BELFIATO QUINTET

BELFIATO QUINTET

12.1. 2018 -

V sobotu 13.  ledna si budeme povídat se členy souboru Belfiato Quintet, kteří vystoupí 24. ledna v Dvořákově síni Rudolfina.

Jejich hostem bude na vystoupení kapelník posluchačům Radia 1 známe sklupiny Clarinet Factory Jindřich Pavliš. 

V loňském roce jim vyšlo album u vydavatelství Supraphon s názvem "Janáček, Foerster & Haas: Hudba pro dechové nástroje."

Program vystoupení: 

Antonín Rejcha
Dechový kvintet e moll

Josef Bohuslav Foerster
Dechový kvintet op. 95

Pavel Haas
Dechový kvintet

Leoš Janáček
Dechový sextet Mládí

BELFIATO QUINTET

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Soubor studoval na Pražské konzervatoři u Ondřeje Roskovce (Česká filharmonie, Afflatus Quintet), dále na HAMU ve třídě Štěpána Koutníka a spolupracoval s prof. Gottfriedem Pokornym (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien).

Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pardubická komorní filharmonie, The Philharmonia Orchestra London). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga.

Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Soubor vystupuje pravidelně v Čechách a v zahraničí. Představil se například v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu a komorních cyklech Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK a PKF – Prague Philharmonia. Spolupracoval s Českou televizí i a Českým rozhlasem a společně vystoupil s Aflattus Quintetem nebo mezzosopranistkou Dagmar Peckovou. Na festivalu Pražské Jaro 2014 vystoupil Belfato Quintet v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se představil i v roce 2015 např. v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích, v roce 2016 např. na Českém velvyslanectví v Londýně.

bez autora

reklama