R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač

5 DNÍ S LESNÍ ZVĚŘÍ

19.4. 2014 - Od pondělí 14. do pátku 18. dubna probíhá na Radiu 1 5 dní s albem Movable Feasts od LESNÍ ZVĚŘ.

Lesní zvěř - Movable Feasts

Movable Feasts - Pohyblivé svátky je název nové strhující nahrávky kapely Lesní zvěř.  Electrojazzové seskupení v čele se zpěvákem Milošem Rejskem a kapelníkem Jirkou Hradilem pod dohledem producenta Dušana Neuwertha natočilo soustředěnou a energickou desku. Radostné tóny, divoké běsnění eklektických bicích a melancholická umíněnost orámovaná charakteristickým zpěvem.


Druhé řadové album vzniklo po pěti letech od debutu Lesní zvěř a po čtrnácti letech existence kapely. Ta je od začátku stejná: základ tvoří trio Jura Hradil (Tata Bojs, exChorchestr, Umakart, Kašpárek v Rohlíku), Miloš Rejsek (exSwordfishtrombones, Voodooyoudo!) a Martin Čech (exChorchestr, exFruFru, projekty Pavla Fajta). Toto trio volně doplňuje trumpetista Marek Steyer. Album vznikalo tři roky a název Movable Feasts - Pohyblivé svátky vysvětluje Miloš Rejsek: „Pro mě je ta deska intimní, texty, i tím jak vznikala, každý z nás ji prožíval po svém a pro sebe, v různých setkáních, průnicích, spolu, sami, s Dušanem, doma, ve studiu, na koncertech. Proto i ten název. Movable Feasts jsou pohyblivé svátky. Nehrajeme mnoho, je to pro nás svátek. Víme, že ty písničky, tak jako my, někde, někdy budou, jen není jasné přesně kde a kdy.“ Hledat pro Lesní zvěř škatulku je stejně těžké, jako hledat podobnou kapelu v ČR. Muzikanti čerpají z indie scény všech stylů electro, jazz, drum'n'bass i psychedelie. Energická hudba, kde zpěv, hlukové plochy, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři – slova nebo melodie mají stejnou váhu jako hudební plochy.

Kromě Lesní zvěře můžete slyšet na Movable Feasts básníka Honzu Těsnohlídka, který interpretuje vlastní text ve skladbě Ještě je co ztratit. Ve skladbě Kavka Airlines hraje na různé saxofony a flétny Filip Nebřenský a jako protipól mužské energii hostuje na albu zpěvačka Kristýna Krutská. Album koprodukoval a zvukově formoval Dušan Neuwerth.

Kapela připravila speciální koncerty k vydání alba na úterý 22.4.2014 v pražském klubu Pilot a na  středu 23.4.2014 v brněnském Kabinetu múz.

PÍSNĚ NA ALBU
1.            Shoulder Blades           
2.            Evil Evil Eye                      
3.            Endgame                        
4.            Razor Ray                     
5.            Kavka Airlines            
6.            One Big Soft Spot        
7.            Ještě je co ztratit           
8.            Orifice                               
9.            Skid Marks                 

Lesní zvěř jsou Martin Čech, Marek Steyer, Miloš Rejsek, Jiří Hradil
Hosté: Jan Těsnohlídek, Filip Nebřenský, Kristýna Krutská
Produkoval: Lesní zvěř & Dušan Neuwerth
Mix: Dušan Neuwerth

http://lesnizver.cz

bez autora