Článek

COLDPLAY BUDOU V PŘÍMÉM PŘENOSU V KINĚ

Coldplay ze světového turné Music Of The Spheres navštíví i Česko prostřednictvím přenosu do kin

Kapela Coldplay sice do České republiky v rámci celosvětového turné Music Of The Spheres nezamíří, přesto budou mít i místní fanoušci příležitost ochutnat opojnou atmosféru jejich koncertů. Ve vybraných kinosálech si na velkém plátně užijí přenos vystoupení Coldplay z argentinské zastávky v Buenos Aires. Celosvětová akce se koná pouze 29. října. Předprodej vstupenek se zahajuje 15. září v 16:00. 

Na koncerty v rámci aktuálního turné Coldplay se snášejí superlativy ze všech stran. Velkolepá a barvami hýřící „nejlepší show na planetě Zemi“ obsáhne jak novinky z posledního alba Music of the Spheres, tak celou plejádu hitů jako Fix You, Yellow, Viva La Vida či Scientist. Vizuální stránku doplňují barevné lasery, propracovaný světelný design i dálkově ovládané LED náramky na rukou návštěvníků. Přenos bude režírovat cenami BAFTA a Grammy oceněný režisér Paul Dugdale.

Turné Music Of The Spheres je prvním koncertním počinem kapely po covidové přestávce. Bylo zahájeno v březnu v Kostarice a skončí příští rok v červnu trojicí koncertů v nizozemském Amsterdamu. A ačkoliv je turné sotva v polovině, už teď si připsalo několik rekordů a prvenství. V prvé řadě Coldplay chtějí zanechávat jen minimální uhlíkovou stopu. Celý koncert tak pohání speciálně vyrobená baterie, která se dobíjí pouze z obnovitelných zdrojů. Kapela se přepravuje běžnými komerčními lety, po zemi pouze elektromobily nebo vozidly na biopaliva. Využívají se i nízkoenergetické LED obrazovky, konfety z biologicky rozložitelného materiálu a diváci jsou cíleně nabádáni k tomu, aby na koncert dorazili městskou dopravou. Rekordy v návštěvnosti překonali Coldplay hned na několika místech. Na čtyři vyprodané koncerty v Mexiku přišlo více než čtvrt milionu lidí. A právě na stadionu River Plate v Argentině, odkud se bude koncert přenášet, se stali první kapelou, která zde odehraje deset koncertů v řadě v rámci jednoho turné. 

Coldplay jsou na scéně už více než čtvrtstoletí a za tu dobu vyrostli z nenápadné kytarovky do jedné z celosvětově nejvýraznějších kapel, která vyprodává i ty největší stadiony – a to i klidně několikrát po sobě. Coldplay jsou bez diskuze jednou z nejúspěšnějších hudebních formací jedenadvacátého století. Na svém kontě mají více než sto milionů prodaných alb, tři z jejich nahrávek jsou mezi padesátkou nejprodávanějších v Británii. 

Vstupenky jsou v prodeji od 15. září 16:00, přenos koncertu Coldplay z Buenos Aires se uskuteční pouze 29. října. Do kin vstupuje v distribuci společnosti Aerofilms. 

Coldplay Music Of The Spheres Live Broadcast From Buenos Aires

Velká Británie / 2022 / 150 minut / premiéra 29. října 2022

Zažijte ohromující podívanou ze světového turné Coldplay Music Of The Spheres ve vašem kině

během velkolepé globální události – spektakulární přímý přenos vyprodaného koncertu ze stadionu

River Plate v Buenos Aires!

Tato koncertní tour sklízí nadšené recenze od fanoušků i kritiků. The Guardian ji označil za „skutečně ohromující“. New York Post ji popisuje jako „noc, kdy se budou psát dějiny“ a Glasgow Evening Times ji ohlašují jako „největší show na Zemi“.

Coldplay si tak můžete užít na velké obrazovce v přímém přenosu přímo z Argentiny. Uslyšíte

legendární hity jako Yellow, The Scientist, Fix You, Viva La Vida, A Sky Full Of Stars a My Universe na stadionu plném světel, laserů, ohňostrojů a LED náramků – to vše dohromady dělá z koncertů Coldplay tak radostný zážitek.

Skvěle natočené celovečerní vystoupení režíruje uznávaný režisér Paul Dugdale, držitel ceny BAFTA a nominací Grammy.

Upozorňujeme, že tato událost byla časově posunuta – jedná se o tzv. zpožděný přímý přenos, aby

vyhovoval našemu časovému pásmu, vzhledem k časovému posunu z Argentiny.

reklama
reklama
reklama