R1 Goat
Právě hraje:
BASS TRAP
23:00 - 23:59
on-line přehrávač
MOGWAI

MOGWAI

31.10. 2017 - V úterý 31. října si budeme ve 14 hodin povídat s kapelou Mogwai.

MOGWAI (UK)

31. říjen 2017, Roxy, Praha

Post-rocková senzace přiveze nový repertoár

Praha - Skotští post-rockeři neusínají ani po dvou desítkách let na vavřínech.
Po veleúspěšném soundtracku Atomic k seriálu BBC, dokončila formace práce na deváté řadovce Every Country´s Sun a vyjíždí na turné, během něhož zavítá do pražského klubu Roxy.

Od doby, kdy po Glasgow sami vylepovali plakáty na první koncerty, uběhlo dvaadvacet let, a i když jim označení post-rockerů nikdo neodpáře, ze žánrové škatulky se snažili vždy vymanit. Ve svých téměř bezvýhradně instrumentálních kusech nikdy neváhali experimentovat s možnostmi využití nástrojů a nových technologií, posluchače dokáží dodnes překvapovat a držet v napětí. Navíc bylo vždy jisté, že přes jistou ponurost skladeb mají Mogwai značný smysl pro humor, což dokazují v titulech svých kusů, či na sociálních sítích.

To vše z nich činí jeden z nejzajímavějších britských undergroundových počinů, přestože kapela stojí za hudebním doprovodem i komerčních projektů. Její skladby zní ze seriálů Sex ve městě, Znovuzrozeni, filmu Fontána, dokumentu o fotbalistovi Zidanovi a nejnověji ve snímku Leonarda DiCapria Before the Flood, na kterém se podílela s Trentem Reznorem a Atticem Rossem z Nine Inch Nails. V loňském roce okupovali Mogwai TOP 20 britských hitparád se soundtrackem k dokumentárnímu seriálu BBC Atomic: Living in Dread and Promise mapující historii jaderného zbrojení, v rámci šňůry k promítání snímku odehráli několik koncertů, včetně japonské Hirošimy. Svůj čas však věnují také mladým talentům ve svém vydavatelství Rock Action.

Fanoušci dobře vědí, že Mogwai v posledních měsících trávili svůj čas v proslulých studiích Abbey Road, kde dokončili deváté řadové album. Po patnácti letech znovu spolupracovali s producentem Davidem Fridmannem, který stál také za deskou Rock Action (2001). Na závěr letošního roku tak přidali ke svým kritiky oceňovaným albům Young Team, Come On Die Young, nebo Happy Songs for Happy People, novinku Every Country´s Sun, natočenou ve Fridmannově Tarbox Road Studios v New Yorku.   

Je více než pravděpodobné, že se v listopadu dočkáme značné ochutnávky nového repertoáru
v příjemném klubovém prostředí pražského Roxy.

Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji za cenu 890 Kč v síti Ticketpro: www.ticketpro.cz  a GoOut: www.goout.cz

Koncert pořádá agentura Charm Music.

Oficiální Facebook událost koncertu:   www.facebook.com/events/635946009939423

Oficiální web kapely: www.mogwai.co.uk , https://www.facebook.com/mogwai

 

Další odkazy:  Ether                         http://bit.ly/1QopuyR

                        Teenage Exorcists      http://bit.ly/1vKF567

                        Batcat                         http://bit.ly/2nWlJJH

 

 

support SACRED PAWS (UK)

31. říjen 2017, Roxy, Praha

Mogwai představí Praze své svěřenkyně Sacred Paws

7. července, Praha - Na svém podzimní turné k chystané desce Every Country´s Sun, vyráží skotská post-rocková senzace Mogwai s dívčím duem Sacred Paws. Debut předskokanek vyšel na kapelním labelu Mogwai Rock Action.

Výběr londýnsko-glasgowské dvojice Sacred Paws tak není překvapivý. Kytaristka a zpěvačka Rachel Aggs a bubenice Eilidh Rogers vydaly své debutové album Strike A Match letos v lednu u vydavatelství Rock Action pod producentským dohledem Tonyho Doogana (Mogwai, Belle & Sebastian, Teenage Fanclub), mástru se ujal Frank Arkwright (Arcade Fire, The Smiths, New Order, Joy Division, Coldplay, Oasis a další) ve studiích Abbey Road.

Sacred Paws vznikly před třemi lety po rozpadu projektu Golden Grrrls. Ačkoliv se traduje, že vztahy na dálku nevydrží, zdá se, že to u těchto hudebnic a kamarádek nehrozí. Vzdálenost šesti set kilometrů nebyla velkou překážkou a tak se postupně během vzájemných návštěv zrodilo album Strike A Match.  Desetipísňová nahrávka, koketující v nakažlivých melodiích s indie-popem, post-punkem i afrobeatem, stihla získat  pochvalné recenze na Pitchforku, v časopisech Q nebo Clash. 

 

:: ROZHOVOR KE STAŽENÍ ZDE

bez autora