NOVÝ POŘAD KARDIOSTIMULÁTOR NA RADIU 1

5.2. 2013 - Radio 1 představuje nový pořad Kardiostimulátor, který se věnuje soudobé vážné hudbě na české, slovenské i zahraniční scéně. Pořad vysíláme každou druhou středu od půlnoci do jedné hodiny ráno. Moderátory Kardiostimulátoru jsou Alice Rachel Jandovská a David Danel.

První vydání v měsíci patřilo objevování zvláštního a různorodého kontinentu naší Planety zvuku zvaného Nová hudba. Kromě vstupního náhledu na geografický kontext a předmět zkoumání, moderátoři nabídli jeden zásadní iniciační poslechový vzorek, představili objevitelské osobnosti a nastínili itinerář cesty. Při té chtějí objevovat dění historické i současné, seznamovat se se skladateli, dramaturgy, hudebníky a dalšími, kteří propadli "jiným zvukům" jakožto stimulátorům svého kardio-zdraví.

Profily moderátorů pořadu:

David Danel
je hudebník a pedagog, závislý mj. na vaření, kávě, občasném cestování, knihách, rodině a soudobém umění. Od roku 2000 působil dvanáct let jako houslista v prestižní Pražské komorní filharmonii, nyní vyučuje na Konzervatoři J. Ježka a věnuje se především provádění a propagaci soudobé hudby ve formacích Prague Modern, fama Q, Ostravská banda, MoEns a Veni Academy. Jako dramaturg připravil také dvě sezóny cyklu Krása dneška Pražské komorní filharmonie.

Alice Rachel Jandovská je hudebnice se zálibou ve všem nevšedním a nepředvídatelném. Od roku 2010 působí jako manažerka orchestru Prague Modern Young, jehož ideou je propagovat soudobou hudbu především českých a slovenských autorů. Od roku 2011 je členkou Slovenského ansámblu Veni Academy (flétna, pikola).

Pořad Kardiostimulátor na Radiu 1 vysíláme každou druhou středu od 24:00 do 01:00.

Webové stránky pořadu:

https://www.radio1.cz/kardiostimulator       

www.facebook.com/kardiostimulator

www.mixcloud.com/kardiostimulator

bez autora