Události v Bio OKO

20:30 Předpremiéra nového filmu Parka Chana-wooka. Autor legendárního Oldboye a Komorné se vrací s mysteriózní detektivní romancí, která vám zamotá hlavu a rozbuší srdce. Pověst dalšího korejského fenoménu po Parazitovi a Hře na oliheň film upevnil ziskem Ceny za nejlepší režii na filmovém festivalu v Cannes.

20:30 Příjemná oddechovka s hvězdným hereckým obsazením. Harrison Ford se po svých akčních dobrodružstvích objevuje ve filmu s tématem milostného trojúhelníku mezi šéfem, jeho manželkou (Sigurney Weaverová) a jeho sekretářkou (Melanie Griffithová).

18:00 Jeden z nejosobitějších a nejoriginálnějších hororových tvůrců Jordan Peele přichází s novinkou Nene, která se v Americe stala nejúspěšnějším originálním počinem pocovidové doby. U příležitosti české premiéry si připomeneme Peelův režisérský debut Uteč.

20:30 Blade Runner dnes právem platí za jeden z nejzásadnějších milníků moderní kinematografie, vrcholně osobité dílo a ikonu v žánru sci-fi. Bravurní vize v sobě spojuje témata kyberpunku, existenciální myšlenky i estetiku filmů noir. Tentokrát ale sychravou noc osvětluje zář neonů multikulturní megapole, kde nad slumy a opuštěnými starými činžáky ční korporátní zikkuraty.

reklama
reklama
reklama