JAN VYTISKA V TRAFO GALLERY

JAN VYTISKA V TRAFO GALLERY

18.12. 2017 - V pondělí 18. prosince si v 17 hodin budeme povídat o výstavě Jana Vytisky v Trafo Gallery. Na rozhovor dorazí Jan Vytiska s kurátorem výstavy Otto M. Urbanem.

Jan Vytiska: Paradise
24. 11. - 31. 12. 2017

kurátor Otto M. Urban

Vernisáž 23. listopadu od 19.00

Hudební doprovod Johnny the Horse

Po několika tematických odbočkách pracuje Jan Vytiska v obrazech z poslední doby opět více s folklórními motivy, které jsou přímo inspirovány lidovými pověstmi a bájemi z knihy Čertoviny z Valašska. Nejedná se však o návrat k prověřené tematice, ale o její nové uchopení a významové rozšíření. Vytiskův postmoderní mix nezůstává stát na místě a neztrácí se v slepých uličkách – jeho výtvarný jazyk již přesáhl hranice regionu a vyvolal pozornost i v zahraničí, nejvýrazněji snad na putovní výstavě Neue Schwarze Romantik (2017), kde se jeho malby objevují vedle děl známých umělců, jako jsou Martin Eder, Anders Grønlien, bratři Quayové a další. Vytiskovy obrazy jsou tedy srozumitelné i v širším mezinárodním kontextu. Ukazují zkarikovanou halucinaci chaosu současnosti, spojují velká umělecká gesta s banalitou popkultury, vysoké s nízkým, krásu s ošklivostí, smrt se životem.

Doprovodný program výstavy:

  • Čertovský Mikuláš v maskách v úterý 5. prosince od 19 hod.
  • Komentovaná prohlídka s Janem Vytiskou a Otto M. Urbanem v úterý 12. prosince od 17 hod.

Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7, tram. 1, 12, 14, 25, metro Vltavská (300 m), otevřeno st-ne 15-19 hod., so 10-19 hod.
 www.trafogallery.cz, https://www.facebook.com/trafogalerie, IG: trafo_gallery

bez autora

reklama