Josef Sedloň

VYSÍLÁNÍ/ON AIR
Út/Tue 15:00 – 18:00 CET
Pořady/Programmes:
Ne/Su 20:00 – 01:00 NOVINKY NA ALTERNATIVNÍ SCÉNĚ
Po/Mo 00:10 – 02:30 INTRO
Po/Mo 02:30 – 03:30 SEANCE
Po – Pá/Mo-Fri 19:00 – 20:00 CD NONSTOP

Bio

Narodil jsem se 6.12.1969 v Praze a vystudoval gymnázium Ohradní a poté VŠE, obor Zahraniční obchod. Od 10 let se věnuju hudbě, hře na kytaru a poslechu hudby. Od roku 1983 do revoluce se zajímám o všemožně dostupnou alternativní scénu. Po revoluci v květnu 1990 jsem poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a takto činím až do dnes. Od podzimu 1990 jsem také spolupřipravoval hudební pořad Nezávislá scéna a to na stanici ČRo Mikrofórum. Poté jsem také externě pracoval coby hudební redaktor na stanici Radiožurnál, a to až do roku 1995, kdy jsem zde také ukončil i civilní službu. Od roku 1991 až do současnosti působím hlavně na pražském Radiu 1, kde připravuji čtyři hudební pořady (Novinky na alternativní scéně, Intro, Seance a CD nonstop) a každé úterý také odpolední vysílaní. Od roku 1995 až do 2003 jsem byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně elektronické taneční hudby. V roce 2003 jsem také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici ČRo 1 Radiožurnál. Poté jsem začal od roku 2005 spolupracovat se stanicí ČRo 3 Vltava a zde dodnes připravuji dva hudební pořady – každou třetí středu v měsíci pořad Čajovna Alternative, který představuje novinky ze zahraniční alternativní hudb. Od konce roku 2005 spolupracuji s klubem Palác Akropolis na koncertní serii Music Infinity, kde se snažíme přestavit to nejzajímavější ze současné alternativní hudební scény a od roku 2013 jsme také založili festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu s dalším uměleckými žánry, multimedii a nabízí workshopy či filmová představení. Zároveň také od roku 2005 spoluprodukuju tvorbu projektů jako Life Kids, Uncless či Universal Loosers.

