Článek

COCOROSIE ZAHRAJÍ V ARCHA+

RESPECT FESTIVAL UVÁDÍ:

CocoRosie (USA)

12.8. ARCHA+ 20:00

Freakfolkové duo CocoRosie (USA) oslaví v Praze 20 let na scéně speciálním koncertem

Průkopnice freak folku CocoRosie slaví 20 let na hudební scéně. U této příležitosti vyjíždí na turné se speciálním unplugged vystoupením s názvem „Come Find Me“, jednou ze zastávek bude i Praha. V pražském prostoru ARCHA+ představí 12. srpna průřez svou dosavadní tvorbou včetně nejnovějších skladeb v unikátních aranžích se smyčcovým kvintetem.

Tvorba americké sesterské duo Sierra a Bianca Casady alias CocoRosie v sobě unikátním způsobem spojuje prvky popu, blues, elektroniky, hip hopu a opery. Duo je známé především svou originální poetikou a využíváním lo-fi dětských hraček, klasické instrumentace a žánrově pestrých rytmů. CocoRosie se k nám vrací po dlouhých osmi letech a pražskému publiku nabídnou koncert s mimořádnou pódiovou prezentací a jedinečným zvukem, který potěší fanoušky i nové posluchače.

Sierra Casady je klasicky vzdělaná operní zpěvačka a divadelní herečka, Bianca Casady je básnířka, divadelní režisérka a výtvarnice. Sestry společně využívají hudbu, divadelní pohybové postupy, módu a současné umění k vytvoření díla, které odráží krásu a smutek naší kolektivní zkušenosti. Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu. V minulosti spolupracovali s takovými jmény, jako je Anohni z Antony and the Johnsons, Kronos Quartet nebo avantgardní divadelní režisér Robert Wilson.

„Dvacáté výročí založení skupiny CocoRosie oslavíme jedinečným unplugged vystoupením, na kterém zazní výběr z naší hudby za posledních 20 let spolu s debutem našich nejnovějších skladeb u příležitosti této významné události,“ říká Sierra a Bianca.

Akce se uskuteční v rámci koncertního programu Respect Festivalu, pořádající agenturou je Rachot Production. Vstupenky v síti GoOut.

Více INFO na www.rachot.cz

Vstupenky via GoOut.net

Stání 880,- Kč, sezení 1660,- Kč

reklama
reklama
reklama