkou posil do obchodního oddělení nehledáme (v případě zájmu o práci v obchodním oddělení, zasílejte prosím vaše CV na Tomas.Marko@media-club.cz). Pokud bychom hledali, určitě se o této možnosti dozvíte z našich internetových stránek nebo z našeho vysílání.

16. Je možné přijít do Radia 1 na exkurzi?
Standardní exkurze neprovozujeme, ale samozřejmě když k nám přijdete třeba pro výhru a budete mít zájem, můžeme vám prostory Radia 1 v krátkosti představit.

17. Proč je na Radiu 1 tolik ráčkujících moderátorů?
Protože jsou sexy :-)

18. Hrají moderátoři také z vlastních zdrojů?
Ano, hrají a s chutí :-)

19. Jak jsou na Radiu 1 vyřešena autorská práva?
Radio 1 má standardní smlouvy se společností OSA a Intergram a platí jim za odvysílanou hudbu.

20. Kolik CD je v databází Radia 1?
Ve studiu Radia 1 aktuální archiv čítá 5500 položek. Hodně cédéček jsme ale kvůli nedostatku místa museli přesunout do záložního archivu, celkově je tedy náš archiv ještě větší.

21. Podle čeho se vybírají novinky do Hitparády Radia 1?
V první řadě podle toho, jak tyto novinky přicházejí do vysílání. Výběr záleží také na tvůrci Hitparády R1 Jerry Žákovi a na programovém koordinátorovi.

22. Jak se jmenuje skladba, která je použitá jako podklad v Kulturním servisu?
Skladba je od Renegade Soundwave, jmenuje se "Thunder" a je možné ji najít na albu skupiny "RSW 87-95", které vyšlo v roce 1996 na Mute.

reklama