Vysílání

Nadcházející

Uplynulé

  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Hiatus Kaiyote - Red Room / Brainfeeder
  • Efterklang - Living other Lives / City Slang
  • Stubborn Heart - Proves to be / One Little Independent
  • Richard Spaven & Sandunes - Evelyn / !K7
  • St Germain - Rose rouge (Atjazz rmx - edit) / Blue Note
  • HAELIUM - Somehow / Future Archive
  • Dntel - Connect / Morr Music
  • Lone - Hidden by Horizons ft. Morgane Diet / Greco-Roman
  • Shire T - Full Attention / Dama Dama
  • Helado Negro - Gemini and Leo (radio edit) / 4AD
  • Tycho - Only Love ft. Benjamin Gibbard / Ninja Tune
  • Gabriel Sayer - Pfizer / Acrophase
  • 16 - 17h
  • Frederic Robinson - Muscle Memory ft. Richard Spaven / Bridge The Gab
  • Ben Böhmer - Beyond Beliefs / Anjunadeep
  • 박혜진 Park Hye Jin - Let’s sing Let’s dance / Ninja Tune
  • Winslow - Sandalwood Nights / Hospital
  • Fred V - Glockenspiel Riddim / Hospital
  • In:Most - Cloud Nine / Soulvent
  • Parra For Cuva - Manila Palm / Parra For Cuva
  • OSOO · Kyson · Merryn Jeann - I'm always waitin' / Average Negative
  • The Seshen - Dive (Salama Rose Joe Louis rmx) / Tru Thoughts
  • Yves Tumor - ...and Loyalty is a Nuisance Child / Warp
  • Snapped Ankles - Undilated Lovers / Leaf Label
  • Half Waif - Take away the Ache / Anti-
  • Leaving Laurel - Winter in the Woods (radio edit) / Anjunadeep
  • 17 - 18h
  • Damiano von Erckert - Mars / Aus Music
  • Digital Illusion - Switch / Neele
  • Booka Shade - Infused Reality / Blaufield
  • Jimpster - Slippin´ ft. Elsa Hedberg / Freerange
  • Anyma - Claire ft. Janus Rasmussen & Dehlia de France / Rose Avenue
  • badfocus & Amelia Siba - New normal (badfocus rmx) / badfocus
  • tomy .45 - 8 [Eight] / tomy .45
  • Hania Rani - Nest (Portico Quartet rmx) / Gondwana
  • Niklas Paschburg - Bathing in Blue ft. Millie Turner / k7!
  • Clairo - Repear / Fader Label
  • SPC ECO - All at once / SPC ECO
  • Hollie Kenniff - Unfolding / Western Vinyl
  • Lawrence - Aalto / Dial
  • Tracklist
  • Dnes se v pořadu Seance vypravíme za ambientní legendou, německým skladatelem jménem a zazní jeho albová novinka Spirals of Roses in Time, kterou si vydal před měsícem přes svůj bandcamp. My si poté pustíme i jeho starší alba z jeho bohaté diskografie. Více info - https://mathiasgrassow.bandcamp.com/
  • Mathias Grassow - Rosearrow V [Spirals of Roses in Time, Mathias Grassow 2021]
  • Mathias Grassow - Rosearrow II [Spirals of Roses in Time, Mathias Grassow 2021]
  • Mathias Grassow - Secret Room I [The Forgotten Wisdom of the Forbidden Word, Mathias Grassow 2021]
  • Mathias Grassow - Advent - Second Session (excerpt) [Advent, Mathias Grassow 2020]
  • Mathias Grassow - Hoffnung - Hope [Eleven Virtues, Mathias Grassow 2020]
  • Mathias Grassow - Breach of Contract - Judgement - Pyre (excerpt) [The Gold of Caxamalca, Mathias Grassow 2019]
  • Mathias Grassow - Rheingau impressions - Part 1 - Creation III [The Moment of Creation, Mathias Grassow 2018]
  • Mathias Grassow - Raise upon the Earth [Devolution, Mathias Grassow 2017]
  • Tracklist
  • V dnešním pořadu Intro zazní britský producent Jamie Odell aka Jimpster a my si přiblížíme novou kompilační sérii Anthology Volume One - Three, která oslavuje jeho 25 let na jeho labelu Freerange. Více info - https://jimpster.bandcamp.com/
  • Jimpster - Seventh Wave (2006) (Anthology Volume 1)
  • Jimpster - Late Night Blues (2012) (Anthology Volume 2)
  • Jimpster - Maiden Voyage ft. Larraine Odell (1999) (Anthology Volume 3)
  • Jimpster - English Rose (2015) (Anthology Volume 1)
  • Jimpster - Square up (2006) (Anthology Volume 2)
  • Jimpster - La-di-da (1997) (Anthology Volume 3)
  • Jimpster - Sleeper (2009) (Anthology Volume 1)
  • Jimpster - Burning up (2018) (Anthology Volume 2)
  • Jimpster - Playtime (1996) (Anthology Volume 3)
  • Jimpster - Dangly Panther (2008) (Anthology Volume 1)
  • Jimpster - Got a hold on your Soul (2008) (Anthology Volume 2)
  • Jimpster - Walking weird (2000) (Anthology Volume 3)
  • Jimpster - One ft. Casamena (2020) (Anthology Volume 1)
  • Jimpster - Closer to you ft. Emma Odell (2002) (Anthology Volume 3)
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Ben Böhmer - Beyond Beliefs / Anjunadeep
  • badfocus & Amelia Siba - New Normal (badfocus rmx) / badfocus
  • Robot Koch & Blankfor.ms - Subtle Ones / Trees & Cyborgs
