R1 Goat
Právě hraje:
BLN
13:05 - 15:00
on-line přehrávač

PŘÍMÝ PŘENOS Z UNITED ISLANDS OF PRAGUE

25.6. 2016 - Dnes, v sobotu 25. června, si od 13 do 21 hodin můžete užívat přímý přenos z festivalu United Islands of Prague!

RADIO 1 CHYSTÁ PŘÍMÝ PŘENOS Z UNITED ISLANDS OF PRAGUE

Radio 1 se i letos zúčastní hudebního festivalu United Islands Of Prague. Pro návštěvníky festivalu bude v sobotu 25. a v neděli 26. června na pražské Kampě nachystaná Radio 1 Stage, v sobotu se posluchači mohou těšit na tradiční přímý přenos z této scény. Oba dny bude dění na scéně Radia 1 moderovat DJ Radia 1 Zdeněk Lichnovský.


Živé vysílání koncertů bude doplněno rozhovory s jednotlivými kapelami a celým festivalovým dnem posluchače provedou moderátoři Radia 1 Jiří Šteffl a Ondřej Bambas. Přímý přenos bude na  Radiu 1 probíhat od 12:00 do 20:00.

V sobotu 25. června se na Radio 1 Stage představí dvě výrazné domácí zpěvačky – Monika Načeva za doprovodu Michala Pavlíčka a Bořkovec kvartet a dále Emma Smetana. Program doplní chorvatská zpěvačka Dunja Ercegovic aka Lovely Quinces a rakouské elektro-popové duo Leyya. V neděli 26. června program zahájí domácí Apollinaire a jako další zástupci domácí scény se představí začínající plzeňská kapela Teepee. Elektropopový songwriter Ori Alboher, rodák z Jeruzaléma, v současné době usazený v Berlíně, a rumunská trojice Golan, doplní další nedělní program scény Radia 1.

Harmonogram přímého přenosu z Radio 1 Stage (sobota 25. 6. 2016):

13:00 - 14:00 Emma Smetana (CZ)
15:00 - 16:00 Lovely Quinces (HR)
17:00 - 18:00 Monika Načeva a Michal Pavlíček + Bořkovec kvartet (CZ)
19:00 - 20:00 Leyya (AT)

Za hranice všedních dnů se můžete dostat s programem Erasmus+ a díky němu získat finanční podporu na studijní nebo pracovní stáž v zahraničí.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Festival United Islands of Prague přiváží nové objevy z evropské hudební scény L’Aupaire, Get Your Gun, Brodka, Emma Smetana, Piano a mnoho dalších

Pražský multižánrový festival United Islands of Prague proběhne v červnu již po třinácté a oživí hudbou Kinského zahradu, Kampu, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Letos poprvé bude jeho hlavní program probíhat především v sobotu a v neděli 25. a 26. června, kdy spolu s novým METRONOME festivalem nabídne Praha ten největší hudební víkend. Již tradičně hlavní program festivalu předznamená Klubová noc, která proběhne ve čtvrtek 23. června v pražských hudebních klubech. Vstup na festival United Islands of Prague je letos opět díky podpoře hl. m. Prahy a partnerů tradičně zcela zdarma.

United Islands of Prague opět rozezní hudbou jak venkovní scény, tak i pražské kluby a od 23. do 26. června představí ty nejzajímavější hudební objevy. Návštěvníci se tak opět mohou těšit na čerstvou hudební nálož v podání nadějných světových i tuzemských interpretů. „V průběhu celého roku sbíráme to nezajímavější z evropských showcasových festivalů jako The Great Escape, Eurosonic, Waves a další, abychom mohli festivalovým návštěvníkům představit ty nejčerstvější talenty z evropské scény. Na mě udělali velký dojem např. Get Your Gun z Dánska nebo L'Aupaire, jedna z velkých nadějí německé hudební scény anebo PlaygroundZero, holandští producenti, kteří dokázali roztančit publikum v anglickém Brightonu už ve dvě odpoledne! Program letošního ročníku je žánrově opravdu pestrý od indie popu a rocku přes world music až po jazz, takže si na své může přijít opravdu téměř každý,“ vysvětluje dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Během posledního červnového víkendu na festivalu United Islandsof Prague vystoupí více než 100 kapel a hudebních interpretů ze zemí jako je Dánsko, Německo, Irán, Nizozemsko, Litva, Chorvatsko, Rakousko, Polsko, Slovensko, Portugalsko, Estonsko a další. Mezi ty nejzajímavější patří velká naděje německé hudební scény, zpěvák a multiinstrumentalista L'Aupaire, temně melancholické severské trio Get Your Gun, rakouská elektro-popová formace Leyya a také jedna z nejzásadnějších postav blízkovýchodní undergroundové hudební scény - libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou MaiiWaleed. Dále zahrají neofolkoví Trad.Attack! z Estonska, kteří sbírají jedno ocenění za druhým či nejskloňovanější polská zpěvačka současnosti Monika Brodka. Z tuzemských interpretů zavítá na jedno z pěti pódií letošního ostrovního festivalu například Monika Načeva, která zde během jedinečného koncertu oslaví své jubilejní padesáté narozeniny. Výraznou vycházející hvězdou, která si odbyde svou festivalovou koncertní premiéru, je Emma Smetana, moderátorka, herečka a zpěvačka, která v letošním roce zaujala hudební kritiky velmi vydařenou popovou deskou, za níž stojí producent Jiří Burian. Velkým lákadlem je také koncert čtveřice Piano, která se pohybuje na pomezí alternativního popu a v prosinci 2015 vydala své poslední album Theia. Na festivalu se objeví také ty nejzajímavější projekty z loňské Klubové noci - Ponk, The High Corporation nebo Hard to Frame. Dalším výrazným zástupcem tuzemské scény jsou indie-popoví VyJakoMy, kteří zahrají jak v rámci Klubové noci, tak na hlavním pódiu United Islands of Prague.

United Islands of Prague nabídne taképestrý a originální doprovodný program.Vstup na festival bude letos opět zcela zdarma. Kompletní program festivalu je uveden na webových stránkách www.unitedislands.cz.

United Islands of Prague
23. – 25. 6. 2016

www.unitedislands.cz

bez autora