R1 Goat
Právě hraje:
CD NONSTOP
19:00 - 20:00
on-line přehrávač
BORIS CARLOFF

BORIS CARLOFF

25.10. 2017 - Ve středu 25. října si budeme v 17 hodin povídat s hudebníkem Borisem Carloffem.

Borise Carloff vydává svoje nejelektroničtější a zároveň nejpísničkovější album 

Začal ho natáčet v zimně na chalupě, kde teplota v místnosti nepřesáhla 12 stupňů a dokončoval jej v Chorvatsku v tropických vedrech. Na jedné straně je postavené na starých analogových syntezátorech, jejichž zvuk na straně druhé rozbíjejí moderní technologie a aktuální hudební postupy. Řeč je o třetím albu The Solipsist Borise Carloffa, držitele dvou Andělů a ceny Apollo.

Jak název napovídá, deska se věnuje filozofickému zkoumání reality a hudebně překvapí dominantním použitím lidského vokálu, se kterým producent a muzikant pracoval jako s dalším nástrojem. „V textech bilancuji dosavadní život a hledám vlastní pozice ve světě, který mě obklopuje,“ říká Boris Carloff. Nahrávka jde kromě české distribuce (Championship) i do mezinárodní. Tu obstará kultovní neměcký label Emerald and Doreen.

Zároveň s albem Carloff vypouští do světa i první videoklip ke skladbě Haunted, který natočilo londýnské duo bratří Madleyů. Do hlavní role obsadilo známé anglickými fashion modely Liama Gardnera a Sharnee Gatese, kteří byli tvářemi např. pro Burberry, Kenzo nebo DKNY.

 

Video Haunted: https://youtu.be/hps7rHktag4

 

„Album je asi nejelektroničtější a zároveň nejvíce písničkové v mé diskografii. Hodně mě při psaní inspiroval soul, r’n‘b a celkově černá muzika. Odtud pramení i fascinace lidským hlasem, se kterým jsem pracoval jako s dalším nástrojem, zpracovával ho efekty a samplerem a vytvářel z něj jiné zvuky a textury,“ vysvětluje Boris Carloff, který nahrávku připravoval s klávesistou Honzou Andrem. Kromě něj se na The Solipsist objevuje i violoncellistka Terezie Kovalová a americká r’n‘b vokalistka Emi.

Textově novinka odkazuje na anglickou poezií 19. století, především na Williama Butlera Yeatse. „Album The Solipsist je o nejistotě existence reality, O vytváření malých introspektivních světů a bublin. O tom jak trochu rezignuju na svět kolem mě a místo něho si vytvářím svůj vlastní  svět  hudby. Je to opak k sociálním sítím, ve kterých mnoho lidí žije v omezené realitě, která je činí iluzorně šťastnými. A to je vlastně taková forma solipsismu,“ uzavírá.

Netypická práce s hlasem je slyšet i v prvním singlu Haunted, ke kterému vzniklo vide, nahrávané v srpnu v Londýně. „Píseň pro nás představuje tmosféru melancholie, introspekce a temnoty, vyvolává pocity viny, zlomeného srdce a utajované touhy -  chtěli jsme vytvořit film, který obsahuje všechny tyto spodní proudy a textury,“ říká jeden z režisérů Joe Madley.

FOTKY V TISKOVÉ KVALITĚ: https://www.dropbox.com/sh/dww10wclycyuf69/AACge-dI45Lc5Y_tdn_99CW1a?dl=0

 

Boris Carloff, vítěz dvou cen Akademie populární hudby Anděl a ceny Apollo,  je zpěvák,  skladatel, studiový inženýr a jeden z nejznámějších českých producentů. V jeho hudbě se míchají vlivy  klasické, jazzové, indie rockové, popové a elektronické hudby. Snad i díky eklektickému prolínání různých hudebních žánrů, dlouhotrvající disciplíně a energií, si  právě ta mu zajistila podporu několika vysoce respektovaných labelů. Jeho debutový projekt Palm Beat vydal  londýnský label Tracktion .Skladby z  EP Good stuff hrál dokonce Gilles Peterson na BBC6. Boris svoji hudbu vydal mojiné i v Japonsku   u labelu Nuro. Druhé album Morphosis bylo po celé Evropě přijato s velice kladnou odezvou. - mimojiné bylo také nomináváno v hudebních cenách irského magazínu Pure M v kategorii Best International Act. V současné době spolupracuje s německým vydavatelstvím Emerald a Doreen, u něhož vyjde již zmíněné nové album The Solipsist.

Více info:

Web: http://www.boriscarloff.com

Facebook: https://www.facebook.com/boriscarlofffan

Instagram: https://www.instagram.com/carloffboris

YouTube: https://www.youtube.com/user/carloff74

Twitter: https://twitter.com/carloffboris?lang=cs

bez autora