5 dní s Burianem a Bohemií

12.10. 2013 - Od pondělí 14. do pátku 18. října probíhá na Radiu 1 - 5 dní s Burianem a Bohemií.

Pražský hudebník a producent Jiří Burian, známý z projektů Southpaw, Republic of Two, Kapitán Demo nebo Ghostmother, připravil se svými hosty novou desku BURIAN- BOHEMIA, která se navrací k lidové písni s novým zvukem. 

Album BURIAN BOHEMIA vychází v říjnu 2013 a bude součástí multimediálního projektu různých uměleckých odvětví. Pro Bohemii si Burian přizval ke spolupráci osobnosti, jakými jsou například Zdeňek Svěrák, Jaromír Švejdík, Albert Černý, Monika Načeva, Milan Cais, Dorota Barová, Mikoláš Růžička, Vilém Béreš, Sára Vondrášková a mladá talentovaná herečka z ostravského Národního Divadla Veronika Lazorčáková, která na desce zpívá hned několik písní.

Lidové písně jako Holka modrooká, Černé oči jděte spát nebo Ó hřebíčku zahradnický Burian upravil podle svého gusta a na desce se tak potkávají vlivy dream popu, wonky, indie i hutnějšího kytarového zvuku. Deska oficiálně vychází 1. listopadu na labelu MojeBohemia v distribuci Supraphonu, ale v polovině řijna bude k náslechu na stránkách Budweiseru Budvar (www.budvar.cz).

bez autora