R1 Goat
Právě hraje:
RADIO 1
02:00 - 06:00
on-line přehrávač

5 DNÍ S THE FINALLY

3.3. 2014 - Od pondělí 3. do pátku 7. března probíhá na Radiu 1 5 dní s debutovým albem Big Love In A Small Town od THE FINALLY.

The Finally
Psychedelic / Love / Indie / Death

3. března 2014 spatří světlo světa debutová deska šumperské kapely The Finally. Album vyjde pod hlavičkou pražského labelu Drug Me Records, za kterým stojí Hank J. Manchini z Kill The Dandies. Část Kill The Dandies bude zároveň na desce hostovat. Dalšími hosty budou například Václav Havelka z Please The Trees, písničkář Darren Eve nebo manželské drone duo All In The Glden Afternoon (Austin-Texas), které se postaralo o zajímavý bonus track.

Z debutové desky vypustili The Finally první singl s názvem Say Goodbye, ke kterému udělali jednoduchý nízkonákladový klip. Finally chystají kromě nového alba také malou kolekci oblečení a doplňků. Tento projekt by tak měl rozšířit jejich působení také do světa módy.

V rámci jarního turné se The Finally představí v několika českých, slovenských a polských městech. Pro své koncerty mají připravenou zajímavou projekci s pravou sudetskou atmosférou a spoustou mlhy. Do klubů přiveze kapela také mobilní výstavu mladého šumperského fotografa Františka Spurného.

Ve Finally hraje Jirka Giesl, Martin Šťastný, Tereza Veselková a Vendula Pukyšová. Za nástroji se střídají, takže se pevně nedá určit, kdo je tady kytarista, bubeník a už vůbec ne frontman.. Pokud máte rádi kapely jako Velvet Underground, The Kills nebo starší shoegaze, jste na správné vlnět. Album Big Love In A Small Town vyjde také v rámci březnového čísla magazínu Fullmoon. Ve stejném čísle bude také rozhovor s kapelou.

Release party proběhne 15.3. v pražském klubu Pilot v rámci Fullmoon Double Release Night, kde společně s The Finally pokřtí své nové EP také Kill The Dandies!

15.3. Praha - Pilot
19.3. Brno - Boro
20.3. Olomouc - Streetfighters atelier / mini ramp
21.3. Břeclav - Kafe Piksla
22.3. Ostrava
12.4. Šumperk - Kostel Zvěstování Panny Marie
24.4. Bratislava - Fuga

Official website: www.thefinallyband.com
Bandcamp: http://thefinally.bandcamp.com
Facebook: https://www.facebook.com/thefinallyband
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=lJS0onmAhSc

bez autora