R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač

AFGHAN WHIGS V PRAZE

10.2. 2015 - Greg Dulli se svými The Afghan Whigs zahrají 13. února v Lucerna Music Baru...

D Smack U Promotion, Lucerna Music Bar a Scrape Sound Promotion uvádějí
The Afghan Whigs (USA)
13.02.2015 – 19.00
Praha, Lucerna Music Bar
Předprodej vstupenek od 31.10.2014
450,- Kč + poplatky obvyklé předprodeje
450,- Kč v pokladně Lucerna Music Baru
550,- Kč na místě v den koncertu

Pamětníci skvělých koncertů téhle party, která vznikla v americkém Cincinnati v roce 1988, již nedoufali, že se s jednou ze zásadních skupin grungeové éry ještě někdy na pódiu setkají.

The Afghan Whigs se rozešli počátkem nového milénia a dlouho to vypadalo, že slova frontmana Grega Dulliho, o tom že nemá v úmyslu s kapelou pokračovat, budou platit stále. Cesty bývalých spoluhráčů se však po čase opět protnuly, a tak se po deseti letech znovuobjevil band, jehož kombinace garážového rocku, grunge a punku je jedním z milníků rockové historie.

Comeback kapely má však na hony daleko k sentimentálnímu vzpomínání! Magická chemie Afghan Whigs stále funguje, koncerty jsou plné energie a letos kapela vydala u prestižního labelu Sub Pop (toho samého, kde počátkem 90. let nahráli tři alba, jež formaci ukotvily na scéně americké alternativy) nové album Do to the Beast.

Novou nahrávku chlapíci uvedli koncerty na legendárním kalifornském festivalu Coachella, čímž odstartovali velké světové turné. 27. října navíc vydali remasterovanou reedici svého slavného alba Gentlemen, které je nově doplněno o 17 nových tracků z nezveřejněných demáčů a živých vystoupení a název byl vzhledem k 21.výročí vydání alba pozměněn na Gentlemen at 21.

Loni The Afghan Whigs vystoupili na festivalu Rock for People a 13.února se jich tuzemští fanoušci dočkají znovu, tentokrát v intimní atmosféře pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky za 450,- Kč + poplatky budou k zakoupení od 31.10. na www.GoOut.cz, www.musicbar.cz a v sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 550,- Kč.

Více info:
www.theafghanwhigs.com  
www.facebook.com/TheAfghanWhigsOfficial  
www.youtube.com/AfghanWhigsOfficial  
www.musicbar.cz  
www.facebook.com/lucernamusicbar  
www.dsmacku.com  
www.facebook.com/dsmackupromotion

bez autora