  • Kamasi Washington - Sun kissed Child / Hollywood
  • Thundercat - Dragonball Duraq / Brainfeeder
  • Puma Blue - Cherish (Furs) / Blue Flower Music
  • Odd Beholder - Accept Nature / Sinnbus
  • Parra For Cuva - Dream Reverb / Parra For Cuva
  • Bonobo - Linked (radio edit) / Fabric
  • Niklas Paschburg - Winter born ft. Hania Rani / 7k!
  • 16 - 17h
  • Jimpster - Spend the Night / Freerange
  • Hosini - Balloons / Anjunadeep
  • Catching Flies - GLY (DJ BORING rmx) / Indigo Blue
  • Instupendo - Idol / Astrollage
  • Winslow - Snooze Button Roller / Hospital
  • Echo Brown - Clarity / 1985 Music
  • Keep Shelly In Athens - Deceivers ft. Astyplaz / Athenian Auras
  • Miryam Solomon - Pushing the Tide / Albert´s Favourites
  • Maceo Plex vs Faithless - Insomnia 2021 (Epic edit) / Ministry Of Sound
  • Nina Kraviz - Skyscrapers (radio edit) / Nina Kraviz Music
  • Anyma - Claire ft. Janus Rasmussen & Dehlia de France / Rose Avenue
  • Rival Consoles - Pulses of Information / Erased Tapes
  • 17 - 18h
  • Afternoon Bike Ride - Dog Years ft. Middle School / Friends Of Friends
  • André Lodemann - Birth (Robag Wruhme rmx) / Best Works
  • Kittchen - Rohlíky / Červený Kůň
  • The Chemical Brothers - The Darkness that you fear (The Blessed Madonna rmx) / Virgin EMI
  • Fluida - Refuge / Anjunadeep
  • Daniel Avery - The Midnight Sun / Phantasy/Mute
  • Ocoeur - Opposite Sides / n5MD
  • Joep Beving - Hanging D (Max Cooper rmx) / Deutsche Grammophon
  • Booka Shade - Infused Reality / Blaufield Music
  • Thandi Draai - Jika (Lemon & Herb rmx) / Get Physical Music
  • Natacha Atlas - Inner Sunset ft. Yazz Ahmed, Samy Bishai & Alcyona Mick / Natasha Atlas
  • Eydís Evensen - Wandering II (Ed Carlsen rmx) / MMIX
  • Lucy Gooch - Rain´s Break / Fire
  • 18 - 19h
  • ASC - Lucid Dreams / Over/Shadow
  • Spencer Brown - Cumulonimbus Incus / Last Night On Earth
  • Peter Broderick - Let it go (Aske Izan rmx) / Erased Tapes
  • Lakou Mizik & Joseph Ray - Ogou (Pran Ka Mwen) (16BL rmx) / Anjunadeep
  • Cuushe - Hold Half / flau
  • Dntel - Connect / Morr Music
  • SPC ECO - Now it´s Time / SPC ECO
  • Chris Liebing - Something Half Way / Mute
  • Trentemøller - No One quite like you ft. Tricky / In My Room
  • BiiG PiiG - American Beauty / RCA
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Blame Your Genes - Actions / Blame Your Genes
  • Peter Broderick - Let it go (Aske Izan rmx) / Erased Tapes
  • Throwing Snow - Ochre / Houndstooth
  • Arandel - Doxa Notes ft. Myra Davies / InFiné
  • Anyma - Claire ft. Janus Rasmussen & Dehlia de France / Rose Avenue
  • Tor - Eleuthera (Catching Flies rmx) / Eleuthera Music
  • Tycho - Only Love ft. Benjamin Gibbard / Ninja Tune
  • Eyedress - Something about you ft. Dent May / Lex
  • Damon Albarn - Polaris / Transgressive
  • Overmono - If U ever / Fabric
  • Shire T - Full Attention / Dama Dama
  • 16 - 17h
  • il:lo - List / Anjunadeep
  • Booka Shade - Infused Reality / Blaufield Music
  • tomy .45 - 7 [Seven] / tomy .45
  • Mindchatter - Referees don´t fall in Love (Robot Koch rmx) / Mind Of A Genius
  • Helado Negro - Gemini and Leo / 4AD
  • Dntel - Connect / Morr Music
  • Ulrich Schnauss & Mark Peters - Hindsight is 20-20 (single version) / Bureau B
  • Lone - Hidden by Horizons ft. Morgane Diet / Greco-Roman
  • Gabriel Sayer - Pfizer / Acrophase
  • Yves Tumor - Crushed Velvet / Warp
  • St Germain - Rose rouge (Atjazz rmx) / Blue Note
  • badfocus & Amelia Siba - New normal (badfocus rmx) / badfocus
  • Nox Vahn - In the Talons of the Big Bird / Anjunadeep
  • Pig&Dan + Gregor Tresher - Soulcatcher / Truesoul
  • 17 - 18h
  • Jimpster - Walking weird / Freerange
  • Scuba & DOMiNii - Out / Hotflush
  • Emika - Wonderful Life (Black cover) / Emika Music
  • ERA C - 0-60 MpH (Easy Easy rmx) / Future Archive
  • Simula - Good Vibration ft. Embr / Shogun Audio
  • Koreless - Shellshock / Young Turks
  • Niklas Paschburg - Husky Train (Ah! Kosmos rmx) / 7k!
  • John Tejada & Ulrich Krieger - Silversonic / Palette
  • Efterklang - Living other Lives / City Slang
  • LYR - Winter Solstice / Mercury KX
  • OSOO · Kyson · Merryn Jeann - I'm always waitin' / Average Negative
  • Hiatus Kaiyote - Rose Water / Brainfeeder
  • Foam And Sand - Circle 23 / Trees & Cyborgs
  • Ed Carlsen - Grains of Gold / XXIM
reklama