Článek Soutěž

FALCON LAKE VSTUPUJE DO KIN

První láska je ten nejkrásnější i nejděsivější přízrak:

uvidíte ve filmu FALCON LAKE od 27. 4.

Stydlivý třináctiletý Bastien přijíždí s rodiči na letní dovolenou k jezeru Falcon Lake, které je opředené strašidelnými historkami. V krajině, která je občas idylická a občas přízračná, potkává o tři roky starší dívku Chloé a navazuje s ní nerovný, ale vzrušující vztah, ze kterého se rychle vyklube první láska…  

Na břehu jezera, které je opředeno duchařskými legendami, prožívá Bastien prázdniny, které nenápadně změní všechno, co znal. Kluk přestává být klukem, hra přestává být hrou. Dětství se mění v jeden z mnoha přízraků. Debut známé quebecké herečky Charlotte Le Bon je stylovou delikatesou, která v sobě obratně spojuje romantickou komedii o dospívání a mysteriózní drama o místě, na kterém se z lidí stávají duchové.

Film v sobě v sobě spojuje uvolněnou letní atmosféru, indie romantiku a prvky mysteriózního hororu v originálním a pestrém koktejlu.  Snímek vzbudil nadšené reakce kritiky, která hovoří o „výjimečně suverénní režii debutového filmu“ (Variety) a „jemném portrétu první lásky“ (Screen). 

Falcon Lake připomene americké nezávislé filmy o dospívání, ale přidává k nim onu těžko popsatelnou ingredienci, kterou proslula kanadská provincie Québec a tamní filmaři jako Denis Villeneuve, Xavier Dolan či Philippe Lesage. Komiksem inspirovaný Falcon Lake je lahůdkou pro mladé publikum i pro milovníky chytrých žánrových filmů.

Režisérka Charlotte Le Bon je původně quebecká herečka, která se do povědomí vepsala i jako moderátorka a modelka. Před moly a televizními obrazovkami dala však záhy přednost filmu. Objevila se třeba ve snímcích Yves Saint Lauren, Pěna dní, Muž na laně nebo Anthropoid. Její režijní debut Falcon Lake udivuje nejen skvělým vedením hercům, ale i stylovou suverenitou, která dokáže obsáhnout romantickou lehkost a tíživé hororové elementy. Falcon Lake si tak po právu odbyl premiéru v prestižní canneské sekci Quinzaine des réalisateurs a získal například významnou francouzskou cenu Prix Louis-Delluc pro nejlepší debut roku.  

Falcon Lake | Artcam Films

Soutěž

V pondělí 24.4. můžete soutěžit o dvě vstupenky na  premieru filmu (Bio Oko Praha,26.4.).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama