Bassmatico w/ EMIKA LIVE and Filip Foreigner

Bassmatico w/ EMIKA LIVE and Filip Foreigner

13.9. 2018 - Ve čtvrtek 13.9. si v 14 hodin budeme povídat s producentem a DJ Filipem TBC.

BASSMATICO "DOUBLE EDITION"
EMIKA LIVE and EMIKA DJ

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/312973332789329/

Datum konání: 15.09.2018 - sobota

Místo konání: Praha - Cross

DJs:

Outdoor: Emika live, Annita b2b Ahz

Main stage: Emika DJ set, Filip Foreigner, Roman Rai, Stanjah, Mitigma, MK2

Deep DNB stage: Phonetick, Philip T.B.C., Fingerprint, Ghonzales, Membrain, Houbass, Ne

Popis: start: 18:00, vstup: koncert plus párty 350,- Kč, párty 160,- Kč

 

Měsícem září nejen, že dětem skončilo období dvouměsíčního klidu a lenošení, podzim už také vystrkuje růžky a venku to vypadá, že letní atmosféra a koupání je nenávratně pryč. To vše znamená jen jedinou věc, a to, že nám pomalu ale jistě začíná klubová sezona, která nám opět nabídne řadu kvalitních a povedených mejdanů. A jedním z takovýchto vypečených mejdanů bude i párty Bassmatico, za kterou stojí matador české elektronické scény Philip TBC alias Filip Foreigner ve spolupráci s pražským klubem Cross. Ti na Bassmaticu v minulosti představili například berlínského Kalipa nebo Gunjaha, legendu německé house scény, a ve výčtu zvučných jmen se rozhodli pokračovat i nadále. V sobotu 15. září tak do Crossu zavítá talentovaná zpěvačka a producentka z Velké Británie, která se svou produkcí zazářila na slavné značce Ninja Tune, a jejíž skladby v sobě mísí atmosférické pasáže s neuvěřitelnou energií. Jmenuje se Emika, a vy se můžete těšit hned na dvě její vystoupení - žívý koncert venku před Crossem a večerní DJ set, kterým otevře druhou polovinu večera. Je zkrátka na co se těšit!

Bassmatico, Cross club, dvě stage a více než desítka DJs. Tak by se dalo v rychlosti popsat, co vás v sobotu 15. září čeká a nemine. Pojďme si nyní představit jednotlivé vystupující, kteří vás provedou sobotní nocí v rytmech rovných i zlomených beatů. Hlavní stage bude patřit, jak již bylo zmíněno výše, britské producentce a zpěvačce, která si říká Emika. Ta se blýskla v roce 2011 svým stejnojmenným albem "Emika" na slavném labelu Ninja Tune, na jehož úspěch navázala o dva roky později albem s příhodným názvem "Dva". Od té doby objíždí kluby a festivaly po celém světě se svou show, ve které kombinuje vlastní zpěv a live set, nebo klasický DJ set. Ať už vystupuje sama v rozpáleném klubu, a nebo s Pražským metropolitním symfonickým orchestrem za zády, vždy se můžete těšit na hluboký emoční zásah. Dubstep i symfonie jsou v jejím podání působivě procítěné terapie její vlastní osobnosti i všech posluchačských charakterů kolem. Její skutečné jméno je Ema Jolly. Narodila se ve Spojeném království, její kořeny ale zasahují přímo do České republiky. Dle svých slov sama ve své tvorbě operuje s vyprávěním osobitých intimních příběhů, nepřeslechnutelným vlivem klasické hudby i s tvrdostí a temnotou klubové elektroniky. Jakmile se jí pokusíte zaškatulkovat, neuspějete ani v nejmenším. Léta formování prožila v Bristolu, za progresivním zvukem současné elektroniky se přestěhovala do Berlína. Dodnes tuhle neustále překvapující metropoli považuje za svobodnou oázu, v níž koluje kreativní energie. Je jasné, že nás čeká velmi silný hudební zážitek, na jaký každý z milovníků inteligentní elektroniky bude ještě dlouho vzpomínat. Hlavní stage dále obsadí rezident klubovky Bassmatico, Filip Foreigner, který svůj "rovný" set jistě obohatí nějakým zajímavým kouskem ze své produkce. Nebude chybět ani matador české scény Roman Rai a celé obsazení doplní pánové Stanjah, Mitigma a Mk2.

Druhá stage bude tradičně patřit zlomeným beatům drumandbass music. Sklepní prostory Crossu rozparádí svými sety Phoenetick, Philip T.B.C., Fingerprint, Ghonzales, Membrain, Houbass a producentský talent osobitého jména Ne. Pokud dorazíte do Crossu již v podvečerních hodinách, tak vám navíc sobotní odpoledne svou nezaměnitelnou selekcí zpříjemní DJská dvojice Ahz & Annita, které také můžete dobře znát z vysílání Narovinu Zlomeného Podcastu. Ti zahrají venku od 18:00 na Cross Square a rozvíří pozitivní vibrace před živým koncertem, který od 20:00 zahraje headliner večera Emika rovněž venku před Crossem. A pokud by snad mělo pršet, tak se bude venku hrát v krytém stanu, není nutné se tedy obávat proměnlivého podzimního počasí.

 

EMIKA
Bringing bold new tendencies to a world of avant garde classicism, popular song and contemporary electronic minimalism, the Berlin-based Emika has, since the turn of the decade, transposed perceived notions of music on its head. Of-late, her patrician approach to the time-honored sounds of orchestral music has caught up with the evolution of her bassy, trip hop and melancholic pop style, underpinned by the glitched, steeping design of her academic yet abstract production techniques.

Her current live performance, furthermore, has seen Emika reconceptualise the way she takes to the stage. Embarking on a new hybrid approach to song and sound manipulation, Emika now presents new live show with Israeli drummer and electronic percussionist Ran Levari.  Exploiting new technologies in live vocal looping, sample triggering, sequential synthesis and live drums, it’s an advanced vision that is uniquely their own.

Having signed to Ninja Tune for her first two albums, Emika (2011) and Dva (2013), she established her own, eponymous label in 2015 which is a single year released both her Drei and Klavírní long players. With her fifth studio album now upon us, Melanfonie, the result of a successful kickstarter campaign that allowed her to work with the City Of Prague’s 70-piece Philharmonic Orchestra, Emika is once again breaking new ground for singer-songwriters, producers and performers alike.

bez autora