FESTIVAL LIVEEUROPE

FESTIVAL LIVEEUROPE

20.9. 2018 - Ve čtvrtek 20. září si ve 14 hodin budeme povídat o festivalu Liveurope, který proběhne v Paláci Akropolis. Do studia zavítá belgický hudebník Tamino.

Do Paláce Akropolis míří velké objevy evropské hudby. 20. září vypukne festival Liveurope.

Hudební festival Liveurope se rozrůstá, jeho třetí ročník nabídne 20. září v žižkovském Paláci Akropolis devět zajímavých evropských projektů všech možných žánrů. Večer nabídne unikátní průlet současnými objevy kontinentální alternativní scény – mezi nimiž jsou belgický megatalent Tamino, francouzský producent French 79 nebo slovenská hudebnice Katarína Máliková, která v Praze poprvé vystoupí v doprovodu kompletní kapely.


Belgický písničkář egyptského původu Tamino (https://taminomusic.com) má jen dvacet jedna let, ale už o něm nadšeně psal i britský hudební tisk, který uhranulo jeho eponymní debutové EP. Jeho křehké, emotivní písně si u nich vysloužily srovnání s Jeffem Buckleym. V polovině října vydává Tamino debutové album Amir, na němž spolupracoval s Colinem Greenwoodem z Radiohead.

Island bude na Liveurope zastupovat JFDR (http://jfdrcurrent.com), nejnovější projekt hudebnice Jófríður Ákadóttira, která je známá i z projektů Samaris, Gangly nebo Pascal Pinon. Na sólové dráze míchá svůj něžný vokál s minimalistickým písničkářstvím a decentní elektronikou a v Akropoli vystoupí v doprovodu smyčců!

Producent French 79 (http://www.french79.com) z Marseille vyrostl na francouzské electro vlně a jeho dlouhohrající debut Olympic navazuje na stylový house Daft Punk nebo Cassius.  Do Prahy ho přijede představit v live setu a s projekcí.

Katarína Máliková
(bandzone.cz/katarinamalikova) je velký objev slovenské hudební scény. Ve své tvorbě míchá lidovou hudbu, elektroniku i klasiku. Za debut Pustvopol z roku 2016 získala tři slovenské hudební ceny Radio_Head Awards, kladné ohlasy ale přicházely i ze zahraničí. Na klasické folkové písničkářství vsází švédsko-krétský hudebník Plàsi (www.plasimusic.com). Jeho debut People navazuje na severské melancholické „kluky s kytarami“ jako byli José Gonzáles nebo Kings of Convenience.

Čistě taneční hudbu budou zastupovat slovenská drum´n´bassová producentka a DJka Changing Faces (m.me/ChangingFacesdnb), která letos získala cenu Radio_Head jako objev roku.

Slovinská zpěvačka КУКЛА (https://kuklakukla.bandcamp.com) zatím vydala jen hrstku singlů, její kombinace popu, elektroniky a současného r&b ale signalizuje, že se od ní můžeme dočkat velkých věcí. To ostatně platí i o finské zpěvačce jménem Julia Adal (http://juliaadal.tumblr.com), která dělá zajímavý mix neo-soulu a downtempa. Většinu svého debutové EP napsala v Praze, kde žila tři roky. V Palác Akropolic jí na klávesy doprovodí česká hudebnice Bára Zmeková.

Ze severu dorazí do Prahy i polské duo Divines (http://www.divines.pl/), které se shlédlo v stylovém severském electropopu. Za tři roky své existence už stihli obrazit několik showcaseových festivalů.

Program začíná v 18:00

bez autora