Článek Rozhovor

DANCE TO ECSTASY SLAVÍ 5 LET

Zažij tanec v jiném rozměru je nové motto projektu, který se již 5 let aktivně profiluje na vědomé taneční scéně. Dance to Ecstasy je jedineční tanečně umělecký projekt s terapeutickým přesahem, který umožňuje divákovi / účastníkovi vstoupit do děje a prožít reálný transformační trip bez použití podpůrných látek. Spojujeme duchovní rozměr, vedení a motivaci při tanečním koučinku a tanečníky provádíme večerem propracovanými Dj´s sety propojenými s živými muzikanty a vokály. Nechybí ani Vjing tedy práce s videoprojekcí, která je vždy tematicky připravená k jednotlivým akcím.

Párty v jiném rozměru, tanec ke světlu, společný prožitek jednoty, to jsou nejsilnější podtóny a vyjadřují naše zaměření. Ano, jsme Dance to Ecstasy, ale extázi vnímáme jako stav mysli k němuž se lze protančit, stav směrem sám k sobě, k uvědomění kdo jsem a že mám svůj kanál inspirace a zdroj síly. Pilířem pro rozběh energie v těle, která vede ke stavu extáze je rytmus, dech, pohyb a společný záměr.

Současnými hlavními aktéry tohoto projektu jsou Lucie Loona jako matka projektu a Josef Sedloň jako její mužský protějšek. Ačkoliv se Lucie Loona začala zabývat tancem se záměrem již v roce 2013, projekt Dance to Ecstasy se ucelil a zrodil v pojetí tance bez drog a alkoholu až v roce 2017. Již tedy pěkných 5 let se společně snažíme ukázat lidem, že lze uvolnit své tělo i mysl bez podpůrných prostředků.

Tento rok byl pro členy DTE zlomový, došlo k pár změnám, zaměřili jsme se na vizuální stránku, udělali nové logo, a tak oslava 5 let bude také zabalena v novém kabátě.

Žádná akce DTE není stejná, a to včetně výběru hostujících umělců. Máme své stálice, a tak na scéně kromě Josefa Sedloně, Lucie Loony pravidelně vystupuje také skvělý saxofonista Filip Markes, energický perkusionista Jakub Žalud, které většinou doprovází svým krásným vokálem Veronika Boulterová. Avšak na této jedinečné akci tohoto roku vystoupí po delší pauze také úžasná Helén RockHousle, jejíž hypnotická hra protne taneční parket a v premiéře vokálně vše podpoří tentokrát zpěvačka Šárka Marková.

Tématem akce je Píseň kostí – taneční cesta vnitřní krajinou. Každý tu svou krajinu máme, jen jí ne vždy vnímáme, a proto společně rozhýbeme naše kosti. Ponoříme se až k buňkám a příběhům svých předků a necháme znít své kosti, svou píseň duše.

Ve čtvrtek 22.12.22 se přijďte spojit s dechem a tancem se sebou v hypnotických rytmech elektronické taneční hudby a umělecké projekce.

Na počátku nás čeká energetická očistná taneční pranayama, která nás dobře naladí na cestu vnitřní krajinou s podtitulem Píseň kostí.

DJs: Josef Sedloň & Lucie Loona

Musicians: Filip Markes, Jakub Žalud, Hélen RockHousle, Šárka Marková

Dance Warm up: se zpěvačkou a tanečnicí Šárkou Markovou

VJing, výborné občerstvení, Wayusa, překvapení a sjednocující atmosféra.

A již tradičně zkrášlí a oživí naše obličeje – Facepainting Magdaleny Hájíčkové

Vstupenky na Go out: https://goout.net/…/dance-to-ecstasy-josef…/szmbcou/

Line up:
18:00 DOORS
18:30 Taneční warm up – Šárka Marková
19:00 Píseň kostí a DJ set Lucie Loona
21:00 Tribal DJ set Josef Sedloň & musicians
22:30 – 23:00 chill out

www.dancetoecstasy.cz

Na akci jsou pořizované fotografie.
K dispozici šatna na převlečení, tančí se naboso i v botech:).

Rozhovor

20.12.2022 17:00

O Dance to Ecstasy si budeme povídat v úterý 20. prosince v 17 hodin. Naším hostem bude Monika Burdová.

reklama
reklama
reklama