R1 Goat
Právě hraje:
INTRO
00:00 - 01:30
on-line přehrávač
Million Marihuana March

Million Marihuana March

3.5. 2019 - V pátek 3.5. si budeme v 14:00 povídat s Robertem Veverkou, organizátorem Million Marihuana March.

Million Marihuana March 2019: Konopí jako obnovitelný zdroj štěstí

V sobotu 4. května se v Praze uskuteční již 22. ročník demonstrace a happeningu za legalizaci konopí, Million Marihuana March. Česká republika se tím připojuje ke globálnímu protestu, který se koná ve stovkách měst po celém světě. Cílem akce je nejen poukázat na přetrvávající ilegalitu konopí a veřejný zájem o změnu, ale nabídnout i možná řešení a představit možnosti využití této mimořádné byliny k léčbě a v průmyslu.

Dle spolku Legalizace.cz, který akci pořádá, neodpovídá současný zákon kriminalizující konopí společenské situaci, a vede nejen k nesmyslným postihům občanů ze strany policie, ale také k rozvoji černého trhu a nemalým výdajům ze státního rozpočtu. Jak ukazuje vývoj ve státech, které v posledních letech konopí legalizovaly, racionální regulace konopí představuje důležitý krok směrem k bezpečnější a efektivnější drogové politice.

Demonstrace, koncerty a workshopy

Průvod demonstrace Million Marihuana March začne v sobotu ve 12.30 pochodem z Karlova náměstí centrem města až na ostrov Štvanice, kde bude až do večerních hodin připraven kulturně-vzdělávací happening. Ten nabídne pestrý hudební program na dvou pódiích, workshopy zaměřené na představení konopí jako zdroje cenného zdroje materiálů i potravin a prezentaci informačních a prodejních stánků firem ze světa konopí. K tanci i poslechu zahrají Suns of Dub z Jamajky, hvězdy českého reggae Švihadlo a Nevereš, Pohřební kapela, United Heads a další.

Debata s politiky i lékaři

Součástí programu bude také politická diskuze, která začne v 15:00 a během které se mohou návštěvníci zeptat přímo politiků a kandidátů do evropského parlamentu, jakým způsobem se jejich strana chystá ke konopí přistupovat. Otázky o léčbě konopím, která v posledních letech znovu nabývá na popularitě, pak mohou zájemci předložit během následující besedy s lékaři, pacienty a dalšími odborníky. Vstup je zdarma, na akci je zajištěn bezbariérový přístup.

Neziskový sektor a afterparites

Na akci se představí také organizace neziskového sektoru a během celého dne zde bude připraven program pro děti. Po setmění začne tradiční fireshow v podání Tribo Fuego. Po skončení happeningu na Štvanici ve 22:00 bude zábava pokračovat na afterparties v pražských klubech Fuchs2 (techno, psytrance), Centrála a Cross Club, kde se chystá pestrý hudební line-up. Kompletní program akce najdete na webových stránkách www.legalizace.cz a v události na Facebooku.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Hudební program na LIVE STAGE

14:30 – 15:30 - Švihadlo

15:50 – 16:50 - UNITED HEADS

17:10 – 18:10 - Suns of Dub

18:30 – 19:30 - POHŘEBNÍ KAPELA

19:50 – 21:50 – Nevereš

Přednášky & workshopy

15:00 - 16:30 - Politická debata

17:00 - 18:30 - Diskuze o léčbě konopím

14:00 - 20:00 - Jak si postavit konopný dům

14:00 - 20:00 - Domácí výroba bylinné masti a výtažku

bez autora