GOGO PENGUIN V PALÁCI AKROPOLIS

22.9. 2017 - Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a slabost pro hymnické melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému zvuku GoGo Penguin, kteří se 2. října představí v Paláci Akropolis...

GOGO PENGUIN
(Velká Británie)
Pondělí 2. října / 19:30 /
Palác Akropolis  

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a slabost pro hymnické melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému zvuku GoGo Penguin, kapely považované za vůbec nejzajímavější počin, který se na britské scéně v posledních letech objevil.

Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchestru. Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Jejich nahrávka V2.0 (Gondwana Records) se stala albem roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize.

V loňském roce vydali na Blue Note ceněné album Man Made Object.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=ol4s-1kTrBw

OFICIÁLNÍ STRÁNKY:
http://gogopenguin.co.uk 

VÍCE NA:
http://rachot.cz/gogo-penguin/

CENY VSTUPENEK:
410/ 460 Kč (stání/ sezení)

bez autora