ZAŽIJTE MĚSTO JINAK

15.9. 2014 - V sobotu 20. září můžete na 46 místech v Praze Zažít město jinak!

ZAŽIJTE MĚSTO JINAK NA RADIU 1!

V pátek 19. září proběhne na Radiu 1 speciál k sobotní akci Zažít město jinak, která se uskuteční v jednotlivých pražských čtvrtích a dalších městech. Sousedské slavnosti probíhají každoročně v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. Akci pořádá sdružení Auto*Mat.

V současné době je díky intenzivní městské dopravě veřejný prostor často vnímán jako prostor městské šedi, nepřívětivý pro lidské aktivity a zájmy. Ve spolupráci s pořádající organizací Auto*Mat připravilo Radio 1 pro své posluchače Radia 1 rozhovory s odborníky z oblasti urbanismu, s pořadateli akcí z jednotlivých pražských lokalit, kde Zažít město jinak bude probíhat, a také ze zástupcem sdružení, který připravoval projekt „Vize pro mobilitu a veřejný prostor Praha 2025“.

Rozhovory na Radiu 1 (pátek 19.9.2014):
11:00 – Josef Vomáčka (nezávislý publicista, urbanofil)
13:00 – Milota Sidorová (projektová manažerka a koordinátorka festivalu ReSite)
15:30 – Erik Čipera (ředitel o.s. Asistence a pořadatel akce ZMJ v Podolí), Tereza Mašková (předsedkyně o.s. Živé město a koordinátorka ZMJ v Dejvicích)
17:00 – Vratislav Filler (Auto*Mat)

Více informací o akci Zažít město jinak najdete na http://zazitmestojinak.cz  


Speciál Zažít město jinak na Radiu 1 v pátek 19.  září přináší firma Cyklo Adam – váš partner pro jízdní kola a lyže. www.cykloadam.cz

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Přijďte si popovídat, posnídat nebo poveselit se svými sousedy a zažijte město jinak. Od Smíchova až po Kobylisy, od Šáreckého údolí po Černý Most. Letošní sousedské slavnosti v sobotu 20. září na 46 místech.

Program bude pestrý. Vytvořte si třeba origami nebo hudební nástroj, opravte polámané kolo, zajděte na improvizační show nebo na besedu se starousedlíky, roztančete se při poslechu kapel nebo se zamyslete při prohlídce kostela.

Zažít město jinak pořádá iniciativa Auto*Mat, program a další informace najdete na http://zazitmestojinak.cz.


bez autora